
10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником
25 вересня 2018 року СєвєродонецькСправа № 2а/1270/8166/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Білокуракинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі № 2а/1270/8166/2012 за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в розмірі 4010,30 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Білокуракинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №2а/1270/8166/2012 за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в розмірі 4010,30 грн.
В обґрунтування заяви зазначено, що 06.12.2012 Луганським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №2а/1270/8166/2012 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у сумі 4010,30 грн.
28.01.2016 старшим державним виконавцем Сватівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №499789639 на підставі виконавчого листа №2а/1270/8166/2012 .
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 03.04.2018 по справі №2а/1270/8166/2012 здійснено заміну стягувача з управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області на Білокуракинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області.
Виконавчий лист знаходиться на примусовому виконанні у Сватівському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області та на даний час виконавчий лист не виконано, заборгованість повністю не погашена.
11 серпня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи», яким врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.
Відповідно до пункту 2 статті 12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в редакції Закону №406-VII від 04 липня 2013 року, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та введення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
З посиланням на статтю 379 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про виконавче провадження», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» заявник просив суд замінити стягувача у виконавчому провадженні №49978639, а саме Білокуракинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області на Головне управління ДФС у Луганській області.
Представник заявника у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлений належним чином (арк.спр.81), просив розглядати заяву за відсутності представника заявника (арк.спр.62).
Боржник у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлявся належним чином (арк.спр.80).
Представник Головного управління ДФС у Луганській області в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлявся належним чином (арк.спр.82), письмові пояснення на заяву не надав.
Згідно частини 2 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Оскільки немає перешкод для розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта згідно частини 9 статті 205 КАС України.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження та дослідивши матеріали, суд дійшов наступного.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 09.11.2012 адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в розмірі 4010,30 грн. задоволено повністю. Стягнуто з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 4010,30 грн. (арк.спр.20-21).
06.12.2012 позивачем отримано виконавчий лист по справі № 2а/1270/8166/2012 (арк.спр.33), на підставі якого державним виконавцем відкрито виконавче провадження ВП № 49978639 (арк.спр.34).
Постановою старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Сватівського районного управління юстиції від 28.01.2016 відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа у справі № 2а/1270/8166/2012 (арк.спр.34).
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2018 року замінено стягувача в виконавчому провадженні № 49978639 з примусового виконання виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 06.12.2012 у справі № 2а/1270/8166/2012, управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області на правонаступника – Білокуракинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області (місцезнаходження: 92200, Луганська область, смт. Білокуракине, вул. Історична, буд. 81, код ЄДРПОУ 41246789) (арк.спр.49-50).
На виконання ухвали суду від 18.09.2018 управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області надано письмову інформацію, в якій зазначив, що 28.01.2016 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №49978639 (арк.спр.78).
11 серпня 2013 року набрав чинності Закон України від 04 липня 2013 року № 406-VІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи” (далі - Закон № 406), яким було врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.
Пунктом 3 розділу ІІ Закону № 406 встановлено, що процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом.
Законом № 406 внесено зміни в ряд нормативно-правових актів, зокрема і в Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (далі за текстом - Закон № 2464).
Відповідно до положень частини 2 статті 12 Закону № 2464 (з урахуванням змін, внесених Законом № 406) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 “Про утворення Державної фіскальної служби” утворено Державну фіскальну службу як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 311 “Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України” утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
З системного аналізу норм Закону № 406 та Закону № 2464, у взаємозв'язку з постановами Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 “Про утворення Державної фіскальної служби” та від 6 серпня 2014 року № 311 “Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України”, слідує, що станом на теперішній час функції з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхуванняналежать Державній фіскальній службі України та її територіальним органам, як правонаступникам реорганізованого шляхом перетворення Міністерства доходів і зборів України та його територіальних органів.
Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні”, який набрав чинності 01 січня 2017 року, внесені зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, зазначеним Законом внесені зміни до статті 19-1, доповнено кодекс статтями 19-2 і 19-3, пункт 41.1 статті 41 викладено в новій редакції.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Отже, з 01 січня 2017 року відповідно до внесених Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні” змін до Податкового кодексу України функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня і у спірних правовідносинах належним стягувачем повинне бути Головне управління ДФС у Луганській області.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 3 Закону України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII “Про виконавче провадження” (далі - Закон № 1404) відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Частиною п'ятою статті 15 Закону № 1404 визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.
Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони виконавчого провадження - стягувача, з Білокуракинського об’єднаного управління пенсійного фонду України Луганської області на Головне управління ДФС у Луганській області.
Керуючись статтями 205, 241-250, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Білокуракинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі № 2а/1270/8166/2012 за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в розмірі 4010,30 грн. - задовольнити.
Замінити сторону у виконавчому провадженні №49978639 з виконання виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 06 грудня 2012 року у справі № 2а/1270/8166/2012, а саме стягувача: з Білокуракинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (ідентифікаційний код 41246789) на його правонаступника – Головне управління ДФС у Луганській області (ідентифікаційний код юридичної особи: 39591445, місцезнаходження юридичної особи: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Енергетиків, буд.72).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СуддяОСОБА_2