
1 із 3 Справа № 303/5803/18
Провадження № 3/303/2165/18
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
01 жовтня 2018 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Маргитич О.І., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця АДРЕСА_1, не працюючого, громадянина України,
- за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
19 вересня 2018 року о 06 годині 40 хвилин ОСОБА_1 на 775 км автодороги М06 Київ-Чоп, керував транспортним засобом марки "ВАЗ 210994", реєстраційний номер НОМЕР_1, в порушення вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху України (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306), з явними ознаками алкогольного сп'яніння, від проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин, в установленому порядку відмовився, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Правопорушник в судовому засіданні свою вину заперечив, зазначивши що дійсно 19 вересня 2018 року о 06 годині 40 хвилин на 775 км автодороги М06 Київ-Чоп, керував транспортним засобом марки "ВАЗ 210994", реєстраційний номер НОМЕР_1. Був зупинений працівниками поліції, які ствердили, що на його автомобілі не горіли задні габаритні вогні. В ході розмови працівники поліції запідозрили, що він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння і запропонували йому пройти огляд з використанням спеціальних технічних засобів на стан алкогольного сп'яніння. На що він відмовився, оскільки не довіряє технічним засобам, які не сертифіковані. Крім того ствердив, що в лікарню з працівниками поліції також не мав бажання їхати, з особистих міркувань.
Проте, правопорушник підтвердив, що факт відмови його від проходження огляду з використанням спеціальних технічних засобів на стан алкогольного сп'яніння зафіксовано в присутності двох свідків.
ОСОБА_1 категорично ствердив, що на момент зупинки працівниками поліції був тверезим, що підтверджується відповідним висновком. У зв'язку з чим, просив закрити провадження відповідно до пункту 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Адміністративним правопорушенням згідно частини 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнається, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння, чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських
2 із 3
препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції встановлена Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, слід прийти до висновку про наявність вини в діях ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні з наступних підстав.
Винність ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серія БД №048435 від 19 вересня 2018 року, поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3
На підтвердження своїх доводів правопорушник надав суду протокол медичного огляду №272 від 19 вересня 2018 року , відповідно до якого у оглянутого 19 вересня 2018 року о 07 годині 15 хвилин ОСОБА_1 результати дослідження становлять 0,00 проміле.
Проте, в судовому засіданні правопорушник підтвердив, що відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння в присутності двох свідків через особисті міркування. Також, факт відмови підтверджується наявним в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відео, щодо фіксації правопорушення.
Слід зазначити, що відмова від одного з етапів обстеження за допомогою спеціального технічного засобу, веде до припинення огляду і висновку про відмову від огляду. Тобто, відмова від застосування спеціального технічного засобу зумовлює відповідальність за відмову від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Як зазначено вище, відповідальність за даною статтею настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Згідно п. 2.5 Правил дорожнього руху України (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306), водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Від проходження медичного огляду на стан сп'яніння правопорушник відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, тому доведеною є його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до статтей 34, 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідальність судом не встановлено .
При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер правопорушення, яке Правилами дорожнього руху визнається грубим, ступінь провини правопорушника і дані про його особу, визнаю необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень, призначення йому адміністративного стягнення у вигляді штрафу в межах санкції інкримінованої статті Кодексу України про адміністративні правопорушення з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
У відповідності до статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно частини 2 статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
3 із 3
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 130, 280, 282-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця АДРЕСА_1, громадянина України) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Реквізити для сплати штрафу: отримувач - ГУК у Закарпатській області (Закарпатської області) 21081300, код за ЄДРПОУ - 37975895, рахунок № 31114149007001, код банку отримувача (МФО) 899998, назва платежу «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця АДРЕСА_1, громадянина України), судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп., який зарахувати : отримувач : ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783; отримувач Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу -судовий збір; пункт ставок судового збору - 5
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції через Мукачівський міськрайонний суд.
Суддя Мукачівського
міськрайонного суду О.І.Маргитич