Ухвала суду № 76869685, 24.09.2018, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.09.2018
Номер справи
760/24189/18
Номер документу
76869685
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Провадження №1-кс/760/12207/18

Справа 760/24189/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2018 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Сенін В.Ю., при секретарі Букаткіній О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання детектива Національного бюро Другого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Квакуша А.С., погоджене із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Пономаренком В.П. про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52017000000000522 від 28.07.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

детектив звернувся з клопотанням, в якому просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні Кабінету Міністрів України за адресою м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, наданням можливості отримати їх копії, а саме контракту укладеного з ОСОБА_3 про призначення його на посаду голови правління ПАТ «Укрзалізниця», і його особової справи з усіма долученими до неї документами, що в ній наявні.

Детектив просив проводити розгляд клопотання без його участі про що надав відповідну заяву та виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення даних речей і документів.

Суд визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки детективом було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Згідно ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

З матеріалів клопотання вбачається, що Національним антикорупційним бюро України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52017000000000522 від 28.07.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, за фактом зловживання службовими особами ПАТ «Укрзалізниця» своїм службовим становищем, шляхом невиконання/несвоєчасного та не у повному обсязі виконання грошових зобов'язань у вигляді сплати кредитної заборгованості по кредитним договорам, укладеними ДП «Південна залізниця» і ДТГО «Південно-Західна залізниця» з ПАТ «Промінвестбанк», строк погашення яких минув 03.03.2015 та 22.12.2014 відповідно, що завдало тяжких наслідків ПАТ «Укрзалізниця» у вигляді нарахування неустойки, 3 % річних та інфляційних нарахувань в сумі 204591560 грн.

Як вбачається із матеріалів клопотання, що внаслідок невиконання/несвоєчасного та не у повному обсязі виконання грошових зобов'язань ДП «Південна залізниця» і ДТГО «Південно-Західна залізниця» за вищевказаними кредитними договорами, ПАТ "Укрзалізниця" зобов'язано було виплатити держателям облігацій розміщених Компанією "Шортлайн Пі Ел Сі" в 2013р. на Ірландській фондовій біржі вейвер, що потягло за собою додаткові витрати.

За результатами здійснення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню було встановлено, що 29.12.2011р. ДТГО «Південно-Західна залізниця» (наразі відокремлений підрозділ РФ «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» до якого перейшли всі права та обов'язки ДТГО «Південно-Західна залізниця») було укладено 9 кредитних договорів про відкриття кредитних ліній з ПАТ «Промінвестбанк» на загальну суму 91250000 млн. доларів США.

Дата остаточного повернення всіх отриманих у межах кредитної лінії сум кредиту становить 22.12.2014р. по зазначеним договорам.

07.03.2012р. ДП «Південна залізниця» (наразі відокремлений підрозділ РФ «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» до якого перейшли всі права та обов'язки ДП «Південна залізниця») було укладено 1 кредитний договір про відкриття кредитної лінії з ПАТ «Промінвестбанк» шляхом відкриття відновлювальної кредитної лінії у сумі, що не може перевищувати 105000000 доларів США, а ДП «Південна залізниця» зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти встановлені цим договором.

Дата остаточного повернення всіх отриманих у межах кредитної лінії сум кредиту становить 03.03.2015р. по зазначеному договору.

Відповідно до п. 5.2 зазначених договорів, що повністю відповідає правовим вимогам ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України, встановлено, що у випадку прострочення виконання відокремленими підрозділами Укрзалізниці зобов'язань по поверненню ПАТ «Промінвестбанк» сум кредиту та/або плати за кредит, відокремлені підрозділи Укрзалізниці зобов'язані сплатити суму заборгованості з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення платежу.

Відповідно до п. 5.3 зазначених договорів, що повністю відповідає ст. 549 та 550 Цивільного кодексу України, ст. 343 Господарського кодексу України, ст. 1 і 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань», за несвоєчасну сплату сум кредиту та/або плати за кредит відокремлені підрозділи Укрзалізниці сплачують пеню, яка обчислюється щоденно за методом «факт/факт» від суми простроченого платежу, у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діє у період прострочення.

Згідно бухгалтерських даних по субрахунку 612 «Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями в іноземній валюті» ПАТ «Укрзалізниця» станом на 01.06.2016, 01.01.2017 та 31.07.2017 заборгованість ПАТ «Укрзалізниця» перед ПАТ «Промінвестбанк» за основною сумою боргу по вищезазначеним кредитним договорам складала 153250000 доларів США.

Станом на теперішній час вказаний розмір заборгованості за основною сумою боргу по вищезазначеним кредитним договорам залишився незмінним.

Тобто, незважаючи на те, що 22.12.2014р. закінчився строк дії 9 кредитних договорів укладених ДТГО «Південно-Західна залізниця» з ПАТ «Промінвестбанк», а 03.03.2015р. закінчився строк дії кредитного договору укладеного ДП «Південна залізниця» з ПАТ «Промінвестбанк», станом й на теперішній час у ПАТ «Укрзалізниця» та її відокремлених підрозділів перед ПАТ «Промінвестбанк» незмінно продовжувала існувати заборгованість у розмірі 153250000 доларів США, що вказує на те, що підприємства залізничного транспорту, незважаючи на закінчення дії вищевказаних кредитних договорів ще у 2014-2015рр. здійснили виконання своїх грошових зобов'язань перед банком не у повному розмірі.

Таким чином у ПАТ «Промінвестбанк» існують правові підстави для стягнення з ПАТ «Укрзалізниця» та її відокремлених підрозділів неустойки, 3 % річних та інфляційних нарахувань у зв'язку з неналежним виконанням грошових зобов'язань за кредитними договорами № 20-3759/2-1, № 20-3760/2-1, № 20-3761/2-1, № 20-3762/2-1, № 20-3763/2-1, № 20-3764/2-1, № 20-3765/2-1, № 20-3766/2-1 та № К-03/140 у розміру та порядку встановленому законодавством України та умовами вищевказаних кредитних договорів, що може бути визнано матеріальними збитками (шкодою) для ПАТ «Укрзалізниця».

У зв'язку з вищевказаною обставиною, Державною аудиторською службою України було проведено планову ревізію окремих питань фінансово - господарської діяльності ПАТ «Укрзалізниця» за період 01.06.2016 - 31.07.2017р., яку оформлено актом ревізії № 05-21/6 від 07.11.2017р.

Так вказаною ревізією було встановлено, що згідно даних бухгалтерського обліку у ПАТ «Укрзалізниця» перед ПАТ «Промінвестбанк» рахується кредиторська заборгованість по тілу кредиту в розмірі 153250000 доларів США, яка за кредитними договорами № 20-3759/2-1, № 20-3760/2-1, № 20-3761/2-1, № 20-3762/2-1, № 20-3763/2-1, № 20-3764/2-1, № 20-3765/2-1, № 20-3766/2-1 та № К-03/140, і мала бути погашеною 22.12.2014р. і 03.03.2015р. відповідно. Згідно висновків акту ревізії зазначена заборгованість фактично є простроченою, що свідчить про неналежне виконання господарських зобов'язань підприємств залізничного транспорту перед ПАТ «Промінвестбанк».

Таким чином згідно висновку ревізійної комісії Державної аудиторської служби України відображеної в акті планової ревізії № 05-21/6 від 07.11.2017р., головою правління ПАТ «Укрзалізниця» в порушення відповідних пунктів укладеного з ним контракту, статуту ПАТ «Укрзалізниця», правових вимог ст. 629 Цивільного кодексу України і ст. 193 Господарського кодексу України, не було забезпечено виконання домовленостей досягнутих між ПАТ «Укрзалізниця» і ПАТ «Промінвестбанк», а саме не було винесено на засідання правління ПАТ «Укрзалізниця» питання щодо прийняття пропозиції ПАТ «Промінвестбанк», через що правлінням ПАТ «Укрзалізниця» не було прийнято відповідне рішення про погашення кредитної заборгованості ПАТ «Укрзалізниця» перед ПАТ «Промінвестбанк», чим фактично не було вжито дієвих заходів щодо погашення простроченої кредиторської заборгованості.

Також згідно висновків вказаного акту ревізії, невиконання домовленостей між ПАТ «Укрзалізниця» і ПАТ «Промінвестбанк» надало підстави банку розпочати проведення позовної роботи по примусовому стягненню простроченої кредитної заборгованості з урахуванням нарахованих неустойки, 3 % річних та інфляційних нарахувань.

Зважаючи на викладене, ревізією Державної аудиторської служби України було встановлено факт не вжиття ПАТ «Укрзалізниця» дієвих заходів щодо погашення простроченої кредиторської заборгованості перед ПАТ «Промінвестбанк».

Позиція Державної аудиторської служби України підтверджується наступним.

Відповідно до вимог Закону України «Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» № 4442-VI від 23.02.2012р. та Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення публічного акціонерного товариства "Українська залізниця"» № 200 від 25.06.2014р. було утворено ПАТ "Укрзалізниця", 100 відсотків акцій якого закріплюються в державній власності, на базі Державної адміністрації залізничного транспорту (код згідно з ЄДРПОУ 00034045), підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття, згідно з додатком 1. До даного переліку підприємств залізничного транспорту загального користування визначеного додатком 1 до даної Постанови Кабінету Міністрів України також було включено Державне територіально-галузеве об'єднання "Південно-Західна залізниця" (код ЄДРПОУ 04713033) та Державне підприємство "Південна залізниця" (код ЄДРПОУ 01072609).

Ч. 1 ст. 58 Закону України «Про акціонерні товариства» встановлено, що виконавчий орган акціонерного товариства здійснює управління поточною діяльністю товариства. До компетенції виконавчого органу належить вирішення всіх питань, пов'язаних з керівництвом поточною діяльністю товариства, крім питань, що належать до виключної компетенції загальних зборів та наглядової ради.

П. 10 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 735 від 02.09.2015р. встановлено, що товариство провадить діяльність із залучення інвесторів, зокрема іноземних, розробляє інвестиційні проекти та контролює стан їх реалізації, бере участь у залученні коштів з міжнародних фінансових ринків у порядку, визначеному законодавством, а також має право залучати кредитні ресурси на внутрішньому ринку.

П. 13 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» встановлено, що товариство має цивільні права та обов'язки, у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, цим Статутом та внутрішніми документами товариства, прийнятими відповідно до цього Статуту.

П. 14 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» встановлено, що товариство має право від свого імені вчиняти будь-які правочини та укладати будь-які договори, набувати майнові та немайнові права, нести обов'язки, виступати позивачем та відповідачем у суді, крім випадків, передбачених законодавством та цим Статутом.

Правовими положеннями п. 19 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» встановлено, що товариство діє на принципах повної господарської самостійності і самоокупності, несе відповідальність за наслідки своєї господарської діяльності та виконання зобов'язань.

П. 30 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» встановлено, що майно товариства складають основні фонди, оборотні засоби, кошти, майнові права, зокрема право господарського відання майном, переданим товариству на праві господарського відання, та право постійного користування земельними ділянками, наданими для розміщення підприємств залізничного транспорту, акції (частки) у статутному капіталі господарських товариств, інші матеріальні та нематеріальні активи, цінні папери, а також інші активи, відображені в бухгалтерському обліку товариства.

Правовими положеннями п. 31 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» встановлено, що одним з джерел формування майна товариства є кредити та позики.

П. 32 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» встановлено, що здійснюючи право власності, товариство володіє, користується та розпоряджається належним йому майном і вчиняє стосовно нього будь-які дії, що не суперечать законодавству, цьому Статуту та меті діяльності товариства.

Правовими положеннями п. 84 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» встановлено, що колегіальним виконавчим органом товариства, який здійснює управління його поточною діяльністю, є правління.

П. 85 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» встановлено, що правління діє на підставі законодавства, цього Статуту та положення про нього. Правління підзвітне вищому органові та наглядовій раді і організовує виконання їх рішень. Правління діє від імені товариства у межах, установлених законодавством, цим Статутом і положенням про нього. Діяльність правління регулюється принципами економічної доцільності та спрямована на одержання прибутку та збільшення вартості товариства.

П. 96 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» встановлено, що права та обов'язки голови та членів правління визначаються законодавством, цим Статутом та контрактом. Голова та члени правління у своїй діяльності повинні керуватися законодавством, цим Статутом, рішеннями вищого органу, рішеннями наглядової ради, внутрішніми документами товариства.

Згідно з п. 101 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» загальна компетенція правління визначається цим Статутом. Правління вирішує всі питання діяльності товариства, за винятком тих, що належать до компетенції вищого органу та наглядової ради.

Правовими положеннями п. 102 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» встановлено, що до компетенції правління належить:організація виконання рішень вищого органу та наглядової ради, забезпечення відповідності діяльності товариства вимогам законодавства (пп. 1 вказаного пункту статуту); вирішення питань організації господарської діяльності, фінансування, ведення обліку та звітності, здійснення операцій з цінними паперами, участі у господарських товариствах, придбання пакетів акцій інших акціонерних товариств (пп. 2 вказаного пункту статуту); розпорядження майном і грошовими коштами товариства в межах компетенції правління у порядку, встановленому законодавством, цим Статутом та відповідними положеннями товариства (пп. 12 вказаного пункту статуту); визначення порядку провадження господарської діяльності товариства (пп. 20 вказаного пункту статуту); погодження напрямів діяльності, обсягів, перспективних, фінансових планів та інвестиційних програм філій, представництв, інших відокремлених підрозділів товариства (пп. 28 вказаного пункту статуту); здійснення інших повноважень, передбачених законодавством, цим Статутом, внутрішніми документами товариства, рішеннями вищого органу та наглядової ради. Правління вирішує інші питання, пов'язані з поточною діяльністю товариства, внесені на його розгляд головою правління, наглядовою радою, що не належать до компетенції вищого органу та наглядової ради (пп. 42 вказаного пункту статуту).

Правовими положеннями п. 125 Статуту ПАТ «Укрзалізниця» встановлено, що голова правління відповідно до рішень правління: укладає договори (контракти) та вчиняє інші правочини від імені товариства в межах повноважень, передбачених законодавством, цим Статутом і внутрішніми документами товариства у спосіб, установлений законодавством і цим Статутом (пп. 6 вказаного пункту статуту); встановлює порядок підписання договорів (контрактів) та вчинення інших правочинів від імені товариства (пп. 6 вказаного пункту статуту); забезпечує виконання зобов'язань товариства перед державним і місцевим бюджетами та контрагентами у господарській діяльності (пп. 14 вказаного пункту статуту); виконує відповідно до рішень правління інші функції, необхідні для досягнення мети діяльності товариства та забезпечення його поточної діяльності (пп. 25 вказаного пункту статуту).

Таким чином правовими положеннями Статуту ПАТ «Укрзалізниця» підтверджується позиція Державної аудиторської служби України відображена в акті планової ревізії № 05-21/6 від 07.11.2017р. в частині встановлення факту не вжиття головою правління ПАТ «Укрзалізниця» ОСОБА_3 дієвих заходів щодо погашення простроченої кредиторської заборгованості перед ПАТ «Промінвестбанк».

Також за результатами здійснення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню було встановлено факт можливого порушення колишнім головою правління ПАТ «Укрзалізниця» ОСОБА_3 вимог Закону України «Про запобігання корупції» в частині здійснення заходів фінансового контролю передбачених ст. 45 даного закону.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

За результатами огляду інформації наявної в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вбачається, що колишнім головою правління ПАТ «Укрзалізниця» ОСОБА_3 в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» було подано лише 1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - 27.04.2017р. за 2016р.

З посади голови правління ПАТ «Укрзалізниця» ОСОБА_3 був звільнений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 р. № 509-р «Про звільнення ОСОБА_3 з посади голови правління публічного акціонерного товариства "Українська залізниця"».

Таким чином ОСОБА_3 в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» не було подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у зв'язку з припиненням діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (2017 рік) та не було подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у якості особи, яка припинила діяльність, зазначену у пп. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3, наступного року після припинення зазначеної діяльності (2018 рік).

Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 282-р від 20.04.2016р. «Про призначення ОСОБА_3 головою правління публічного акціонерного товариства "Українська залізниця"» ОСОБА_3 призначено головою правління публічного акціонерного товариства "Українська залізниця".

06.06.2016р. між Міністерством інфраструктури України в особі Міністра інфраструктури України ОСОБА_5, з однієї сторони, і ОСОБА_3, з другої сторони, було укладено контракт про призначення ОСОБА_3 на посаду голови правління ПАТ «Укрзалізниця» на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України № 282 від 20.04.2016р., що підтверджується інформацією наявною в Реєстрі контрактів, укладених з керівниками суб'єктів господарювання державного сектору економіки наявною на офіційному веб - сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Органом досудового розслідування зазначено, що з метою встановлення повноважень голови правління ПАТ «Укрзалізниця» ОСОБА_3 в частині подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у органу досудового слідства виникла необхідність в отриманні належним чином завіреної копії контракту і особової справи ОСОБА_3.

Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та можуть бути доказами у кримінальному провадженні, зважаючи на неможливість іншим способом встановити обставини, детектив просить надати відомості, які містяться у володінні Кабінету Міністрів України.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до п.8 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, можуть відноситись персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про тимчасовий доступ до документів, оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація, має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Крім того, детективом було доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Керуючись ст.ст.27, 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

клопотання задовольнити.

Надати детективам Другого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Медецькому С.М., Лікунову Т.Ю. та Квакуші А.С. тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні Кабінету Міністрів України за адресою м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, із можливістю отримати їх копії, а саме контракту укладеного з ОСОБА_3 про призначення його на посаду голови правління ПАТ «Укрзалізниця», і його особової справи з усіма долученими до неї документами, що в ній наявні.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.Ю. Сенін