
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 вересня 2018 р. № 2040/7113/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Панова М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області до Комунального підприємства "Обласний інформаційно-технічний центр" про стягнення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з Комунального підприємства "Обласний інформаційно-технічний центр" (ЄДРПОУ 32335218) штраф у розмірі 3400,00 грн. до Державного бюджету: МФО 851011, одержувач ГУДКСУ у Харківській області, р/р31116106700003, код отримувача 37999654, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, посилаючись на несплату відповідачем штрафних санкцій, застосованих рішенням від 05.05.2018 №6.0-8, у добровільному порядку.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та була отримана ним 03.09.2018, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
18.09.2018 Комунальним підприємством "Обласний інформаційно-технічний центр" до канцелярії суду було подано відзив на позов, в якому відповідач в задоволенні адміністративного позову просить відмовити.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши докази, суд встановив наступне.
У зв'язку із зверненням гр. ОСОБА_1 від 28.03.2018 №345/18 (вх.№Г- 435 від 02.04.2018) щодо контролю за ліцензованою діяльністю Комунального підприємства «Обласний інформаційно-технічний центр» та перевірки економічної обґрунтованості тарифу на теплову енергію, який встановлено для зазначеного підприємства, погодження Державної регуляторної служби України на проведення позапланового заходу зі здійснення державного контролю Комунального підприємства «Обласний інформаційно-технічний центр» від 13.04.2018 №3742, видано наказ Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області від 19.04.2018 №614 та направлення на проведення перевірки від 19.04.2018 №759.
За результатами позапланової перевірки відповідача складено Акт перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін №759.
До відома відповідача доведено вимогу щодо надання документів від 20.04.2018 №1, які необхідні для здійснення вказаної перевірки. Вищезазначена вимога 23.04.2018 була отримана особисто заступником директора Комунального підприємства «Обласний інформаційно- технічний центр» ОСОБА_2
Однак, Комунальним підприємством «Обласний інформаційно-технічний центр» на письмову вимогу від 23.04.2018 не надано необхідних затребуваних оригіналів та копій документів, чим порушено вимоги п.3 ч.1 ст. 18 Закону України “Про ціни та ціноутворення” та абз. 4 ст. 11 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, що унеможливило проведення перевірки та всебічного розгляду звернення ОСОБА_1
Рішенням Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області від 05.05.2018 №6.0-8 до Комунального підприємства "Обласний інформаційно-технічний центр" застосовано адміністративно-господарські санкції у розмірі 3400,00 грн. за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін Комунальним підприємством «Обласний інформаційно-технічний центр» та за порушення вимог п.3 ч.1 ст.18 Закону України "Про ціни і ціноутворення” та абзацу 4 ст. 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
На даний час рішення від 05.05.2018 №6.0-8 про накладення штрафу за порушення, передбачені Законом України “Про ціни і ціноутворення” не оскаржено, в добровільному порядку штраф не сплачено та посилаючись на несплату відповідачем штрафних санкцій, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Суд зазначає, що пунктом 1 Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 21.07.2017 №579 визначено, що Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області є територіальним органом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Відповідно до пп. 1 п. 10 вищевказаного Положення, Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Пунктом 3 ч. 1 ст. 18 Закону України “Про ціни і ціноутворення” передбачено, що уповноважені органи мають право одержувати безоплатно від суб’єктів господарювання, що перевіряються, копії документів та інші відомості, необхідні для здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, документів, що можуть підтверджувати їх порушення, платіжних доручень, квитанцій, що підтверджують факт перерахування до бюджету коштів у разі застосування адміністративно-господарських санкцій, а також довідки, підготовлені суб’єктами господарювання на їх вимогу.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 20 Закону України “Про ціни і ціноутворення”, до суб’єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій -штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частиною другою цієї статті визначено, що суми адміністративно-господарських санкцій зараховуються до державного бюджету.
Відповідно до частини третьої вказаної статті, порядок стягнення сум адміністративно-господарських санкцій, передбачених цією статтею, визначається Господарським кодексом України.
Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Статтею 239 Господарського кодексу України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовуватись до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, серед яких і адміністративно-господарський штраф.
Адміністративно-господарський штраф визначається законом як грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету в разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності, згідно ч.1 ст.241 Господарського кодексу України.
Частиною 2 статті 241 Господарського кодексу України, визначний перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові да інші відносини, в яких допущено правопорушення.
У даному випадку до відповідача застосований штраф у порядку, визначеному Законом України "Про ціни і ціноутворення".
За таких обставин, суд дійшов висновку про правомірність та обґрунтованість позовних вимог Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, та задоволенню позову.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області до Комунального підприємства "Обласний інформаційно-технічний центр" про стягнення штрафу - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Обласний інформаційно-технічний центр» (код ЄДРПОУ 32335218), штраф у розмірі 3400,00 грн. до Державного бюджету: МФО 851011, одержувач ГУДКСУ у Харківській області, р/р 31116106700003, код отримувача 37999654, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М.Панов