
Справа № 196/1330/18
№ провадження 3/196/593/2018
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.09.2018 смт. Царичанка
Суддя Царичанського районного суду Дніпропетровської області Гудим О.М., при підготовці до розгляду матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого в ПП "Чумак" автослюсарем,
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
10 вересня 2018 року до Царичанського районного суду Дніпропетровської області надійшов адмінматеріал у відношенні ОСОБА_1 за вчинення адмінправопорушення, передбаченого за ст.124 КУпАП, а саме за те, що він:
- 29 серпня 2018 року, близько 17 год. 30 хв., в смт.Царичанка по вул.Тростяна, 28 Царичанського району Дніпропетровської області, керував автомобілем ВАЗ 2105 н.з.АЕ0369110 та при виникненні небезпеки для руху негайно не вжив заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу, змінив напрямок руху вліво, виїхав на узбіччя та здійснив наїзд на електроопору, чим порушив вимоги п.12.3 Правил дорожнього руху України. Внаслідок ДТП ніхто не постраждав, автомобіль отримав механічні пошкодження.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до вимог ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
При цьому, матеріали даної справи надійшли до суду 10 вересня 2018 року, проте в протоколі взагалі відсутні дані підтверджуючі про належність сповіщення про дату, час і місце розгляду даної справи та явку до суду гр.ОСОБА_1 після направлення адміністративного протоколу до суду.
Також, слід зазначити, що матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять ідентифікаційного коду або копії паспорта правопорушника. При цьому, санкція ст.124 КУпАП передбачає накладення штрафу, а згідно п.3 ч.1 ст.19 Закону України «Про виконавче провадження», у виконавчому документі повинні бути зазначені: найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, такі як дата і місце народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника тощо.
В разі неможливості додати до матеріалів справи ідентифікаційного коду, необхідно надати копію паспорта правопорушника.
Таким чином, відсутність ідентифікаційного коду ОСОБА_1 в подальшому унеможливить звернення до виконання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності у випадку визнання його вини.
Крім того, до матеріалів не додано відомостей про наявність чи відсутність у ОСОБА_1 прав на керування транспортними засобами.
Виявлені недоліки неможливо усунути в ході судового розгляду справи про адміністративне правопорушення.
За змістом ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об’єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року (зі змінами та доповненнями) визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Отже, з метою повного, всебічного та неупередженого судового розгляду, об’єктивного та справедливого вирішення справи, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для повернення адміністративного матеріалу до Царичанського ВП Новомосковського ВП в Дніпропетровській області для належного оформлення відповідно до вимог КУпАП для забезпечення подальшого судового розгляду даного адмінматеріалу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за правопорушення за ст.124 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний матеріал складений у відношенні ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП повернути до Царичанського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М.ГУДИМ