
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2018 року м. ПолтаваСправа № 1640/2746/18
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гіглави О.В.,
за участю:
секретаря судового засідання - Костіної А.В.,
представника відповідача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
09 серпня 2018 року ОСОБА_2 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про:
- визнання протиправною бездіяльності Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області щодо не виконання приписів пункту 4-7 розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відносно автоматичного не переведення ОСОБА_2 з пенсії по інвалідності в розмірі фактичних збитків, призначеної йому згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01 жовтня 2017 року за матеріалами пенсійної справи, розмір якої обчислити із заробітної плати в розмірі 2654,20 крб, одержаної за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС за 3 місяці 1986 року (червень, липень та серпень) (994,98 + 916,26 + 742,96), на підставі довідки, виданої Холдинговою компанією "АвтоКрАЗ" 29 червня 1997 року за №4250;
- зобов'язання Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області перевести ОСОБА_2 з пенсії по інвалідності в розмірі фактичних збитків, призначеної йому згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01 жовтня 2017 року за матеріалами пенсійної справи, розмір якої обчислити із заробітної плати в розмірі 2654,20 крб, одержаної за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС за 3 місяці 1986 року (червень, липень та серпень) (994,98 + 916,26 + 742,96), на підставі довідки, виданої Холдинговою компанією "АвтоКрАЗ" 29 червня 1997 року за №4250, на виконання приписів пункту 4-7 розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та провести відповідні виплати з урахуванням вже проведених виплат.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що відповідачем безпідставно на виконання пункту 4-7 Перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV не було переведено його на новий вид пенсії та не здійснено перерахунок пенсії на підставі даних довідки Холдингової компанії "АвтоКрАЗ" з посиланням на недоцільність такого переведення. Вказував, що оскільки пенсію по інвалідності в розмірі фактичних збитків йому призначено згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-XII, то перепон з його переведенням з пенсії по інвалідності в розмірі фактичних збитків, призначеної згідно Закону №796-XII, на пенсію по інвалідності, призначеної на підставі Закону №1058-IV за матеріалами пенсійної справи з обчисленням відповідно до частини 1 статті 27 Закону №№1058-IV із врахуванням пільг по обчисленню середньомісячного заробітку, визначених статтями 54, 57 Закону №796-XII та Порядком обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії, не має бути.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 14.08.2018 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
03.09.2018 до суду від Кременчуцького ОУПФУ надійшов відзив на позов (а.с. 44-47), в якому управління просило відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2, посилаючись на те, що при здійсненні попереднього розрахунку пенсії останньому на виконання пункту 4-7 Перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" станом на 01.10.2017 управлінням з’ясовано, що розмір його пенсії складатиме 3702,60 грн, що є меншим, ніж розмір пенсії 4682,74 грн, яка розрахована та яку останній отримує згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Поряд з цим, нормативно-правовими актами не передбачено переведення позивача на пенсію по інвалідності з урахуванням заробітної плати за 3 місяці. В зв’язку з цим, управління вважало недоцільним переведення ОСОБА_3 з пенсії по інвалідності згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Позивач у судове засідання 26.09.2018 не з'явився, будучи належно повідомленим про дату, час та місце судового розгляду справи, у матеріалах справи мається клопотання позивача про розгляд справи за його відсутності (а.с. 24).
Представник відповідача у судовому засіданні 26.09.2018 проти позову заперечувала, просила суд відмовити у його задоволенні.
Заслухавши пояснення представника відповідача, оцінивши повідомлені сторонами у заявах по суті справи обставини, дослідивши докази по справі, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
За матеріалами пенсійної справи ОСОБА_2 (рнокпп НОМЕР_1) 19.08.1996 звернувся до уповноваженого органу із заявою про призначення йому пенсії по інвалідності згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення" (а.с. 63).
За результатами розгляду вказаної заяви протоколом від 27.08.1996 №1871 ОСОБА_2 з 06.08.1996 призначена пенсія по інвалідності згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення", яку останній отримував до 16.01.1997 (а.с. 56).
16.01.1997 позивач звернувся до уповноваженого органу із заявою про переведення його на пенсію по інвалідності внаслідок захворювання, пов’язаного з ліквідацією аварії на ЧАЕС, як ліквідатора віднесеного до І категорії, згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на підставі довідки про заробіток за 3 місяці з 01.06.1986 по 31.08.1986 (а.с. 67 /зі звороту/, а.с. 66 /зі звороту/).
Протоколом від 24.02.1997 №124838 ОСОБА_2 переведено з пенсії по інвалідності згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення" на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (а.с. 74).
ОСОБА_4 праці та соціальної політики України від 27.08.1996 №ОК-13к-702/16, що надійшов до Управління соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації 02.09.1997, роз’яснено, що пенсію по інвалідності ОСОБА_2 можливо обчислити на підставі довідки про заробіток останнього за червень, липень, серпень 1986 року (а.с. 208).
20.06.1997 Холдинговою компанією "АвтоКрАЗ" на ім’я позивача була видана довідка №1250 про заробіток останнього за 3 місяці з 01.06.1986 по 31.08.1986 (а.с. 76).
В результаті подання ОСОБА_2 такої довідки до уповноваженого органу з призначення пенсії та з огляду на роз’яснення ОСОБА_4 праці та соціальної політики України, розпорядженням від 09.09.1997 №124838 останньому з 16.01.1997 було перераховано пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виходячи з даних вказаної довідки (а.с. 75).
Отже, станом на 01.10.2017 позивач перебував на обліку в Кременчуцькому ОУПФУ як отримувач з 16.01.1997 державної пенсії по інвалідності внаслідок захворювання, пов’язаного з ліквідацією аварії на ЧАЕС (як ліквідатор віднесений до І категорії), відповідно до статей 54, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", розрахованої на підставі даних довідки Холдингової компанії "АвтоКрАЗ" від 20.06.1997 №1250 про заробіток останнього за 3 місяці за період з 01.06.1986 по 31.08.1986.
11.10.2017 набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 № 2148-VIII (далі - Закон №2148), яким внесені зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в тому числі в результаті таких змін була визначена можливість автоматичного переведення осіб з пенсії, призначеної згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на пенсію згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі якщо в результаті перерахунку такої пенсії її розмір за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" буде більшим.
Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо автоматичного не переведення ОСОБА_2 з 01.10.2017 з пенсії по інвалідності, призначеної йому згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на підставі довідки про заробіток останнього за червень, липень, серпень 1986 року, на пенсію по інвалідності, призначену згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на підставі даних тієї ж довідки, позивач звернувся до суду з даним позовом про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.
Згідно з поясненнями управління, наданими в ході розгляду справи на вимогу суду (а.с. 44-47, 170-173), посилаючись на правильність висновків щодо відсутності підстав для автоматичного переведення позивача з одного виду пенсії на інший, управління посилається на те, що відповідно до статті 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 вказаного Закону за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися із заробітку за роботу на територіях радіоактивного забруднення. Порядок обчислення середньомісячного заробітку для призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до статті 54 цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України. Постановою від 23.11.2011 №1210 затверджено Порядок, який визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - пенсії). Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків. Тобто, в спірному випадку пенсію по інвалідності позивач отримує у відповідності до "спеціального" закону, умови та порядок обчислення якої врегульовані актом Кабінету Міністрів України, при цьому, призначення такої пенсії останньому здійснювалося з урахуванням Закону України "Про пенсійне забезпечення", а відтак заробітна плата обчислювалась з урахуванням положень статті 99 зазначеного Закону, тобто за 24 місяці.
Разом з тим, суд не вбачає обґрунтованості у вказаних поясненнях відповідача, з огляду на наступне.
За приписами статті 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-XII (в редакції, чинній на 16.01.1997 /дата призначення пенсії за спеціальним законом/, далі - Закон №796) обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Статтею 99 Закону України "Про пенсійне забезпечення" 05.11.1991 №1788-XII перерахунок пенсій, призначених за раніше діючим законодавством, провадиться із середньомісячного заробітку за останніх 24 або будь-які 60 місяців перед призначенням пенсії, або перед введенням в дію цього Закону, або з заробітку, з якого було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, із застосуванням статей 64 - 67 цього Закону.
Водночас, судовим розглядом встановлено, що призначаючи ОСОБА_2 з 16.01.1997 пенсію по інвалідності згідно статей 54, 57 Закону №796 розмір такої пенсії обчислювався, виходячи із заробітку останнього за 3 місяці за період з 01.06.1986 по 31.08.1986, зазначеного у довідці Холдингової компанії "АвтоКрАЗ" від 20.06.1997 №1250, а не із середньомісячного заробітку за останніх 24 або будь-які 60 місяців перед призначенням пенсії. Вказане підтверджується матеріалами пенсійної справи позивача (а.с. 56-145).
Тобто, доводи відповідача про призначення ОСОБА_2 пенсії за "спеціальним" законом з урахуванням Закону України "Про пенсійне забезпечення", а саме за 24 місяці, не відповідають дійсним обставинам справи.
Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058) розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом. Зміна умов і норм загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону.
Пунктом 4-7 Прикінцевих положень Закону №1058 визначено, що особам, пенсії / щомісячне довічне грошове утримання яким призначені відповідно до законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про державну службу", "Про Національний банк України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, розмір яких з урахуванням перерахунку, передбаченого пунктом 43 цього розділу, розрахований за нормами цього Закону, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення пенсії на умовах, передбачених цим Законом, за матеріалами пенсійних справ.
На переконання Кременчуцького ОУПФУ Закон №1058 є "загальним" законом, який врегульовує питання пенсійного забезпечення. Вважаючи, що у зв’язку з прийняттям Закону №2148 з 01.10.2017 ОСОБА_3 набув право на переведення його з пенсії по інвалідності в розмірі фактичних збитків, призначеної згідно Закону №796, на пенсію по інвалідності згідно Закону №1058, останній не врахував, що переведення з пенсії, призначеної відповідно до "спеціального" закону на пенсію за "загальним" законом відбувається в порядку та на умовах Закону №1058. При цьому, умовами Закону №1058 не передбачена можливість переведення з пенсії по інвалідності зі "спеціального" закону на пенсію по інвалідності за "загальним" законом з визначенням заробітної плати за період з 01.06.1986 по 31.08.1986 (за три місяці).
З цього приводу суд вважає за важливе зауважити, що пункт 4-7 Прикінцевих положень Закону №1058 дійсно передбачає можливість автоматичного переведення осіб, пенсії / щомісячне довічне грошове утримання яким призначені відповідно до Закону №796, на пенсію згідно Закону №1058 у разі якщо розмір пенсії розрахований за нормами цього Закону, з урахуванням перерахунку, передбаченого пунктом 4-3 цього розділу, буде більший.
Згідно з пунктом 4-3 Прикінцевих положень Закону №1058 пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %. При здійсненні перерахунку пенсій відповідно до абзацу першого цього пункту використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", збільшений на 79 гривень.
Частиною першою статті 33 Закону №1058 встановлено, що пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: особам з інвалідністю I групи - 100 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю II групи - 90 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю III групи - 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
Відповідно до частин першої та другої статті 27 Закону №1058 розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.
Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв (частина перша статті 40 Закону №1058).
Водночас, стаття 43 Закону №1058 визначає, що перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього Закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2002 рік.
Суд відмічає, що положення статті 43 Закону №1058 не містять прив’язки до необхідності при проведенні перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом з врахуванням заробітної плати (доходу), з якої було раніше обчислено пенсію, застосувати саме норми "загального", а не "спеціального" закону.
Враховуючи приписи вказаної норми та зважаючи на те, що пенсія позивачу згідно Закону №796 призначалася 16.01.1997, тобто до набрання чинності Законом №1058, а також ту обставину, що при обчисленні розміру такої пенсії враховувався саме заробіток останнього за 3 місяці за період з 01.06.1986 по 31.08.1986, зазначений у довідці Холдингової компанії "АвтоКрАЗ" від 20.06.1997 №1250, судом відхиляються як безпідставні доводи відповідача щодо неможливості переведення ОСОБА_2 з пенсії по інвалідності, призначеної згідно Закону №796 на пенсію по інвалідності згідно Закону №1058, виходячи з розміру заробітної плати останнього за період з 01.06.1986 по 31.08.1986 (за три місяці), визначеного у довідці Холдингової компанії "АвтоКрАЗ" від 20.06.1997 №1250.
Поряд з цим, суд також не погоджується з позицією управління стосовно того, що в результаті автоматичного переведення позивача з одного виду пенсії на інший, розмір такої пенсії зменшиться.
Так, згідно з матеріалами пенсійної справи станом на 01.10.2017 розмір пенсії ОСОБА_2 складав 4682,74 грн (а.с. 142).
У відзиві на позовну заяву Кременчуцьке ОУПФУ зазначило, що при здійсненні попереднього розрахунку пенсії позивача на підставі пункту 4-7 Прикінцевих положень Закону №1058 станом 01.10.2017, з урахуванням розміру заробітної плати останнього, обчисленої за 24 календарні місяці, з’ясовано, що розмір пенсії ОСОБА_2 складав би 3702,60 грн, що підтверджується попереднім протоколом (а.с. 143).
У подальшому, управлінням було здійснено попередній розрахунок пенсії позивача на підставі пункту 4-7 Прикінцевих положень Закону №1058 станом 01.10.2017, з урахуванням розміру заробітку останнього за 3 місяці за період з 01.06.1986 по 31.08.1986, зазначеного у довідці Холдингової компанії "АвтоКрАЗ" від 20.06.1997 №1250, за результатами якого розмір пенсії ОСОБА_2 за даними попереднього протоколу складав би 9648,23 грн (а.с. 209).
Враховуючи викладене, оскільки за висновками суду при перерахунку пенсії позивача у зв’язку з його переведенням з одного виду пенсії на інший, розмір такої пенсії управлінням має обчислюватися саме виходячи із суми заробітку ОСОБА_2 за 3 місяці за період з 01.06.1986 по 31.08.1986, зазначеної у довідці Холдингової компанії "АвтоКрАЗ" від 20.06.1997 №1250, суд приходить до висновку про доцільність такого переведення, оскільки за його результатами розмір пенсії позивача значно зросте.
З приводу посилань Кременчуцького ОУПФУ у відзиві на позов на лист-роз’яснення Пенсійного фонду України від 16.11.2017 №36213/02-12, згідно з яким при переведенні з пенсії по інвалідності відповідно до Закону №796 на пенсію по інвалідності згідно Закону №1058 заробітну плату за період перебування в зоні відчуження можливо врахувати за умови якщо на час перерахунку з 01.01.2004 її було визначено згідно зі статтею 43 Закону №1058, то суд вказує на відсутність у листі таких висновків.
Так, у листі-роз’ясненні від 16.11.2017 №36213/02-12, копія якого мається у матеріалах справи (а.с. 198-199), Пенсійний фонд України зазначає, що при переведенні на пенсію згідно Закону №1058 застосовується показник середньої заробітної плати за 2014, 2015, 2016 роки - 3764,40; заробітна плата, з якої було обчислено пенсію, за документами пенсійної справи, за умови, що період за який обчислено заробітну плату, визначено згідно вимог законодавства, що діяло на час призначення пенсії за "спеціальним" законом або перерахованої відповідно до статті 40, 43 Закону 1058.
Згідно з приписами статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, аналізуючи норми чинного законодавства, які регулюють підстави та порядок призначення пенсії по інвалідності, оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи, суд приходить до висновку про допущення відповідачем протиправної бездіяльності, що виразилася у не переведенні позивача в автоматичному порядку на підставі пункту 4-7 Прикінцевих положень Закону №1058 з пенсії по інвалідності, призначеної згідно Закону №796, та на пенсію по інвалідності відповідно до Закону №1058.
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, що є підставою для задоволення адміністративного позову.
Підстави для відшкодування судових витрат у справі, відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_2 (вул. Котельникова, буд. 22, с. Недогарки, Кременчуцький район, Полтавська область, 39722, рнокпп НОМЕР_1) до Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (вул. Велика набережна, 9, м. Кременчук, Полтавська область, 39630, код ЄДРПОУ 40367050) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області щодо невиконання приписів пункту 4-7 розділу ХV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відносно автоматичного не переведення ОСОБА_2 з 01 жовтня 2017 року з пенсії по інвалідності, призначеної йому згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", обчислену на підставі довідки Холдингової компанії "АвтоКрАЗ" від 20 червня 1997 року №1250.
Зобов'язати Кременчуцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області перевести ОСОБА_2 з 01 жовтня 2017 року з пенсії по інвалідності, призначеної йому згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", обчислену на підставі довідки Холдингової компанії "АвтоКрАЗ" від 20 червня 1997 року №1250.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 01 жовтня 2018 року.
Суддя ОСОБА_5