
11.09.2018 227/1500/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2018 року м. Добропілля
Добропільський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Хоменко Д.Є.
при секретарі судового засідання Малашко С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради до ОСОБА_1, про стягнення переплати бюджетних коштів,-
ВСТАНОВИВ:
27.04.2018р. Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради (далі також - позивач, Управління) звернулось до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з позовною заявою до ОСОБА_1 (далі також - відповідач), про стягнення переплати бюджетних коштів.
Позов обґрунтований тим, що ОСОБА_1 звернувся 04.08.2016р. до Управління із заявою про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. Управління видало ОСОБА_2 довідку №1422016941 від 04.08.2016р. про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції за адресою проживання: АДРЕСА_2. 04.08.2016р. відповідач звернувся до Управління із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення АТО та населених пунктах розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання,в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Рішенням від 20.09.2016р. відповідачу було призначено таку допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 04.08.2016р. по 03.02.2017р. в розмірі 884,00 грн. щомісячно. Крім цього допомогу було призначено за наступні періоди: з 28.02.2017р. по 27.08.2017р. у розмірі 884,00 грн. щомісячно; з 28.08.2017р. по 27.02.2018р. у розмірі 884,00 грн. При перевірці інформації наданої відповідачем в заявах від 04.08.2016р., 28.02.2017р., 28.08.2017р. та 28.02.2018р. щодо відсутності у будь-кого з членів сім'ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж на тимчасово окупованій території України та райони проведення АТО, було з'ясовано, що дружина відповідача має у власності квартиру за адресою: АДРЕСА_1. Таким чином в ході перевірки було встановлено, що на дату подання заяви від 28.02.2017р. член сім'ї відповідача володіє житлом, у зв'язку з чим відповідач 03.06.2017р. втратив право на отримання щомісячної адресної допомоги. Розмір загальної переплати відповідно перерахунку за період з 03.06.2017р. по 27.02.2018р. становить 8022,27 грн. Тому Управління просить стягнути на свою користь з ОСОБА_1 суму надмірно сплачених державних коштів за період з 03.06.2017р. по 27.02.2018р. у розмірі 8022,27 грн.; стягнути з відповідача витрати по сплаті судового збору в розмірі 1762,00грн.
В судове засідання представник позивача не з'явилась, але через канцелярію суду надала заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач також не з'явився в підготовче судове засідання, так само надіслав заяву про розгляд справи без його участі, в якій також зазначив, що визнає заявлені позивачем вимоги, не заперечує проти задоволення позову.
Таким чином, на підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без фіксування судового засідання технічними засобами у відсутності сторін на підставі доказів, які є в матеріалах справи.
Суд, дослідив матеріали справи, приходить до висновку, що позов про стягнення переплати бюджетних коштів є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач звертався до Управління із заявами про призначення допомоги як особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, районів проведення АТО та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 04.08.2016р. по 03.02.2017р. в розмірі 884,00 грн.
Далі позивач також звертався в Управління з відповідними заявами:
- від 28.02.2017р., рішенням позивача від 23.03.2017р. допомогу призначено на період з 28.02.2017р. по 27.08.2017р. у розмірі 884,00 грн. щомісячно;
- від 28.08.2017р., рішенням позивача від 12.09.2017р. допомогу призначено на період з 28.08.2017р. по 27.02.2018р. у розмірі 884,00 грн. щомісячно.
Відповідно до абз.1 п.1 постанови КМУ від 01.10.2014 року № 509, про затвердження Порядку оформлення і видачу довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Так 04.08.2016р. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 була видана довідка №1422016941, про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, фактичне місце мешкання в АДРЕСА_2.
04.08.2016 року ОСОБА_1 звернувся до позивача із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до п.2 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (далі - Порядок), затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 року №505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
Згідно пунктів 3,5 постанови КМУ № 505 від 01.10.2014 року, фінансування витрат, пов'язаних з наданням щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, здійснюється за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету та коштів, що надходять до державного бюджету як благодійна або міжнародна допомога. Для отримання грошової допомоги (у тому числі у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку) уповноважений представник сім'ї звертається за фактичним місцем проживання (перебування) сім'ї до установи уповноваженого банку для відкриття в установленому порядку поточного рахунка, пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а для іноземців та осіб без громадянства - документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, та подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку). З метою визначення дати, часу та адреси подання заяви уповноважений представник сім'ї звертається у контакт-центр уповноваженого банку.
Рішенням від 20.09.2016 року відповідачу було призначено допомогу як особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України на період з 04.08.2016 року по 03.02.2017 року в розмірі 884,00 грн. Далі позивач також звертався в Управління з відповідними заявами: від 28.02.2017р., рішенням позивача від 23.03.2017р. допомогу призначено на період з 28.02.2017р. по 27.08.2017р. у розмірі 884,00 грн. щомісячно; від 28.08.2017р., рішенням позивача від 12.09.2017р. допомогу призначено на період з 28.08.2017р. по 27.02.2018р. у розмірі 884,00 грн.
При перевірці інформації наданої відповідачем в заявах від 04.08.2016р., 28.02.2017р., 28.08.2017р. та 28.02.2018р. щодо відсутності у будь-кого з членів сім'ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж на тимчасово окупованій території України та райони проведення АТО, було з'ясовано, що дружина відповідача має у власності квартиру за адресою: АДРЕСА_1, відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №117466147 від 19.03.2018р. (а.с.13-14). Тобто фактично гр.ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу серії 1857, виданого 10.08.2016р. приватним нотаріусом Краматорського міського нотаріального округу Донецької області Басенко К.М., придбала у власність квартиру за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно п.6 Порядку № 505, грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто із членів сім'ї (крім сімей, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції) має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану.
В ході вказаної перевірки встановлено, що на дату подання заяви від 28.02.2017 року, дружина відповідача ОСОБА_3, а тому і сам відповідач ОСОБА_1 мав житло у володінні.
Згідно довідки-розрахунку надмірно виплачених коштів допомоги особам, які переміщуються з тимчасової окупованої території України, гр.ОСОБА_1 всього надмірно було сплачено 8022,27 грн. за період з 03.06.2017р. по 27.02.2018р. (а.с.5).
Згідно п.11 Порядку №505 суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім'ї на вимогу уповноваженого органу.
Відповідач листом №01-09/650 від 28.03.2018р. повідомлений про наявність у нього заборгованої переплати державних коштів, повернути надмірну виплачені кошти пропонувалося протягом 6 місяців починаючи з 28.03.2018р. (а.с.8). Однак, до теперішнього часу, заборгованість відповідачем не погашена.
На підставі вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, у зв'язку із чим з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість з переплати державних коштів в сумі 8022,27 грн.
Крім того відповідач ОСОБА_1 надав до суду заяву від 11.09.2018р., в якій просив розглянути справу без його участі, позовні вимоги визнав, не заперечував проти задоволення позову.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Суд приймає визнання позову відповідачем, оскільки це відповідає вимогам законодавства, інтересам сторін по справі та не суперечить правам та інтересам інших осіб.
Щодо вирішення питання про розподіл судових витрат.
Згідно ч.1 ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Тому суд вважає, що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в сумі 1762,00 гривень, оскільки позов задоволено повністю.
Керуючись ст.ст.12, 13, 81, 141, 206, 258, 259, 265, 354 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради до ОСОБА_1, про стягнення переплати бюджетних коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (і.п.н.НОМЕР_1, мешкає в Донецькій області, АДРЕСА_2) суму надмірно сплачених державних коштів за період з 03.06.2017р. по 27.02.2018р. у розмірі 8022 (вісім тисяч двадцять дві) грн. 27 коп. на користь Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради, код ЄДРПОУ 25954002 на р/р 35219008049465, Держказначейська служба України м.Київ, МФО 820172.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (і.п.н.НОМЕР_1, мешкає в Донецькій області, АДРЕСА_2), витрати по сплаті судового збору в розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп. на користь Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради, код ЄДРПОУ 25954002, р/р 35411071049465, ГУ ДКСУ Донецької області, МФО 834016.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Надруковано в нарадчій кімнаті в одному примірнику.
Суддя Д.Є.Хоменко