Постанова № 76667258, 25.09.2018, Тернівський міський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
25.09.2018
Номер справи
194/1247/18
Номер документу
76667258
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 194/1247/18

Номер провадження № 3/194/491/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2018 року м.Тернівка

Суддя Тернівського міського суду Дніпропетровської області Корягін В.О., за участю прокурора Муха Я.І, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2, розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки національної поліції України, відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 РФ, громадянина України, неодруженого, депутата Тернівської міської ради Дніпропетровської області, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, будучи депутатом Тернівської міської ради VII скликання, згідно постанови Тернівської міської виборчої комісії №17 «Про підсумки голосування та результати виборів депутатів Тернівської міської ради» від 28 жовтня 2015 року, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року за № 958/29088, несвоєчасно, без поважних причин, опублікував на офіційний веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2016 рік лише 07 травня 2017 року о 19-13 год., а був зобов'язаний подати таку декларацію за 2016 рік до 01 травня 2017 року, та щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2017 рік лише 04 квітня 2018 року о 09.40 год., а був зобов'язаний подати таку декларацію за 2017 рік до 01 квітня 2018 року, тим самим ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

До суду 24 вересня 2018 року ОСОБА_1 надані письмові клопотання, в яких просить провадження у справах відносно нього закрити у зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Так, ним була не подана своєчасно декларація за 2016 рік з поважних причин, електронний ключ він зробив через АЦСК «Приват Банк» приблизно в квітні 2017 року, після чого він неодноразово робив спроби подати декларацію, але у зв’язку з технічними несправностями сайту НАЗК в нього не виходило подати декларацію та вона зберігалася в «чернетках», і тільки 07 травня 2017 року йому вдалося подати декларацію. Крім того, ним була не подана своєчасно декларація за 2017 рік з поважних причин, електронний ключ він зробив приблизно в березні 2018 року, оскільки старий ключ втратив. 30-31 березня 2018 року декларація була ним збережена в «чернетках» та був впевнений, що його декларація подана на сайт НАЗК, успішності подачі на сайті він не перевірив. Отже у нього не було умислу, спрямованого на ухилення від подачі декларації. Крім того вважає, що сплинув строк притягнення його до адміністративної відповідальності, передбачений ст. 38 КУпАП, оскільки вже 12 червня 2018 року Тернівською міською радою надано відповідь до управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України на запит від 05 червня 2018 року, що вказує на те, що 05 червня 2018 року факт правопорушення був вже виявлений.

ОСОБА_1 під час розгляду справи свою вину не визнав, посилаючись на письмові пояснення та доводи зазначені в клопотанні та суду пояснив, що умислу у нього на вчинення зазначеного правопорушення не було, оскільки він заповняв декларації своєчасно в квітні 2017 року та в березні 2018 року в чернетці та через технічні несправності сайту НАЗК він не зміг їх відправити своєчасно. Він як в квітні 2017 року так і в березні 2018 року двічі натискав кнопку подати декларацію, однак декларація була не подана із-за технічних збоїв в роботі сайту НАЗК. Доказів, які підтверджують дані обставини він надати не може, оскільки комп'ютер на якому він заповнював декларацію зламався. Вважає, що сплинув строк для притягнення його до адміністративної відповідальності, так як йому дзвонив працівник поліції, який зазначив, що склав протокол ще 14.06.2018 року, окрім того, запит був зроблений до Тернівської міської ради ще 05.06.2018 року, отже був виявлений факт не подання декларації. В зазначені періоди подання декларацій на лікарняному або за кордоном він не перебував. З порядком подання декларації та її своєчасністю він був ознайомлений.

Захисник ОСОБА_2 в судовому засіданні, посилаючись на обставини викладені в клопотанні, просила суд закрити провадження у зв'язку з закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки факт вчинення правопорушення не обґрунтований, мались технічні збої в роботі сайту, а також оскільки не можливо встановити дату виявлення правопорушення, тому датою виявлення є запит від 05.06.2018 року. Протокол є документуванням обставин правопорушення, а не датою виявлення правопорушення. Окрім того, дані факти не внесено до ЄРДР.

Прокурор Муха Я.І. під час розгляду справи просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією. Датою виявлення правопорушення є дата складення протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 Дані факти не повинні були внесені в ЄРДР, оскільки в них не вбачається ознаки злочину. ОСОБА_1 знав про порядок (умови) подачі декларації, однак двічі як він зазначає допустив одні і ти самі помилки про поданні декларацій за різні роки.

Суд, вислухавши особу відносно, якої складено протокол, захисника, прокурора, перевіривши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Відповідно до вимог ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час та за місцем вчинення правопорушення.

Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

У статті 251 КУпАП перелічені докази, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

За положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за №959/29089 (далі-Порядок), суб'єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форм.

Суб’єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.

Пунктом 3 розділу II Порядку також визначено, що суб'єкт декларування повинен зареєструватися у Реєстрі з використанням особистого ключа та посиленого сертифіката відкритого ключа електронного цифрового підпису.

Згідно п. 4 цього розділу Порядку, зареєстровані суб'єкти декларування мають право: доступу до персонального електронного кабінету після автентифікації суб'єкта декларування із використанням його особистого ЕЦП фізичної особи; створювати, змінювати та видаляти чернетки документів у персональному електронному кабінеті; подавати документи у разі їх відповідності технічним вимогам до форми і проходження логічних перевірок, переглядати подані ними документи; подавати виправлені документи у строки та в порядку, визначені в пункті 7 цього розділу; отримувати в персональному електронному кабінеті та на адресу електронної пошти електронні повідомлення про підтвердження подання документів, попередження про необхідність подання документів до Реєстру; направляти в персональному електронному кабінеті електронні звернення до національного агентства про надання роз'яснень, допомоги в користуванні Реєстром, повідомлення про відкриття суб'єктом декларування або членом його сім`ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

- повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01вересня 2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року, строк подання щорічної декларації, для осіб, які подають таку декларацію вперше продовжено до 01.05.2017 року.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

При цьому, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків (ст. 10 КУпАП).

Як вбачається з постанови Тернівської міської виборчої комісії № 18/3 від 02 листопада 2015 року та протоколу першої сесії сьомого скликання Тернівської міської ради від 06 листопада 2015 року – ОСОБА_1 є депутатом Тернівської міської ради Дніпропетровської області.

У відповідності до п. «б» ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, зокрема є депутати місцевих рад.

Отже, ОСОБА_1 є депутатом Тернівської міської ради Дніпропетровської області та може бути суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані із корупцією.

В листі від 22.05.2017 N 223-943/0/4-17 Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією, зазначено, що конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 00:00 год. 01 травня 2017 року. Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2016 рік 07 травня 2017 року о 19-13 год. Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік у ОСОБА_1 відсутні.

В листі керівника апарату Національного агентства з питань запобігання корупції від 23 травня 2017 року вих. № 93-15/16382/17 зазначено, що актом обстеження окремих функцій інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 25 січня 2017 року засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017 року по 19-30 год. 04.01.2017 року. З метою створення належних умов для суб’єктів декларування адміністратором Реєстру ДП «УСС» спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України протягом 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізації та пере конфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ІТС Реєстр в цілому.

Доказів про інші збої в роботі сайту НАЗК суду не надані.

Також, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 00:00 год. 01 квітня 2018 року. Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2017 рік лише 04 квітня 2018 о 09-40 год. Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік у ОСОБА_1 відсутні.

Відповідно до скриншоту з сайту Акредитованого центру сертифікації ключів ПАТ КБ «Приватбанк» ОСОБА_1 мав електронний ключ термін дії якого 28.03.2018 – 29.03.2019.

Отже, посилання ОСОБА_1 на несвоєчасність подання декларації з поважних причин, а саме: несправність роботи сайту НАЗК та спроби подати декларацію намаганням натиснути кнопку подати та збереженням чернеток, суд не приймає до уваги, оскільки це не відповідає дійсності з наступних підстав.

Дані факти спростовуються тим, що будь-яких доказів на підтвердження цих обставин ОСОБА_1 та його захисник ОСОБА_2 суду не надали. Окрім того, судом враховується той факт, що ОСОБА_1 двічі поспіль при подачі декларацій за 2016 та 2017 роки, як він зазначив допустив одні і ти самі помилки, і при цьому заздалегідь знаючи в якій послідовності необхідно подавати щорічну декларацію, не перевірив та не впевнився у тому факті, що декларація була подана та отримано повідомлення на пошту про це. Також, судом враховується той, факт, що він був ознайомлений про своєчасність та умови (порядок) подання щорічної декларації, особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016-2017 роки.

Будь-які підтвердження, що ОСОБА_1 звертався до НАЗК або відповіді НАЗК про те, що ним було виконані усі дії для подачі щорічної декларації відсутні.

Будь-які доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 перебував на лікарняному, за кордоном або з інших поважних причин у зазначений період не подав щорічні декларації відсутні.

Окрім того, судом враховується ті факти, що на підтвердження своїх посилань, що ОСОБА_1 намагався подати щорічні декларації своєчасно, однак не зміг з поважних причин він та його захисник жодних доказів (скриншоти та інші) суду не надали.

Суд не погоджується з твердженнями ОСОБА_1 про те, що строки притягнення його до адміністративної відповідальності сплинули, з наступних підстав.

Згідно ч.3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Посилання захисника та ОСОБА_1 на те, що строк притягнення до адміністративної відповідальності повинен відраховуватися з дати запиту Департаменту захисту економіки Національної поліції України - з 05.06.2018 року судом не приймається, оскільки в запиті Департаменту захисту економіки Національної поліції України за вих. 4338/39/103/02-20ц від 05.06.2018 року зазначено, що запит зроблений з метою аналізу дотримання вимог антикорупційного законодавства суб'єктами, на яких поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції". Окрім того, даний запит зроблений не тільки відносно ОСОБА_1 а і відносно інших осіб, а також в даному запиті не вбачається жодних відомостей, що були виявлені факти скоєння правопорушень особами, які зазначені в запиті.

В листі від 22.05.2017 N 223-943/0/4-17 Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією, зазначено, що судам слід мати на увазі, що адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців із дня виявлення, але не пізніше двох років із дня його вчинення (ч. 3 ст. 38 КУпАП). Для визначення початку перебігу строку давності притягнення особи до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язане з корупцією, важливу роль відіграють як день вчинення, так і день виявлення правопорушення. Будь-якого продовження перебігу строків накладення адміністративних стягнень законом не передбачено, тому в разі їх закінчення провадження у справі закривається.

Окрім того в протоколах зазначено, що відповідно до результатів пошуку в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, здійсненому 02.07.2018 року встановлено, що ОСОБА_1 опублікував на офіційний веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2016 рік лише 07 травня 2017 року о 19-13 год., а щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2017 рік лише 04 квітня 2018 року о 09.40 год.

Інших доказів на підтвердження дати виявлення вчинення корупційного правопорушення суду не надано.

Судом не приймається посилання ОСОБА_1, що йому дзвонив працівник поліції, який повідомив його, що склав протокол ще 14.06.2018 року, оскільки на підтвердження цих фактів доказів суду не надано.

Вина ОСОБА_1 у вчинені ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується:постановою Тернівської міської виборчої комісії № 18/3 від 02 листопада 2015 року та протоколом першої сесії сьомого скликання Тернівської міської ради від 06 листопада 2015 року, витягами з Єдиного Державного Реєстру Декларацій, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, даними ним в судовому засіданні.

Враховуючи викладені обставини, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 будучи депутатом Тернівської міської ради VII скликання, згідно постанови Тернівської міської виборчої комісії №17 «Про підсумки голосування та результати виборів депутатів Тернівської міської ради» від 28 жовтня 2015 року, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року за № 958/29088, несвоєчасно, без поважних причин, опублікував на офіційний веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2016 рік лише 07 травня 2017 року о 19-13 год., а був зобов'язаний подати таку декларацію за 2016 рік до 01 травня 2017 року, та щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2017 рік лише 04 квітня 2018 року о 09.40 год., а був зобов'язаний подати таку декларацію за 2017 рік до 01 квітня 2018 року, тим самим ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст.ст. 34,35 КУпАП, судом не встановлені.

З урахуванням характеру вчиненого адміністративного правопорушення, особи притягаємого, та відсутність обставин, які пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку, що на нього необхідно накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850,00 грн.

Крім того, згідно вимог ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 32-35, 38, 221, 268, 276, 283-284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп. на користь держави на користь держави: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області через Тернівський міський суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.О. Корягін