
П О С Т А Н О В А
iменем України
3/330/501/2018
Справа № 330/1961/18
"25" вересня 2018 р. суддя Якимівського районного суду Запорізької області Нестеренко Т.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Головного управління держпраці у Запорізькій області відносно: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, гр. України, проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії СВ № 665298, виданий Якимівським РВ УМВС України в Запорізькій області, ідентифікаційний номер № НОМЕР_1, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 41 ч.1 КУпАП,
в с т а н о в и в :
22.08.2018 року ОСОБА_2 вчинила адміністративне правопорушення за місцем знаходження: смт. Якимівка, вул. Молодиих Патриотів, 10-а під час виконання посадових обов’язків, маючи організаційно – розпорядчі функції, допустила порушення законодавства про працю, які оформлені актом інспекційного відвідування ( невиїздного інспектування) від 22.08.2018 року, а саме: Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» сільський, селищний голова територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади, виконує обов'язки старости відповідно до закону на період повноважень ради об'єднаної територіальної громади поточного скликання. За ним зберігаються розмір та умови оплати праці, що були йому встановлені як сільському, селищному голові до приєднання. Протоколом № 1 від 05 грудня 2017 року за підсумками виборів голови Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області і визнання його повноважень селищного голови об'єднаної територіальної громади, закінчилися повноваження голів сільських рад , але на них покладені обов'язки старости. За наданими на перевірку особистими рахунками голів сільських рад у грудні 2017 року нарахована заробітна плата по сільським радам за 3 робочих дня з 1 по 5 грудня 2017 року . За відомостями нарахування заробітної плати та табелю використання робочого часу Якимівської селищної ради за 11 робочих днів з 14 по 29 грудня 2017 року. За період з 06 по 13 грудня 2017 року заробітна плата в.о. старости ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, не нараховувалась. Відповідно до розпорядження селищного голови № 210-к від 01.08.2018 року змінена дата закінчення повноважень на 14.12.2017 року. У серпні місяці 2018 року зроблений перерахунок заробітної плати за грудень та нарахована заробітна плата за шість робочих днів старости ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 Не своєчасне нарахування заробітної плати за фактичне виконання роботи та виплата заробітної плати не в повному обсязі , є порушенням вимог частини першої статті 94 КЗпП, частини першої статті 1 ЗУ № 108, заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу, за що передбачена відповідальність згідно ч.1 ст. 41 КУпАП.
В судовому засіданні правопорушниця ОСОБА_2 пояснила, що при проведенні заходу контролю державним інспектором встановлені порушення ст.94 КЗпП України, а саме не нарахування заробітної плати. Однак спеціалістами Якимівської селищної ради самостійно було виявлено порушення діючого законодавства про працю та на підставі розпорядження від 01.08.2018 р. № 210-к донараховане заробітну плату сільським головам в сумі 14 328,60 грн. за період роботи з 06 по 13 грудня 2017 року та виплачено із заробітною платою за І половину серпня 14.08.2018 р. платіжні доручення 804,805,806.
Вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 41 ч. 1 КУпАП підтверджуєтеся протоколом № ЗП 1587/579/АВ/П/ПТ, актом інспекційного відвідування № ЗП 1587/579/АВ, копією розпорядження селищного голови; когпією заперечень на акт інспекційного відвідування № ЗП/1587/579/АВ.
Таким чином, в діях ОСОБА_2 містяться ознаки правопорушень, передбачених ст. 41 ч. 1 КУпАП, згідно з якою передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь її провини, майновий стан, обставини, які пом’якшують та обтяжують відповідальність.
З огляду на ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу правопорушника, інші обставини в справі, вважаю за необхідне призначити їй адміністративне покарання в рамках санкції статті у вигляді штрафу.
Крім того, відповідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Таким чином з ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст. 33, 41 ч.1, 283, 284, 294, 308 ч.2 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, (ІДН: НОМЕР_1) притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 41 ч.1 КУпАП та піддати стягненню – у вигляді адміністративного штрафу на користь держави в розмірі 510 (п’ятсот десять) гривень 00 копійок.
Роз'яснити правопорушнику, що відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати ним штрафу у 15-денний строк у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_2, (ІДН: НОМЕР_1) на користь держави судовий збір в розмірі 352,40 грн. (отримувач коштів – ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, Банк отримувача: Казначейство України ( ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим. Постанова суду про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена в порядку, визначеному цим Кодексом.
Особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанова адміністративного органу (посадової особи) у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 26 цього Кодексу, постанов по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованого в автоматичному режимі, а також у випадках накладення штрафу, що стягується на місці вчинення адміністративного правопорушення.
Суддя: Т.В. Нестеренко