
Справа № 158/2316/18
Провадження № 3/0158/620/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 жовтня 2018 року м. Ківерці
Ківерцівський районний суд Волинської області у складі:
головуючого судді Костюкевича О.К.
при секретарі - Сороці І.Є.
за участю прокурора Янковського С.О.
правопорушника - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ківерці матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління захисту економіки у Волинській області ДЗЕ НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого водієм ПАТ «ТЕРЕМНО ХЛІБ», депутата Борохівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області, жителя АДРЕСА_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, будучи депутатом Борохівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області, відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, ОСОБА_1 визнав та не заперечив обставин вчинення правопорушення, які викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП від 18.09.2018 року, щиро розкаявся та просив суворо не карати.
Прокурор Янковський С.О. обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши думку учасників судового процесу та дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Згідно зі ст. 1 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ "Про запобігання корупції", правопорушення, пов'язане з корупцією, - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Виходячи з аналізу ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, адміністративна відповідальність в даному випадку настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні встановлено, що відповідно до рішення Борохівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області № 1/1 від 04.11.2015 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Борохівської сільської ради та сільського голови», ОСОБА_1 обрано депутатом Борохівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, п.п. «а», пункту 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ, суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є також депутати місцевих рад.
Згідно з вимогами ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
За таких обставин, депутат Борохівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області, ОСОБА_1 був зобов'язаний до 00 год. 00 хв. 01.04.2018 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що декларація ОСОБА_1 за 2017 рік подана із порушенням вищевказаного терміну, а саме 11.05.2018 року і поважності причин несвоєчасності подання декларації ОСОБА_1 перевіркою не встановлено.
Крім того в судовому засіданні встановлено, що і не заперечується самим ОСОБА_1, останній належним чином був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Беручи до уваги обставини та наслідки, які були спричинені внаслідок порушення вимог чинного законодавства у сфері адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, суд вважає, що необхідним і достатнім стягненням для правопорушника є накладення стягнення у вигляді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 352,40 грн.
На підставі ч. 1 ст. 172-6, 221, 284 КУпАП, суд, -
п о с т а н о в и в:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати стягнення у виді штрафу розміром 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
В разі не сплати штрафу не пізніше як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, штраф стягнути у подвійному розмірі.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави:
Отримувач коштів ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106,
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),
Код банку отримувача (МФО) 899998,
Рахунок отримувача 31211256026001
Код класифікації доходів бюджету 22030106
судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп..
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя
Ківерцівського районного суду О.К. Костюкевич