Рішення № 76840792, 01.10.2018, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
01.10.2018
Номер справи
904/475/18
Номер документу
76840792
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.10.2018м. ДніпроСправа № 904/475/18

Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Назаренко Н.Г. за участю секретаря судового засідання Клевець К.В.

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "ДОМ.КОМ", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

до Комунального підприємства "КРИВБАСВОДОКАНАЛ", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

про визнання договору про надання послуг централізованого постачання холодної води та водовідведення від 17.12.2017 року укладеним на умовах та в редакції позивача

Представники:

Від позивача ОСОБА_1 - представник за довіреністю б/н від 09.07.2018

Від відповідача ОСОБА_2 - представник за довіреністю № 10 від 04.01.2018

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "ДОМ.КОМ" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом до Комунального підприємства "Кривбасводоканал" про визнання договору про надання послуг централізованого постачання холодної води та водовідведення від 17.12.2017 року укладеним на умовах та в редакції позивача.

Позовна заява обґрунтована тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "ДОМ.КОМ" є орендарем нежитлових приміщень комунальної власності міста за адресами:

- м. Кривий Ріг, вул. Ватутіна, 53 загальною площею 53,8 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 5/12 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради);

- м. Кривий Ріг, вул. Кропивницького, 62 загальною площею 29 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 5/11 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради);

- м. Кривий Ріг, вул. Армавірська, 18А загальною площею 205,2 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 18/26 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради);

- м. Кривий Ріг, вул. Мусоргського, 15А загальною площею 446,5 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 118/14 від 01.03.2014, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради).

Позивач, як орендар вищезазначених нежитлових приміщень має наміри отримувати послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення у виконавця вищезазначених послуг, Комунального підприємства "Кривбасводоканал".

З метою дотримання норм діючого законодавства та враховуючи той факт, що позивач має намір отримувати послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на власні потреби по орендованим приміщенням, беручи за основу типовий договір який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, позивачем підготовлений та надісланий відповідачу договір надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення від 17.12.2017.

Відповідач 18.12.2017 отримав два примірники договору надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення від 17.12.2017.

12.01.2018 позивач отримав від відповідача два примірники протоколу розбіжностей до договору надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення від 17.12.2017.

Розглянувши зауваження та пропозиції викладені відповідачем у протоколі розбіжностей до договору позивач дійшов висновку, що відповідач пропонує виключити або ж доповнити договір пунктами, що не передбачені типовим договором, який затверджений Постановою № 630.

З метою урегулювання розбіжностей по договору та переддоговірного спору, у відповідності до п. 5 ст. 181 ГК України, позивач запропонував відповідачу урегулювати даний спір, шляхом переговорів за адресою позивача, або ж повідомити про згоду укладення договору у редакції позивача.

Відповіді від відповідача у встановлений термін на адресу позивача не надходило, представники відповідача на адресу позивача не з'явились, договір не укладено.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 08.02.2018 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою від 02.03.2018 повернуто зазначену позовну заяву без розгляду.

Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 24.05.2018 ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 02.03.2018 у справі № 904/475/18 скасовано та справу передано на розгляд до Господарського суду Дніпропетровської області.

30.05.2018 справа № 904/475/18 надійшла до Господарського суду Дніпропетровської області.

Ухвалою суду від 04.06.18 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче судове засідання призначено на 26.06.2018.

21.06.2018 Відповідач надав до суду відзив на позовну заяву в якій зазначив, що жодних внутрішньобудинкових мереж водопостачання та водовідведення на балансі і в обслуговуванні у КП "Кривбасводоканал" не має. Утримання внутрішньо будинкових водопровідних мереж і технічних підвалах будинків в належному стані відноситься до компетенції та обов'язків управителів. Також відповідач зазначив, що позивач згідно цього договору має намір отримувати послуги з централізованого постачання холодної води на власні господарсько-питні потреби працівників його офісів по орендованим приміщенням, беручи за основу типовий договір, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, а позивач також одночасно є особливим учасником відносин у сфері житлово-комунальних послуг, як управитель будинків, споруд або групи будинків на території Жовтневого району м. Кривого Рогу, та використовує холодну воду для забезпечення їх належної експлуатації та надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкової території при виконанні Договору про надання послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків у Жовтневому районі м. Кривого Рогу (об'єкт №1), укладеним ТОВ «Керуюча компанія «ДОМ.КОМ» та Управлінням благоустрою та житлове політики виконкому Криворізької міськради від 21.12.2012р., у зв’язку з чим відповідач вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими.

Також відповідач зазначив, що відповідно до п.1 ч.3 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Згідно п.3 ч.2 ст. 21 Закону виконавець зобов'язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором. Таким чином, п.1 ч.3 ст.20, п.3 ч. 3 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що проект договору готується виконавцем а не споживачем, тому норма ч.2 ст. 181 Господарського кодексу України, відповідно до якої проект договору може бути запропонований будь-якою сторін, не застосовується.

Від Позивача надійшла заява про відкладення розгляду справи, у зв'язку з неможливістю прибуття уповноваженого представника. в призначене судове засідання

Від Відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку з неможливістю прибуття уповноваженого представника.

Ухвалою суду від 26.06.2018 підготовче судове засідання відкладено до 17.07.2018.

У зв'язку з відрядженням судді Назаренко Н.Г. судове засідання, призначене на 17.07.2018 о 12:00год., не відбулося, ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 12.07.2018, продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів до 04.09.2018 року, підготовче засідання призначено на 13.08.2018р. о 10:00 год.

11.07.2018 позивач подав до суду відповідь на відзив відповідача, в якій зазначив, що позивач має намір та бажання отримувати послуги водопостачання на власні потреби згідно типового договору затвердженому Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холоді води та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення № 630 21.07.2005. ТОВ «Керуюча Компанія «ДОМ.КОМ» не є власником або балансоутримувачем багатоквартирних житлових будинків і обладнання в ньому та не підпадає під визначення власника та балансоутримувача відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", окрім того з веденням в дію 10.06.2018 року ЗУ « Про житлово-комунальні послуги» фактично позбавлений статусу - управителя з яким ототожнює відповідач, Позивача. Позивач зазначає, що Відповідач безпідставно обґрунтовує свій відзив на позовну заяву та пропонує застосування законодавства на умовах, що відносяться до правовідносин між виконавцем та управителем або балансоутримувачем будинків та населенням-фізичними особам, а саме: "Порядком та затвердження технологічних нормативів використання питної води", затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 15.11.2004 р. № 205 (далі-Порядок № 205) та "Методикою розроблення технологічних нормативів використання питної води житлово-експлуатаційними підприємствами", затвердженого наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 14.05.2008 р.№ 126 (далі -Методика №126). Оскільки ці документи не обґрунтовують умови типового договору передбаченого Постановою № 630 від 21.07.2005 року "Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", та не регулюють відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (відповідач - виконавець), юридичною особою (позивач - споживач), яка має намір отримувати послуги з, централізованого постачання холодної води і водовідведення.

17.07.2018 відповідач подав заперечення на відповідь на відзив, в яких зазначив, що позивачем розрахунок місячної витрати холодної води на власні господарсько-питні потреби працівників його офісів ТОВ «КК «ДОМ.КОМ» не надано. Інформації щодо продовження дії договору № 118/14 від 01.03.2014р. з 02.03.2015 р. до теперішнього часу, суду Позивачем не надано.

Листом від 13.06.2018р. № 473 ТОВ «Керуюча компанія «ДОМ.КОМ» просить КП «Кривбасводокнал» під час підготовки до осінньо-зимового періоду 2018-2019рр. для виконання робіт по промивці внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення житлових будинків, які знаходяться в управлінні управителя - ТОВ «Керуюча компанія «ДОМ.КОМ», надати Договір на використання холодної води для вищезазначених потреб, та для визначеності вартості використаної води, що планується використати один раз по кожному будинку, надано розрахунок витрат води на підставі норм, передбачених ресурсними елементними кошторисними нормами згідно ДБН Д.2.4.-15-2000 «Внутрішні сантехнічні роботи» за адресами житлових будинків, які знаходяться в управлінні ТОВ «Керуюча компанія «ДОМ.КОМ». Таким чином Договір на про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення від 17.12.2017 в редакції позивача, не містить необхідного об'єму послуг постачання холодної води, який потрібен для функціонування юридичної особи -споживача ТОВ «Керуюча компанія «ДОМ.КОМ».

Відповідач заперечує проти тих пунктів Договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення від 17.12.2017року, в редакції позивача, які не відповідають вимогам діючого законодавства, а саме:

Преамбула договору: діюче цивільне законодавство, а саме: стаття 20 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" передбачає обов'язкове посилання у договорі про надання послуг з питного водопостачання на нормативні документи, на підставі яких здійснюється питне водопостачання.

Суб'єкт користування послугами, в п.2.1. договору позивач зазначив: орендар нежитлових приміщень. Але орендар, як сторона договору про надання послуг з питного водопостачання не визначений, та у договорі не зазначено, хто саме виступає орендарем.

Відповідач пропонує викласти у п.2.1 договору, вказавши найменування суб'єкту користування послугами: Товариство з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «ДОМ.КОМ», яка є орендарем нежитлових приміщень комунальної власності міста за адресами:

- м. Кривий Ріг, вул. Ватутіна, 53 загальною площею 53,8 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 5/12 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради);

- м. Кривий Ріг, вул. Кропивницького, 62 загальною площею 29 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 5/11 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради);

- м. Кривий Ріг, вул. Армавірська, 18А загальною площею 205,2 кв.м (договір оренді; нерухомості комунальної власності міста 18/26 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради);

- м. Кривий Ріг, вул. Мусоргського, 15А загальною площею 446,5 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 118/14 від 01.03.2014, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради).

Відповідач зазначає, що в Договорі позивачем пропущено пункт, який передбачає обов'язкове встановлення засобів обліку води.

Порядок ведення комерційного, у тому числі розподільного, обліку послуг з централізованого водопостачання визначено у Законі України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Цим Законом встановлений порядок оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку. Отже, ведення комерційного обліку споживання питної води визначено законом.

Відповідач вважає за обов'язкове зазначення у Договорі пункту: «Характеристика засобів обліку води», з вказанням виду засобу обліку води, типу засобу обліку води, заводського номеру, першого показання, місце встановлення (адреса).

У пункті 3 Договору в редакції позивача, вказані невірні тарифи на послуги. Тарифи встановлені на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), №1343, опублікованій в «Урядовому кур'єрі» 16.12.2017р у №238, та Постанови Національної комісії, що здійснює, державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), №1344, опублікованій в «Урядовому кур'єрі» 28.11.2017р у №224.

Відповідач вважає за обов'язкове зазначення п.3 в наступній редакції:

3.1. Тарифи на послуги становлять:

1) з централізованого постачання холодної води 5,136 гривень за куб. метр [з ПДВ);

2) з централізованого водовідведення 5,688 гривень за куб. метр (з ПДВ).

3) з централізованого водопостачання (з використанням внутрішньобудинкових мереж) 5,268 грн. за 1 куб.метр (з ПДВ);

4) з централізованого водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж) 5,820 грн. за 1 куб.метр (з ПДВ).

3.2. Зміна тарифів: відбувається з моменту набуття чинності відповідної постанови Компетентного органу, яким є Національна комісія що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг. Виконавець повідомляє про це Споживача через місцеві засоби інформації без додаткового узгодження до договору. У випадку зміни тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, Споживач здійснює оплату за надані послуги по новим тарифам.

Пункт 4 Договору викласти в наступній редакції:

4. Оплата за надані послуги за наявності засобів обліку води здійснюється за їх показаннями , а у разі відсутності - по нормативним обсягам. Показання засобів облікущомісяця знімаються Споживачем та зазначаються в платіжному документі, наданому виконавцем, або надаються виконавцю будь-яким іншим способом (за допомогою телефонного зв'язку, електронних сервісів, запроваджених виконавцем, тощо).

Пункт4 Договору в редакції позивача, слід вважати пунктом5 Договору, пункт5 Договору в редакції позивача. - виключити.

Пункт6 Договору слід викласти в наступній редакції:

6. Розрахунковим періодом оплати послуг є календарний місяць. Споживач здійснює оплату за послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення не пізніше 20 числа наступного місяця за розрахунковим місяцем.

Плата за надані послуги вноситься на р/р2600333233 в ПАТ "ПУМБ" м. Київ, МФО 334851, код у ЄДРПОУ 03341316.

Пункт 7 Договору слід викласти в наступній редакції:

Визначення обсягу спожитих послуг з централізованого водопостачання та водовідведення здійснюється на підставі даних засобів обліку холодної води .

За наявності засобів обліку води справляння плати здійснюється за їх показниками, у разі їх відсутності - по нормативним обсягам .

Підпункти 10.14 пункту9 Договору в редакції позивача, виключити.

Підпункти 4.5. 6.10.11 пункту 12 Договору в редакції позивача, виключити.

Доповнити п. 11 Договору підпунктом6). виклавши його в наступній редакції:

6) нараховувати у разі несвоєчасного внесення споживачем плати за надані послуги пеню у розмірі, встановленому законодавством і цим договором;

Доповнити п. 13 Договору підпунктом 41. виклавши його в наступній редакції:

4) несвоєчасне внесення платежів за послуги-шляхом сплати пені;

Пункт 15 Договору в редакції позивача, викласти в наступній редакції:

15. Точками розподілу, в яких здійснюється передача послуг від виконавця споживачеві, є:

1) у багатоквартирному будинку послуги з:

- холодної - після першої водозапірної арматури на відгалуженні від стояка у приміщені споживача;

- водовідведення - зливний отвір санітарно-технічних приладів;

2) в окремо розташованій нежитловий будівлі - місце підключення відповідної інженерної мережі будинку до мережі виконавця.

На підставі викладеного відповідач просив суд відмовити позивачу в позовних вимогах про визнання договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення від 17.12.2017року, укладеним на умовах та в редакції позивача, як таким, що не відповідають вимогам діючого законодавства, а також Договір на про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення від 17.12.2017року, в редакції позивача, не містить необхідного об'єму послуг постачання холодної води, який потрібен для функціонування юридичної особи - споживача ТОВ «Керуюча компанія «ДОМ.КОМ».

07.08.2018 позивач подав до суду письмові пояснення, в яких зазначив, що редакція преамбули договору з урахуванням протоколу розбіжностей в частині зазначення повного найменування сторін та повноважень посадових осіб, які підписують договір є прийнятними.

Пункт 2 договору в редакції позивача відповідає типовому договору за змістом, в редакції відповідача за протоколом розбіжностей застереження відповідача «Об’єкти користування послугами» є загальною та недоречною.

Пункт 3 договору залишити в редакції позивача, оскільки вона відповідає типовому договору за формою. Абзац 2 та 3 не передбачені відповідним пунктом типового договору.

Пункт 6 прийняти залишити в редакції позивача, оскільки п. 18 Правил передбачає, що плата за послуги вноситься до 20-го числа, місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлений інший строк. Тобто, встановлення строку внесення в договорі зазначеної плати до 30-го числа місяця, що настає за розрахунковим, зазначеній правовій нормі не суперечить і будь-яких ризиків не несе.

П.п. 10 п. 9, п.п.5 П.12, п.п.6 п. 12, п.п.10 п. 12, п.п.11 п. 12 залишити в редакції позивача, оскільки ці умови визначені типовим договором.

Також, 07.08.2018 позивач подав до суду клопотання про приєднання до матеріалів справи доказів.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 13.08.2018, оголошено перерву в підготовчому засіданні до 30.08.2018 о 11:00 год.

27.08.2018 позивач подав до суду додаткові пояснення, в яких зазначив, що протокол розбіжностей, запропонований Відповідачем, не містить чіткого обґрунтування, яку саме редакцію того чи іншого пункту проекту договору слід виключити, змінити, чи доповнити. Отже, протокол розбіжностей у такому вигляді не може вважатися відповіддю укласти договір на інших умовах у розумінні ст. 647 ЦК України, належним та допустимим доказом таких розбіжностей у Відповідача із Позивачем.

Позивач вказав, що інша редакція спірного договору на адресу Позивача до укладання не пропонувалася, зустрічний позов із цього приводу в даній справі, або окремій справі до суду не пред'являвся. Відтак, на думку позивача, вимога Відповідача укласти договір в його редакції, викладена у відзиві на позов, є юридично неспроможною. Позивач як споживач наполягає на укладенні договору із Відповідачем як виконавцем спірної послуги для власних потреб щодо приміщень, які він орендує, а Відповідач вважає, що таких договір має за предметом охоплювати і правовідносини з водопостачання та водовідведення щодо багатоквартирних будинків, управителем виступає Позивач, і як наслідок, бути підставою для стягнення з Позивача додаткових платежів.

У своїх поясненнях позивач вказує, що має намір споживати послуги Відповідача щодо приміщень, зазначених у позовній заяві, для власних потреб та оплачувати ці послуги на умовах, запропонованих Відповідачем на підставі договору, який Відповідачеві було запропоновано до укладання. Але розрахунок вартості цих послуг від Відповідача Позивачеві не надійшов. Натомість, позивачеві надійшов немотивований лист не уповноваженої особи Відповідача щодо відмови від укладання договору, а така відмова є неприпустимою в будь-якому разі. Враховуючи наведене, позивач просив суд позов задовольнити, спонукавши Відповідача укласти договір у запропонованій Позивачем редакції.

В судовому засіданні 30.08.2018 позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечував, 30.08.2018 подав до суду клопотання про долучення до матеріалів справи документів.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 30.08.2018, закрито підготовче провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 24.09.2018 о 10:00год.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 24.09.2018 оголошено перерву в судовому засіданні до 01.10.2018.

01.10.2018 позивач подав до суду додаткові пояснення, в яких зазначив, що позиція Відповідача щодо договорів оренди приміщень, копії яких долучені до матеріалів справи, є необґрунтованою, оскільки Позивач користується зазначеними приміщеннями, сплачує орендну плату заперечень із цього приводу з боку орендодавця із цього приводу немає. Орендні відносини у розумінні ст. 764 ЦК України не припинялися. Орендодавець проти продовження оренди не заперечує, орендна плата вноситься позивачем у належному обсязі, інші обов'язки орендаря теж виконуються. Позивач зазначив, що відносно об'єкту по вул. Мусоргського 15А договір оренди є в матеріалах справи.

Відповідач проти залучення до матеріалів справи пояснень позивача та доданих до них документів заперечував, оскільки вказані документи були подані позивачем після початку розгляду справи по суті.

Суд, вислухавши доводи представників сторін, вважає за можливе долучити до матеріалів справи подані позивачем пояснення, оскільки в минулому судовому засіданні (24.09.2018) постало питання щодо доказів продовження дії договорів оренди приміщень, в яких позивач бажає отримувати послуги від відповідача за спірним договором, для чого позивачу було надано час для підтвердження продовження дії договорів оренди приміщень.

01.10.2018 представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача проти позову заперечував, з підстав викладених у відзиві на позов.

Судовий процес фіксувався за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

При розгляді справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

В судовому засіданні 01.10.2018 оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення в порядку ст. 240 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "ДОМ.КОМ" у позовній заяві зазначає, що є орендарем нежитлових приміщень комунальної власності міста за адресами:

- м. Кривий Ріг, вул. Ватутіна, 53 загальною площею 53,8 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 5/12 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради);

- м. Кривий Ріг, вул. Кропивницького, 62 загальною площею 29 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 5/11 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради);

- м. Кривий Ріг, вул. Армавірська, 18А загальною площею 205,2 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 18/26 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради);

- м. Кривий Ріг, вул. Мусоргського, 15А загальною площею 446,5 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 118/14 від 01.03.2014, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради).

Позивач, як орендар вищезазначених нежитлових приміщень має наміри отримувати послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення у виконавця вищезазначених послуг, Комунального підприємства "Кривбасводоканал".

З метою дотримання норм діючого законодавства та враховуючи той факт, що позивач має намір отримувати послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на власні потреби по орендованим приміщенням, беручи за основу типовий договір який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, позивачем підготовлений та надісланий відповідачу договір надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення від 17.12.2017, у наступній редакції:

ДОГОВІР

про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення

м. Кривий Ріг 17.12.2017 року

Комунальне підприємство «Кривбасводоканал» з однієї сторони, в особі ____, що діє на підставі__________ (далі – Виконавець),

та Товариство з обмеженою відповідальністю «Керуюча Компанія «ДОМ.КОМ» з іншої сторони, в особі директора ОСОБА_3, що діє на підставі Статуту, що є орендарем нежитлових приміщень (далі - Споживач), з другої сторони, уклали цей договір про нижченаведене:

Предмет договору

1. Виконавець зобов'язується своєчасно надавати споживачеві відповідної якості послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення, а споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, що передбачені договором.

2. Суб'єкт користування послугами:

2.1. Орендар нежитлових приміщень:

- м. Кривий Ріг, вул. Ватутіна,буд. № 53;

- м. Кривий Ріг, вул. Кропивницького,буд. 62/42;

- м. Кривий Ріг, вул. Кропивницького,буд. 18А;

- м. Кривий Ріг, вул. Мусоргського 15 А (водовідведення, згідно засобів обліку)

Тарифи на послуги та їх загальна вартість

3. Тарифи на послуги становлять:

1) з централізованого постачання холодної води 4,32 гривень за куб. метр;

2) з водовідведення 4,76 гривень за куб. метр.

Показання засобів обліку щомісяця знімаються Споживачем та зазначаються в платіжному документі, наданому виконавцем, або надаються виконавцю будь-яким іншим способом (за допомогою телефонного зв'язку, електронних сервісів, запроваджених виконавцем, тощо).

4. Оплата послуг здійснюється на підставі наданого Виконавцем рахунку та акту приймання-передачі послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, які оформлюються Виконавцем на підставі поданого Споживачем розрахунку витрат постачання холодної води та водовідведення на власні потреби за всіма суб’єктами користування послуг.

5. Наявність пільг з оплати послуг: у Споживача відсутні пільги.

Оплата спожитих послуг

6. Розрахунковим періодом є календарний місяць. Оплата послуг здійснюється не пізніше 30 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом (місяцем).

7. За наявності засобів обліку води справляння плати за нормативами (нормами) споживання не допускається, крім випадків, передбачених Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою КМУ від 21 липня 2005 р. № 630 (надалі - Правила) і договором на встановлення засобів обліку.

8. У разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання, виконавець проводить перерахунок розміру плати.

Права та обов'язки сторін

9. Споживач має право на:

1) отримання своєчасно та належної якості послуг згідно із законодавством та умовами цього договору;

2) отримання в установленому законодавством порядку інформації про перелік послуг, їх вартість, загальну суму місячного платежу, структуру тарифів, нормативів (норм) споживання, режиму надання послуг, їх споживчі властивості;

3) відшкодування збитків, завданих його майну та/або приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного надання або ненадання послуг;

4) зменшення розміру плати в разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання;

5) усунення виконавцем виявлених недоліків у наданні послуг протягом установленого Кабінетом Міністрів України строку;

6) несплату вартості послуг за період тимчасової відсутності споживача (у разі відключення виконавцем холодної і опломбування запірних вентилів у нежитловому приміщенні та відновлення надання відповідних послуг шляхом зняття пломб за власний рахунок протягом доби згідно з письмовою заявою;

7) зменшення розміру плати за послуги у разі тимчасової відсутності споживача на підставі письмової звиви та офіційного документа, що підтверджує його/їх відсутність;

8) перевірку кількісних та/або якісних показників надання послуг (якість і тиск води, тощо) у порядку, встановленому Правилами, іншими актами законодавства України та цим договором. Витрати, пов'язані з перевіркою кількісних і якісних показників надання послуг, відшкодовуються виконавцем у разі обґрунтованості звернення споживача та споживачем — у разі необґрунтованості такого звернення;

9) установлення засобів обліку води і взяття їх на абонентський облік;

10) періодичну повірку, обслуговування та ремонт засобів обліку, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж;

11) ознайомлення з нормативно-правовими актами у сфері житлово-комунальних послуг;

12) внесення за погодженням з виконавцем у договір змін, що впливають на розмір плати за послуги;

13) звільнення від плати за послуги у разі їх ненадання та отримання компенсації за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт;

14) укладення з виконавцем договору про заміну або ремонт технічно несправних санітарно-технічних приладів, пристроїв, обладнання та квартирних засобів обліку.

10. Споживач зобов'язаний:

1) оплачувати послуги в установлений договором строк;

2) забезпечити доступ до відповідної інженерної мережі, арматури, квартирних засобів обліку води і теплової енергії представників виконавці за наявності в них відповідного посвідчення для:

ліквідації аварій - цілодобово;

встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічного та профілактичного огляду, зняття контрольних показань квартирних засобів обліку води і теплової енергії згідно з вимогами нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

3) дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

4) забезпечувати цілісність засобів обліку води і теплової енергії та не втручатися в їх роботу;

5) своєчасно вживати заходів до усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням послуг, що виникли з його вини;

6) за власний рахунок проводити ремонт та заміну санітарно-технічних приладів, пристроїв та обладнання, що вийшли з ладу з його вини;

7) своєчасно проводити підготовку санітарно-технічних приладів, пристроїв та обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період;

8) у разі встановлення виконавцем факту несанкціонованого втручання в роботу засобів обліку води відшкодовувати вартість робіт з проведення їх експертизи, метрологічної повірки та ремонту згідно із законодавством;

9) відшкодовувати виконавцю витрати з проведення аналізу якісних показників послуг у разі необґрунтованості претензій.

11. Виконавець має право:

1) вносити за погодженням із споживачем зміни у цей договір, що впливають на розмір плати за послуги з оформленням додатка до нього;

2) вимагати від споживача дотримання нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

3) вимагати від споживача своєчасного усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням послуг, що виникли з вини споживача, або відшкодування вартості відповідних робіт;

4) доступу до приміщення споживача для ліквідації аварій, у тому числі несанкціонованого, відповідно до встановленого законом порядку усунення недоліків у роботі санітарно-технічного та інженерного обладнаний, його встановлення і заміни, проведення технічного та профілактичного огляду і перевірки показань квартирних засобів обліку води і теплової енергії відповідно до законодавства;

5) у разі виникнення сумнівів щодо правильності показань квартирних засобів обліку води і теплової енергії звернутися до акредитованої Лабораторії для проведення експертизи їх технічного стану та метрологічної повірки;

51) здійснювати перевірку показань квартирних засобів обліку в порядку, визначеному законом і договором.

12. Виконавець зобов'язаний:

1) своєчасно надавати споживачу послуги в установлених обсягах, належної якості, безпечні для його життя, здоров'я та які не спричиняють шкоди його майну, відповідно до вимог законодавства, Правил та цього договору;

2) інформувати споживача про здійснення перевірки показань засобів обліку, адресу та номер телефону диспетчерської, аварійної або аварійно-диспетчерської служби (зазначаються в договорі і рахунках на сплату послуг, а також розміщуються на дошках оголошень в усіх під'їздах багатоквартирного будинку, а також на дошках оголошень, розташованих поблизу житлового будинку);

21) після отримання показань засобів обліку, якщо вони відрізняються від розрахованих за показаннями будинкового лічильника, виконавець здійснює коригування плати за надану послугу в наступному розрахунковому періоді шляхом зменшення або збільшення обсягів спожитої споживачем послуги, що відображається окремо у виставленому рахунку (платіжному документі) наступного періоду;

3) надавати споживачеві в установленому порядку інформацію про перелік послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру тарифів, нормативи (норми) споживання, режим надання послуг, їх споживчі властивості, якісні показники надання послуг, граничні строки усунення аварій або інших порушень, порядку надання послуг, можливі способи передачі показань квартирних засобів обліку (шляхом заповнення відповідних граф у платіжних документах, за допомогою телефонного зв'язку чи електронних сервісів, запроваджених виконавцем, тощо), а також інформацію про Правила (зазначається у цьому договорі, а також розміщується на дошці оголошень у приміщенні виконавця);

4) контролювати установлені міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж;

5) проводити два рази на рік перевірку стану внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку із складенням відповідного акта;

6) узгодити із споживачем не пізніше ніж за три робочих дні до проведення планових робіт всередині житлового приміщення час доступу до такого приміщення з наданням йому відповідного письмового повідомлення;

7) повідомляти споживача про плановану перерву в наданні послуг через засоби масової інформації, а також письмово не пізніше ніж за 10 днів до її настання (крім перерви, що настає внаслідок аварії або дії непереборної сили) із зазначенням причини та часу перерви в наданні послуг;

8) відновлювати надання послуг за письмовою заявою споживача шляхом зняття протягом доби пломб із запірних вентилів у квартирі (будинку садибного типу);

9) забезпечувати за заявою споживача взяття у тижневий строк на абонентський облік засобів обліку;

10) утримувати внутрішньобудинкові мережі у належному технічному стані, здійснювати їх технічне обслуговування та ремонт;

11) інформувати споживача протягом доби з дня виявлення недоліків у роботі внутрішньобудинкових інженерних систем та/або інженерного обладнання, що розташовані за межами багатоквартирного будинку або житлового будинку (у разі його особистого звернення - невідкладно), про причини та очікувану тривалість зупинення надання послуг або обмеження їх кількості, а також про причини порушення якісних показників надання послуг;

12) усувати аварії та інші порушення порядку надання послуг, а також виконувати заявки споживачів у строк, установлений законодавством і цим договором;

13) вести облік скарг (заяв, вимог, претензій) споживачів щодо кількості та якості надання послуг, а також облік їх виконання;

14) зменшувати розмір плати за послуги у разі тимчасової відсутності споживача на підставі письмової заяви та офіційного документа, що підтверджує його/їх відсутність;

15) звільняти від плати за послуги у разі їх ненадання та виплачувати компенсацію за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт;

16) проводити перерахунок розміру плати за надання послуг у разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та визначеному цим договором;

17) своєчасно проводити за власний рахунок роботи з усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням послуг, що виникли з його вини;

18) відшкодовувати збитки, завдані майну та/або приміщенню споживача та/або членів його сім'ї, шкоду, що заподіяна його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного надання або ненадання послуг, а також моральну шкоду в порядку та розмірі, які визначаються відповідно до законодавства і цього договору;

19) сплачувати споживачу неустойку (штраф, пеню) у разі ненадання послуг або надання послуг неналежної якості у порядку та у випадках, передбачених законодавством і цим договором;

20) виконувати інші обов'язки відповідно до законодавства та цього договору.

Відповідальність сторін

13. Споживач несе відповідальність згідно із законодавством і цим договором за:

1) недотримання вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

2) втручання у роботу засобів обліку води;

З) порушення зобов'язань, установлених законодавством і цим договором,

14. Виконавець несе відповідальність у разі:

1) неналежного надання або ненадання послуг, що призвело до заподіяння збитків, завданих майну та/або приміщенню споживача, шкоди, що заподіяна його життю чи здоров'ю, - шляхом відшкодування збитків.

2) надання послуг не в повному обсязі, зниження їх якості, зокрема зниження їх кількісних та/або якісних показників - шляхом зменшення розміру плати та виплати споживачеві компенсації за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт у розмірі, встановленому законодавством, 0,5 відсотків місячної плати за послугу за кожну добу її ненадання;

3) порушення прав споживачів згідно із законодавством;

4) порушення зобов'язань, установлених цим договором або законодавством.

Точки розподілу, в яких здійснюється передача послуг від виконавця споживачеві

15. Точками розподілу, в яких здійснюється передача послуг від виконавця споживачеві, є:

1) у багатоквартирному будинку послуги з:

постачання холодної - після першої водозапірної арматури на відгалуженні від стояка у квартирі споживача;

водовідведення - зливний отвір санітарно-технічних приладів;

Порядок встановлення факту неналежного надання або ненадання послуг та розв'язання спорів

16. У разі неналежного надання або ненадання послуг виконавцем споживач повідомляє про це виконавця в усній формі за допомогою телефонного зв'язку чи у письмовій формі за адресами, що зазначені в цьому договорі.

У повідомленні зазначається прізвище, ім'я та по батькові, точна адреса споживача, а також найменування виду неналежно наданої або ненаданої послуги. Повідомлення споживача незалежно від його форми (усна або письмова) обов'язково реєструється представником виконавця у журналі реєстрації заявок споживачів. Представник виконавця зобов'язаний повідомити споживачеві відомості про особу, яка прийняла повідомлення (прізвище, ім'я та по батькові), реєстраційний номер повідомлення та час його прийняття.

17. Представник виконавця, якому відомі причини неналежного надання або ненадання послуг, зобов'язаний невідкладно повідомити про це споживача та зробити відповідну відмітку в журналі реєстрації заявок, що є підставою для визнання виконавцем факту неналежного надання або ненадання послуг.

18. Представник виконавця, якому не відомі причини неналежного надання або ненадання послуг, зобов'язаний узгодити з виконавцем точний час та дату встановлення факту ненадання послуг, надання їх не у повному обсязі або перевірки кількісних та/або якісних показників надання послуг. У разі необхідності проведення такої перевірки у приміщенні споживача представник виконавця повинен з'явитися до споживача не пізніше визначеного у договорі строку.

19. У разі незгоди з результатами перевірки кількісних та/або якісних показників надання послуг споживач і виконавець визначають час і дату повторної перевірки, для проведення якої запрошується представник уповноваженого органу виконавчої влади та/або органу місцевого самоврядування, а також представник об'єднання споживачів. За результатами проведення повторної перевірки складається акт про неналежне надання або ненадання послуг, який підписується споживачем (його представником), представником виконавця, представниками уповноваженого органу виконавчої влади та/або органу місцевого самоврядування, а також представником об'єднання споживачів.

20. За результатами перевірки складається акт-претензія про неналежне надання або ненадання послуг (далі - акт-претензія), який підписується споживачем та представником виконавця згідно з додатком 2 до Правил. Акт-претензія складається у двох примірниках по одному для споживача та виконавця.

21.У разі неприбуття представника виконавця в установлений договором строк для проведення перевірки кількісних та/або якісних показників або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії такий акт вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.

22. Акт-претензія реєструється уповноваженими особами виконавця у журналі реєстрації актів-претензій згідно з додатком 3 до Правил. Виконавець зобов'язаний розглянути такий акт і повідомити протягом трьох робочих днів споживача про її задоволення або про відмову у задоволенні з обґрунтуванням причин такої відмови. Уразі ненадання протягом установленого строку виконавцем відповіді вважається, що він визнав викладені в акті-претензії факти неналежного надання або ненадання послуг. Спори щодо задоволення претензій споживачів розв'язуються у суді. Споживач має право на досудове розв'язання спору шляхом задоволення пред'явленої претензії.

Форс-мажорні обставини

23. Сторони звільняються від відповідальності згідно з цим договором у разі настання дії непереборної сили (діїнадзвичайних ситуацій техногенного, природного або екологічного характеру), яка унеможливлює надання відповідної послуги згідно з умовами договору.

Строк дії договору

24. Цей договір набирає чинності з дня його укладення, строком на один рік. Договір вважається щороку продовженим, якщо за місяць до закінчення строку його дії однією із сторін не буде письмово заявлено про його розірвання або необхідність перегляду.

25. Договір може бути розірваний достроково у разі:

зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугами виконавця;

переходу права власності (користування) до іншої особи; невиконання умов договору сторонами договору.

26. Договір складено у двох примірниках; один з яких зберігається у споживача, другий - у виконавця.

Інші умови

Телефони спеціального виклику у разі виникнення аварій та інших надзвичайних ситуацій:

Аварійні та ремонтні служби внутрішньо будинкових мереж_______

(адреса і телефон виконавця послуг),

Органи, які відповідно до законодавства здійснюють контроль за дотриманням правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення:

центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства:

адреса__________телефон_______

Державна житлово-комунальна інспекція:

адреса________телефон_________

територіальний орган Держспоживстандарту:

назва_________

адреса________телефон_________

структурний підрозділ з питань житлово-комунального господарства місцевої державної адміністрації:

назва_________

адреса________телефон_________

територіальний орган Державної житлово-комунальної інспекції:

назва_________

адреса________телефон_________

ОСОБА_4 І РЕКВІЗИТИ СТОРІН

ВИКОНАВЕЦЬ СПОЖИВАЧ: ТОВ «Керуюча компанія «ДОМ.КОМ» 50053, м. Кривий Ріг, вул. Мусоргського, 15А, п\р 26002053506003 в ПАТ КБ «Приватбанк» м. Кривий Ріг, МФО 305750, код ЄДРПОУ 37663931 Індивідуальний Податковий номер: №376639304834 Директор ____Л. ОСОБА_5

Відповідач 18.12.2017 отримав два примірники договору надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення від 17.12.2017 та підписав договір з протоколом розбіжностей від 04.01.2018, згідно з яким відповідач змінив редакцію преамбули договору, п. 2, п. 3, п. 6 та виключив з тексту договору п.п. 10 п. 9, п.п.5 п. 12, п.п. 6 п. 12 договору (а.с.54).

12.01.2018 позивач отримав від відповідача два примірники протоколу розбіжностей до договору надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення від 17.12.2017.

Позивач, розглянувши зауваження та пропозиції викладені відповідачем у протоколі розбіжностей до договору дійшов висновку, що відповідач пропонує виключити або ж доповнити договір пунктами, що не передбачені типовим договором, який затверджений Постановою № 630.

Листом № 124 від 29.01.2018, з метою урегулювання розбіжностей по договору та переддоговірного спору, у відповідності до п. 5 ст. 181 ГК України, позивач запропонував відповідачу урегулювати даний спір, шляхом переговорів за адресою позивача, або ж повідомити про згоду укладення договору у редакції позивача (а.с.55).

Відповіді від відповідача у встановлений термін на адресу позивача не надходило, представники відповідача на адресу позивача не з'явились, договір не укладено, що і стало причино звернення позивача до суду із цим позовом.

Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог на підставі наступного.

Відповідно до ч.1 ст.626, ч.1 ст. 627, ч.1 ст. 638 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Як вбачається з матеріалів справи, при укладанні спірного договору сторони не дійшли згоди стосовно його умов.

Статтею 187 Господарського кодексу України встановлено, що спори, які виникають при укладанні господарських договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону розглядаються судом.

Згідно з ч. 2 ст. 649 Цивільного кодексу України, розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору не на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, можуть бути вирішені судом у випадках, встановлених за домовленістю сторін або законом.

Пунктом 2.1. Правил від 27.06.2008р. № 190 "Про затвердження Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" договірні відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до Законів України "Про питну воду та питне водопостачання" та "Про житлово-комунальні послуги".

Статтею 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання " встановлено, що послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з: підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням; підприємствами, установами або організаціями, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває житловий фонд і до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення; об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами та іншими об'єднаннями власників житла, яким передано право управління багатоквартирними будинками та забезпечення надання послуг з водопостачання та водовідведення на підставі укладених ними договорів; власниками будинків, що перебувають у приватній власності. Договір про надання послуг з питного водопостачання укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачем, визначеним у частині першій цієї статті. Порядок надання споживачам

Відповідно до ст. 181 Господарського кодексу України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками.

Проект договору може бути запропонований будь-якою із сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

Згідно п.3 ст. 179 Господарського кодексу України, укладення господарського договору є обов'язковим лише для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. При цьому, при укладенні господарських договорів, відповідно до п. 4 цієї норми, зміст договору визначається на основі, зокрема: вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству; типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. №630 встановлено, що послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. Ці Правила регулюють відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (виконавець), і фізичною або юридичною особою (споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення ( послуги).

Таким чином, надання послуг з централізованого водопостачання холодної води і водовідведення, які є одним із різновидів житлово-комунальних послуг, має відбуватися виключно на договірних засадах; умови ж укладеного договору обов'язково мають відповідати умовам типового договору, тобто умови укладеного між сторонами договору за своїм змістом не мають бути абсолютно тотожними умовам типового договору (законодавець дозволяє сторонам конкретизувати ці умови), проте, мають зберігати загальний зміст типового договору.

Типовий договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630.

Відповідно до ч.4 ст.179 Господарського кодексу України при укладенні типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

Частина 1 статті 626 Цивільного кодексу України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно статті 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", споживач комунальних послуг зобов'язаний укласти договір та оплачувати спожиті комунальні послуги.

Згідно статті 29 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", договір на надання житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.

В якості підтвердження факту, оренди приміщень, в яких позивач має намір споживати житлово - комунальні послуги, позивач надав до матеріалів справи копії договорів оренди на наступні приміщення:

- м. Кривий Ріг, вул. Ватутіна, 53 загальною площею 53,8 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста №5/12 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради,строк дії договору оренди до 10.07.2018);

- м. Кривий Ріг, вул. Кропивницького, 62 загальною площею 29 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста №5/11 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради,строк дії договору оренди до 10.07.2018);

- м. Кривий Ріг, вул. Армавірська, 18А загальною площею 205,2 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста №18/26 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради, строк дії договору оренди до10.07.2018);

- м. Кривий Ріг, вул. Мусоргського, 15А загальною площею 446,5 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 18/14 від 01.03.2014, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради, строк дії договору оренди до 15.05.2021).

Отже, станом на час розгляду справи, строк дії договорів оренди №5/12 від 10.08.2015, №5/11 від 10.08.2015, №18/26 від 10.08.2015, закінчився. Доказів продовження строку дії вищезазначених договорів, позивачем до матеріалів справи не надано.

При цьому, надані позивачем в судовому засіданні 01.10.2018 докази, підтверджують лише дії позивача спрямовані на продовження строку дії договорів оренди приміщень.

За таких обставин, станом на час розгляду справи, позивач не є орендарем приміщень за адресами: м. Кривий Ріг, вул. Ватутіна, 53; м. Кривий Ріг, вул. Кропивницького, 62; м. Кривий Ріг, вул. Армавірська, 18А, а тому позивач не є споживачем у цих приміщеннях, в розумінні Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

На підставі викладеного, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог позивача в частині визнання договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, в редакції позивача на приміщення за адресами: м. Кривий Ріг, вул. Ватутіна, 53; м. Кривий Ріг, вул. Кропивницького, 62; м. Кривий Ріг, вул. Армавірська, 18А.

Щодо наміру споживання позивачем житлово-комунальних послуг у орендованому приміщенні за адресою: - м. Кривий Ріг, вул. Мусоргського, 15А загальною площею 446,5 кв.м., суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що згідно з протоколом розбіжностей від 04.01.2018 до договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення від 17.12.2017, а також відповідно до заперечень на позов заявлених відповідачем в ході вирішення цього спору, відповідач не погоджується з запропонованою позивачем редакцією преамбули договору та вважає за необхідне зазначити у договорі перелік нормативної бази, якою сторони керуються під час дії договору.

Позивач заперечує проти зазначення у преамбулі договору переліку нормативних актів, якими відповідач керується під час надання послуг з водопостачання та водовідведення.

Судом встановлено, що діюче законодавство не передбачає зазначення у договорі переліку нормативної бази, якою сторони керуються під час дії договору. До того ж, в умовах змінюваності законодавства України, не є необхідним зазначати у договорі весь перелік нормативних актів, що діють в момент укладення договору та можуть бути змінені або скасовані протягом його дії.

Отже, суд вважає за можливе викласти преамбулу спірного договору в редакції запропонованій позивачем, а саме:

«Комунальне підприємство "КРИВБАСВОДОКАНАЛ" з однієї сторони, ОСОБА_6, що діє на підставі довіреності № 67 від 24.11.2016 (далі - Виконавець), та Товариство з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "ДОМ.КОМ" з іншої сторони, в особі директора ОСОБА_3, що діє на підставі Статуту, що є орендарем нежитлових приміщень (далі - Споживач), з другої сторони, уклали цей договір про нижченаведене: ».

Також, згідно з протоколом розбіжностей від 04.01.2018 до договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення від 17.12.2017, а також відповідно до заперечень на позов заявлених відповідачем в ході вирішення цього спору, відповідач не погоджується з запропонованою позивачем редакцією п.2.1 договору, оскільки в п.2.1. договору позивач зазначив: орендар нежитлових приміщень. Але орендар, як сторона договору про надання послуг з питного водопостачання не визначений, та у договорі не зазначено, хто саме виступає орендарем, у зв’язку з чим відповідач пропонує викласти у п.2.1 договору, вказавши найменування суб'єкту користування послугами: Товариство з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «ДОМ.КОМ», яка є орендарем нежитлових приміщень комунальної власності міста за адресами:

- м. Кривий Ріг, вул. Ватутіна, 53 загальною площею 53,8 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 5/12 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради);

- м. Кривий Ріг, вул. Кропивницького, 62 загальною площею 29 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 5/11 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради);

- м. Кривий Ріг, вул. Армавірська, 18А загальною площею 205,2 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 18/26 від 10.08.2015, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради); .

- м. Кривий Ріг, вул. Мусоргського, 15А загальною площею 446,5 кв.м (договір оренди нерухомості комунальної власності міста 118/14 від 01.03.2014, укладений між позивачем та УКВМ виконкому Криворізької міської ради).

Суд не погоджується з запропонованою відповідачем редакцією п. 2.1 договору, оскільки редакція п. 2.1 договору запропонована позивачем відповідає умовам типового договору. При цьому посилання відповідача на те, що у договорі не зазначено, хто саме виступає орендарем є безпідставним, оскільки в преамбулі договору зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "ДОМ.КОМ" є орендарем нежитлових приміщень.

При цьому, враховуючи, що станом на час розгляду справи позивач надав докази на підтвердження оренди лише приміщення за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Мусоргського 15 А, суд вважає за можливе викласти п. 2.1. спірного договору в такій редакції, а саме:

« 2.1. Орендар нежитлових приміщень:

- м. Кривий Ріг, вул. Мусоргського 15 А (водовідведення, згідно засобів обліку).».

Також, відповідно до заперечень на позов заявлених відповідачем в ході вирішення цього спору, відповідач вважає за обов'язкове зазначення у Договорі пункту: «Характеристика засобів обліку води», з вказанням виду засобу обліку води, типу засобу обліку води, заводського номеру, першого показання, місце встановлення (адреса). З цього приводу суд зазначає наступне:

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Таке оснащення та відповідна проектна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг. Забороняється приєднання житлових і нежитлових будівель до зовнішніх інженерних мереж без оснащення таких будівель вузлами комерційного обліку відповідних комунальних послуг відповідно до вимог цього Закону. Такими вузлами обліку обладнуються усі вводи зовнішніх інженерних мереж у будівлі, крім випадків, передбачених цим Законом. Місце встановлення вузла комерційного обліку визначається відповідно до будівельних норм і правил. Для споживача комунальних послуг, якому комунальна послуга постачається для групи нежитлових будівель та/або споруд, що є єдиним майновим комплексом, зовнішніми інженерними мережами, що належать споживачу, вузол комерційного обліку встановлюється на межі майнової належності в кожній точці приєднання до зовнішніх інженерних мереж.

Згідно з ст. 8 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», рахунки на оплату наданої комунальної послуги формуються виконавцем або визначеною власником (співвласниками) іншою особою, що здійснює розподіл обсягів комунальної послуги, на основі показань вузла комерційного обліку відповідної комунальної послуги згідно з вимогами статей 9 - 11 цього Закону.

Запропонований відповідачем пункт відповідає умовам типового договору.

З таких обставин, суд вважає за можливе доповнити спірний договір пунктом 2.2. та викласти його в наступній редакції: « 2.2. Характеристика засобів обліку води

вид засобу обліку води_________

тип засобу обліку води)_____________

заводський номер)____________

перше показання)_____________

місце встановлення (адреса)________».

Також, згідно з протоколом розбіжностей від 04.01.2018 до договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення від 17.12.2017, а також відповідно до заперечень на позов заявлених відповідачем в ході вирішення цього спору, відповідач не погоджується з запропонованою позивачем редакцією п. 3 договору.

Відповідач вважає за обов'язкове зазначення п.3 в наступній редакції:

3.1. Тарифи на послуги становлять:

1) з централізованого постачання холодної води 5,136 гривень за куб. метр (з ПДВ);

2) з централізованого водовідведення 5,688 гривень за куб. метр (з ПДВ).

3) з централізованого водопостачання (з використанням внутрішньобудинкових мереж) 5,268 грн. за 1 куб.метр (з ПДВ);

4) з централізованого водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж) 5,820 грн. за 1 куб.метр (з ПДВ).

3.2. Зміна тарифів: відбувається з моменту набуття чинності відповідної постанови Компетентного органу, яким є Національна комісія що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг. Виконавець повідомляє про це Споживача через місцеві засоби інформації без додаткового узгодження до договору. У випадку зміни тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, Споживач здійснює оплату за надані послуги по новим тарифам.

Судом встановлено, що тарифи встановлені на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), №1343, опублікованій в «Урядовому кур'єрі» 16.12.2017р у №238, та Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), №1344, опублікованій в «Урядовому кур'єрі» 28.11.2017р у №224.

Суд вважає, що проект цього пункту договору в редакції відповідача відповідає вимогам Цивільного кодексу України з огляду на таке.

Відповідно до ст. 632 Цивільного кодексу України, ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Згідно з п. 3 ст. 653 Цивільного кодексу України, у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Тобто момент зміни умов договору, а саме ціни договору законодавець пов'язує з моментом про який домовились сторони у договорі, в тому числі з моменту встановлення нових тарифів.

За викладеного, суд вважає викласти п. 3 договору в наступній редакції:

« 3.1 Тарифи на послуги становлять:

1) з централізованого постачання холодної води 5,136 гривень за куб. метр (з ПДВ);

2) з централізованого водовідведення 5,688 гривень за куб. метр (з ПДВ).

3) з централізованого водопостачання (з використанням внутрішньобудинкових мереж) 5,268 грн. за 1 куб.метр (з ПДВ);

4) з централізованого водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж) 5,820 грн. за 1 куб.метр (з ПДВ).

Показання засобів обліку щомісяця знімаються Споживачем та зазначаються в платіжному документі, наданому виконавцем, або надаються виконавцю будь-яким іншим способом (за допомогою телефонного зв'язку, електронних сервісів, запроваджених виконавцем, тощо).».

« 3.2. Зміна тарифів: відбувається з моменту набуття чинності відповідної постанови Компетентного органу, яким є Національна комісія що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг. Виконавець повідомляє про це Споживача через місцеві засоби інформації без додаткового узгодження до договору. У випадку зміни тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, Споживач здійснює оплату за надані послуги по новим тарифам.».

Також, відповідно до заперечень на позов заявлених відповідачем в ході вирішення цього спору, відповідач не погоджується з запропонованою позивачем редакцією п. 4 договору та пропонує викласти п. 4 договору в наступній редакції: «Оплата за надані послуги за наявності засобів обліку води здійснюється за їх показаннями, а у разі відсутності - по нормативним обсягам. Показання засобів обліку щомісяця знімаються Споживачем та зазначаються в платіжному документі, наданому виконавцем, або надаються виконавцю будь-яким іншим способом (за допомогою телефонного зв'язку, електронних сервісів, запроваджених виконавцем, тощо)».

При цьому відповідач пропонує, пункт 4 Договору в редакції позивача, вважати пунктом 5 Договору, а пункт 5 Договору в редакції позивача - виключити.

Суд здійснивши аналіз спірного договору, вважає, що пункт 4 викладений в редакції позивача не відповідає умовам типового договору, натомість викладена відповідачем редакція цього пункту відповідає умовам типового договору, у зв’язку з чим суд вважає за можливе викласти п. 4 спірного договору в редакції відповідача, а саме: « 4. Оплата за надані послуги за наявності засобів обліку води здійснюється за їх показаннями, а у разі відсутності - по нормативним обсягам. Показання засобів обліку щомісяця знімаються Споживачем та зазначаються в платіжному документі, наданому виконавцем, або надаються виконавцю будь-яким іншим способом (за допомогою телефонного зв'язку, електронних сервісів, запроваджених виконавцем, тощо)».

Враховуючи, що п. 5 договору, який відповідач пропонує виключити, відповідає умовам типового договору, суд не вбачає підстав для виключення п. 5 договору. У зв’язку з чим суд вважає за можливе пункт 4 в редакції позивача, вважати п. 4.1 договору, а саме: « 4.1. Оплата послуг здійснюється на підставі наданого Виконавцем рахунку та акту приймання-передачі послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, які оформлюються Виконавцем на підставі поданого Споживачем розрахунку витрат постачання холодної води та водовідведення на власні потреби за всіма суб’єктами користування послуг.».

Також, згідно з протоколом розбіжностей від 04.01.2018 до договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення від 17.12.2017, а також відповідно до заперечень на позов заявлених відповідачем в ході вирішення цього спору, відповідач не погоджується з запропонованою позивачем редакцією п. 6 договору та пропонує викласти п. 6 договору в наступній редакції: « 6. Розрахунковим періодом оплати послуг є календарний місяць. Споживач здійснює оплату за послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення не пізніше 20 числа наступного місяця за розрахунковим місяцем. Плата за надані послуги вноситься на р/р2600333233 в ПАТ "ПУМБ" м. Київ МФО 334851, код у ЄДРПОУ 03341316.».

Відповідно до п.18 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. №630, розрахунковим періодом для оплати послуг, якщо інше не визначено договором, є календарний місяць. Оплата послуг здійснюється не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом (місяцем), якщо договором не встановлено інший строк.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе викласти п. 6 в редакції відповідача, а саме: « 6. Розрахунковим періодом оплати послуг є календарний місяць. Споживач здійснює оплату за послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення не пізніше 20 числа наступного місяця за розрахунковим місяцем. Плата за надані послуги вноситься на р/р НОМЕР_1 в ПАТ "ПУМБ" м. Київ МФО 334851, код у ЄДРПОУ 03341316.».

Також, відповідно до заперечень на позов заявлених відповідачем в ході вирішення цього спору, відповідач не погоджується з запропонованою позивачем редакцією п. 7 договору та пропонує викласти п. 7 договору в наступній редакції: « 7. Визначення обсягу спожитих послуг з централізованого водопостачання та водовідведення здійснюється на підставі даних засобів обліку холодної води. За наявності засобів обліку води справляння плати здійснюється за їх показниками, у разі їх відсутності - по нормативним обсягам.».

Редакція п. 7 договору, запропонована відповідачем, не відповідає умовам типового договору.

При цьому суд зазначає, що запропонована позивачем редакція п. 7 договору, відповідає типовому договору, а тому суд не вбачає підстав для внесення змін до п. 7 договору. За таких обставин суд вважає за можливе викласти п. 7 в редакції позивача, а саме: « 7. За наявності засобів обліку води справляння плати за нормативами (нормами) споживання не допускається, крім випадків, передбачених Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою КМУ від 21 липня 2005 р. № 630 (надалі - Правила) і договором на встановлення засобів обліку».

Також, згідно з протоколом розбіжностей від 04.01.2018 до договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення від 17.12.2017, а також відповідно до заперечень на позов заявлених відповідачем в ході вирішення цього спору, відповідач не погоджується з запропонованою позивачем редакцією п.п.10 п. 9 та п.п 14. п. 9 договору та пропонує виключити ці підпункти з умов договору.

Суд не вбачає підстав для виключення п.п.10 п. 9 та п.п 14. п. 9 договору, оскільки вказані підпункти наявні в умовах типового договору, а необхідність їх виключення з умов спірного договору, жодним чином не обґрунтована відповідачем.

Також, відповідно до заперечень на позов заявлених відповідачем в ході вирішення цього спору, відповідач не погоджується з запропонованою позивачем редакцією п.11 договору та пропонує доповнити пункт 11 підпунктом 6, в наступній редакції: « 6) нараховувати у разі несвоєчасного внесення споживачем плати за надані послуги пеню у розмірі, встановленому законодавством і цим договором».

Враховуючи, що підпункт 6 пункт 11 договору, який відповідач пропонує доповнити, відповідає умовам типового договору, суд вважає за можливе доповнити пункт 11 підпунктом 6 в редакції відповідача, а саме: « 6) нараховувати у разі несвоєчасного внесення споживачем плати за надані послуги пеню у розмірі, встановленому законодавством і цим договором».

Також, згідно з протоколом розбіжностей від 04.01.2018 до договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення від 17.12.2017, а також відповідно до заперечень на позов заявлених відповідачем в ході вирішення цього спору, відповідач не погоджується з запропонованою позивачем редакцією п.п.4,5,6,10,11 п.12 договору та пропонує виключити ці підпункти з умов договору.

Суд не вбачає підстав для виключення п.п.4, 5, 6, 10, 11 п.12 договору, оскільки вказані підпункти наявні в умовах типового договору, а необхідність їх виключення з умов спірного договору, жодним чином не обґрунтована відповідачем.

Також, відповідно до заперечень на позов заявлених відповідачем в ході вирішення цього спору, відповідач не погоджується з запропонованою позивачем редакцією п.13 договору та пропонує доповнити пункт 11 підпунктом 4, в наступній редакції: « 4) несвоєчасне внесення платежів за послуги - шляхом сплати пені;».

Враховуючи, що підпункт 4 пункту 13 договору, який відповідач пропонує доповнити, відповідає умовам типового договору, суд вважає за можливе доповнити пункт 13 підпунктом 4 в редакції відповідача, а саме: « 4) несвоєчасне внесення платежів за послуги - шляхом сплати пені;».

Також, відповідно до заперечень на позов заявлених відповідачем в ході вирішення цього спору, відповідач не погоджується з запропонованою позивачем редакцією п.15 договору та пропонує викласти пункт 15, в наступній редакції: « 15. Точками розподілу, в яких здійснюється передача послуг від виконавця споживачеві, є:

1) у багатоквартирному будинку послуги з:

- холодної - після першої водозапірної арматури на відгалуженні від стояка у приміщені споживача;

- водовідведення - зливний отвір санітарно-технічних приладів;

2) в окремо розташованій нежитловий будівлі - місце підключення відповідної інженерної мережі будинку до мережі виконавця.».

Враховуючи, що пункту 15 договору, який відповідач пропонує викласти в запропонованій ним редакції, відповідає умовам типового договору, суд вважає за можливе викласти пункт 15 в редакції відповідача, а саме: « 15. Точками розподілу, в яких здійснюється передача послуг від виконавця споживачеві, є:

1) у багатоквартирному будинку послуги з:

- холодної - після першої водозапірної арматури на відгалуженні від стояка у приміщені споживача;

- водовідведення - зливний отвір санітарно-технічних приладів;

2) в окремо розташованій нежитловий будівлі - місце підключення відповідної інженерної мережі будинку до мережі виконавця.».

Суд вважає необґрунтованими заперечення відповідача, викладені у відзиві на позовну заяву, стосовно того, що відповідно до п.1 ч.3 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" № 1875-IV від 24.06.2004, споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору, з наступних підстав.

Так, відповідач вважає, що оскільки ОСОБА_2 України "Про житлово-комунальні послуги" № 2189-VIII від 09.11.2017, який передбачав право споживача звернутися з проектом договору, втратив чинність, то позивач не мав таких прав на звернення до відповідача з пропозицією укладення договору на підставі підготовленого саме позивачем проекту. Суд вважає необґрунтованими твердження відповідача, з наступних підстав.

10.12.2017 вступив в силу ОСОБА_2 України "Про житлово-комунальні послуги" № 2189-VIII.

Згідно з ч. 4. ст. 13 ОСОБА_2 України "Про житлово-комунальні послуги" (№ 2189-VIII) з пропозицією про укладання договору про надання комунальних послуг або внесення змін до нього може звернутися будь-яка сторона, надавши письмово другій стороні проект відповідного договору (змін до нього), складений згідно з типовим договором.

18.12.2017 позивач звернувся до відповідача з пропозицією щодо укладення договору.

Законом України «Про внесення змін до розділу IV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" щодо термінів застосування фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері комерційного обліку теплової енергії та водопостачання та до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про житлово-комунальні послуги" щодо уточнення порядку введення в дію Закону» від 07.06.2018 р. N 2454-VIII, визначено, що цей ОСОБА_2 набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 травня 2019 року, крім: статті 1, частини першої статті 2, статей 3 - 7, 9, 11, 12, частини другої статті 26, статей 27 та 29 (в частині регулювання послуги з управління багатоквартирним будинком), частини другої статті 2, частин третьої та четвертої статті 8, частин другої та третьої статті 10, статті 15, частин першої, третьої та п'ятої статті 16, статті 18, частини п'ятої статті 28, пунктів 2, 3 1, 6, підпункту 1, підпункту "б" підпункту 2, підпунктів 5 та 11 пункту 8 цього розділу, які вводяться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом; частини третьої статті 11, абзаців першого та другого частини п'ятої статті 18, які вводяться в дію з 1 січня 2019 року".

Отже, відтермінування набрання чинності новим Законом України "Про житлово-комунальні послуги" (№ 2189-VIII) було здійснено Законом України, прийнятим 07.06.2018 та який набрав чинності 09.06.2018.

За таких обставин, суд вважає, що позивач звертаючись до відповідача з проектом договору – 18.12.2017, діяв у межах прав, встановлених діючим на той момент Законом України "Про житлово-комунальні послуги", а тому заперечення відповідача судом відхиляються.

Решта заперечень відповідача, спростовується матеріалами справи.

Відповідно до ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.

Згідно з пунктом 4 частини третьої ст. 129 Конституції України та ч.1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з ч.1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Статтею 76 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

В силу частини 2 ст. 187 ГК України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суд не визначено інше.

Таким чином, датою укладання спірного договору буде дата набрання даним рішенням законної сили.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається: у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін.

Враховуючи, що судом були відхилені як частина вимог позивача, так і частина заперечень відповідача судовий збір покладається на обидві сторони в рівних частинах.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 73, 74, 76-79, 86, 129, 232-242, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "ДОМ.КОМ" до Комунального підприємства "Кривбасводоканал" про визнання договору про надання послуг централізованого постачання холодної води та водовідведення від 17.12.2017 року укладеним на умовах та в редакції позивача – задовольнити частково.

Вважати укладеним Договір про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення від 17.12.2017 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "ДОМ.КОМ" та Комунальним підприємством "Кривбасводоканал" на умовах поданого позивачем проекту договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення від 17.12.2017 у наступній редакції:

Комунальне підприємство «Кривбасводоканал» з однієї сторони, в особі начальника відділу по укладенню договорів зі споживачами ОСОБА_6, що діє на підставі довіреності № 67 від 24.11.2016 (далі виконавець),

та Товариство з обмеженою відповідальністю «Керуюча Компанія «ДОМ.КОМ» з іншої сторони, в особі директора ОСОБА_3, що діє на підставі Статуту, що є орендарем нежитлових приміщень (далі - Споживач), з другої сторони, уклали цей договір про нижченаведене:

Предмет договору

1. Виконавець зобов'язується своєчасно надавати споживачеві відповідної якості послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення, а споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, що передбачені договором.

2. Суб'єкт користування послугами:

2.1. Орендар нежитлових приміщень:

- м. Кривий Ріг, вул. Мусоргського 15 А (водовідведення, згідно засобів обліку)

2.2. Характеристика засобів обліку води

вид засобу обліку води_________

тип засобу обліку води)_____________

заводський номер)____________

перше показання)_____________

місце встановлення (адреса)________».

Тарифи на послуги та їх загальна вартість

3.1 Тарифи на послуги становлять:

1) з централізованого постачання холодної води 5,136 гривень за куб. метр (з ПДВ);

2) з централізованого водовідведення 5,688 гривень за куб. метр (з ПДВ).

3) з централізованого водопостачання (з використанням внутрішньобудинкових мереж) 5,268 грн. за 1 куб.метр (з ПДВ);

4) з централізованого водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж) 5,820 грн. за 1 куб.метр (з ПДВ).

Показання засобів обліку щомісяця знімаються Споживачем та зазначаються в платіжному документі, наданому виконавцем, або надаються виконавцю будь-яким іншим способом (за допомогою телефонного зв'язку, електронних сервісів, запроваджених виконавцем, тощо).».

3.2. Зміна тарифів: відбувається з моменту набуття чинності відповідної постанови Компетентного органу, яким є Національна комісія що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг. Виконавець повідомляє про це Споживача через місцеві засоби інформації без додаткового узгодження до договору. У випадку зміни тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, Споживач здійснює оплату за надані послуги по новим тарифам.

4. Оплата за надані послуги за наявності засобів обліку води здійснюється за їх показаннями, а у разі відсутності - по нормативним обсягам. Показання засобів обліку щомісяця знімаються Споживачем та зазначаються в платіжному документі, наданому виконавцем, або надаються виконавцю будь-яким іншим способом (за допомогою телефонного зв'язку, електронних сервісів, запроваджених виконавцем, тощо).

4.1. Оплата послуг здійснюється на підставі наданого Виконавцем рахунку та акту приймання-передачі послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, які оформлюються Виконавцем на підставі поданого Споживачем розрахунку витрат постачання холодної води та водовідведення на власні потреби за всіма суб’єктами користування послуг.

5. Наявність пільг з оплати послуг: у Споживача відсутні пільги.

Оплата спожитих послуг

6. Розрахунковим періодом оплати послуг є календарний місяць. Споживач здійснює оплату за послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення не пізніше 20 числа наступного місяця за розрахунковим місяцем. Плата за надані послуги вноситься на р/р НОМЕР_1 в ПАТ "ПУМБ" м. Київ МФО 334851, код у ЄДРПОУ 03341316.

7. За наявності засобів обліку води справляння плати за нормативами (нормами) споживання не допускається, крім випадків, передбачених Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою КМУ від 21 липня 2005 р. № 630 (надалі - Правила) і договором на встановлення засобів обліку.

8. У разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання, виконавець проводить перерахунок розміру плати.

Права та обов'язки сторін

9. Споживач має право на:

1) отримання своєчасно та належної якості послуг згідно із законодавством та умовами цього договору;

2) отримання в установленому законодавством порядку інформації про перелік послуг, їх вартість, загальну суму місячного платежу, структуру тарифів, нормативів (норм) споживання, режиму надання послуг, їх споживчі властивості;

3) відшкодування збитків, завданих його майну та/або приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного надання або ненадання послуг;

4) зменшення розміру плати в разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання;

5) усунення виконавцем виявлених недоліків у наданні послуг протягом установленого Кабінетом Міністрів України строку;

6) несплату вартості послуг за період тимчасової відсутності споживача (у разі відключення виконавцем холодної і опломбування запірних вентилів у нежитловому приміщенні та відновлення надання відповідних послуг шляхом зняття пломб за власний рахунок протягом доби згідно з письмовою заявою;

7) зменшення розміру плати за послуги у разі тимчасової відсутності споживача на підставі письмової звиви та офіційного документа, що підтверджує його/їх відсутність;

8) перевірку кількісних та/або якісних показників надання послуг (якість і тиск води, тощо) у порядку, встановленому Правилами, іншими актами законодавства України та цим договором. Витрати, пов'язані з перевіркою кількісних і якісних показників надання послуг, відшкодовуються виконавцем у разі обґрунтованості звернення споживача та споживачем — у разі необґрунтованості такого звернення;

9) установлення засобів обліку води і взяття їх на абонентський облік;

10) періодичну повірку, обслуговування та ремонт засобів обліку, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж;

11) ознайомлення з нормативно-правовими актами у сфері житлово-комунальних послуг;

12) внесення за погодженням з виконавцем у договір змін, що впливають на розмір плати за послуги;

13) звільнення від плати за послуги у разі їх ненадання та отримання компенсації за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт;

14) укладення з виконавцем договору про заміну або ремонт технічно несправних санітарно-технічних приладів, пристроїв, обладнання та квартирних засобів обліку.

10. Споживач зобов'язаний:

1) оплачувати послуги в установлений договором строк;

2) забезпечити доступ до відповідної інженерної мережі, арматури, квартирних засобів обліку води і теплової енергії представників виконавці за наявності в них відповідного посвідчення для:

ліквідації аварій - цілодобово;

встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічного та профілактичного огляду, зняття контрольних показань квартирних засобів обліку води і теплової енергії згідно з вимогами нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

3) дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

4) забезпечувати цілісність засобів обліку води і теплової енергії та не втручатися в їх роботу;

5) своєчасно вживати заходів до усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням послуг, що виникли з його вини;

6) за власний рахунок проводити ремонт та заміну санітарно-технічних приладів, пристроїв та обладнання, що вийшли з ладу з його вини;

7) своєчасно проводити підготовку санітарно-технічних приладів, пристроїв та обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період;

8) у разі встановлення виконавцем факту несанкціонованого втручання в роботу засобів обліку води відшкодовувати вартість робіт з проведення їх експертизи, метрологічної повірки та ремонту згідно із законодавством;

9) відшкодовувати виконавцю витрати з проведення аналізу якісних показників послуг у разі необґрунтованості претензій.

11. Виконавець має право:

1) вносити за погодженням із споживачем зміни у цей договір, що впливають на розмір плати за послуги з оформленням додатка до нього;

2) вимагати від споживача дотримання нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

3) вимагати від споживача своєчасного усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням послуг, що виникли з вини споживача, або відшкодування вартості відповідних робіт;

4) доступу до приміщення споживача для ліквідації аварій, у тому числі несанкціонованого, відповідно до встановленого законом порядку усунення недоліків у роботі санітарно-технічного та інженерного обладнаний, його встановлення і заміни, проведення технічного та профілактичного огляду і перевірки показань квартирних засобів обліку води і теплової енергії відповідно до законодавства;

5) у разі виникнення сумнівів щодо правильності показань квартирних засобів обліку води і теплової енергії звернутися до акредитованої Лабораторії для проведення експертизи їх технічного стану та метрологічної повірки;

51) здійснювати перевірку показань квартирних засобів обліку в порядку, визначеному законом і договором.

6) нараховувати у разі несвоєчасного внесення споживачем плати за надані послуги пеню у розмірі, встановленому законодавством і цим договором.

12. Виконавець зобов'язаний:

1) своєчасно надавати споживачу послуги в установлених обсягах, належної якості, безпечні для його життя, здоров'я та які не спричиняють шкоди його майну, відповідно до вимог законодавства, Правил та цього договору;

2) інформувати споживача про здійснення перевірки показань засобів обліку, адресу та номер телефону диспетчерської, аварійної або аварійно-диспетчерської служби (зазначаються в договорі і рахунках на сплату послуг, а також розміщуються на дошках оголошень в усіх під'їздах багатоквартирного будинку, а також на дошках оголошень, розташованих поблизу житлового будинку);

21) після отримання показань засобів обліку, якщо вони відрізняються від розрахованих за показаннями будинкового лічильника, виконавець здійснює коригування плати за надану послугу в наступному розрахунковому періоді шляхом зменшення або збільшення обсягів спожитої споживачем послуги, що відображається окремо у виставленому рахунку (платіжному документі) наступного періоду;

3) надавати споживачеві в установленому порядку інформацію про перелік послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру тарифів, нормативи (норми) споживання, режим надання послуг, їх споживчі властивості, якісні показники надання послуг, граничні строки усунення аварій або інших порушень, порядку надання послуг, можливі способи передачі показань квартирних засобів обліку (шляхом заповнення відповідних граф у платіжних документах, за допомогою телефонного зв'язку чи електронних сервісів, запроваджених виконавцем, тощо), а також інформацію про Правила (зазначається у цьому договорі, а також розміщується на дошці оголошень у приміщенні виконавця);

4) контролювати установлені міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж;

5) проводити два рази на рік перевірку стану внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку із складенням відповідного акта;

6) узгодити із споживачем не пізніше ніж за три робочих дні до проведення планових робіт всередині житлового приміщення час доступу до такого приміщення з наданням йому відповідного письмового повідомлення;

7) повідомляти споживача про плановану перерву в наданні послуг через засоби масової інформації, а також письмово не пізніше ніж за 10 днів до її настання (крім перерви, що настає внаслідок аварії або дії непереборної сили) із зазначенням причини та часу перерви в наданні послуг;

8) відновлювати надання послуг за письмовою заявою споживача шляхом зняття протягом доби пломб із запірних вентилів у квартирі (будинку садибного типу);

9) забезпечувати за заявою споживача взяття у тижневий строк на абонентський облік засобів обліку;

10) утримувати внутрішньобудинкові мережі у належному технічному стані, здійснювати їх технічне обслуговування та ремонт;

11) інформувати споживача протягом доби з дня виявлення недоліків у роботі внутрішньобудинкових інженерних систем та/або інженерного обладнання, що розташовані за межами багатоквартирного будинку або житлового будинку (у разі його особистого звернення - невідкладно), про причини та очікувану тривалість зупинення надання послуг або обмеження їх кількості, а також про причини порушення якісних показників надання послуг;

12) усувати аварії та інші порушення порядку надання послуг, а також виконувати заявки споживачів у строк, установлений законодавством і цим договором;

13) вести облік скарг (заяв, вимог, претензій) споживачів щодо кількості та якості надання послуг, а також облік їх виконання;

14) зменшувати розмір плати за послуги у разі тимчасової відсутності споживача на підставі письмової заяви та офіційного документа, що підтверджує його/їх відсутність;

15) звільняти від плати за послуги у разі їх ненадання та виплачувати компенсацію за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт;

16) проводити перерахунок розміру плати за надання послуг у разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та визначеному цим договором;

17) своєчасно проводити за власний рахунок роботи з усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням послуг, що виникли з його вини;

18) відшкодовувати збитки, завдані майну та/або приміщенню споживача та/або членів його сім'ї, шкоду, що заподіяна його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного надання або ненадання послуг, а також моральну шкоду в порядку та розмірі, які визначаються відповідно до законодавства і цього договору;

19) сплачувати споживачу неустойку (штраф, пеню) у разі ненадання послуг або надання послуг неналежної якості у порядку та у випадках, передбачених законодавством і цим договором;

20) виконувати інші обов'язки відповідно до законодавства та цього договору.

Відповідальність сторін

13. Споживач несе відповідальність згідно із законодавством і цим договором за:

1) недотримання вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

2) втручання у роботу засобів обліку води;

3) порушення зобов'язань, установлених законодавством і цим договором,

4) несвоєчасне внесення платежів за послуги - шляхом сплати пені.

14. Виконавець несе відповідальність у разі:

1) неналежного надання або ненадання послуг, що призвело до заподіяння збитків, завданих майну та/або приміщенню споживача, шкоди, що заподіяна його життю чи здоров'ю, - шляхом відшкодування збитків.

2) надання послуг не в повному обсязі, зниження їх якості, зокрема зниження їх кількісних та/або якісних показників - шляхом зменшення розміру плати та виплати споживачеві компенсації за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт у розмірі, встановленому законодавством, 0,5 відсотків місячної плати за послугу за кожну добу її ненадання;

3) порушення прав споживачів згідно із законодавством;

4) порушення зобов'язань, установлених цим договором або законодавством.

Точки розподілу, в яких здійснюється передача послуг від виконавця споживачеві

15. Точками розподілу, в яких здійснюється передача послуг від виконавця споживачеві, є:

1) у багатоквартирному будинку послуги з:

- холодної - після першої водозапірної арматури на відгалуженні від стояка у приміщені споживача;

- водовідведення - зливний отвір санітарно-технічних приладів;

2) в окремо розташованій нежитловий будівлі - місце підключення відповідної інженерної мережі будинку до мережі виконавця.».

Порядок встановлення факту неналежного надання або ненадання послуг та розв'язання спорів

16. У разі неналежного надання або ненадання послуг виконавцем споживач повідомляє про це виконавця в усній формі за допомогою телефонного зв'язку чи у письмовій формі за адресами, що зазначені в цьому договорі.

У повідомленні зазначається прізвище, ім'я та по батькові, точна адреса споживача, а також найменування виду неналежно наданої або ненаданої послуги. Повідомлення споживача незалежно від його форми (усна або письмова) обов'язково реєструється представником виконавця у журналі реєстрації заявок споживачів. Представник виконавця зобов'язаний повідомити споживачеві відомості про особу, яка прийняла повідомлення (прізвище, ім'я та по батькові), реєстраційний номер повідомлення та час його прийняття.

17. Представник виконавця, якому відомі причини неналежного надання або ненадання послуг, зобов'язаний невідкладно повідомити про це споживача та зробити відповідну відмітку в журналі реєстрації заявок, що є підставою для визнання виконавцем факту неналежного надання або ненадання послуг.

18. Представник виконавця, якому не відомі причини неналежного надання або ненадання послуг, зобов'язаний узгодити з виконавцем точний час та дату встановлення факту ненадання послуг, надання їх не у повному обсязі або перевірки кількісних та/або якісних показників надання послуг. У разі необхідності проведення такої перевірки у приміщенні споживача представник виконавця повинен з'явитися до споживача не пізніше визначеного у договорі строку.

19. У разі незгоди з результатами перевірки кількісних та/або якісних показників надання послуг споживач і виконавець визначають час і дату повторної перевірки, для проведення якої запрошується представник уповноваженого органу виконавчої влади та/або органу місцевого самоврядування, а також представник об'єднання споживачів. За результатами проведення повторної перевірки складається акт про неналежне надання або ненадання послуг, який підписується споживачем (його представником), представником виконавця, представниками уповноваженого органу виконавчої влади та/або органу місцевого самоврядування, а також представником об'єднання споживачів.

20. За результатами перевірки складається акт-претензія про неналежне надання або ненадання послуг (далі - акт-претензія), який підписується споживачем та представником виконавця згідно з додатком 2 до Правил. Акт-претензія складається у двох примірниках по одному для споживача та виконавця.

21.У разі неприбуття представника виконавця в установлений договором строк для проведення перевірки кількісних та/або якісних показників або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії такий акт вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.

22. Акт-претензія реєструється уповноваженими особами виконавця у журналі реєстрації актів-претензій згідно з додатком 3 до Правил. Виконавець зобов'язаний розглянути такий акт і повідомити протягом трьох робочих днів споживача про її задоволення або про відмову у задоволенні з обґрунтуванням причин такої відмови. Уразі ненадання протягом установленого строку виконавцем відповіді вважається, що він визнав викладені в акті-претензії факти неналежного надання або ненадання послуг. Спори щодо задоволення претензій споживачів розв'язуються у суді. Споживач має право на досудове розв'язання спору шляхом задоволення пред'явленої претензії.

Форс-мажорні обставини

23. Сторони звільняються від відповідальності згідно з цим договором у разі настання дії непереборної сили (діїнадзвичайних ситуацій техногенного, природного або екологічного характеру), яка унеможливлює надання відповідної послуги згідно з умовами договору.

Строк дії договору

24. Цей договір набирає чинності з дня його укладення, строком на один рік. Договір вважається щороку продовженим, якщо за місяць до закінчення строку його дії однією із сторін не буде письмово заявлено про його розірвання або необхідність перегляду.

25. Договір може бути розірваний достроково у разі:

зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугами виконавця;

переходу права власності (користування) до іншої особи; невиконання умов договору сторонами договору.

26. Договір складено у двох примірниках; один з яких зберігається у споживача, другий - у виконавця.

Інші умови

Телефони спеціального виклику у разі виникнення аварій та інших надзвичайних ситуацій:

Аварійні та ремонтні служби внутрішньо будинкових мереж_______

(адреса і телефон виконавця послуг),

Органи, які відповідно до законодавства здійснюють контроль за дотриманням правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення:

центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства:

адреса__________телефон_______

Державна житлово-комунальна інспекція:

адреса________телефон_________

територіальний орган Держспоживстандарту:

назва_________

адреса________телефон_________

структурний підрозділ з питань житлово-комунального господарства місцевої державної адміністрації:

назва_________

адреса________телефон_________

територіальний орган Державної житлово-комунальної інспекції:

назва_________

адреса________телефон_________

ОСОБА_4 І РЕКВІЗИТИ СТОРІН

ВИКОНАВЕЦЬ: Комунальне підприємство "Кривбасводоканал" 50027, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Єсеніна, 6А, код ЄДРПОУ 03341316 ІПН № 033413104842 Свідоцтво платника ПДВ №200105753 Поточний рахунок №2600333233 в ПАТ «ПУМБ» м. Київ, МФО банку 334851 Тел. 0564 92-26-66 ________ СПОЖИВАЧ: ТОВ «Керуюча компанія «ДОМ.КОМ» 50053, м. Кривий Ріг, вул. Мусоргського, 15А, п\р 26002053506003 в ПАТ КБ «Приватбанк» м. Кривий Ріг, МФО 305750, код ЄДРПОУ 37663931 Індивідуальний Податковий номер: №376639304834 Директор ____Л. ОСОБА_5

В решті позову відмовити.

Стягнути з Комунального підприємства "Кривбасводоканал" (50027, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Єсеніна, 6А, код ЄДРПОУ 03341316) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "ДОМ.КОМ" (50053, м. Кривий Ріг, вул. Мусоргського, 15А, код ЄДРПОУ 37663931) судовий збір у розмірі 881,00 грн. (вісімсот вісімдесят одна грн.00 коп.), про що видати наказ.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судові рішення справі набирають законної сили відповідно до ст.ст. 241, 284 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 02.10.2018

Суддя ОСОБА_7