Рішення № 76872673, 21.08.2018, Гайсинський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
21.08.2018
Номер справи
144/476/17
Номер документу
76872673
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 144/476/17

Провадження по справі № 2-а/129/18/2018

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"21" серпня 2018 р. Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді Дєдова С.М.,

розглянувши у відсутність сторін та їх представників у м. Гайсині у порядку спрощеного письмового позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Теплицької районної ради Вінницької області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача – ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22 про визнання протиправними дій та скасування рішення, -

Встановив:

20.04.2017 року ухвалою Теплицького районного суду було відкрито провадження у цій адміністративній справі за позовом ОСОБА_1

У жовтні 2017 року справу за цим позовом Теплицьким районним судом направлено до Гайсинського районного суду, де автоматизованою системою документообігу суду визначено головуючого суддю Швидкого О.В., а після задоволення самовідводу судді Швидкого О.В. у справі автоматизованою системою документообігу суду визначено головуючого у справі суддю Гайсинського районного суду Дєдова С.М.

13.02.2018 року ухвалою Гайсинського районного суду адміністративну справу № 144/476/17 за позовом ОСОБА_1 визначено розглядати у порядку спрощеного позовного провадження та призначено до розгляду в підготовчому засіданні.

28.03.2018 р. ОСОБА_1 подав позовну заяву про зміну позовних вимог, згідно із якою ним заявлено одну позовну вимогу, - визнати протиправним та скасувати рішення Теплицької районної ради Вінницької області «Про призначення другого пленарного засідання 17-ї позачергової сесії Теплицької районної ради 7-го скликання на 14 березня 2017 року о 10:00 годині у приміщенні Теплицької районної ради (смт. Теплик Вінницької області, вул. Незалежності, буд.25), оформлене 13 березня 2017 року протоколом засідання групи депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання, до складу якої входило тринадцять депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання.

Свої змінені позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що відповідач ОСОБА_23 районна рада, прийнявши рішення Теплицької районної ради Вінницької області «Про призначення другого пленарного засідання 17-ї позачергової сесії Теплицької районної ради 7-го скликання на 14 березня 2017 року о 10:00 годині у приміщенні Теплицької районної ради (смт. Теплик Вінницької області, вул. Незалежності, буд.25), оформлене 13 березня 2017 року протоколом засідання групи депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання, до складу якої входило тринадцять депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання, тим самим порушила порядок призначення пленарних засідань ради, та порядок підготовки питань до розгляду радою на пленарних засіданнях, визначений Регламентом Теплицької районної ради 7 скликання, який затверджено рішенням четвертого пленарного засідання 1 сесії від 08.12.2015 року №5, в редакції діючій на час виникнення спірних правовідносин, внаслідок чого порушила право ОСОБА_1 як громадянина України та депутата районної ради, визначене ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» знайомитись з проектами рішень, які планується розглянути радою на її засіданні не пізніше, як за двадцять робочих днів до дати їх розгляду.

Також вказаними діями і рішенням ради порушено право ОСОБА_1 як громадянина України та депутата районної ради, визначене ч.10 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» знати, про рішення яким скликається сесія ради, та про питання які планується внести на розгляд ради, не пізніше як за десять днів до сесії, а у виняткових випадках не пізніше, як за день до сесії.

Також вказаними діями і рішенням ради порушено права ОСОБА_1, визначені нормами частини другої ст.19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», а саме: офіційно представляти виборців у раді та її органах, вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідання ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті, виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки та інші.

Також порушено право ОСОБА_1, визначене ст.55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», як голови районної ради, який був легітимно обраний 24 листопада 2015 року головою Теплицької районної ради 7 скликання (що також встановлено рішенням суду яке набрало законної сили), скликати сесії ради, повідомляти депутатам і доводити до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, вести пленарні засідання зади.

Вказані дії Теплицької районної ради 7-го скликання позбавила ОСОБА_1 права участі у роботі сесії районної ради 14 березня 2017 року та ухвального голосу з усіх питань, які розглядались сесією районної ради, що є порушення його, прав визначених приписами частин 4, 6 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування Україні», та порушили його права, як голови районної ради, які визначені приписами ст.55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Правовий статус органів місцевого самоврядування до яких належить і Теплицька районна рада визначається Конституцією та законами України, - Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», ч.2 ст.19 Конституції України.

Відповідно до приписів п.1 ч.1 ст.18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутати Теплицької районної ради зобов’язані додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради ти інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради ти її органів, а тому районна рада не мала права вчиняти дії, які суперечать зазначеним вище нормативно правовим актам.

Приписами ч.15 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань пади, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні».

Приписами ст.19 Регламенту Теплицької районної ради 7 скликання визначено, що пропозиції щодо проекту порядку денного сесії районної ради узагальнюються виконавчим апаратом районної ради за поданням ініціюючих суб’єктів, визначених ч.13 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим регламентом.

Узагальненню підлягають матеріали, подані ініціюючими суб’єктами за 25 робочих днів до відкриття чергової сесії районної ради і зареєстровані виконавчим апаратом у журналі «Пропозиції проектів рішень для розгляду сесіями районної ради».

Скликання позачергової сесії регламентується п.7 ст.17 Регламенту Теплицької районної ради, яким визначено, що у невідкладних випадках на вмотивовану вимогу осіб, які згідно з Конституцією та законами України мають право вимагати скликання позачергової сесії районної ради, або за власною ініціативою голова районної ради не пізніше як у триденний строк скликає позачергову сесію. До порядку денного такої сесії вносяться лише питання, розгляд яких ви значено у пропозиціях про її скликання.

Жоден із ініціюючих суб’єктів, визначених ч.13 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та регламентом Теплицької районної ради, з пропозицією, про скликання позачергової сесії на 14 березня 2017 року до голови Теплицької районної ради ОСОБА_1 не звертався.

Проект рішення з даного питання ніким не виготовлявся, та ніким не вносився. Рішення про скликання сесії на 14 березня 2017 року до відома депутатів та населення взагалі не доводилось (порушення ч.10 ст.46 Закону України №280/97-ВР).

Жодною із постійних комісій районної ради проект рішення по питанню, скликання сесії на 14 березня 2017 року - не розглядався та висновки по даному проекту рішення будь-якою із постійних комісій Теплицької районної ради не надавались, (порушення ч.1 ст.47 Закону України №280/97-ВР).

За приписами ч.5 ст.40 Регламенту Теплицької районної ради рішення районної ради, щодо проектів рішень, інших актів районної ради приймаються лише з питань, внесених до порядку денного пленарного засідання сесії районної ради до початку пленарного засідання.

Перше пленарне засідання 17-тої позачергової сесії не відбулося, що визнається і самими 13-ю депутатами Теплицької районної ради, що зазначено у протоколі засідання їх групи від 13 березня 2017 року.

Рішення Теплицької районної ради про перенесення чи проведення другого пленарного засідання 17-тої позачергової сесії на іншу дату не приймалось, що визнається депутатами, а також зазначено у протокол засідання їх групи від 13 березня 2017 року.

Саме тому дії Теплицької районної ради Вінницької області 7 скликання по підготовці другого пленарного засідання 17-тої позачергової сесії є такими, що прямо суперечать порядку визначеному нормам регламенту ради 7 скликання, а перенесенню на 14 березня 2017 року проведення другого пленарного засідання 17-тої області позачергової сесії без рішення ради, а лише на підставі рішення зборів прийнятого 13-тю депутатами районної ради на зборах 13 березня 2017 року, прямо вказує на протиправні дії районної ради, оскільки є такими, що безпосередньо порушують приписи ст.17 Регламенту ради, де пунктом 4 визначено, - процедурне рішення про продовження пленарного засідання чи перенесення пленарного засідання на іншу дату приймається одночасно з прийняттям рішення про призупинення сесії районної ради».

Отже, Теплицька районна рада 7 скликання, не прийнявши рішення про призупинення першого пленарного засідання 17-ої позачергової сесії, та не прийнявши рішення про перенесення другого пленарного засідання на 14 березня 2017 року діяла в порушення норм ч.15 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування Україні, а тому діяла не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб передбачений законом, а тому діяла - протиправно.

Позивач ОСОБА_1 подав до суду письмову заяву, згідно із якою заявлені позовні вимоги підтримав повністю, просив їх задовольнити з підстав вказаних у позовній заяві, а також заявив на підставі ч.3 ст. 194 КАС України клопотання про розгляд справи за його відсутності на підставі наявних у суду матеріалів (т.3 а.с. 185).

Представник відповідача ОСОБА_24 належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду справи до суду 21.08.2018 р. не з’явився, що відповідно до п.2 ч.3 ст. 205 КАС України не є перешкодою для проведення судового розгляду цієї справи за відсутності такого учасника справи, подав до суду відзив, у якому просив відмовити повністю у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1, посилаючись на те, що депутатами районної ради ні яким чином не порушено п.4 ст. 17 Регламенту - процедурне рішення про продовження пленарного засідання чи перенесення пленарного засідання на іншу дату приймається одночасно з прийняттям рішення про призупинення роботи сесії районної ради. При закритті першого пленарного засідання депутатом ОСОБА_19 було оголошено про завершення 1-го пленарного засідання, а про дату другого пленарного засідання буде повідомлено додатково. Це підтверджується протоколом № 17 17-ї позачергової сесії районної ради 7 скликання, тобто на першому пленарному засіданні мало місце погодження з депутатами районної ради закриття першого пленарного засідання та вирішення питання про проведення другого пленарного засідання сесії районної ради. Для належного вирішення даного питання, а також для погодження з депутатами та повідомлення їх було доручено групі депутатів опрацювати дане питання, погодити дату проведення другого пленарного засідання, тому представник відповідача вважав, що в даному випадку дії депутатів не суперечили вимогам Регламенту та волі більшості депутатів (т.3 а.с.а.с.37-85).

Належним чином повідомлені про час та місце судового розгляду справи треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача до суду не з’явилися, що відповідно до п.2 ч.3 ст. 205 КАС України не є перешкодою для проведення судового розгляду цієї справи за відсутності таких учасників справи.

Оскільки позивачем заявлено клопотання про розгляд справи за його відсутності на підставі наявних у суду матеріалів, а належним чином повідомлені про час та місце судового розгляду справи сторона відповідача (представник відповідача ОСОБА_24І.), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача в судове засідання не з’явилися, то на підставі ч.3 ст. 194, ст. 205, ст. 257 КАС України суд вирішує вказану справу на підставі наявних у ній доказів за відсутності сторін та їх представників у порядку спрощеного письмового позовного провадження.

З урахуванням позицій сторін, досліджених доказів та вимог закону суд визнає за необхідне змінені позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити з таких міркувань.

Суд, з'ясувавши обставини у справі та перевіривши їх доказами, встановив, що ОСОБА_1 був обраний 19.11.2015 року депутатом Теплицької районної ради Вінницької області, а 24.11.2015 року був обраний головою Теплицької районної ради, що визнається і не заперечується сторонами, підтверджується, довідкою Теплицької районної ради від 16.02.2018 р. № 207-07-123, копією посвідчення голови Теплицької районної ради, (т.2 а.с.а.с.220, 221).

Перше пленарне засідання 17-тої позачергової сесії не відбулося, що визнається і самими 13-ю депутатами Теплицької районної ради, що зазначено у протоколі засідання їх групи від 13 березня 2017 року.

Рішення Теплицької районної ради про перенесення чи проведення другого пленарного засідання 17-тої позачергової сесії на іншу дату не приймалось, що визнається депутатами, а також зазначено у протокол засідання їх групи від 13 березня 2017 року (т.1 а.с.10), а також зазначено .

Теплицька районна рада 7 скликання, не прийняла рішення про призупинення першого пленарного засідання 17-ої позачергової сесії, яке не відбулось 03.03.2017 року та не прийняла рішення про перенесення другого пленарного засідання на 14 березня 2017 року, що підтверджується протоколом №17 17-ої позачергової сесії Теплицької районної ради 7 скликання від 03.03.2017 року (т.1 а.с.7-9), чим порушено вимоги ч.15 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування Україні».

13 березня 2017 року група депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання, до складу якої входило тринадцять депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання, а саме ОСОБА_21, ОСОБА_18, ОСОБА_6, ОСОБА_19, ОСОБА_3, ОСОБА_9, ОСОБА_7, ОСОБА_13, ОСОБА_4, ОСОБА_17, ОСОБА_5, ОСОБА_10, ОСОБА_11, прийняла рішення Теплицької районної ради Вінницької області «Про призначення другого пленарного засідання 17-ї позачергової сесії Теплицької районної ради 7-го скликання на 14 березня 2017 року о 10:00 годині у приміщенні Теплицької районної ради (смт. Теплик Вінницької області, вул. Незалежності, буд.25), оформлене протоколом. Зокрема, вказаним рішенням вказані тринадцять депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання вирішили:

1. призначити друге пленарне засідання 17-ї позачергової сесії Теплицької районної ради 7-го скликання на 14 березня 2017 року о 10:00 годині у приміщенні Теплицької районної ради (смт. Теплик Вінницької області, вул. Незалежності, буд.25);

2. на розгляд другого пленарного засідання 17-ї позачергової сесії Теплицької районної ради внести питання, яке не було розглянуте: Про звільнення голови Теплицької районної ради ОСОБА_1 з займаної посади;

3. друге пленарне засідання 17-ї позачергової сесії Теплицької районної ради запросити голову та заступників голови райдержадміністрації, сільських, селищного голів, представників Бершадської місцевої прокуратури, Теплицького відділення поліції, засобів масової інформації, громадськість;

4. доручити депутатам ОСОБА_21, ОСОБА_6, ОСОБА_19 довести дане рішення до відома виконавчого апарату районної ради всіх депутатів та громадськості шляхом оприлюднення в засобах масової інформації через мережу інтернет та дошках оголошень,

що визнається і не заперечується сторонами, підтверджується протоколом оскаржуваного рішення (т.1 а.с. 10).

Вважаючи протиправним рішення Теплицької районної ради Вінницької області «Про призначення другого пленарного засідання 17-ї позачергової сесії Теплицької районної ради 7-го скликання на 14 березня 2017 року о 10:00 годині у приміщенні Теплицької районної ради (смт. Теплик Вінницької області, вул. Незалежності, буд.25), оформлене 13 березня 2017 року протоколом засідання групи депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання, до складу якої входило тринадцять депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання, позивач звернувся з даним адміністративним позовом в суд.

Спірні правовідносини регламентуються такими нормами законодавства.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до частини третьої статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Отже, правові акти місцевого самоврядування та їх посадових осіб не повинні суперечити Конституції і законам України.

Відповідно до частини десятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб з мотивів невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Відповідно до ч.9 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб'єктів, зазначених у частині сьомій цієї статті, або у разі якщо такі посади є вакантними сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.

Відповідно до ч.10 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Відповідно до п.1) ч.1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради зобов'язаний додержуватися Конституції (254к/96-ВР) та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Відповідно до ч.3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Відповідно до частини другої ст.19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради має право: 2) офіційно представляти виборців у відповідній раді та її органах; 4) вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті; 12) виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки.

Відповідно до частин 4, 6 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування Україні» депутат зобов'язаний брати участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано; депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.

Відповідно до ст.55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради: 1) скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради; 2) забезпечує підготовку сесій ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організує контроль за їх виконанням;

Відповідно до ч.15 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.

Згідно із ст.19 Регламенту Теплицької районної ради 7 скликання визначено, що пропозиції щодо проекту порядку денного сесії районної ради узагальнюються виконавчим апаратом районної ради за поданням ініціюючих суб’єктів, визначених ч.13 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим регламентом.

Згідно із п.7 ст.17 Регламенту Теплицької районної ради 7 скликання визначено, що у невідкладних випадках на вмотивовану вимогу осіб, які згідно з Конституцією та законами України мають право вимагати скликання позачергової сесії районної ради, або за власною ініціативою голова районної ради не пізніше як у триденний строк скликає позачергову сесію. До порядку денного такої сесії вносяться лише питання, розгляд яких ви значено у пропозиціях про її скликання.

За приписами ч.5 ст.40 Регламенту Теплицької районної ради рішення районної ради, щодо проектів рішень, інших актів районної ради приймаються лише з питань, внесених до порядку денного пленарного засідання сесії районної ради до початку пленарного засідання.

Згідно із пунктом 4 ст.17 Регламенту Теплицької районної ради визначено, що процедурне рішення про продовження пленарного засідання чи перенесення пленарного засідання на іншу дату приймається одночасно з прийняттям рішення про призупинення сесії районної ради.

Оскільки відповідач ОСОБА_23 районна рада, прийнявши рішення Теплицької районної ради Вінницької області «Про призначення другого пленарного засідання 17-ї позачергової сесії Теплицької районної ради 7-го скликання на 14 березня 2017 року о 10:00 годині у приміщенні Теплицької районної ради (смт. Теплик Вінницької області, вул. Незалежності, буд.25), оформлене 13 березня 2017 року протоколом засідання групи депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання, до складу якої входило тринадцять депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання, тим самим порушила порядок призначення пленарних засідань ради, та порядок підготовки питань до розгляду радою на пленарних засіданнях, визначений Регламентом Теплицької районної ради 7 скликання, який затверджено рішенням четвертого пленарного засідання 1 сесії від 08.12.2015 року №5, в редакції діючій на час виникнення спірних правовідносин, внаслідок чого порушила права ОСОБА_1 як громадянина України та депутата районної ради, визначені ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ч.10 ст.46, ст.49, ст.55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», то рішення Теплицької районної ради Вінницької області «Про призначення другого пленарного засідання 17-ї позачергової сесії Теплицької районної ради 7-го скликання на 14 березня 2017 року о 10:00 годині у приміщенні Теплицької районної ради (смт. Теплик Вінницької області, вул. Незалежності, буд.25), оформлене 13 березня 2017 року протоколом засідання групи депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання, не відповідає ст.ст. 19, 141 Конституції України та суперечить положенням ст.ст. 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 17, 19, 40 Регламенту Теплицької районної ради 7 скликання, а тому є протиправним, та таким, що стосувалось прав та обов'язків ОСОБА_1 як чинного на той час голови Теплицької районної ради, та враховуючи протиправність цього рішення та мету його прийняття – створення умов для обрання нового голови Теплицької районної ради, створило передумови до порушення порядку дострокового припинення повноважень чинного на той час голови Теплицької районної ради ОСОБА_1 та звільнення його зі служби в органах місцевого самоврядування, в зв’язку із чим суд з метою забезпечення права позивача на встановлений ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод ефективний засіб юридичного захисту порушеного права вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення Теплицької районної ради Вінницької області «Про призначення другого пленарного засідання 17-ї позачергової сесії Теплицької районної ради 7-го скликання на 14 березня 2017 року о 10:00 годині у приміщенні Теплицької районної ради (смт. Теплик Вінницької області, вул. Незалежності, буд.25), оформлене 13 березня 2017 року протоколом засідання групи депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання, до складу якої входило тринадцять депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання.

Доводи відповідача, наведені у відзиві та письмових запереченнях проти позову, суд до уваги не приймає та відхиляє, оскільки вони спростовані наведеними вище доказами та мотивами суду.

Частиною 1 ст. 134 КАС України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

За таких обставин, суд визнає необхідним стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Теплицької районної ради Вінницької області на користь ОСОБА_1 документально підтверджені судові витрати, які складаються із сплаченого позивачем судового збору в сумі 640,00 грн.

Керуючись ст. ст. 2, 5, 9, 77, 122, 139, 242, 243, 244, 245, 246, п.п.10, 12 п.1 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд

Вирішив:

Змінені позовні вимоги задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Теплицької районної ради Вінницької області «Про призначення другого пленарного засідання 17-ї позачергової сесії Теплицької районної ради 7-го скликання на 14 березня 2017 року о 10:00 годині у приміщенні Теплицької районної ради (смт. Теплик Вінницької області, вул. Незалежності, буд.25), оформлене 13 березня 2017 року протоколом засідання групи депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання, до складу якої входило тринадцять депутатів Теплицької районної ради 7-го скликання.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Теплицької районної ради Вінницької області на користь ОСОБА_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_1, вул. Незалежності-10, кв.6 (паспорт громадянина України серії АВ 106106, виданий 13.07.2000 р. Теплицьким РВ УМВС України у Вінницькій області) судові витрати, які складаються із сплаченого позивачем судового збору в сумі 640,00 грн.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржене до Вінницького апеляційного адміністративного суду.

Суддя: