
Справа № 709/1839/18
3/709/989/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 вересня 2018 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області адміністративні матеріали складені ГУ ДФС у Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працює директором СТОВ ''Лящівка'', ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
в с т а н о в и в:
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1
ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 127 від 27 серпня
2018 року при проведенні позапланової виїзної документальної перевірки СТОВ ''Лящівка'' за період з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2018 року (акт від 27 серпня 2018 року № 333/23-00-14-0107/03793567) ГУ ДФС у Черкаській області встановлено, що директор СТОВ ''Лящівка'' ОСОБА_1 допустив порушення вимог п. 292-1.1, п. 292-1.2 ст. 292-1, пп. 295.9.2, п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України, в результаті чого СТОВ ''Лящівка'' занижено єдиний податок четвертої групи на суму 148551,21 грн., а саме: за І квартал 2017 року на суму
13541,13 грн., за ІІ квартал 2017 року на суму 13541,13 грн., за ІІІ квартал 2017 року на суму 67705,63 грн., за ІV квартал 2017 року на суму 40623,36 грн., за І квартал 2018 року на суму 13139,96 грн. Такі дії директора СТОВ ''Лящівка'' ОСОБА_1, як посадової особи, кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
У судове засідання директор СТОВ ''Лящівка'' ОСОБА_1 з'явився, просив звільнити його від адміністративної відповідальності у зв’язку із закінченням строку для накладення адміністративного стягнення та закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Дослідивши адміністративні матеріали, заслухавши пояснення ОСОБА_1, суд встановив таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч. 2 статті 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення № 127 від 27 серпня 2018 року директор СТОВ ''Лящівка'' в період з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2018 року допустив низку порушень, відповідальність за які в їх сукупності передбачена ч. 1
ст. 163-1 КупАП. У даному випадку такі порушення не є безперервними, а є періодичними і повторюваними, тобто не триваючими. Триваючі правопорушення характеризуються не різними видами правопорушень правової норми, а є незмінними за об'єктивною стороною і характеризуються тим, що особа, яка вчинила певні дії чи бездіяльність перебуває у стані безперервного продовження цих дій або бездіяльності. Відтак адміністративне стягнення за вказане адміністративне правопорушення могло бути накладене на директора СТОВ ''Лящівка'' ОСОБА_1 відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП не пізніше як через три місяці з дня його вчинення.
Таким чином на момент розгляду адміністративних матеріалів строк для накладення адміністративного стягнення закінчився.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею
38 цього Кодексу.
З огляду на викладене суд вважає, що директор СТОВ ''Лящівка'' ОСОБА_1 підлягає звільненню від адміністративної відповідальності у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, а провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 163-1, 221, 247, 283 КУпАП, суд -
п о с т а н о в и в:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Чубай