
Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" вересня 2018 р. м. Рівне Справа № 918/467/18
Господарський суд Рівненської області у складі судді Бережнюк В.В. розглянувши матеріали позовної заяви від 15.06.2018 р. №08-1031
за позовом Рівненської міської ради
до відповідача
до відповідача ОСОБА_1 особи-підприємця ОСОБА_2
про внесення змін у договір оренди землі
Секретар судового засідання : Лиманському А.Ю.
Представники сторін :
від позивача : ОСОБА_3
від відповідача : ОСОБА_4
В судовому засіданні 19.09.2018 р. оголошувалася перерва до 25.09.2018 р. на 15:30 год.
Після оголошеної перерви представник відповідача 25.09.2018 р. у судове засідання не з'явився. Представник позивача 25.09.2018 р. прибув до суду.
ВСТАНОВИВ:
Рівненська міська рада (далі – Позивач, Орендодавець) звернулась до Господарського суду Рівненської області із позовною заявою до ОСОБА_1 особи-підприємця ОСОБА_2 (далі – Відповідач, Орендар) про внесення змін у договір оренди землі. Позовні вимоги мотивовані тим, що між Рівненською міською радою та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 30 березня 2006 року укладено договір оренди землі №040658300075. Вказує, що рішенням Рівненської міської ради від 04 липня 2013 року №3122 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Рівного" затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Рівного та введено в дію нормативну грошову оцінку земель міста Рівного з 01 січня 2014 року. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка передана в оренду ОСОБА_2, становить 1 371 189,51 грн., - розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку виконаний управлінням Держгеокадастру у м. Рівному Рівненської області станом на 01 квітня 2014 року. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка передана в оренду ОСОБА_2, становить 1 712 615,69 грн., - розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку виконаний управлінням Держгеокадастру у м. Рівному Рівненської області станом на 01 квітня 2015 року. Зазначає, що розмір орендної плати за земельну ділянку, яка надана в оренду, станом на 01 квітня 2014 року становить 41 135,69 грн., а станом на 01 квітня 2015 року становить 51 378,47 грн. У зв'язку із наведеним, виникла необхідність внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 30 березня 2006 року.
Ухвалою від 07.08.2018 р. підготовче засідання відкладено на 21.08.2018 р.
Ухвалою від 21.08.2018 р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 19.09.2018р.
У судовому засіданні по розгляду спору по суті оголошувалася перерва до 25.09.2018 р.
Представник позивача під час слухання справи по суті підтримав позовні вимоги повністю.
Відповідач відзиву на позов не подав. Представник відповідача усно заперечив проти задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарським судом встановлено наступне.
02 березня 2006 року між Рівненською міською радою та ОСОБА_2 укладено договір оренди землі №040658300075 (далі - договір) за умовами якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку загальною площею 1466 кв.м., яка знаходиться в м. Рівне по вул. Котляревського, 2 (п. 1 договору).
За п. 8 договору договір укладено на 49 років. Після закінчення строку договору оренди має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Пунктом 3 договору передбачено, що на земельній ділянці не знаходяться об'єкти нерухомого майна.
Відповідно до п.п. 5, 9, 10 договору нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 454 904 грн. 38 коп., в тому числі оцінка 1 кв.м. становить 310 грн. 30 коп. - довідка №№ 03-12, видана Рівненським міським управлінням земельних ресурсів 09.02.2006 року. За оренду земельної ділянки орендар сплачує орендодавцеві орендну плату виключно у грошовій формі. Розмір орендної плати в рік становить 5 616,00 грн., розмір орендної плати в рік становить 4 549 грн. 04 коп. - довідка № 03-12, видана Рівненським міським управлінням земельних ресурсів 09.02.2006 року. Питання сплати ПДВ вирішується шляхом укладення між сторонами додаткової угоди. Річна орендна плата не може бути меншою за розмір земельного податку, що встановлюється чинним законодавством України. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням діючої індексації.
За змістом ст. 1, абз. 5 ст. 5 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок є капіталізованим рентним доходом із земельної ділянки, визначеним за встановленими і затвердженими нормативами. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Частиною 1 ст. 13 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
У силу вимог ч. 1 ст. 15 Закону України "Про оцінку земель" підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Статтями 18, 20, 23 Закону України “Про оцінку земель” передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7 - 10 років. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель. Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.
Таким чином, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної і комунальної власності, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
Як встановлено судом із матеріалів справи, рішенням Рівненської міської ради від 04.07.2013 року № 3122 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Рівного" затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Рівного та введено в дію нормативну грошову оцінку земель міста Рівного з 01.01.2014 року.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка передана в оренду ОСОБА_2, становить 1 371 189,51 грн., — розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку виконаний управлінням Держгеокадастру у м. Рівному Рівненської області станом на 01 квітня 2014 року.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка передана в оренду ОСОБА_2, становить 1712 615,69 грн., - розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку виконаний управлінням Держгеокадастру у м. Рівному Рівненської області станом на 01 квітня 2015 року.
Відповідно до розрахунку №02-18/5-1 розміру орендної плати за земельну ділянку площею 1466 м2 на вул. Котляревського, 2, яка надана в оренду ОСОБА_2, станом на 01 квітня 2014 року розмір орендної плати в рік за земельну ділянку становить 41 135,69 грн., що становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Відповідно до розрахунку №02-18/4-1 розміру орендної плати за земельну ділянку площею 1466 м2 на вул. Котляревського, 2, яка надана в оренду ОСОБА_2, станом на 01 квітня 2015 року розмір орендної плати в рік за земельну ділянку становить 51 378,47 грн., що становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
З метою приведення розміру орендної плати до вимог чинного законодавства Позивачем надіслано Відповідачу пропозицію № 08-1429 від 21.07.2016 року та проект додаткового договору про внесення змін до договору оренди землі та розрахунок розміру орендної плати за землю, однак вказана пропозиція залишена відповідачем без розгляду, а договір про внесення змін до договору оренди землі - без погодження.
За п. 13 договору розмір орендної плати може змінюватися за згодою сторін (шляхом внесення змін до цього договору). Пропозиції про перегляд розміру орендної плати надсилаються не частіше, ніж один раз на квартал і розглядаються відповідно до законодавства. Розмір орендної плати переглядається у разі, зокрема зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції, в інших випадках, передбачених законом.
Пунктом 28 договору передбачено, що орендодавець має право в односторонньому порядку (шляхом надсилання орендареві повідомлення через податкові органи або через інший уповноважений на це орган) збільшити розмір орендної плати, коли внаслідок змін у законодавстві орендна плата стане менша від розміру земельного податку.
Частиною 1 ст. 2 Закону України “Про оренду землі” передбачено, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Зміна договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 651 ЦК України).
Згідно зі ст. 30 Закону України “Про оренду землі”, п. 16 договору зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір вирішується у судовому порядку.
Статтею 188 ГК України врегульовано порядок внесення змін до договору.
Так, зміна господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. При цьому надсилання відповідачеві пропозицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог ч. 2 ст. 188 ГК України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору. Якщо зі зміною граничного розміру орендної плати таку ж зміну до договору оренди в установленому законом порядку не внесено, то застосуванню підлягає відповідна умова договору.
У зв'язку з не досягненням між сторонами згоди щодо внесення змін в договір оренди в частині зміни розміру орендної плати, вказаний спір підлягає вирішенню в судовому порядку.
Суд, оцінивши запропоновані позивачем зміни до договору оренди на їх відповідність вимогам чинного законодавства, встановив таке.
Оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності (ст. 1 Закону України “Про оренду землі”).
Відповідно до ст. 13 Закону України “Про оренду землі” договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно зі ст. 627 ЦК України відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
У силу вимог ч. 1 ст. 628 ЦК України, ч.ч. 1, 2 ст. 180 ГК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.
За приписами ч. 1 ст. 15 Закону України “Про оренду землі” істотними умовами договору оренди землі є, зокрема орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Частиною 1 ст. 632 ЦК України передбачено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту (ч. 1 ст. 648 ЦК України).
Відповідно до вимог ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
За приписами п.п. 271.1., 271.2. ст. 271 ПК України базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено. Рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Отже, нормативна грошова оцінка земель, затвердження якої відноситься до повноважень органів місцевого самоврядування, є основою для визначення розміру орендної плати, а її зміна є підставою для його перегляду.
Судом встановлено, що рішення позивача про затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки оприлюднене у тижневику "Сім днів", а також на сайті Рівненської міської ради та її виконавчого комітету. Рішення позивача є чинним, не скасованим у судовому порядку.
Орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди (ч.ч. 1, 2 ст. 21 Закону України “Про оренду землі).
Питання оподаткування регулюються ПК України і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до цього Кодексу та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства.
Згідно з пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 ПК України плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (пп. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Справляння плати за землю здійснюється відповідно до положень розділу XIII ПК України.
Пунктом 288.1 ст. 288 цього Кодексу визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.
За приписами п. 288.3-288.7 ст. 288 ПК України платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Відповідно до підп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори у строки та розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Отже, за ПК України річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, повинен бути не меншим 3 відсотків та не перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
З наведеного вбачається, що розмір орендної плати визначається в договорі оренди за погодженням сторін в межах мінімального та максимального розмірів, визначених ПК України, який, у свою чергу, обраховується з нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Як встановлено судом із запропонованих позивачем змін до договору оренди землі, розмір орендної плати визначений на підставі затвердженої нормативної грошової оцінки земельної ділянки та складає 3 відсотки, тобто встановлений на рівні мінімально допустимої межі.
Отже, вимоги у цій частині є обгрнутованими та підлягають задоволенню.
Крім того, позивач просить суд внести зміни до договору, згідно з якими орендар зобовязується вносити орендну плату за новими ставками з 01.04.2014 року.
Строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору. Договір набирає чинності з моменту його укладення (ч.ч. 1, 2 ст. 631 ЦК України).
Частиною 2 ст. 187 ГК України встановлено, що день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Чинне законодавство України не передбачає можливості у судовому порядку укласти договір на період, який уже минув, наслідком чого стане врегулювання правовідносин сторін в минулому.
За таких обставин, вимоги позивача в частині зобовязання відповідача вносити орендну плату за новими ставками з 01.04.2014 року, є необґрунтованими, а отже задоволенню не підлягають.
Відповідно до ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
За приписами ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
За таких обставин, в повній мірі дослідивши матеріали справи, врахувавши наведені правові норми та перевіривши суми заявлених вимог, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги Рівненської міської ради до ФОП ОСОБА_2 є обгрнутованими та підлягають задоволенню частково.
Враховуючи положення ст. 129 ГПК України, витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача в повному обсязі в сумі 1 762 грн. 00 коп.
Враховуючи вище викладене та керуючись ст. ст. 129, 237-240 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити частково.
2. Внести зміни у договір оренди землі від 02 березня 2006 №040658300075, укладений між Рівненською міською радою та ОСОБА_2, і викласти його окремі пункти в наступній редакції:
“п. 5 Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка передана в оренду ОСОБА_2, становить 1 371 189,51 грн. (один мільйон триста сімдесят одна тисяча сто вісімдесят дев'ять грн. 51 коп.), — розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку виконаний управлінням Держгеокадастру у м. Рівному Рівненської області станом на 01 квітня 2014 року.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка передана в оренду ОСОБА_2, становить 1 712 615,69 грн. (один мільйон сімсот дванадцять тисяч шістсот п'ятнадцять грн. 69 коп.), - розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку виконаний управлінням Держгеокадастру у м. Рівному Рівненської області станом на 01 квітня 2015 року”.
“Абзац 1 п. 9. За оренду земельної ділянки орендар сплачує Орендодавцю орендну плату виключно у грошовій формі. Розмір орендної плати в рік за земельну ділянку складає 41 135,69 грн. (сорок одна тисяча сто тридцять п’ять грн. 69 коп.), - що становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, - розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку №02-18/, виданий управлінням Держгеокадастру у м. Рівному Рівненської області відповідно до протоколу №1 від 09.02.2016 засідання комісії по встановленню розмірів орендної плати за земельні ділянки станом на 01 квітня 2014 року.
Абзац 1 п. 9. За оренду земельної ділянки орендар сплачує Орендодавцю орендну плату виключно у грошовій формі. Розмір орендної плати в рік за земельну ділянку складає 51 378,47 грн. (п’ятдесят одна тисяча триста сімдесят вісім грн. 47 коп.), - що становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, - розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку №02-18/, виданий управлінням Держгеокадастру у м. Рівному Рівненської області відповідно до протоколу №1 від 09.02.2016 засідання місії по встановленню розмірів орендної плати за земельні ділянки станом на 01 квітня 2015 року”.
3. Зміни до договору оренди землі від 02.03.2006 року №040658300075, укладеного між Рівненською міською радою та ОСОБА_2, в частині нарахування нового розміру орендної плати набирають чинності з моменту набрання рішенням законної сили.
4. В іншій частині вимог у позові відмовити.
5. Стягнути з ОСОБА_2 (33000, м. Рівне, вул. Вербова, 37/68, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Рівненської міської ради (33028, ОСОБА_5, вул. Соборна, 12-А, код ЄДРПОУ 34847334) 1 762 (одну тисячу сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп. судового збору.
6. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення господарського суду Рівненської області може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Рівненського апеляційного господарського суду в порядку встановленому ст.ст. 254, 256 - 259 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено "27" вересня 2018 року.
Суддя Бережнюк В.В.