
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
25 вересня 2018 р. Справа №805/4702/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Логойди Т.В.,
секретар судового засідання Галустян Р.Г.,
з участю представників позивача ОСОБА_1 та ОСОБА_2, представника відповідача голови ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області - керівника ОСОБА_3 районної військово-цивільної адміністрації Донецької області ОСОБА_4, представників відповідача ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області ОСОБА_3 районної військово-цивільної адміністрації Донецької області ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, третьої особи ОСОБА_7 та її представника ОСОБА_8,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 районної ради до голови ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області - керівника ОСОБА_3 районної військово-цивільної адміністрації Донецької області, ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області ОСОБА_3 районної військово-цивільної адміністрації Донецької області, треті особи Управління Державної казначейської служби України у ОСОБА_3 районі Донецької області, Фінансове управління ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області, ОСОБА_7, ОСОБА_9, ОСОБА_10, про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
У червні 2018 року ОСОБА_7 звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому після уточнення позовних вимог просила:
- визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_3 районної державної адміністрації До нецької області ОСОБА_3 районної військово-цивільної адміністрації До нецької області та голови ОСОБА_3 районної державної адміністрації До нецької області - керівника ОСОБА_3 районної війсь ково-цивільної адміністрації До нецької області щодо незабезпечення фінансування в 2017 та 2018 роках за рахунок коштів районного бюджету видатків на виплату заробітної плати працівникам ОСОБА_3 районної ради та погашення забор гованості перед працівниками ОСОБА_3 районної ради, що утворилася у період 2016-2018 років;
- зобов’язати ОСОБА_3 районну державну адміністрацію Донецької області ОСОБА_3 районну військово-цивільну адміністрацію Донецької області та голову ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області - керівника ОСОБА_3 районної військово-цивільної адміністрації Донецької області вирішити питання щодо внесення змін до районного бюджету на 2018 рік шляхом передбачення в ньому видатків на погашення заборгованості по заробітній платі перед працівниками ОСОБА_3 районної ради за 2016-2018 роки та на виплату заробітної плати працівникам Мар’їнської район ної ради.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 14 серпня 2018 року у справі допущено заміну первинного позивача ОСОБА_7 належним позивачем - ОСОБА_3 районною радою. Також до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, залучено ОСОБА_7.
Ухвалою того ж суду від 21 серпня 2018 року до участі в справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, залучено ОСОБА_9 та ОСОБА_10.
Ухвалою того ж суду від 28 серпня 2018 року до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, залучено Фінансове управління ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області.
Ухвалою того ж суду від 25 вересня 2018 року позов в частині позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності ОСОБА_3 районної державної адміністрації До нецької області ОСОБА_3 районної військово-цивільної адміністрації До нецької області та голови ОСОБА_3 районної державної адміністрації До нецької області - керівника ОСОБА_3 районної війсь ково-цивільної адміністрації До нецької області щодо незабезпечення фінансування в 2017 році за рахунок коштів районного бюджету видатків на виплату заробітної плати працівникам ОСОБА_3 районної ради та погашення забор гованості перед працівниками ОСОБА_3 районної ради, що утворилася у період 2016-2017 років залишено без розгляду.
Від відповідача ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області ОСОБА_3 районної військово-цивільної адміністрації Донецької області до суду надійшло клопотання про залишення позовної заяви без розгляду на підставі ч. 1 ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України. Зазначав, що оскільки з дня набрання чинності указом Президента України від 28 вересня 2016 року №414/2016 «Про утворення військово-цивільної адміністрації», відповідно до якого утворено ОСОБА_3 районну військово-цивільну адміністрацію Донецької області, повноваження ОСОБА_3 районної ради, її виконавчого апарату, посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які в ній працюють, припинені, що відображено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, тому позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності.
В судовому засіданні представники відповідачів підтримали подане клопотання. Просили його задовольнити.
Представники позивача проти клопотання заперечували, посилаючись на те, що повноваження ОСОБА_3 районної ради припинені як органу місцевого самоврядування, однак, вказана Рада залишилася існувати як юридична особа.
Третя особа ОСОБА_7 та її представник просили в задоволені клопотання відповідача відмовити.
Представники третіх осіб Управління Державної казначейської служби України у ОСОБА_3 районі Донецької області та Фінансового управління ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області, треті особи ОСОБА_9 та ОСОБА_10 в судове засідання не з’явилися. В справі містяться клопотання про розгляд справи без їх участі.
Розглянувши клопотання суд приходить до висновку про наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності.
Відповідно до ч.1 та 2 ст. 43 Кодексу адміністративного судочинства України, яка регулює питання адміністративної процесуальної правосуб’єктності, здатність мати процесуальні права та обов’язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов’язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
30 вересня 2016 року набрав чинності указ Президента України від 28 вересня 2016 року №414/2016 «Про утворення військово-цивільної адміністрації», відповідно до якого утворено ОСОБА_3 районну військово-цивільну адміністрацію Донецької області.
Пунктом 2 вказаного Указу визначено, що у зв'язку з утворенням ОСОБА_3 районної військово-цивільної адміністрації Донецької області її статусу набуває ОСОБА_3 районна державна адміністрація Донецької області, а голова ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області набуває статусу керівника ОСОБА_3 районної військово-цивільної адміністрації Донецької області.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» у день набрання чинності актом Президента України про утворення військово-цивільної адміністрації припиняються згідно із цим Законом повноваження, зокрема районної ради, її виконавчого апарату, посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які працюють у цих органах, - у разі утворення військово-цивільної адміністрації району.
У зв’язку з наведеним з 30 вересня 2016 року (дня набрання чинності вказаним указом Президента України) повноваження ОСОБА_3 районної ради, її виконавчого апарату, посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які в ній працюють, припинені.
Частиною 2 ст. 104 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Судом досліджено записи, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та встановлено, що за кодом ЄДРПОУ 26040439 в Реєстрі як юридична особа значиться ОСОБА_3 районна рада, організаційно-правова форма – орган місцевого самоврядування, зроблена відмітка, що її повноваження припинені. В Реєстрі міститься запис про те, що вказана юридична особа в процесі припинення не перебуває.
Отже, повноваження позивача як органу місцевого самоврядування припинені, що відповідає наведеним положенням законодавства. Разом з тим він значиться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань як юридична особа.
Документи, що подані до суду від імені позивача, та видані позивачем довіреності, оригінали яких містяться в справі, підписані ОСОБА_9, який рішенням ОСОБА_3 районної ради від 11 квітня 2016 року №VІІ/8-3 обраний на посаду заступника голови ОСОБА_3 районної ради, а розпорядженням від 16 серпня 2017 року №12-к у зв’язку зі звільненням з посади голови ОСОБА_3 районної ради на нього покладені обов’язки голови вказаної Ради.
З огляду на наведене правові підстави для залишення позовної заяви без розгляду із зазначених відповідачем підстав – відсутні.
На підставі викладеного та керуючись ст. 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
В задоволенні клопотання ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області ОСОБА_3 районної військово-цивільної адміністрації Донецької області про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_3 районної ради до голови ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області - керівника ОСОБА_3 районної військово-цивільної адміністрації Донецької області, ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області ОСОБА_3 районної військово-цивільної адміністрації Донецької області, треті особи Управління Державної казначейської служби України у ОСОБА_3 районі Донецької області, Фінансове управління ОСОБА_3 районної державної адміністрації Донецької області, ОСОБА_7, ОСОБА_9, ОСОБА_10, про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і окремо від рішення суду першої інстанції оскарженню не підлягає.
Суддя Логойда Т. В.