
Номер провадження: 22-ц/785/7229/18
Номер справи місцевого суду: 521/5147/18
Головуючий у першій інстанції ОСОБА_1
Доповідач Дрішлюк А. І.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
03.09.2018 року м. Одеса
Апеляційний суд Одеської області в особі судді судової палати у цивільних справах ОСОБА_2, дослідивши апеляційну скаргу Квартирно-експлутаційного відділу м. Одеси на рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 19 червня 2018 року в цивільній справі за позовною заявою Квартирно-експлутаційного відділу м. Одеси до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору – Малиновська районна адміністрація Одеської міської ради в особі органу опіки та піклування про виселення із службового житла,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні вказаного складу суду перебуває цивільна справа за позовом Квартирно-експлутаційного відділу м. Одеси до ОСОБА_3, ОСОБА_7, ОСОБА_5, ОСОБА_6, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору – Малиновська районна адміністрація Одеської міської ради в особі органу опіки та піклування про виселення із службового житла.
В обґрунтування позовної заяви, позивач зазначає, що Збройні Сили України, відповідно ст.ст.1, 3 Закону України «Про Збройні Сили України», ст.ст.2 Закону України "Про оборону України; нормативно-правовий акт № 1932-XII від 06.12.1991Закону України «Про оборону України» - це військове формування, на яке покладається оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і неподільності. Безпосереднє керівництво Збройними Силами України здійснюється Міністерством оборони України, яке відповідно ст.3 Закону України «Про збройні Сили України» є центральним органом виконавчої влади і військового управління. Відповідно ст.ст.1, 2 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» військове майно - це державне майно, закріплене за військовими частинами, закладами, установами та організаціями Збройних Сил України. Міністерство оборони України як центральний орган управління ЗСУ здійснює управління військовим майном. Згідно ст.ст.3. 4 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» майно, з моменту надходження до Збройних Сил України і закріплення його за військовою частиною, набуває статусу військового майна та обліковується у органах квартирно-експлуатаційної служби Збройних Сил України. Відповідно до ст.14 Закону України «Про Збройні Сили України» майно, закріплене за військовими частинами, військовими навчальними закладами, установами та організаціями Збройних Сил України, є державною власністю та належить їм на праві оперативного управління. Особливості правового режиму майна Збройних Сил України визначаються відповідним законом.
Квартирно-експлуатаційний відділ м. Одеси веде облік казармено-житлового фонду, в порядку, визначеному Статутом гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України, наказом МОУ від 03.07.2013 року №448 «Про затвердження Положення про організацію квартирно-експлуатаційного забезпечення Збройних Сил України» та Положенням про КЕВ м. Одеси, а також здійснює контроль за використанням жилого фонду Міністерства оборони України в порядку ст.ст.29, 30 ЖК України. Двокімнатна квартира № 17 площею (26, 35 кв.м.) в будинку № 148/3 по вул.. Святослава Ріхтера (Щорса) у м. Одесі, за клопотання начальника КЕВ м. Одеси розпорядженням МРА ОМР включена до числа службових. Дане службове житлове приміщення – двокімнатну квартиру, як комунальну, зайняли дві сім'ї військовослужбовців: прапорщик ОСОБА_3 та прапорщик ОСОБА_8. ОСОБА_3 звільнений з лав Збройних Сил України. У зв’язку з тим, що ані ОСОБА_3, ані члени його сім'ї не є військовослужбовцями, не знаходяться на обліку потребуючи їх поліпшення житлових умов, а відповідно – не мають права користуватися службовим приміщенням, позивач просить виселити відповідачів.
Рішенням Малиновського районного суду м. Одеси від 19 червня 2018 року у задоволенні позову Квартирно-експлутаційного відділу м. Одеси до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору – Малиновська районна адміністрація Одеської міської ради в особі органу опіки та піклування про виселення із службового житла відмовлено.
27 серпня 2018 року Квартирно-експлутаційний відділ м. Одеси через суд апеляційної інстанції звернувся з апеляційною скаргою на рішення суду від 19 червня 2018 року та просило прийняти апеляційну скаргу та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позов. Так, апелянт зазначає, що судом першої інстанції привинесені оскаржуваного рішення взагалі не взято до уваги статусу спірного житлового приміщення - «службове», не застосовано ст.. 118, 124 ЖК України на підставі яких було заявлено вказаний позов.
Крім того, апелянтом було подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження. Квартирно-експлутаційний відділ м. Одеси зазначає, що судом першої інстанції було проголошено лише вступну та резолютивну частину оскаржуваного рішення по справі №521/5147/18 та повний текст рішення отримано КЕВ м. Одеси 03 серпня 2018 року, що підтверджується копіює журналу вхідної кореспонденції КЕВ м.Одеси та копією супровідного листа суду, що долучені як додаток до заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п’ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Оскаржуване рішення суду було ухвалено 19 червня 2018 року, а повний текс вказаного рішення суду було отримано апелянтом лише 03 серпня 2018 року про шо є відповідні підтвердження, апеляційна скарга подана до суду першої інстанції 27 серпня 2018 року. Крім того, апелянт просить поновити строк на подачу апеляційної скарги.
Право доступу до суду апеляційної інстанції, у тому числі для рішенняМалиновського районного суду м. Одеси від 19 червня 2018 року, є невід'ємною частиною права на справедливий судовий розгляд, гарантованого Європейською конвенцією з прав людини з метою перевірки законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції. Обставини наведені заявником свідчать про поважність причини пропуску строку на апеляційне оскарження, а тому суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області вважає за необхідне поновити строк на подачу апеляційної скарги та відкрити провадження у справі з метою перевірки його законності та обґрунтованості.
Так, апеляційна скарга не відповідає вимогам п.3 ч.4 ст. 356 ЦПК України.
Відповідно до чинної на момент подачі апеляційної скарги редакції Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VІ (із змінами), розмір судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Під час подачі позовної заяви позивачем необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 1762,00 грн.,
Таким чином, враховуючи наведене, апелянту необхідно здійснити сплату судового збору у розмірі 2643 грн 00 коп.
Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Судовий збір відповідно до ЗУ «Про судовий збір» від 08.07.2011 року сплачується через банківські установи, чи поштовим відділенням зв’язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник повинен вказати слова «судовий збір», код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
Отримувач коштів - УК у м.Одесі/Малиновськ. р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 38016923
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) - 899998
Рахунок отримувача - 34315206080031
Код класифікації доходів бюджету – 22030101
Відповідно до ст. ст. 185, 357 ЦПК України суддя, встановивши, що апеляційна скарга не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 356 ЦПК України, а також у разі несплати судового збору, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє апелянта та надає йому строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись 175, 177, 185, ч. 4 ст. 356, 357 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Квартирно-експлутаційного відділу м. Одеси на рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 19 червня 2018 року - залишити без руху.
Повідомити апелянта про необхідність виправити недоліки апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду.
Роз’яснити апелянту, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, суддею буде прийняте процесуальне рішення передбачене ст.ст. 185, 358 ЦПК України.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак в частині визначення судових витрат може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили до суду касаційної інстанції.
Суддя апеляційного суду
Одеської області ОСОБА_2