Рішення № 76691231, 11.09.2018, Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
11.09.2018
Номер справи
227/1498/18
Номер документу
76691231
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

11.09.2018 227/1498/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

11 вересня 2018 року м. Добропілля

Добропільський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Хоменко Д.Є.

при секретарі судового засідання Малашко С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради до ОСОБА_1, про стягнення переплати бюджетних коштів,-

ВСТАНОВИВ:

27.04.2018р. Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради (далі також – позивач, Управління) звернулось до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з позовною заявою до ОСОБА_1 (далі також – відповідач), про стягнення переплати бюджетних коштів.

Позов обґрунтований тим, що ОСОБА_1 звернулась 24.10.2016р. до Управління із заявою про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. Управління видало ОСОБА_1 довідку №0000011105 від 24.10.2016р. про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції за адресою проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1. 03.02.2017р. відповідач звернулась до Управління із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення АТО та населених пунктах розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання,в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Рішенням від 15.03.2017р. відповідачу було призначено таку допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 03.02.2017р. по 02.04.2017р. в розмірі 442,00 грн. щомісячно. Крім цього допомогу було призначено за наступні періоди: з 03.04.2017р. по 02.06.2017р. у розмірі 221,00 грн. щомісячно; з 03.06.2017р. по 02.08.2017р. у розмірі 1326,00 грн.; з 01.08.2017р. по 31.01.2018р. у розмірі 1326,00 грн. При перевірці інформації наданої відповідачем в заявах від 03.02.2017р., 03.06.2017р., 01.08.2017р. та 05.02.2018р. щодо відсутності у будь-кого з членів сім’ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж на тимчасово окупованій території України та райони проведення АТО, було з’ясовано, що відповідач є власником 1/3 квартири за адресою: Донецька область, м.Добропілля, вул.Першотравнева, 67/4. Таким чином в ході перевірки було встановлено, що на дату подання заяви від 05.02.2018р. відповідач володіла житлом, у зв’язку з чим 03.06.2017р. вона втратила право на отримання щомісячної адресної допомоги. Розмір загальної переплати відповідно перерахунку за період з 03.06.2017р. по 31.01.2018р. становить 10564,50 грн. Тому Управління просить стягнути на свою користь з ОСОБА_1 суму надмірно сплачених державних коштів за період з 03.06.2017р. по 31.01.2018р. у розмірі 10564,50 грн.; стягнути з відповідача витрати по сплаті судового збору в розмірі 1762,00грн.

В судове засідання представник позивача не з’явилась, але через канцелярію суду надала заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, не заперечувала проти заочного розгляду справи.

Відповідач в судове засідання без поважної причини не з’явилась, хоча про дату, час, та місце слухання справи була повідомлена належним чином, про що в матеріалах справи маються відповідні поштові повідомлення. Заяв про розгляд справи за її відсутності до суду не надходило.

З огляду на наведене, керуючись ст.ст.223, 280 ЦПК України, суд вважає, що відповідач належним чином була повідомлена про час та місце розгляду справи, а тому є підстави заочного розгляду справи у відсутність відповідача, на підставі наявних у справі доказів, направивши після розгляду справи копію рішення за місцем реєстрації.

Суд, дослідив матеріали справи, приходить до висновку, що позов про стягнення переплати бюджетних коштів є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач зверталась до Управління із заявами про призначення допомоги як особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, районів проведення АТО та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 03.02.2017р. по 02.04.2017р. в розмірі 442,00 грн.; з 03.04.2017р. по 02.06.2017р. в розмірі 221,00 грн.

Далі позивач також зверталась в Управління з відповідними заявами:

- рішенням позивача від 03.07.2017р. допомогу призначено на період з 03.06.2017р. по 02.08.2017р. у розмірі 1326,00 грн. щомісячно;

- від 01.08.2017р., рішенням позивача від 01.09.2017р. допомогу призначено на період з 01.08.2017р. по 31.01.2018р. у розмірі 1326,00 грн. щомісячно.

Відповідно до абз.1 п.1 постанови КМУ від 01.10.2014 року № 509, про затвердження Порядку оформлення і видачу довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Так 24.10.2016р. ОСОБА_1, 13.12.1982р.н. була видана довідка №0000011105, про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, фактичне місце мешкання в ІНФОРМАЦІЯ_2.

03.02.2017 року ОСОБА_1 звернулась до позивача із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до п.2 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (далі – Порядок), затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 року №505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Згідно пунктів 3,5 постанови КМУ № 505 від 01.10.2014 року, фінансування витрат, пов’язаних з наданням щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, здійснюється за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету та коштів, що надходять до державного бюджету як благодійна або міжнародна допомога. Для отримання грошової допомоги (у тому числі у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку) уповноважений представник сім’ї звертається за фактичним місцем проживання (перебування) сім’ї до установи уповноваженого банку для відкриття в установленому порядку поточного рахунка, пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а для іноземців та осіб без громадянства - документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, та подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку). З метою визначення дати, часу та адреси подання заяви уповноважений представник сім’ї звертається у контакт-центр уповноваженого банку.

Рішенням від 15.03.2017 року відповідачу було призначено допомогу як особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України на період з 03.02.2017 року по 02.04.2017 року в розмірі 442,00 грн., з 03.04.2017р. по 02.06.2017р. в розмірі 221,00 грн. Далі позивач також зверталась в Управління з відповідними заявами: рішенням позивача від 03.07.2017р. допомогу призначено на період з 03.06.2017р. по 02.08.2017р. у розмірі 1326,00 грн. щомісячно; від 01.08.2017р., рішенням позивача від 01.09.2017р. допомогу призначено на період з 01.08.2017р. по 31.01.2018р. у розмірі 1326,00 грн.

При перевірці інформації наданої відповідачем в заявах від 03.02.2017р., 03.06.2017р., 01.08.2017р. та 05.02.2018р. щодо відсутності у будь-кого з членів сім’ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж на тимчасово окупованій території України та райони проведення АТО, було з’ясовано, що відповідач є власником 1/3 частини квартири за адресою: Донецька область, м.Добропілля, вул.Першотравнева, 67/4, відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта №113635274 від 12.02.2018р. (а.с.14-18).

Згідно п.6 Порядку № 505, грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто із членів сім'ї (крім сімей, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції) має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану.

В ході вказаної перевірки встановлено, що на дату подання заяви від 05.02.2018 року, відповідач ОСОБА_1 володіла житлом. У зв’язку з чим відповідач з 03.06.2017р. втратила право на отримання щомісячної адресної допомоги.

Згідно довідки-розрахунку надмірно виплачених коштів допомоги особам, які переміщуються з тимчасової окупованої території України, гр.ОСОБА_1 всього надмірно було сплачено 10564,50 грн. за період з 03.06.2017р. по 31.01.2018р. (а.с.5).

Згідно п.11 Порядку №505 суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім’ї на вимогу уповноваженого органу.

Відповідач ОСОБА_1 листом №01-11607 від 23.03.2018р. була повідомлена про наявність у неї заборгованої переплати державних коштів, повернути надмірну виплачені кошти пропонувалося протягом 6 місяців починаючи з 23.03.2018р. (а.с.6). Однак, до теперішнього часу, заборгованість відповідачем не погашена.

На підставі вищенаведеного, оскільки в судовому засіданні не доказано повернення надмірно сплачених коштів відповідачем, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, у зв’язку із чим з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість з переплати державних коштів в сумі 10564,50 грн.

Щодо вирішення питання про розподіл судових витрат.

Згідно ч.1 ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Тому суд вважає, що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в сумі 1762,00 гривень, оскільки позов задоволено повністю.

Керуючись ст.ст.12, 13, 81, 141, 206, 223, 258, 259, 265, 280, 354 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради до ОСОБА_1, про стягнення переплати бюджетних коштів – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, 13.12.1982р.н. (і.п.н.3029704580, мешкає в Донецькій області, м.Добропілля, вул.Первомайська, 67/4), суму надмірно сплачених державних коштів за період з 03.06.2017р. по 31.01.2018р. у розмірі 10564 (десять тисяч п’ятсот шістдесят чотири) грн. 50 коп. на користь Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради, код ЄДРПОУ 25954002 на р/р 35219008049465, Держказначейська служба України м.Київ, МФО 820172.

Стягнути з ОСОБА_1, 13.12.1982р.н. (і.п.н.3029704580, мешкає в Донецькій області, м.Добропілля, вул.Первомайська, 67/4), витрати по сплаті судового збору в розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп. на користь Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради, код ЄДРПОУ 25954002, р/р 35411071049465, ГУ ДКСУ Донецької області, МФО 834016.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Д.Є.Хоменко