
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
24 вересня 2018 рокусправа № 804/1277/18
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді - доповідача: Олефіренко Н.А.
суддів: Білак С.В. Шальєвої В.А.
перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 р. у справі № 804/1277/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 р. у справі № 804/1277/18 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено.
Відповідачем на зазначене рішення суду першої інстанції подана апеляційна скарга.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20 липня 2018 року апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 р. у справі № 804/1277/18 залишено без руху та запропоновано у 10 денний строк усунути недоліки шляхом подання документу про сплату судового збору.
Копія ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20 липня 2018 року про залишення без руху апеляційної скарги Головного управління ДФС у Дніпропетровській області отримано 27 липня 2018 року уповноваженим представником відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
06.08.2018 року до суду надійшло клопотання Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06 серпня 2018 року клопотання Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про продовження строку на усунення недоліків задоволено.
Копія ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06 серпня 2018 року отримано 15 серпня 2018 року уповноваженим представником відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
31.08.2018 року до суду надійшло клопотання Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про відстрочення сплати судового збору.
В обґрунтування клопотання зазначається, що на даний час у ГУ ДФС у Дніпропетровській області відсутні кошти для сплати судового збору у зв'язку з тим, що Головним управлінням Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області здійснюється безспірне списання коштів ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
Розглянувши клопотання заявника апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції не вбачає підстав для його задоволення.
Всі учасники процесу є рівними при здійсненні своїх прав та обов'язків, в тому числі у питанні необхідності сплати судового збору, незалежно від того є вони платниками податків чи суб'єктами владних повноважень.
Відповідно до частини першої статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З наведеної норми вбачається, що єдиною підставою для відстрочення сплати судового збору є майновий стан сторони.
Разом з тим, відсутність коштів у бюджетної установи, яка діє як суб'єкт владних повноважень, у зв'язку з їх безспірним списанням, не є безумовною підставою для відстрочення сплати судового збору.
З огляду на зміст та правову конструкцію частини першої статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає, що прийняття рішення про відстрочення сплати судового збору є дискреційною функцією суду.
Крім того, позивачем при зверненні до суду з позовом, судовий збір було сплачено у повному обсязі, а тому відстрочити або звільнити відповідача від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги, буде розцінено як надання йому певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу - юридичними та фізичними особами, які зобов'язані сплачувати відповідний збір саме при подачі позову, що на практиці означатиме звуження їхнього права на звернення до суду. Тобто, принцип рівності сторін буде нівельовано, що є неприпустимим.
Отже, станом на 24.09.2018 р. недоліки апеляційної скарги усунуто не було.
Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Нормами п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне апеляційну скаргу повернути заявнику.
Згідно з ч. 8 ст. 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись 169, ч. 2, 6, 7 ст. 298, КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги - залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 р. у справі № 804/1277/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень - повернути.
Повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання відповідно до ч. 2 ст. 325 КАС України та може бути оскаржена у касаційному порядку в строк, визначений ст. 329 КАС України.
Суддя - доповідач: Н.А. Олефіренко
Суддя: С.В. Білак
Суддя: В.А. Шальєва