Ухвала суду № 76835679, 19.09.2018, Деснянський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
19.09.2018
Номер справи
754/12532/18
Номер документу
76835679
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

1-кс/754/3038/18

Справа № 754/12532/18

У Х В А Л А

Іменем України

19 вересня 2018 року м. Київ

слідчий суддя Деснянського районного суду м. Києва: - Шмигельський Д.І.,

за участю секретаря: - Карпенка В.Р.,

розглянувши клопотання слідчого СВ Деснянського УПГУНП у м. Києві Ревери Максима Сергійовича про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В :

13.09.2018 року слідчий СВ Деснянського УПГУНП у м. Києві Ревера М.С., за погодженням з прокурором Київської місцевої прокуратури № 3 Байжановим О.А., подав до суду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що у провадженні СВ Деснянського УПГУНП у м. Києві знаходиться кримінальне провадження № 12017100030004919 від 18.04.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 ч.5 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що розпорядженням КМДА від 19.10.2015 року за № 1044 «Про передачу об'єктів теплопостачання комунального підприємства по утриманню житлового господарства «Житлорембудсервіс» Деснянського району м. Києва» передано у володіння та користування ПАТ «АК «Київводоканал» об'єкти теплопостачання, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та обліковуються на балансі комунального підприємства по утриманню житлового господарства «Житлорембудсервіс» Деснянського району м. Києва в межах та на умовах, визначених Угодою про передачу в управління ВАТ «АК «Київводоканал» майна, що є комунальною власністю територіальної громади міста Києва від 20 листопада 2003 року (в редакції договору на володіння та користування майном територіальної громади міста Києва від 01 грудня 2006 року), яка укладена між ВАТ «АК «Київводоканал» та Київською міською державною адміністрацією.

Згідно, п. 2.1.2., 2.1.4. Договору на володіння та користування майном територіальної громади міста Києва від 01.12.2006 року ПрАТ «АК «Київводоканал» зобов'язано здійснювати ефективні дії щодо експлуатації, відновлення, збереження, поліпшення майна, що передано йому у володіння та користування, а також зобов'язано нести повну відповідальність за його збереження, експлуатацію, реконструкцію та ремонт.

На виконання вказаного розпорядження КМДА, між КП по утриманню житлового господарства «Житлорембудсервіс» Деснянського району м. Києва та ПАТ «АК «Київводоканал» укладено Акт приймання-передачі об'єктів теплопостачання, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва від 21.10.2015 року, який погоджено директором Департаменту комунальної власності міста Києва.

Розпорядження Президента України від 29.04.2016 № 131/2016-рп «Про звільнення від тимчасового виконання обов'язків голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації», розпорядженням Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації № 257-к від 04.05.2016 покладено виконання обов'язків голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації з 04 травня 2016 року на ОСОБА_5, який обіймав посаду першого заступника голови адміністрації згідно розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації № 587-К від 10.10.2014.

У відповідності до Інформації про наявність і рух основних засобів за 6, 9 місяців 2016 року за формою №5-II, яка подавалась КП «Житлорембудсервіс» згідно розпорядження КМДА № 19.02.2003 № 237 (зі змінами), підприємство у III кварталі 2016 року зняло з балансу групи основних засобів , зокрема, об'єкти теплопостачання.

ОСОБА_5, який виконує обов'язки голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, реалізуючи умисел на розтрату коштів спеціального фонду місцевого бюджету, розуміючи, що об'єкти теплопостачання, перелік яких наведено у розпорядженні КМДА № 1044 від 19.10.2015 року, вибули зі сфери управління Деснянської райдержадміністрації, усвідомлюючи настання суспільно небезпечних наслідків і бажаючи їх настання, у невстановлений слідством час 01.07.2016 року, перебуваючи у приміщенні Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: 02225, м. Київ, проспект Володимира Маяковського, 29, проводить нараду з розгляду питання зняття зауважень по передачі ІТП на баланс ПАТ «АК «Київводоканал», за результатами якої складено Протокол доручень 53-02 від 01.07.2016, який затверджено ОСОБА_5 та зареєстровано за вх. № 102/4660 від 04.07.2016.

Згідно п. 3 вказаного протоколу виконувачем обов'язків голови райдержадміністрації ОСОБА_5 надано доручення начальнику Управління житлово-комунального господарства ОСОБА_6: «За результатами проведеного обстеження санітарно-технічного стану приміщень ІТП Управлінню ЖКГ підготувати пропозиції до КМДА щодо включення зазначених робіт до програми соціально-економічного розвитку на 2016 рік».

Так, п. 5.2. розпорядження КМДА від 02.11.2011 № 2026 (у редакції розпорядження КМДА від 15.01.2016 № 14 зі змінами у додатках 5, 8, 9, внесених розпорядженням КМДА від 01.03.2016 № 115) вказує, що головні розпорядники бюджетних коштів в разі необхідності внесення змін до Програми в частині капітальних вкладені та капітального ремонту подають до Департаменту економіки та інвестицій КМДА відповідні пропозиції.

Положеннями абзацу 3 п. 5.2. розпорядження КМДА від 02.11.2011 № 2026 наголошується на тому, що в разі зміни видатків на капітальний ремонт подаються пропозиції щодо внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на відповідний рік в частині капітального ремонту за формою № 07-КР-кориг (додаток 7) та № 07-КР-пропозиції (додаток 5).

Згідно п. 7.2. розпорядження від 29.01.2016 № 40 «Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік» пропозиції щодо внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік в частині фінансування робіт з капітального ремонту за рахунок коштів спеціального фонду бюджету міста Києва подаються головними розпорядниками бюджетних коштів, відповідно до Порядку формування на виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Києва в частині капітальних вкладень та капітального ремонту (розпорядження КМДА від 02.11.2011 № 2026), за формами № 07-КР-кориг (додаток 7 до Порядку) та № 07-КР-пропозиції (додаток 5 до Порядку).

Враховуючи вищевказаний протокол доручень 53-02 від 01.07.2016, затверджений ОСОБА_5, листом Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 26.07.2016 № 102/04/21-6762 на адресу Департаменту економіки та інвестицій КМДА надано пропозиції щодо додаткової потреби у бюджетних коштах в рамках Програми в частині капітального ремонту по галузі «Житлово-комунальне господарство» згідно форми № 07-КР-кориг.

Розпорядженням КМДА від 11.08.2016 року № 661, враховуючи подані Деснянською районною в місті Києві державною адміністрацією пропозиції щодо додаткової потреби в коштах спеціального фонду місцевого бюджету в частині капітального ремонту, внесено зміни до показників Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік, де у Адресному переліку об'єктів капітального ремонту, який здійснюється за замовленням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за рахунок коштів спеціального фонду бюджету міста Києва, який є додатком 4 до вказаного розпорядження КМДА від 11.08.2016 № 661, по галузі витрат «Житлово-комунальне господарство» (ККВМБ- 100000), Деснянській райдержадміністрації виділено кошти спеціального фонду міського бюджету на капітальний ремонт (модернізацію) індивідуальних теплових пунктів (25 вищевказаних об'єктів), кошторисною вартістю 1.500 тис. гривень.

Відповідно до розпорядження КМДА від 29.01.2016 № 40 «Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік» встановлено, що керівники департаментів управлінь, інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), комунальних підприємств територіальної громади міста Києва та підприємств, підпорядкованих виконавчому органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та його структурним підрозділам, і голови районних в місті Києві державних адміністрацій несуть персональну відповідальність за виконання показників, завдань та заходів Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік та повноту, достовірність і своєчасність подання інформації, підготовленої відповідно до Порядку та цього розпорядження.

Проте, ОСОБА_5, обіймаючи посаду першого заступника голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації згідно з розпорядженням Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації № 587-К від 10.10.2014, на якого розпорядженням Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації № 257-к від 04.05.2016 покладено виконання обов'язків голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації з 04 травня 2016 року, який, згідно п. 1 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» і п. 4.1. глави 4 розділу І Регламенту Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (далі - Регламент), затвердженого розпорядженням Деснянської РДА від 27.12.2013 № 776 (у редакції розпорядження Деснянської РДА від 28.04.2016 № 255), очолює відповідну місцеву державну адміністрацію, здійснює керівництво її діяльністю, несе відповідальність за виконання покладених на місцеву державну адміністрацію завдань і за здійснення нею своїх повноважень, будучи службовою особою, яка наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно - господарськими функціями, прийнявши Присягу державного службовця 29.06.1998, маючи категорію «Б» державної служби з присвоєним 6 рангом, будучи попередженим про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції», щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби, у невстановлений слідством час 18.08.2016, перебуваючи у власному службовому кабінеті № 331 у приміщенні Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: 02225, м. Київ, просп. Володимира Маяковського, 29, діючи протиправно з прямим умислом на розтрату коштів спеціального фонду бюджету міста Києва на здійснення капітального ремонту, збільшення розміру асигнувань на фінансування якого передбачено рішеннями Київської міської ради від 07 липня 2016 року № 560/560 та від 22 липня 2016 року № 848/848 «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік, затвердженої рішенням Київської міської ради від 22 грудня 2015 року №60/60», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання його суспільно небезпечних наслідків і бажаючи їх настання, усвідомлюючи, що об'єкти теплопостачання, які належали до комунальної власності територіальної громади міста Києва та обліковувались на балансі комунального підприємства по утриманню житлового господарства «Житлорембудсервіс» Деснянського району м. Києва, на підставі розпорядження КМДА № 1044 від 19.10.2015 та Акту приймання-передачі об'єктів теплопостачання, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва від 21.10.2015, передані у володіння та користування ПАТ «АК «Київводоканал», зняті з балансу комунального підприємства, тобто вибули зі сфери управління Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом власного підпису, у відповідності до положень ст. 6, ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та п. 1.1. глави 1 розділу VII Регламенту Деснянської РДА, одноособово видав розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації № 493 від 18.08.2016 «Про внесення змін до розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 12 лютого 2016 року № 68 «Про визначення замовників виконання робіт з капітального ремонту об'єктів у 2016 році по головному розпоряднику бюджетних коштів - Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації», за яке несе відповідальність згідно із законодавством.

Зазначеним розпорядженням визначено замовників виконання робіт з капітального ремонту об'єктів у 2016 році по головному розпоряднику бюджетних коштів - Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації, фінансування яких передбачено Програмою економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік по галузі «Житлово-комунальне господарство», у т.ч. КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Деснянського району м. Києва» в сумі 5 653 300 грн., згідно додатку № 6, а саме комунальне підприємство визначено замовником робіт, у тому числі, з капітального ремонту (модернізація) індивідуальних теплових пунктів за адресами у Деснянському районі столиці: вул. Братиславська, 7, 7-а, 16, 18; вул. Лісківська, 16, 20, 22, 28, 30; вул. Лаврухіна, 5; вул. Мілютенка, 17-в, 28-в; вул. Матеюка, 5-а, 5-6; вул. Милославська, 8-а, 12, 12-а, 41/15, 45, 47; вул. Оноре де Бальзака, 55-в, 55-г; вул. Радунська, 7, 9, 9-а, 11, 11-а; просп. Володимира Маяковського, 68, не дивлячись на те, що вказані ІТП вибули зі сфери управління райдержадміністрації.

У подальшому, з врахуванням листів Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації № 102/03/21-7531 від 23.08.2016 та № 102/02/21-8639 від 22.09.2016 з пропозиціями за формою № 07-КР-кориг, розпорядженнями КМДА № 831 від 14.09.2016, № 936 від 30.09.2016 й розпорядженнями Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації № 566 від № 731 від 15.12.2016, перелік об'єктів на капітальний ремонт (модернізацію) включав індивідуальні теплові пункти за наступними адресами: вул. Братиславська, 7, 7-а, 16, 18; вул. Лісківська, 16, 20, 22, 28, 30; вул. Лаврухіна, 5; вул. Мілютенка, 17-в, 28-в; вул. Матеюка, 5-а, 5-6; вул. Милославська, 8-а, 12-а, 41/15, 45, 47; вул. Оноре де Бальзака, 55-в, 55-г, 80; вул. Радунська, 7, 9, 9-а, 11, 11-а; просп. Володимира Маяковського, 68; вул. Градинська, 9, на який, з врахуванням змін до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2016 рік, виділено кошти з бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету у розмірі 1 124 тисяч гривень.

Через видання зі зловживанням своїм службовим становищем виконувачем обов'язків голови Деснянської райдержадміністрації ОСОБА_5 розпоряджень про внесення змін до розпорядження Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації від 12.02.2016 № 68, які у відповідності до ст. 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» й п. 1.1. глави 1 розділу VII Регламенту Деснянської РДА є обов'язковими для виконання, Комунальним підприємством «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Деснянського району м. Києва», яке визначено замовником робіт з капітального ремонту (модернізація) індивідуальних теплових пунктів, проведено допорогові закупівлі на електронному торгівельному майданчику (для державних закупівель PROZORO) у мережі Інтернет «E-TENDER», робіт по ІТП за адресами у Деснянському районі столиці: вул. Братиславська, 7, 7-а, 16, 18; вул. Лісківська, 16, 20, 22, 28, ЗО; вул. Матеюка, 5-а, 5-6; вул. Милославська, 8-а, 12-а, 41/15, 45, 47; вул. Радунська, 7, 9, 9-а, 11, 11-а, підписано відповідні договори підряду з суб'єктом господарювання, який переміг у тендерах - ТОВ «Мастергруп» (код ЄДРПОУ 38890912), на виконання яких витрачено кошти спеціального фонду бюджету міста Києва на загальну суму 459 711, 98 грн., які отримано комунальним підприємство на казначейський рахунок з місцевого бюджету через Головного розпорядника бюджетних коштів - Деснянську районну в місті Києві державну адміністрації та розпорядника бюджетних коштів - Управління житлово-комунального господарства Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації на реалізацію Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2016 рік.

Враховуючи викладене, ОСОБА_5, який очолював Деснянську районну в місті Києві державну адміністрацію, здійснював керівництво її діяльністю, ніс відповідальність за виконання покладених на неї завдань і за здійснення нею своїх повноважень, будучи службовою особою, яка наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, діючи протиправно з прямим умислом на розтрату коштів спеціального фонду бюджету міста Києва, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання його суспільно небезпечних наслідків і бажаючи їх настання, що об'єкти теплопостачання, які належали до комунальної власності територіальної громади міста Києва та обліковувались на балансі комунального підприємства по утриманню житлового господарства «Житлорембудсервіс» Деснянського району м. Києва (за адресами у м. Києві: вул. Братиславська, 7, 7-а, 16, 18; вул. Лісківська, 16, 20, 22, 28, ЗО; вул. Матеюка, 5-а, 5-6; вул. Милославська, 8-а, 12-а, 41/15, 45, 47; вул. Радунська, 7, 9, 9-а, 11, 11-а, на підставі розпорядження КМДА № 1044 від 19.10.2015 та Акту приймання-передачі об'єктів теплопостачання, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва від 21.10.2015, передані у володіння та користування ПАТ «АК «Київводоканал», зняті з балансу комунального підприємства, тобто вибули зі сфери управління Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, не дивлячись на положення п. 8 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України, п. 1, п. 2 ст. 19 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», п. 7.5. Порядку формування та виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Києва в частині капітальних вкладень та капітального ремонту, затвердженого розпорядженням КМДА від 02.11.2011 № 2026 (зі змінами та доповненнями), пункту 14 розпорядження КМДА від 29.01.2016 № 40 «Про Програму економічного і соціального розвитку м? Києва на 2016 рік» (зі змінами та доповненнями), шляхом спрямування коштів місцевого бюджету на капітальний ремонт (модернізацію) індивідуальних теплових пунктів, проведення якого є обов'язком ПАТ «АК «Київводоканал» згідно п. 2.1.2., п. 2.1.4. Договору (зі змінами та доповненнями на дату винесення розпорядження КМДА від 19.10.2015 № 1044) на володіння та користування майном територіальної громади міста Києва від 01.12.2006 (в новій редакції Угоди про передачу в управління ВАТ «АК Київводоканал» майна, що є комунальною власністю територіальної громади міста Києва від 20.11.2003), вчинив розтрату чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, а саме грошових коштів спеціального фонду бюджету міста Києва у розмірі 631 827, 61 грн., що в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину, чим завдав матеріальної шкоди місцевому бюджету на вказану суму.

Крім того, враховуючи вимоги повторно виданих зі зловживанням своїм службовим становищем виконувачем обов'язків голови Деснянської райдержадміністрації ОСОБА_5 розпоряджень про внесення змін до розпорядження Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації від № 68, а саме розпоряджень № 566 від 03.10.2016, № 588 та № 731 від 15.12.2016, які у відповідності до ст. 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» й п. 1.1. глави 1 розділу VII Регламенту Деснянської РДА є обов'язковими для виконання, Комунальним підприємством «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Деснянського району м. Києва», яке визначено замовником робіт з капітального ремонту (модернізація) індивідуальних теплових пунктів, проведено допорогові закупівлі на електронному торгівельному майданчику (для державних закупівель PROZORO) у мережі Інтернет «E-TENDER», робіт по ІТП за адресами у Деснянському районі столиці: вул. Лаврухіна, 5; вул. Мілютенка, 17-в, 28-в; вул. Милославська, 41/15; вул. Оноре де Бальзака, 55-в, 55-г, 80; просп. Володимира Маяковського, 68; вул. Градинська, 9, підписано відповідні договори підряду з суб'єктами господарювання, які перемогли у тендерах - ПП «Інтеграл» (код ЄДРПОУ 31840336) й ТОВ «Аврора Терм» (код ЄДРПОУ 34840889), на виконання яких витрачено (у т.ч. на службу замовника та здійснення технічного нагляду ПП «Ремтехбуд» (код ЄДРПОУ 30351971), враховуючи й об'єкти роботи на яких проводились ТОВ «Мастергруп») кошти спеціального фонду бюджету міста Києва на загальну суму 459 711, 98 грн., які отримано комунальним підприємство на казначейський рахунок з місцевого бюджету через Головного розпорядника бюджетних коштів - Деснянську районну в місті Києві державну адміністрації та розпорядника бюджетних коштів - Управління житлово-комунального господарства Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації на реалізацію Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2016 рік.

Враховуючи викладене, ОСОБА_5, обіймаючи посаду першого заступника голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації згідно з розпорядженням Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації № 587-К від 10.10.2014, на якого розпорядженням Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації № 257-к від 04.05.2016 покладено виконання обов'язків голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації з 04 травня 2016 року, який, згідно п. 1 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» і п. 4.1. глави 4 розділу І Регламенту Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (далі - Регламент), затвердженого розпорядженням Деснянської РДА від 27.12.2013 № 776 (у редакції розпорядження Деснянської РДА від 28.04.2016 № 255), який очолював Деснянську районну в місті Києві державну адміністрацію, здійснював керівництво її діяльністю, ніс відповідальність за виконання покладених на неї завдань і за здійснення нею своїх повноважень, будучи службовою особою, яка наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, маючи категорію «Б» державної служби з присвоєним 6 рангом, діючи протиправно з прямим умислом на розтрату коштів спеціального фонду бюджету міста Києва на здійснення капітального ремонту, змінення розміру асигнувань на фінансування якого передбачено розпорядженнями КМДА «Про перерозподіл видатків бюджету місті Києва» № 831 від 14.09.2016, № 936 від 30.09.2016 й № 1252 від усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання його суспільно небезпечних наслідків і бажаючи їх настання, розуміючи, що об'єкти теплопостачання, які належали до комунальної власності територіальної громади міста Києва та обліковувались на балансі комунального підприємства по утриманню житлового господарства «Житлорембудсервіс» Деснянського району м. Києва (за адресами у м. Києві: вул. Лаврухіна, 5; вул. Мілютенка, 17-в, 28-в; вул. Милославська, 41/15; вул. Оноре де Бальзака, 55-в, 55-г, 80; просп. Володимира Маяковського, 68; вул. Градинська, 9), на підставі розпорядження КМДА № 1044 від 19.10.2015 та Акту приймання-передачі об'єктів теплопостачання, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва від 21.10.2015, передані у володіння та користування ПАТ «АК «Київводоканал», зняті з балансу комунального підприємства, тобто вибули зі сфери управління Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, не дивлячись на положення п. 8 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України, п. 1, п. 2 ст. 19 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», п. 7.5. Порядку формування та виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Києва в частині капітальних вкладень та капітального ремонту, затвердженого розпорядженням КМДА від 02.11.2011 № 2026 (зі змінами та доповненнями), пункту 14 розпорядження КМДА від 29.01.2016 № 40 «Про Програму економічного і соціального розвитку Мг Києва на 2016 рік» (зі змінами та доповненнями), шляхом спрямування коштів місцевого бюджету на капітальний ремонт (модернізацію) індивідуальних теплових пунктів, проведення якого є обов'язком ПАТ «АК «Київводоканал» згідно п. 2.1.2., п. 2.1.4. Договору (зі змінами та доповненнями на дату винесення розпорядження КМДА від 19.10.2015 № 1044) на володіння та користування майном територіальної громади міста Києва від 01.12.2006 (в новій редакції Угоди про передачу в управління ВАТ «АК Київводоканал» майна, що є комунальною власністю територіальної громади міста Києва від 20.11.2003), повторно вчинив розтрату чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, а саме грошових коштів спеціального фонду бюджету міста Києва у розмірі 459 711, 98 грн., що в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину, чим завдав матеріальної шкоди місцевому бюджету на вказану суму.

13.08.2018 року ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

На даний час, у органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до листів КП «Житлорембудсервіс», що направлялися до Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, з вилученням їх в оригіналах, а також письмових резолюцій керівництва до них та відомостей про проходження документів у системі електронного документообігу «АСКОД», копії яких було вилучено з системи «АСКОД» в ході обшуку 27.12.2017 року в приміщенні Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, а саме:

-Лист КП «Житлорембудсервіс» № 51-871 від 09.08.2016 року (вхідний №102/5548/1 від 09.08.2016 року);

-Лист КП «Житлорембудсервіс» № 51-929 від 25.08.2016 року;

-Лист КП «Житлорембудсервіс» № 48-58 від 25.01.2016 року (вхідний №102/459/1 від 25.01.2016 року);

-Лист КП «Житлорембудсервіс» № 48-60 від 26.01.2016 року (вхідний №102/459/2 від 25.01.2016 року);

-Лист КП «Житлорембудсервіс» № 51-1043 від 29.09.2016 року.

З метою повного, об'єктивного і неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення необхідно отримати оригінали зазначених документів, які знаходяться у Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації, оскільки дані документи самі по собі та в сукупності з матеріалами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин в даному провадженні.

В судове засідання слідчий СВ Деснянського УПГУНП у м. Києві Ревера М.С. не з'явився, просив провести розгляди клопотання у його відсутність, клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів підтримує у повному обсязі.

Розгляд вказаного клопотання проходив без участі особи, у володінні якої знаходяться вказані документи, оскільки слідчим виконані вимоги ч. 2 статті 163 КПК України.

Дослідивши матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, суд дійшов до наступного.

Відповідно до ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

З матеріалів досудового розслідування вбачається наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Таким чином, враховуючи, що документи, які знаходяться у володінні службових осіб відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також те, що іншим способом отримати зазначені документи неможливо, вважаю клопотання слідчого обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого СВ Деснянського УПГУНП у м. Києві Ревери Максима Сергійовича про тимчасовий доступ до речей і документів, - задовольнити.

Надати слідчому СВ Деснянського УПГУНП у м. Києві Ревері Максиму Сергійовичу тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять охоронювану законом таємницю з можливістю їх вилучення, що перебувають у володінні Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (02225, м. Київ, пр. Маяковського, 29), а саме до оригіналів:

- Листа КП «Житлорембудсервіс» № 51-871 від 09.08.2016 року (вхідний №102/5548/1 від 09.08.2016 року),

- Листа КП «Житлорембудсервіс» № 51-929 від 25.08.2016 року,

- Листа КП «Житлорембудсервіс» № 48-58 від 25.01.2016 року (вхідний №102/459/1 від 25.01.2016 року),

- Листа КП «Житлорембудсервіс» № 48-60 від 26.01.2016 року (вхідний №102/459/2 від 25.01.2016 року),

- Листа КП «Житлорембудсервіс» № 51-1043 від 29.09.2016 року,

- а також до письмових резолюцій службових осіб Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації до вищевказаних вказаних листів та відомостей про проходження документів у системі електронного документообігу «АСКОД».

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Відповідно до ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів і речей.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Шмигельський Д.І.