Рішення № 76727315, 19.09.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.09.2018
Номер справи
0840/3099/18
Номер документу
76727315
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

19 вересня 2018 року Справа № 0840/3099/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Садового І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження матеріали адміністративної справи

за позовною заявою: ОСОБА_1 (69119, м.Запоріжжя, пр. 40-річчя ПеремогиАДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1)

до: Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району (69104, м.Запоріжжя, вул. Чумаченка, буд.32, код ЄДРПОУ 37573838)

про: визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

01.08.2018 ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району (далі- відповідач), в якій просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо самостійного нездійснення розрахунку житлової субсидії (особова справа № 23561, особовий рахунок 113604568) на наступний сезон, починаючи з 01.05.2018;

- зобов'язати відповідача самостійно здійснити розрахунок житлової субсидії (особова справа № 23561, особовий рахунок 113604568) на наступний сезон, починаючи з 01.05.2018.

Ухвалою суду від 06.08.2018 позовну заяву було залишено без руху на підставі ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позивачу було надано 5-денний строк з дня отримання вказаної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 27.08.2018 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 19.09.2018 з повідомленням (викликом сторін).

Ухвалами суду від 28.08.2018 від Комунарського відділу реєстрації фізичних осіб Управління державної реєстрації фізичних осіб (вул. Чумаченка, 25А, м. Запоріжжя, 69104) витребувано відомості: про осіб, місце проживання яких станом на 01.05.2018 та на день підготовки відповіді зареєстровано за адресою: м. Запоріжжя, проспект 40-річчя ПеремогиАДРЕСА_2; про дату та підставу зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 за адресою: м. Запоріжжя, проспект 40-річчя ПеремогиАДРЕСА_2; та від Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району витребувано належним чином засвідчені копії документів особової справи № 23561 щодо призначення субсидії (особовий рахунок 113604568).

Сторони у судове засідання 19.09.2018 не з'явились.

10.09.218 позивач направив на адресу суду заяву про розгляд справи без його участі у письмовому провадженні (вх. №28052 від 10.09.2018).

13.09.2018 на адресу суду на виконання ухвали від 28.08.2018 від Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради надійшла інформація, щодо осіб, місце проживання яких зареєстровано за адресою: м. Запоріжжя, проспект 40-річчя ПеремогиАДРЕСА_2 станом на 01.05.2018 та на 10.09.2018 (вх.№28558 від 13.09.2018).

Представник відповідача супровідним листом від 14.09.2018 за вих. №01-4223 направив на адресу суду витребувані ухвалою від 28.08.2018 документи (вх. №29088 від 18.09.2018).

Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

У зв'язку з розглядом справи в порядку письмового провадження, відповідно до вимог ч.4 ст.229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Обґрунтування позовних вимог викладено у позовній заяві. Зокрема, зазначено, що 08.08.2017 позивач звернулася до відповідача із заявою про призначення субсидії, до якої було додано декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Повідомленнями про призначення житлової субсидії на ЖКП до особової справи № 23561 від 14.02.2018 та від 16.02.2018 відповідач повідомив про призначення субсидії з серпня 2017 року по квітень 2018 року, включно. У цих повідомленнях зазначено, що наступні перерахунки на опалювальний/неопалювальний період будуть здійснюватися без звернення позивача, про результати кожного перерахунку будуть надаватися повідомлення. У травні 2018 року позивачу субсидія не надавалася. Позивач вважає бездіяльність відповідача щодо нездійснення самостійного розрахунку субсидії на наступний період для домогосподарства, яке отримувало субсидію попередньому періоді, протиправною, оскільки позивачка не належить до категорій громадян, для яких встановлені виключення: орендарів, внутрішньо переміщених осіб та осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також домогосподарств, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб.

Таким чином, вказуючи, що постанова КМУ від 21.10.1995 №848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" не передбачає повторного звернення за призначенням субсидії тих категорій громадян, на яких впливають нові правила (наприклад ті, які раніше не вказували членів своєї сім'ї, зареєстрованих за іншим місцем проживання, і дохід яких не враховувався при обчисленні субсидії за старими правилами), просить позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач заперечив проти задоволення позовних вимог з підстав, зазначених у відзиві на адміністративний позов від 13.09.2018. Зокрема зазначив, що позивач є отримувачем житлової субсидії з 01.05.2016. Призначення житлової субсидії здійснено управлінням відповідно до чинного законодавства України, а саме: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", якою затверджено Положення про порядок призначення житлових субсидій (в редакціях, чинних на дату призначення субсидії у відповідному періоді). З 01.05.2018 до вищезазначеного Положення про порядок призначення житлових субсидій постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022" було внесено суттєві зміни. Так, абз 1,2,3, пункту 9 Положення про порядок призначення житлових субсидій (у новій редакції) передбачено: житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. З метою призначення позивачу субсидії на новий період (з 01.05.2018) управлінням було з'ясовано інформацію про наявність зареєстрованого шлюбу позивача з ОСОБА_3. Оскільки чоловік позивача у квартирі, на яку надавалася субсидія, не зареєстрований та позивач у попередніх заявах та деклараціях не декларувала його дохід, то для призначення житлової субсидії на новій період (з 01.05.2018) необхідно подання нової заяви та декларації з зазначенням у ній чоловіка позивача та його доходів. З наведених підстав просить відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 мешкає за адресою: м. Запоріжжя, проспект 40-річчя ПеремогиАДРЕСА_2.

Разом з нею за вказаною адресою мешкають ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.54).

08.08.2017 позивач звернулася до відповідача із заявою про призначення субсидії (а.с. 6, 27, 57, 70), до якої було додано декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (а.с.7, 28, 58, 71).

Рішенням Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району про призначення субсидії від 14.02.2018, ОСОБА_1 призначено субсидію на період з серпня 2017 по квітень 2018 року у розмірі 912,25 грн. (а.с.72).

Повідомленнями про призначення житлової субсидії на ЖКП до особової справи № 23561 від 14.02.2018 та від 16.02.2018 відповідач повідомив позивача про призначення субсидії з серпня 2017 року по квітень 2018 року, включно. При цьому, згідно даних повідомлень, позивачу зазначено, що наступні перерахунки на опалювальний/неопалювальний період будуть здійснюватися без його звернення. Про результати кожного перерахунку будуть надаватися повідомлення (а.с.8-13, 29-34).

Як свідчить рахунок на оплату житлово-комунальних послуг за травень 2018 року, у травні 2018 року позивачу субсидія не надавалася (а.с.15, 36).

18.06.2018 позивач звернулась до відповідача із запитом на інформацію, у якому просила повідомити причину відсутності інформації або наявність інформації з від'ємним значенням про субсидію (особова справа № 23561) у рахунках на оплату житлово- комунальних послуг за травень 2018 року за особовим рахунком 113604568, а в разі припинення надання субсидії або будь-яких інших рішень (дій), прийнятих (вчинених) відповідно до постанови КМУ від 21.10.1995 № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (зокрема, в редакції постанови від 27.04.2018 № 329), - повідомити відповідні підстави таких рішень (дій) та надати підтверджуючі документи (а.с.16, 37).

Листом "Про розгляд звернення" у відповідь на запит позивача від 18.06.2018, відповідачем надана відповідь, у якій зазначено, що згідно з Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 в редакції постанови Кабінету Міністрів Україна від 27.04.2018 №329, з 01.05.2018 призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому проживають. Тому, для призначення житлової субсидії з 01.05.2018 позивачу необхідно звернутися до управління з новими заявою та декларацією (а.с.17-18, 38).

Позивач, вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення самостійного розрахунку субсидії на наступний період для домогосподарства, яке отримувало субсидію у попередньому періоді, звернувся до суд із даним позовом.

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.

У відповідності до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.1 ст.2 КАС України відповідно до яких завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 затверджено Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, яке визначає умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання, послуг з транспортування та розподілу природного газу та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - Положення №848).

Як свідчать матеріали справи, субсидію позивачу призначено у відповідності до даного Положення (в редакції чинній до 01.05.2018).

З 01.05.2018 до вищезазначеного Положення про порядок призначення житлових субсидій постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1022" було внесено зміни.

Відповідно до пункту 2 Положення №848 (у новій редакції) право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) (п.3 Положення №848).

Пунктом 4 Положення №848 (у новій редакції) визначено, що житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, внеску/платежу об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов'язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно п.8 Положення №848 (у новій редакції) житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку).

При цьому, за приписами п.9 Положення №848 (у новій редакції), житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії. Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім'ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Кількість членів домогосподарства визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.

Відповідно до п. 16 Положення №848 (у новій редакції), після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок житлової субсидії на наступний сезон для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому сезоні (крім орендарів, внутрішньо переміщених осіб та осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також домогосподарств, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб).

Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення без звернення громадян збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 14 цього Положення, і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії та інформують про прийняте рішення громадян у порядку, визначеному пунктом 14 цього Положення.

Вказаним пунктом 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, а саме абз.18 зазначено: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 10 календарних днів від інших підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для призначення житлових субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за їх призначенням.

Як зазначив представник відповідача у своєму відзиву на адміністративний позов, для призначення позивачу субсидії на новий період (з 01.05.2018) управлінням було зроблено запит до Комунарського районного у м. Запоріжжі відділу державної РАЦС ГТУЮ у Запорізькій області з метою отримання відомостей про наявність (відсутність) зареєстрованого шлюбу. На вказаний запит управління було отримано інформацію про наявність зареєстрованого шлюбу позивача з ОСОБА_3 (шлюб зареєстровано 28.09.2008).

Однак, суд критично оцінює таке твердження відповідача, оскільки ним не надано до матеріалів справи ані зазначеного запиту до Комунарського районного у м. Запоріжжі відділу державної РАЦС ГТУЮ у Запорізькій області, ані відповідної інформації отриманої він останнього.

Направлені на адресу суду матеріали особової справи позивача щодо призначення субсидії також не містять інформації, на яку посилається відповідач у відзиві.

Натомість, згідно відомостей Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради за адресою: м. Запоріжжя, проспект 40-річчя ПеремогиАДРЕСА_2, станом на 01.05.2018 зареєстровані особи: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3.

Тобто, як на момент звернення позивача із заявою про призначення субсидії, так і станом на 01.05.2018 в квартирі за адресою: м. Запоріжжя, проспект 40-річчя ПеремогиАДРЕСА_2 зареєстрована однакова кількість осіб.

З викладеного слідує, що позивачка не належить до категорій громадян, для яких встановлені виключення: орендарів, внутрішньо переміщених осіб та осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також домогосподарств, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб.

Крім того, в порушення припису п.16 Положення №848, згідно якого "… структурні підрозділи з питань соціального захисту населення без звернення громадян збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 14 цього Положення, і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії та інформують про прийняте рішення громадян у порядку, визначеному пунктом 14 цього Положення..", відповідачем не було прийнято відповідного рішення про призначення ( відмову в призначенні) субсидії та не поінформовано позивача про не призначення субсидії з 01.05.2018 у визначений термін.

Як свідчать матеріали справи, повідомлення про те, що позивачу не призначено субсидію з 01.05.2018, відповідачем сформовано лише 10.08.2018 (після подання позову до суду).

За приписами ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, відповідач не довів правомірності своєї бездіяльності щодо нездійснення самостійно розрахунку житлової субсидії на наступний сезон для домогосподарства позивача, яке отримувало житлову субсидію у попередньому сезоні у повній відповідності до закону, а отже суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову і зобов'язання відповідача самостійно здійснити розрахунок житлової субсидії позивачу (особова справа № 23561, особовий рахунок 113604568) на наступний сезон, починаючи з 01.05.2018.

Згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 704,80 грн., що підтверджується платіжним дорученням №355-25-001/ від 25.07.2018 (а.с.3).

Сплачена сума судового збору підлягає присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (69119, м.Запоріжжя, пр. 40-річчя ПеремогиАДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району (69104, м.Запоріжжя, вул. Чумаченка, буд.32, код ЄДРПОУ 37573838) про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії, - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району щодо самостійного нездійснення розрахунку житлової субсидії ОСОБА_1 (особова справа № 23561, особовий рахунок 113604568) на наступний сезон, починаючи з 01.05.2018.

Зобов'язати Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району самостійно здійснити розрахунок житлової субсидії ОСОБА_1 (особова справа № 23561, особовий рахунок 113604568) на наступний сезон, починаючи з 01.05.2018.

Судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп. стягнути на користь ОСОБА_1 (69119, м.Запоріжжя, пр. 40-річчя ПеремогиАДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району (69104, м.Запоріжжя, вул. Чумаченка, буд.32, код ЄДРПОУ 37573838).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 24.09.2018.

Суддя І.В.Садовий