
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2018 рокуЛьвів№ 876/6332/18
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Попка Я.С.
суддів Обрізка І.М., Курильця А.Р.
за участю секретаря судового засідання Сердюк О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10 липня 2018 року, ухвалене суддею Гулик А.Г., 17:31:00 год., м. Львів, дата складання повного тексту рішення 16 липня 2018 року, у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Компані» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В:
10.05.2018 року позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс Компані» звернулося до суду з позовом до Головного управління ДФС у Львівській області, в якому просить визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача від 09.02.2018 року №0045981308, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем транспортний податок в сумі 62 500,00 грн, в т.ч.: за податковими зобов'язаннями - 50 000,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 12 500,00 грн.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 10 липня 2018 року позов задоволено повністю. Визнано протиправним і скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області від 09.02.2018 №0045981308.
Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що оскільки положення Методики, які встановлюють порядок визначення вартості транспортного засобу викладені зі змінами лише 21.06.2017, тобто після 01.01.2017 (станом на яке повинна визначатись вартість), після 01.02.2017 (станом до якого повинен бути сформованим та оприлюдненим Перелік) та після придбання та реєстрації позивачем транспортних засобів, відповідач помилково дійшов висновку, що транспортні засоби є об'єктами оподаткування. Представником відповідача не надано доказів того, що належні позивачу автомобілі, станом на 01.01.2017 мали вартість більшу, ніж вона розрахована згідно з методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Суд першої інстанції зазначає, що оскільки середньоринкова вартість автомобілів марки TOYOTA LC GDJ 150 2016 р.в., TOYOTA LC GDJ 150 2016 р.в. та TOYOTA LC GDJ 150 2017 р.в., що належить на праві власності ТзОВ «Транс Компані», не становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2017 (звітного) року, то зазначені автомобілі не є об'єктом оподаткування у 2017 році.
Щодо тверджень відповідача, що автомобілі Land Cruiser Prado 120, Land Cruiser GDJ 150 включені до переліку автомобілів, що є об'єктом оподаткування транспортним податком, який розміщений на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку, то такі є безпідставними, оскільки як вбачається із зазначеного переліку аналогічним автомобілю Land Cruiser 150, на думку Мінекономрозвитку, є Toyota LC Prado, об'єм циліндрів двигуна 2,8 літри, дизель, включений до Переліку, проте до вказаного автомобіля застосовується критерій «рік випуску» до 1 року.
Щодо тверджень відповідача у додаткових поясненнях про те, що позивач придбавав нові автомобілі, ціна яких відповідно до договорів купівлі-продажу становить більше 375 розмірів мінімальної заробітної плати, то такі судом першої інстанції до уваги не беруться, оскільки суперечать п.п.267.2.1 п.267.2 ст.267 Податкового кодексу України.
Таким чином, позивачу безпідставно збільшено суму грошового зобов'язання за платежем транспортний податок в сумі 62 500,00 грн.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, вважаючи його винесеним з невідповідністю висновків суду обставинам справи порушенням норм матеріального та процесуального права, Головне управління ДФС у Львівській області оскаржило його, подавши апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10 липня 2018 року та прийняти нове рішення яким відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.
Обґрунтовуючи доводи апеляційної скарги апелянт зазначає, що перевіркою встановлено, що позивачем придбано три легкові автомобілі TOYOTA LC GDJ 150 у ТзОВ «Діамант» за ціною 2 автомобілі по 1491197,00грн. та 1338528,00грн., відповідно 2016 та 2017 років випуску. На облік в МРЕВ дані автомобілі поставлено 05.01.2017р. та 05.09.2017р. відповідно. Один автомобіль TOYOTA LC GDJ, згідно договору купівлі-продажу від 15.09.2017р., реалізовано та знято з обліку. Товариством податкова декларація по транспортному податку за новопридбані транспортні засоби не подана, транспортний податок не нараховано і не сплачено, чим порушено пп.267.2.1 п.267.2 ст.267, п.267.4 ст.267, п.267.7 та абз. «б» пп.267.8.1 п.267.8 ст.267 ПК України.
Апелянт посилається на те, що легковий автомобіль оподатковується транспортним податком, якщо його середньоринкова вартість перевищуватиме 1 млн. 200 тис. грн. (мінімальна заробітна плата - 3 200 грн. х 375).
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року № 66 затверджено Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів (далі Методика), яка встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком. Цією Методикою передбачено, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (далі Мінекономрозвитку) забезпечує роботу офіційного веб сайту. Обов'язок щодо визначення середньоринкової вартості транспортного засобу законодавець покладає на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку. Межі повноважень податкового органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення - рішення на підставі розміщеної на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про автомобілі, які є об'єктом оподаткування транспортним податком у 2017 році.
Також, апелянт зазначає, що ТОВ «Транс Компані» купувало не вживані автомобілі, а нові.
Згідно п.2 та п.3 Постанови Кабінету Міністрів України №66 від 18.02.16 передбачено, що джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля є офіційні прайс-листи виробників (дилерів).
Відповідно до договорів купівлі-продажу №2703 вартість TOYOTA LC GDJ 150 2016 р.в. 1491197 грн., №2704 вартість TOYOTA LC GDJ 150 2016 р.в. 1491197 грн., №6285 вартість TOYOTA LC GDJ 150 2017 р.в. 1338528 грн.
Крім того, перелік автомобілів або їх аналогів, які включені до переліку для цілей оподаткування транспортним податком розміщені на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку. Серед таких автомобілів є Land Cruiser Prado 120, Land Cruiser 150.
Суд першої інстанції звертає увагу на розрахунку вартості автомобілів Toyota LC Prado 2016 та 2017 року випуску в листі Мінекономрозвитку до ТОВ «Транс Компані». Проте, в тому ж листі Мінекономрозвитку звертає увагу, що Toyota LC Prado, до 1 року експлуатації (включно), включена до переліку автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком. Право власності на автомобілі позивач набув в 2017 році, відповідно почав експлуатувати після покупки.
Крім того, суд першої інстанції не взяв до уваги посилання відповідача на постанову Верховного Суду у справі №К/9901/39907/18 від 24.04.2018 відповідно до змісту якої встановлено, що автомобіль марки Toyota Land Cruiser 150, обєм двигуна 2,8 л., 2016 р.в. є об'єктом оподаткування транспортним податком в 2017 році, оскільки як слідує зі змісту постанови, судами досліджувались підстави стягнення транспортного податку з власника автомобіля Toyota Land Cruiser 150, у той час, як позивач є власником автомобілів TOYOTA LC GDJ 150, що згідно з позицією Мінекономрозвитку вважаються аналогічними автомобілю Toyota LC Prado.
Проте, п.6 та п.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року № 66 передбачено, що за наявності кількох аналогів аналогічним автомобілем є автомобіль одного виробника (країни-виробника), а у разі коли неможливо визначити ціну ідентичного нового автомобіля в Україні (немає необхідних довідкових даних) допускається використання даних щодо аналогічних автомобілів.
Апелянт посилається на те, що відповідно до п.п.267.6.4 п.267.6 ст.267 ПК України платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.
Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що апеляційна скарга підлягає до задоволення частково з таких підстав.
Із змісту ст. 19 Конституції України вбачається, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розглядаючи спір, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Встановлено, підтверджено матеріалами справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс Компані» зареєстроване як юридична особа, код ЄДРПОУ 38047993, місцезнаходження: 81555, Львівська область, Городоцький район, с. Косівець, вул. Польова, 20.
19.12.2016 року ТзОВ «Транс Компані», на підставі договору купівлі-продажу №2703, укладеного із ТзОВ «Сервісний центр «Діамант», придбано легковий автомобіль TOYOTA LC GDJ 150 2016 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1. Вартість транспортного засобу згідно з договором купівлі-продажу - 1 491 197,00 грн. Дата першої реєстрації та постановки на облік у сервісному центрі МВС - 05.01.2017 року.
Також, 19.12.2016 року ТзОВ «Транс Компані», на підставі договору купівлі-продажу №2704, укладеного із ТзОВ «Сервісний центр «Діамант» придбано легковий автомобіль TOYOTA LC GDJ 150 2016 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2. Вартість транспортного засобу згідно з договором купівлі-продажу - 1491197,00 грн. Дата першої реєстрації та постановки на облік у сервісному центрі МВС - 05.01.2017 року.
08 серпня 2018 року ТзОВ «Транс Компані», на підставі договору купівлі-продажу №6285, укладеного із ТзОВ «Сервісний центр «Діамант», придбано легковий автомобіль TOYOTA LC GDJ 150, 2017 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1. Вартість транспортного засобу, згідно з договором купівлі-продажу - 1 338 528,00 грн. Дата першої реєстрації та постановки на облік у сервісному центрі МВС - 05.09.2017 року.
У період з 26.12.2017 року по 17.01.2018 року працівниками Головного управління ДФС у Львівській області, відповідно до п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, ст.77, п.82.1 ст.82 ПК України, проведено документальну планову виїзну перевірку ТзОВ «Транс Компані» податкового та валютного законодавства, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2015 року по 30.09.2017 року.
За результатами проведеної перевірки складено акт від 23.01.2018 року №118/13-01-14- 02/38047993, згідно висновків якого перевіркою встановлено, зокрема, порушення позивачем п.п. 267.2.1 п.267.2 ст. 267, п.267.4 ст.267, п.267.7 та абз. «б» пп. 267.8.1 п.267.8 ст.267 ПК України, а саме: донараховано транспортний податок в сумі 50 000,00 грн. та встановлено неподачу податкових декларацій по транспортному податку за три періоди 2017 року.
На підставі вказаного акта перевірки відповідач прийняв оспорюване податкове повідомлення- рішення від 09.02.2018 року №0045981308, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем транспортний податок в сумі 62 500,00 грн, в т.ч.: за податковими зобов'язаннями - 50 000,00 грн. та штрафними (фінансовими) санкціями - 12 500,00 грн.
Позивач оскаржив вказане податкове повідомлення-рішення в адміністративному порядку до ДФС України.
Рішенням ДФС України від 20.04.2018 року №13885/6/99-99-11-03-01-25 про результати розгляду скарги податкове повідомлення-рішення від 09.02.2018 року №0045981308 залишено без змін, а скаргу позивача - без задоволення.
Статтею 265 ПК України виначено, що податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю.
Отже, транспортний податок є складовим податку на майно.
Відповідно до п.п.10.1.1 п.10.1 ст.10 Податкового кодексу України до місцевих податків належить податок на майно.
Підпунктом 267.1.1 п.267.1 ст.267 Податкового кодексу України встановлено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
Відповідно до п.п.267.2.1 п.267.2 ст.267 ПК України об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, обєму циліндрів двигуна, типу пального. Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
Згідно з п.п. 267.3.1 п. 267.3 ст. 267 ПК України базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування, відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
У п. 267.4 ст.267 ПК України зазначено, що ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Як передбачено п.п.267.5.1 п.267.5 ст.267 ПК України, базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2017 року визначена у розмірі 3200 гривень.
Таким чином, об'єктом оподаткування у 2017 році є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1 200 000 грн. 00 коп. (1200000 грн. 00 коп. = 3200 грн. 00 коп. х 375).
Механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей їх віднесення до об'єктів оподаткування транспортним податком встановлений «Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів», затвердженою 18.02.2016 року постановою Кабінету Міністрів України № 66 (надалі «Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів»).
Відповідно до п. 2 «Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів» середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за такою формулою: Сср = Цн х (Г / 100), де Цн - ціна нового транспортного засобу в Україні з урахуванням марки, моделі, обєму циліндрів двигуна, типу пального; Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів з урахуванням строку експлуатації транспортних засобів у роках згідно з додатком 1 до «Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 за №403 (Офіційний вісник України, 2013 рік, №44, ст.1576).
Як передбачено п. 13 «Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів», Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше пяти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, обєм циліндрів двигуна, тип пального. У разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки обєкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку за зверненням ДФС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік, зазначений в абзаці першому цього пункту, такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.
Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна та тип пального (п.14 «Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів»)/
В матеріалах справи знаходиться лист Мінекономрозвитку за №3805-04/3673-07 від 29.01.2018 року, із змісту якого видно, що Мінекономрозвитку розглянуто питання, порушене ТзОВ «Транс Компані» щодо середньо ринкової вартості легкових автомобілів TOYOTA Land Cruiser Prado 150 з об'ємом циліндрів двигуна 2755 куб. см., дизель, 2016 та 2017 року випуску для цілей оподаткування транспортним податком у 2017 та 2018 році.
Відповідно до пунктів 5 і 6 Методики (із змінами, внесеними згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 року №428) та інформацією ДП «Держзовнішінформ» аналогічним легковому автомобілю TOYOTA Land Cruiser 150 є автомобіль TOYOTA Land Cruiser Prado з об'ємом циліндрів двигуна 2,8 літра, дизель.
Автомобіль TOYOTA Land Cruiser Prado з об'ємом циліндрів двигуна 2,8 літра, дизель, до 1 року експлуатації (включно), включений до Переліку.
Розрахована у 2017 році, згідно з Методикою, середньоринкова вартість автомобілів TOYOTA Land Cruiser Prado з об'ємом циліндрів двигуна 2,8 літра, дизель, 2016 та 2017 року випуску становила 1 059 543,42 грн. та 1 264 616,34 грн. (з ПДВ) відповідно.
Встановлено, що позивачем 19 грудня 2016 року придбано два автомобілі TOYOTA LC GDJ 150, 2016 року випуску, їхня дата першої реєстрації та постановки на облік у сервісному центрі МВС - 05.01.2017 року. Об'єктом оподаткування у 2017 році є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1 200 000 грн. 00 коп. (3200 грн. 00 коп. х 375 + 1 200 000,00 грн).
Тобто, середньоринкова вартість двох придбаних позивачем автомобілів TOYOTA LC GDJ 150, 2016 року випуску, менша від законодавчо встановленого мінімуму для віднесення транспортного засобу до об'єктів оподаткування і становить 1 059 543,42 грн.
Один з придбаних автомобілів TOYOTA LC GDJ 150, згідно договору купівлі-продажу від 15.09.2017 року, реалізовано та знято з обліку.
Колегія суддів суду апеляційної інстанції вважає, що податкове повідомлення-рішення від 09.02.2018 року №0045981308 в частині зобов'язання з транспортного податку в сумі 41 666,67 грн. (25000грн.+16666,67 грн.=41666,67 грн) та за штрафними (фінансовими) санкціями - 10416,67 грн. є протиправним та підлягає скасуванню.
Крім того, 08 серпня 2018 року ТзОВ «Транс Компані» на підставі договору купівлі-продажу № 6285 придбано ще один легковий автомобіль TOYOTA LC GDJ 150, 2017 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1. Дата першої реєстрації та постановки на облік у сервісному центрі МВС - 05.09.2017 року.
Середньоринкова вартість придбаного позивачем автомобіля TOYOTA LC GDJ 150, 2017 року випуску, становить 1 264 616,34 грн., тобто більша від законодавчо встановленого мінімуму для віднесення транспортного засобу до об'єктів оподаткування (лист Мінекономрозвитку за №3805-04/3673-07 від 29.01.2018 року).
Колегія суддів суду апеляційної інстанції зазначає, що відносно об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником податків подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт (п.п.267.6.4 п.267.6 ст.267 ПК України).
На думку колегія суддів суду апеляційної інстанції, автомобіль марки TOYOTA LC GDJ 150, 2017 року випуску, оподатковується транспортним податком у 2017 році, що доводить правомірність спірного податкового повідомлення-рішення у частині нарахування грошового зобов'язання з транспортного податку в сумі 8333,33 грн. та 2083,33 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями ( за вересень-грудень 2017 року).
Враховуючи викладене, колегія суддів суду апеляційної інстанції вважає, що помилкове застосування норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, призвели до неправильного вирішення справи, тому постанова Львівського окружного адміністративного суду від 10 липня 2018 року підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови по справі, якою необхідно позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Компані» задовольнити частково.
Згідно ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, неправильне застосування норм матеріального або порушення норм процесуального права.
Керуючись ч.3 ст.243, ст.ст. 308, 309, 310, 317, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Львівській області задовольнити частково.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10 липня 2018 року у справі №813/1966/18 скасувати та прийняти нову постанову, якою позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Компані» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити частково.
Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області від 09.02.2018 року №0045981308 в частині зобов'язання з транспортного податку в сумі 41 666,67 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 10416,67 грн.
В решті податкове повідомлення-рішення залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Я. С. Попко судді І. М. Обрізко А. Р. Курилець Повне судове рішення складено 25.09.2018р.