
Дата документу 01.10.2018
ЄУ № 420/1062/18
Провадження №3/420/402/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2018 року смт. Новопсков
Луганська область
Суддя Новопсковського районного суду Луганської області Пронька В.В., розглянувши матеріал, який надійшов з Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, НОМЕР_2, виданий 22.01.1996 Старобільським РВ УМВС України у Луганській області, громадянин України, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №80/12-32-13-15-15 від 14 вересня 2018 року, ОСОБА_1 вчинив правопорушення за ч.1 ст. 163-4 КУпАП, а саме не повідомив державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, в результаті порушень п. 51.1 ст.51, абз. 15 п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, в частині не відображення в податкових розрахунках (ф.1 -ДФ) за ІІ, ІІІ квартали 2015 року суми доходів виплачених на користь фізичних осіб підприємців за придбані товари за ознакою доходу «157».
Суд дійшов висновку, що справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення підлягає закриттю з наступних підстав.
Протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення надійшов до суду 20 липня 2018 року.
06.08.2018 постановою Новопсковського районного суду Луганської області протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 направлено до Головного управління Державної фіскальної служби України, для усунення недоліків.
Повторно, 17 вересня 2018 року, адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 надійшов до Новопсковського районного суду Луганської області.
За змістом ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення повинно здійснюватися на основі суворого дотримання законності.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення та акту перевірки №472/12-32-14-13/21769555 від 14.06.2018, порушення податкового обліку, інкриміноване ОСОБА_1, мало місце у ІІ, ІІІ кварталі 2015 року. У даному випадку виявлене порушення не є триваючим, оскільки триваючі правопорушення характеризуються не різними видами правопорушень правової норми, а є незмінними за об'єктивною стороною і характеризуються тим, що особа, яка вчинила певні дії чи бездіяльність, перебуває у стані безперервного продовження цих дій або бездіяльності. Відтак, адміністративне стягнення за вказане адміністративне правопорушення могло бути накладене на ОСОБА_1, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, не пізніше як через три місяці з дня його вчинення. Разом з тим, протокол про адміністративне правопорушення надійшов до суду повторно тільки 14.09.2018. Відтак, строк накладення адміністративного стягнення на даний час закінчився.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу (п. 7 ч.1 ст. 247 КУпАП).
Таким чином, враховуючи, що на момент розгляду справи в суді 04.09.2018 сплинув строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ст. 38 КУпАП, у зв’язку з чим, у відповідності до вимог п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Згідно положень п. 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Суд вважає за необхідне зазначити, що згідно узагальненого науково –консультативного висновку Науково-консультативної ради при Вищому Адміністративному суді України поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, і прийняття таких двох взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчить про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. За правилами статті 284 КУпАП рішенням, що доводить вину особи, є постанова про накладення адміністративного стягнення або застосування заходів впливу, умовою якої є визначення вини. Отже, наявність або відсутність вини встановлюється саме під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Таким чином, вина осіб, що притягуються до адміністративної відповідальності, не встановлюється у справах, у яких провадження закривається.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне у зв’язку з тим, що строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 сплинув, відповідно до п.7 ч. 1 ст.247 КУпАП України, провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити без встановлення вини ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення.
Керуючись ч. 2 ст. 38, ч. 1 ст. 163-4, п. 7 ст. 247, ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити, у зв’язку з закінчення строків накладання адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Луганської області через Новопсковський районний суд.
Суддя: В.В. Пронька