
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 вересня 2018 р. Справа№805/4717/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голуб В.А, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення від 21.02.2018 року та зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення від 21.02.2018 року та зобов’язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Селидовським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області протиправно не зараховано до пільгового стажу позивача періоди роботи з 06.03.2007 року по 25.07.2007 року на підприємстві «Донецькшахтобуд»; з 05.08.1992 року по 29.01.1993 року на підприємстві «Пирамида»; з 21.11.2006 року по 09.01.2007 року на підприємстві ТОВ «Управління гірничих робіт»; з 02.06.2011 року по 28.09.2011 року на підприємстві ТОВ «Востокшахтострой» через ненадання пільгових довідок. Поряд з цим, періоди роботи з 30.04.2015 року (запис у трудовій книжці зроблено - 05.05.2015 року) по 15.06.2015 року на підприємстві ТОВ «ДДС- Плюс» не зараховано через те, що надана довідка не підтверджує зайнятість повний робочий день та не надані відомості про підземні спуски в шахту; а періоди роботи з 16.06.2015 року по 17.08.2015 року, з 21.09.2015 року по 31.10.2017 року, з 21.11.2017 року по 22.01.2018 року на підприємстві ТОВ «Северная алмазная компания» не враховано, через те, що вказані періоди підлягають перевірці. Позивач вважає, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка, у якій відображено оспорювані періоди роботи, а тому він просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 21.02.2018 року про відмову в призначенні пенсії, зобов’язати відповідача зарахувати оспорювані періоди та, як наслідок, повторно розглянути заяву позивача від 06.02.2018 року № 661 про призначення пенсії на пільгових умовах.
Представник відповідача надав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що управління не мало законних підстав для врахування вказаних періодів до пільгового стажу. Так, для підтвердження пільгового стажу позивача для призначення пенсії на пільгових умовах є за необхідне підтверджувати спеціальний (пільговий стаж) довідками за правилами, встановленими Порядком № 637 та надання довідок, підтверджуючих зайнятість в підземних (гірничих) роботах спусками під землю. З огляду на вищевказане, Селидовське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області вважає, що не порушило прав позивача, діяло в межах наданих йому законом повноважень та не порушив вимоги чинного законодавства. Враховуючи наведене, представник відповідача у задоволенні позовних вимог просив відмовити.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 23.06.2018 року позовну заяву ОСОБА_1 до Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення від 21.02.2018 року та зобов’язання вчинити певні дії– залишено без руху. Надано ОСОБА_1 - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання до суду: копій додатків до позовної заяви до суду відповідно до кількості учасників справи, засвідчених відповідно до вимог чинного законодавства.
Ухвалою суду від 11.07.2018 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення від 21.02.2018 року та зобов’язання вчинити певні дії та відкрито провадження по справі № 805/4717/18-а. Призначено підготовче засідання по адміністративній справі № 805/4717/18-а за правилами загального позовного провадження на 13 годину 00 хвилин 01.08.2018 року.
Ухвалою суду від 01.08.2018 року витребувано у Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області пенсійну справу ОСОБА_1. Відкладено підготовче засідання по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення від 21.02.2018 року та зобов’язання вчинити певні дії до 09-00 год. 29.08.2018 року.
Ухвалою суду від 29.08.2018 року закрито підготовче провадження по адміністративній справі та призначено судовий розгляд по суті на 09 годину 30 хвилин 25 вересня 2018 року.
У судове засідання позивач та його представник, а також представник відповідача не з'явились, а тому згідно з частиною четвертою статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, б. 21, кв.22 (а.с.33-35).
Відповідно до трудової книжки серії БТ-І № 9378441 позивач працював у період з 05.08.1992 року по 29.01.1993 року на підприємстві «Пирамида», з 21.11.2006 року по 09.01.2007 року на підприємстві ТОВ «Управління гірничих робіт», з 06.03.2007 року по 25.07.2007 року на підприємстві «Донецькшахтобуд» (а.с.38-43).
Поряд з цим, відповідно до трудової книжки ОСОБА_1 серії ТК-IV № 7692099 він працював у період з 30.04.2015 року (запис у трудовій книжці зроблено - 05.05.2015 року) по 15.06.2015 року на підприємстві ТОВ «ДДС- Плюс»; у період з 16.06.2015 року по 17.08.2015 року, з 21.09.2015 року по 31.10.2017 року, з 21.11.2017 року по 22.01.2018 року на підприємстві ТОВ «Северная алмазная компания» (а.с.36-37).
В матеріалах справи наявні накази про проведення атестації робочих місць (а.с.72-75).
Проте, рішенням заступника начальника Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 21.02.2018 року позивачу відмовлено у призначенні пенсії у зв’язку з відсутністю пільгового стажу 25 років в підземних умовах. Так, страховий стаж ОСОБА_1 складає 27 років 11 місяців 27 днів, пільговий стаж складає 21 рік 08 місяців 16 днів, в тому числі стаж підземної роботи за ст.14-25 шахтарі складає 12 років 02 місяці 03 дні, за ст.14-20 шахтарі-06 років 10 місяців 07 днів, навчання за спеціальністю 07 місяців 26 днів, період військової служби 02 роки 10 місяців. У рішенні також зазначено, що до пільгового стажу позивача не зараховано періоди роботи з 06.03.2007 року по 25.07.2007 року на підприємстві «Донецькшахтобуд»; з 05.08.1992 року по 29.01.1993 року на підприємстві «Пирамида»; з 21.11.2006 року по 09.01.2007 року на підприємстві ТОВ «Управління гірничих робіт»; з 02.06.2011 року по 28.09.2011 року на підприємстві ТОВ «Востокшахтострой» через ненадання пільгових довідок. Поряд з цим, періоди роботи з 30.04.2015 року (запис у трудовій книжці зроблено - 05.05.2015 року) по 15.06.2015 року на підприємстві ТОВ «ДДС- Плюс» не зараховано через те, що надана довідка не підтверджує зайнятість повний робочий день та не надані відомості про підземні спуски в шахту; а періоди роботи з 16.06.2015 року по 17.08.2015 року, з 21.09.2015 року по 31.10.2017 року, з 21.11.2017 року по 22.01.2018 року на підприємстві ТОВ «Северная алмазная компания» не враховано через те, що вказані періоди підлягають перевірці (а.с.44-46).
Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Так, відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з положеннями ст. 3 Конституції України, як Основного Закону України - людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави; держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Відповідно до ст.ст. 21, 22 Конституції України - усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Конституційні права і свободи людини і громадянина, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Статтею 8 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058) передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Згідно з ч. 1 ст. 114 Закону № 1058 право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону №1058, працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуруються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
Згідно п.2 Розділу ХV Прикінцеві положення Закону № 1058 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовам праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон № 1788).
Відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 13 Закону № 1788 працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Відповідно до ст. 62 Закону № 1788 та ч. 1ст. 48 Кодексу Законів про працю України основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок № 637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Відповідно до п. 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29 липня 1993 року № 58 до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв'язку з цим винагороди.
Пунктом 2.4 Інструкції визначено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).
Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.
Пунктом 20 Порядку № 637 визначено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток N 5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Комплексний аналіз норм Закону № 1788-ХІІ та Порядку дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для пільгового стажу є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку № 1, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.
Підтвердженням (доказом), що позивач, у вищезазначені періоди (які не зараховані позивачу до пільгового стажу) працював повний робочий день на підземних роботах - є записи в його трудовій книжці.
Водночас, за приписами наведеної норми уточнюючі довідки для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати лише в разі, коли відсутні відповідні відомості в трудовій книжці.
Суд звертає увагу, що у трудовій книжці позивача чітко зазначено, що він у спірні періоди працював на посадах, що передбачено Списком № 1.
Отже, судом встановлено, що трудова книжка позивача оформлена належним чином, всі записи засвідчені належним чином.
Поряд з цим, періоди роботи з 16.06.2015 року по 17.08.2015 року, з 21.09.2015 року по 31.10.2017 року, з 21.11.2017 року по 22.01.2018 року на підприємстві ТОВ «Северная алмазная компания» не враховано, через те, що вказані періоди підлягають перевірці на підставі ст.101 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.42 р.IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій.
Відповідно до п. 4.1. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.
Пунктом 4.2. Порядку передбачено, що орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Згідно з частиною 3 статті 44 Закону № 1058-ІV органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Крім того, відповідно до ст. 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення» органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Отже, з наведених норм чинного законодавства вбачається дуже великий обсяг прав та обов'язків в органів Пенсійного фонду при вирішенні питання про призначення пенсії та перевірки наявного стажу роботи для її призначення. Такі повноваження повинні бути використані з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких вони спрямовані.
Таким чином, відмова в призначенні пенсії, зокрема, через неможливість перевірки достовірності наданих довідок повністю суперечить нормам чинного законодавства України, в тому числі приписам статті 19 Конституції України, згідно якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оцінюючи вказані вище докази та вирішуючи справу в цілому, суд виходить з того, що згідно з положеннями ч.2 ст.2 КАС України в справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
У відповідності до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, з урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Згідно наявних матеріалів справи вбачається, що позивачем при зверненні до адміністративного суду було сплачено судовий збір у розмірі 704, 80 грн. згідно квитанції від 15.06.2018 року (а.с.3).
Відповідно до положень частини першої статті 139 КАС України при задоволені позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрат, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
За таких обставин, судовий збір у розмірі 704, 80 грн. підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача ОСОБА_1
Згідно з ч. 3 ст. 243 КАС України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п’ять днів з дня закінчення розгляду справи.
Керуючись ст.ст.2-15, 19-20, 42-48, 72-77, 90, 118, 139, 159-165, 199, 244-247, 257-263, 295, 297 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, б. 21, кв.22) до Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 41247274, 85400, Донецька обл., м. Селидове, вул. Героїв праці, б.6) про визнання протиправним та скасування рішення від 21.02.2018 року та зобов’язання вчинити певні дії, - задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати рішення Селидовського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області від 21.02.2018 року про відмову в призначенні пенсії.
Зобов’язати Селидовське об’єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до пільгового стажу ОСОБА_1 періоди роботи з 06.03.2007 року по 25.07.2007 року на підприємстві «Донецькшахтобуд»; з 05.08.1992 року по 29.01.1993 року на підприємстві «Пирамида»; з 21.11.2006 року по 09.01.2007 року на підприємстві ТОВ «Управління гірничих робіт»; з 02.06.2011 року по 28.09.2011 року на підприємстві ТОВ «Востокшахтострой»; з 30.04.2015 року (запис у трудовій книжці зроблено - 05.05.2015 року) по 15.06.2015 року на підприємстві ТОВ «ДДС- Плюс»; з 16.06.2015 року по 17.08.2015 року, з 21.09.2015 року по 31.10.2017 року, з 21.11.2017 року по 22.01.2018 року на підприємстві ТОВ «Северная алмазная компания».
Зобов’язати Селидовське об’єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 06.02.2018 року про призначення пенсії на пільгових умовах.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Селидовського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.
Повний текст рішення складено 28.09.2018 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Голуб В.А.