
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2018 року м. Житомир справа № 0640/3727/18
категорія 12.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Черняхович І.Е., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку про визнання дій протиправними, зобов'язання нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення та компенсацію втрати частини доходів,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку, в якій просить:
- визнати протиправними дії Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку щодо невиплати йому індексації грошового забезпечення;
- зобов'язати Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку нарахувати та виплатити йому індексацію грошового забезпечення з урахуванням абзацу 5 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 з встановленням місяця підвищення цін (базового місяця) – січень 2014 року, за період з 01.01.2016 по день звільнення та компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суму невиплаченої індексації грошового забезпечення.
В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначає, що він проходив військову службу в Збройних Силах України на посаді начальника режимної служби Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку. Наказом від 26.12.2017 № 226 він був звільнений з військової служби у запас за станом здоров’я, а наказом начальника Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку від 15.01.2018 № 11 він був виключений зі списків особового складу з 15.01.2018 року. Разом з тим позивач стверджує, що нарахування та виплата грошового забезпечення проводилося відповідачем не в повному обсязі, зокрема, за період проходження служби з 01.01.2016 по день виключення зі списків особового складу індексація грошового забезпечення відповідачем не виплачувалась. Позивач також зазначає, що в березні 2018 року він звертався до відповідача із відповідною заявою про нарахування та виплату індексації грошового забезпечення. Однак відповідь на своє звернення він так і не отримав. Вважаючи дії Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку щодо невиплати індексації грошового забезпечення протиправними, а свої права порушеними, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 16 липня 2018 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.
01 серпня 2018 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача зазначає, що Житомирський зональний відділ Військової служби правопорядку не визнає позовних вимог повністю та просить відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову. Така позиція відповідача обґрунтована тим, що відповідно до п.1.14 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 № 260, роз’яснення з питань застосування норм цієї Інструкції інших нормативно-правових актів з питань виплати грошового забезпечення надаються директором Департаменту фінансів Міністерства оборони України та іншими посадовими особами в межах їх компетенції відповідно до законодавства України. Так, в пункті 7 роз’яснення директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 04.01.2016 № 248/3/9/1/2 зазначено, що у зв’язку із внесенням змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 індексацію грошового забезпечення не нараховувати до окремого роз'яснення. Крім того, представник відповідача, в якості підтвердження правомірності дій Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку зазначає лист Мінсоцполітики від 09.06.2016 №252/10/136-16, відповідно до якого, нарахування сум індексації здійснюється у межах коштів установ та організацій, передбачених на ці цілі, а також лист Мінсоцполітики від 08.08.2017 № 48/0/66-17, відповідно до якого проведення індексації грошових доходів, зокрема грошового забезпечення військовослужбовців, здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, тобто у межах коштів, передбачених на ці цілі. Натомість, в межах наявного фінансового ресурсу можливості виплати індексації грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в січня 2016 року – лютому 2018 року у Міністерства оборони не було. А тому представник відповідач вважає, що в даному випадку відсутні підстави для визнання дій Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку протиправними, оскільки відповідач в своїх діях керувався вимогами чинного законодавства. (а.с.22-28)
Ухвалою від 27 серпня 2018 року адміністративну справу було призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з викликом осіб, які беруть участь у справі на 10 вересня 2018 року. Крім того, зобов'язано Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку надати до суду довідку з помісячним розрахунком індексації грошового забезпечення ОСОБА_1, а також місяця підвищення (базового місяця) і виплаченої раніше суми (фіксованої суми) з грудня 2015 року по момент його звільнення.
На виконання вимог вищезазначеної ухвали суду, відповідач 10 вересня 2018 року надав до суду довідку, в якій зазначив, листом Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 05.03.2018 №611 Житомирському зональному відділу Військової служби правопорядку надано роз’яснення, згідно якого механізму нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за попередні періоди немає. У зв’язку з цим відповідач не може встановити базовий місяць та надати розмір індексації ОСОБА_1 за період з 01.01.2016 по 15.01.2018. (а.с.73-74)
10 вересня 2018 року позивач, який був належним чином повідомлений про дату час та місце проведення судового розгляду справи, в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомляв. Представник відповідача до суду з’явився, однак подав заяву, в якій просив здійснити розгляд справи без його участі, в порядку письмового провадження.
У зв’язку з вищезазначеним та керуючись ч. 9 ст. 205 КАС України, суд приходить до висновку про можливість здійснення розгляду справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши позовну заяву та відзив, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, з таких підстав.
Встановлено, що ОСОБА_1 зазначає, що він проходив військову службу в Збройних Силах України на посаді начальника режимної служби Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку.
Наказом начальника Головного управління персоналу – заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 26.12.2017 № 226 майора ОСОБА_1, начальника режимної служби Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку було звільнено з військової служби у запас за станом здоров’я, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією витягу із наказу. (а.с.17)
Наказом начальника Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку від 15.01.2018 № 11 майора ОСОБА_1 із 15 січня 2018 року виключено зі списків особового складу та знято з усіх видів забезпечення, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією витягу з наказу. (а.с.18)
З наявного у матеріалах справи грошового атестату серії ЗУ № 355643 від 15.01.2018 (а.с.15) та довідки від 15.01.2018 № 4 (а.с.16) вбачається, що індексація грошового забезпечення позивачу у період з січня 2016 року по січень 2018 року не виплачувалася і заборгованості по ній не зазначено. Відповідачем у відзиві вказаний факт не заперечується.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
Абзацом 2 частини 4 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" встановлено, що порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" до складу грошового забезпечення входять посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Як встановлено в ході розгляду справи, позивачу за період з 01.01.2016 по 15.01.2018 не нараховувалась та не виплачувалась індексація грошового забезпечення.
Відповідачем вказаний факт не заперечується. При цьому, обґрунтовуючи правомірність своїх дій відповідач посилається на лист Міністерства соціальної політики від 09.06.2017 № 252/10/136-13 (а.с.33), лист Міністерства соціальної політики від 08.08.2017 № 48/0/66-17 (а.с.35 ), лист-роз’яснення Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 04.01.2016 №248/3/9/1/2 (а.с.29-30), а також вказує на відсутність коштів передбачених на виплату індексації грошового забезпечення.
З приводу наявності у позивача права на проведення індексації його доходів, суд зазначає наступне.
Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 № 1282-ХІІ (у редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин) індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії, стипендії, оплата праці (грошове забезпечення), оплата праці (грошове забезпечення).
Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Підстави для проведення індексації визначені статтею 4 Закону №1282-ХІІ, відповідно до якої індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.
Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.
Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
Статтею 5 Закону № 1282-ХІІ встановлено, що підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів.
Підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України.
Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.
Відповідно до ст. 9 Закону № 1282-ХІІ індексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів.
Статтею 18 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" визначено, що індексацію доходів населення, яка встановлюється для підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, віднесено до державних соціальних гарантій, що, згідно з ст. 19 цього Закону, є обов'язковими для всіх підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення, що поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників визначає Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003, з наступними змінами та доповненнями (далі - Порядок № 1078).
Пунктом 4 Порядку № 1078 встановлено, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексується, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення).
Згідно п. 6 Порядку № 1078 виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких провадяться відповідні грошові виплати населенню: 1) підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів; 2) підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету; 3) об'єднання громадян підвищують розміри оплати праці за рахунок власних коштів; 4) індексація пенсій, страхових виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачується замість пенсії, інших видів соціальної допомоги провадиться відповідно за рахунок Пенсійного фонду, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та коштів державного бюджету.
У разі коли грошовий дохід формується з різних джерел і цим Порядком не встановлено черговість його індексації, сума додаткового доходу від індексації виплачується за рахунок кожного джерела пропорційно його частині у загальному доході.
Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік .
В контексті наведеного суд зазначає, що індексація грошового забезпечення є однією з основних державних гарантій щодо оплати праці. За вимогами вказаних нормативно-правових актів проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язковою для всіх юридичних осіб роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.
Тобто, сума індексація грошового забезпечення є складовою частиною грошового забезпечення і відповідно до Закону, підлягає обов'язковому нарахуванню та виплаті.
З аналізу наведених вище нормативно-правових актів, вбачається що на підприємства, установи, організації незалежно від форм власності покладається обов'язок проводити індексацію заробітної плати (грошового забезпечення) у разі перевищення величини індексу споживчих цін встановленого порогу індексації.
Про те, як вже зазначалося, позивачу за період з 01.01.2016 по 15.01.2018 не нараховувалась та не виплачувалась індексація грошового забезпечення, що свідчить про протиправну бездіяльність відповідача.
При цьому, щодо посилань відповідача на лист Міністерства соціальної політики від 09.06.2017 № 252/10/136-13 (а.с.33), лист Міністерства соціальної політики від 08.08.2017 № 48/0/66-17 (а.с.35), лист роз'яснення Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 04.01.2016 №248/3/9/1/2 (а.с.29-30), суд вважає ці доводи безпідставними, оскільки листи та роз’яснення не є нормативно-правовими актами, натомість відповідач має діяти відповідно до закону, який має вищу юридичну силу, а тому суд критично ставиться до таких посилання відповідача як підставу для невиплати індексації грошового забезпечення позивача та не приймає їх до уваги.
Щодо посилань відповідача на відсутність протягом 2016 - 2018 років фінансових ресурсів для виплати індексації грошового забезпечення суд враховує, що Європейський Суд з прав людини у рішенні по справі "Кечко проти України" зауважував, що реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
А тому, з огляду на викладене, обмежене фінансування жодним чином не впливає на наявність чи відсутність у відповідача обов'язку щодо нарахування індексації грошового забезпечення позивачу.
Суд також вважає безпідставними посилання відповідача на статтю 5 Закону, згідно з якою проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів на відповідний рік, оскільки будь-яких застережень щодо нездійснення в зв'язку з цим індексації з 01.01.2016 вказана норма не містить. Аналогічний висновок міститься в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 26.05.2016 у справі № К/800/3206/16 (368/1047/15-а).
Таким чином, вказані відповідачем обставини не позбавляють його обов'язку провести індексацію грошового забезпечення позивача у встановленому законом порядку, а тому дії Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення з 01.01.2016 по 15.01.2018 є протиправними.
На підставі зібраних та досліджених доказів, аналізу чинного законодавства, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними дій відповідача в частині невиплати позивачу індексації грошового забезпечення в період з 01.01.2016 по день звільнення (15.01.2018) є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Застосовуючи механізм захисту права та його відновлення, порушеного суб'єктом владних повноважень, керуючись повноваженнями, наданими ч.2 ст.245 КАС України суд вважає за необхідне зобов'язати Житомирський зональний відділ Військової служби правопорядку нарахувати і виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по дату фактичного виключення зі списків особового складу.
Щодо вимоги виплатити індексацію з урахуванням абзацу 5 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078, суд зазначає наступне.
Вказаним пунктом визначено, що у разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати, у разі коли відбувається підвищення тарифної ставки у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру. Зазначена вимога обргунтована для того, щоб базовим місяцем не встановлювали місяць, в якому позивачу виплачено виплату, яка має разовий характер.
Відповідно до положень пункту 5 Порядку №1078, у разі, якщо сума збільшення грошових доходів є меншою суми індексації, нарахованої відповідно до Порядку, подальша індексація провадиться на визначений згідно даному Порядку індекс.
Базовим місяцем при обчисленні індексу для проведення індексації слід вважати місяць підвищення заробітної плати за рахунок зростання її постійних складових, зокрема, надбавки за вислугу років. Якщо сума підвищення заробітної плати за рахунок постійних складових менша від суми індексу нарахованої відповідно до Порядку, то місяць такого підвищення не вважається базовим і індексація продовжується. При порівнянні суми підвищення заробітної плати та суми індексації при визначені базового місяця береться заробітна плата в частині постійних складових в розрахунку за повний відпрацьований місяць.
Таким чином, згідно пункту 5 Порядку №1078 місяць, у якому підвищено заробітну плату, вважають базовим для індексації за дотримання таких умов:
- заробітна плата зросла за рахунок її постійних складових;
- сума підвищення більша, ніж можлива індексація.
Щодо вимоги про зобов'язання виплатити компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суму невиплаченої індексації грошового забезпечення.
Статтею 43 Конституції України проголошено, що право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Указом Президента України від 10.12.2008 № 1153/2008 затверджене Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (далі Положення № 1153/2008), яке визначає порядок проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України та регулює питання, пов'язані з проходженням такої служби під час виконання громадянами військового обов'язку в запасі.
Відповідно до п. 242 Положення №1153/2008 після надходження до військової частини письмового повідомлення про звільнення військовослужбовця з військової служби або після видання наказу командира (начальника) військової частини про звільнення військовослужбовець повинен здати в установлені строки посаду та підлягає розрахунку, виключенню зі списків особового складу військової частини і направленню на військовий облік до районного (міського) військового комісаріату за вибраним місцем проживання.
Особа, звільнена з військової служби, на день виключення зі списків особового складу військової частини має бути повністю забезпечена грошовим, продовольчим і речовим забезпеченням. Військовослужбовець до проведення з ним усіх необхідних розрахунків не виключається без його згоди зі списків особового складу військової частини.
У даному випадку мало місце виключення позивача зі списку особового складу без проведення остаточного розрахунку, а саме: не виплачено індексацію грошового забезпечення.
При розгляді даної справи суд враховує правову позицію Верховного Суду України, викладену у постанові від 24.10.2011 у справі № 6-39цс11, а тому для визначення розміру середнього заробітку при звільненні мають враховуватись такі обставини, як розмір недоплаченої суми, істотність цієї частки порівняно із середнім заробітком працівника, обставини за яких було встановлено наявність заборгованості, дії відповідача щодо її виплати.
Як встановлено судом, при звільненні з військової служби позивачу не було виплачено індексацію грошового забезпечення.
Для проведення розрахунків належної до стягнення суми суд має встановити розмір недоплаченої суми та визначити істотність цієї частки порівняно із середнім заробітком працівника. Водночас, у матеріалах справи відсутні розрахунки суми недоплаченої індексації грошового забезпечення.
Нарахування індексації грошового забезпечення належить до дискреційних повноважень відповідача, а тому після набрання даним рішенням законної сили та його виконання відповідачем, позивач не позбавлений права звернутись з позовом про виплату компенсації втрати частини доходів та стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги у цій частині наразі є передчасними, а тому не підлягають задоволенню.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Зважаючи на відсутність документально-підтверджених судових витрат у даній адміністративній справі питання про їх розподіл судом не вирішується. Керуючись статтями, 72-77, 90, 241-246, 250, 255, 263, 267, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 10004; РНОКПП НОМЕР_1) до Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку (вул. В.Бердичівська, 17, м.Житомир, 100017; код ЄДРПОУ 09573178) - задовольнити частково.
Визнати протиправним дії Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку (вул. В.Бердичівська, 17, м.Житомир, 100017; код ЄДРПОУ 09573178) щодо невиплати ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 10004; РНОКПП НОМЕР_1) індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 15.01.2018.
Зобов'язати Житомирський зональний відділ Військової служби правопорядку (вул.В.Бердичівська, 17, м.Житомир, 100017; код ЄДРПОУ 09573178) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 10004; РНОКПП НОМЕР_1) індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 15.01.2018, відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078.
В решті позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.
Суддя І.Е.Черняхович