
Справа № 127/20993/15-к
Провадження № 1-в/127/745/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" вересня 2018 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Іванченко Я.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №13 в м. Вінниці подання начальника Лівобережного відділення поліції Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_1 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який проживає за адресою: вул. Чумацька, б. 179, м. Вінниця, раніше неодноразово судимого :
- 19.03.1999 року Замостянським районним судом м. Вінниці за ч.2 ст.140 КК України до покарання у вигляді 3-х років і шести місяців позбавлення волі.
- 17.02.2002 року Замостянським районним судом м. Вінниці за ч.2 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 5-ти років позбавлення волі.
- 23.05.2007 року Вінницьким районним судом Вінницької області за ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 4-х років і одного місяця позбавлення волі. - 28.03.2012 року Староміським районним судом Вінницької області за ч.3 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 3-х років і восьми місяців позбавлення волі. - 06.05.2016 року Вінницьким міським судом Вінницької області за ч.3 ст.185 КК України до покарання у вигляді 3-х років позбавлення волі, звільнений 23.06.2017 року по відбуттю строку покарання, -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло подання начальника Лівобережного ВП ВВП ГУНП у Вінницькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яке мотивоване тим, що останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, постійно порушує громадський порядок, а також неодноразово попереджався дільничними офіцерами поліції сектору превенції Лівобережного відділення поліції про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
В судовому засіданні представник Лівобережного відділення поліції Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області підтримав подання та просив його задовольнити, оскільки як зазначено в поданні 07.08.2018 року ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене за ч.1 ст. 178 КУпАП, 20.08.2018 року - передбачене ч.1 ст. 175-1 КУпАП, 10.09.2018 року - передбачене ч.2 ст. 178 КУпАП. 10.08.2018 року та 22.08.2018 року ОСОБА_2 виносились офіційні попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
ОСОБА_2 в судовому засіданні суду пояснив, що він після відбуття покарання був звільнений у 2018 року з місць позбавлення волі, також визнав, що дійсно протягом 2018 року його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУПАП, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП та ч.2 ст.178 КУпАП та письмово попереджено про можливість встановлення адміністративного нагляду, однак просив відмовити у задоволенні подання про встановлення адміністративного нагляду з підстав відсутності в його порушеннях системного характеру, зобов'язався в подальшому не вчиняти нові правопорушення.
Заслухавши пояснення представника Лівобережного ВП Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області, думку ОСОБА_2, дослідивши матеріали подання та додані до нього матеріали, суд приходить до висновку, що подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. “в” ст. 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_2, будучи раніше судимим, востаннє за вироком Вінницького міського суду Вінницької області від 06.05.2016 року за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 3-х років позбавлення волі, звільнився 23.06.2018 року із Вінницької ВК № 86 по відбутті покарання, з моменту звільнення з місць позбавлення волі притягувався до адміністративної відповідальності.
З огляду на вищевикладене, зважаючи на те, що з постанови у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 чт. 178 КУпАП не вбачається яке стягнення було накладено на ОСОБА_2 (а.с. 7), 20.08.2018 року до ОСОБА_2 застосовано попередження за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 175 КУпАП (а.с. 10), а 10.09.2018 року на ОСОБА_2 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу за вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 78 КУпАП, суд не вбачає систематичності порушення громадського порядок і прав інших громадян чи систематичного вчинення інших правопорушень ОСОБА_2 та приходить до переконання про відсутність підстав для встановлення адміністративного нагляду відносно останнього.
Керуючись ст. ст. 3-6, 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні подання начальника Лівобережного відділення поліції Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_1 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 – відмовити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: