Рішення № 76658303, 21.09.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2018
Номер справи
1340/3532/18
Номер документу
76658303
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№1340/3532/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 вересня 2018 року

м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кухар Н.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Давидівської сільської ради об»єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області про визнання незаконним та скасування рішення ,-

В С Т А Н О В И В:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (81151, вул. С.Бандери,64, с.Давидів, Пустомитівський район, Львівська область) до Давидівської сільської ради (81151, вул. Незалежності, с. Давидів, Пустомитівський район, Львівська область) про визнання незаконним та скасування рішення.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачу було видано копію рішення Давидівської сільської ради № 478 від 28.10.2016 року, яким було відмовлено у виділенні земельної ділянки. Проте, отримавши з архіву Пустомитівської районної державної адміністрації копію протоколу засідання 14-ї сесії VII-го демократичного скликання Давидівської сільської ради від 28.10.2016 року, в якому було вказано, що заяву про надання земельної ділянки підтримали усі депутати одноголосно та було вирішено передати позивачу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства.

Ухвалою від 23.08.2018 суддя відкрив провадження в адміністративній справі за цим позовом та вирішив розглянути таку справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами. Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслано учасникам справи, відповідачу запропоновано у п’ятнадцятиденний строк з дня одержання цієї ухвали подати суду відзив на позовну заяву, в якому вказати про визнання/заперечення позовних вимог.

06.09.2018 року відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог. Відзив обґрунтований тим, що з позовної заяви позивача не можливо встановити в якому саме документі міститься достовірна інформація. Вказують, на те, що позивачем не було надано жодних доказів того, що відомості відображені в протоколі засідання 14-ої сесії VII демократичного скликання Давидівської сільської ради є волевиявленням депутатів Давидівської сільської ради попереднього скликання.

На підставі ст. 262 КАС України розгляд справи проводиться в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Судом проведено заміну відповідача на правонаступника Давидівську сільську раду об»єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області.

Розглянувши справу у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін на підставі наявних матеріалів згідно з ч.5 ст.262, КАС України, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

10 грудня 2002 року Давидівська сільська рада Пустомитівського району Львівської області прийняла рішення № 75 «Про виділення земельної ділянки площею 0,07 га в с. Давидів», яким було вирішено виділити ОСОБА_2, земельну ділянку площею 0,07 га, яка знаходиться в с. Давидів, Пустомитівського району, Львівської області, (район Ведмеді) по вул. Терешковій навпроти будинку № 22. (а.с.12).

29 серпня 2016 року ОСОБА_1 звернулася до сільського голови Давидівської сільської ради ОСОБА_3, із заявою про виділення земельної ділянки, якою користувалася ОСОБА_2, орієнтованою площею 0,07 га, для ведення особистого селянського господарства. (а.с.9).

29 серпня 2016 року ОСОБА_2 звернулася до сільського голови Давидівської сільської ради ОСОБА_3, із заявою в якій просила вилучити з її користування земельну ділянку площею 0,07 га., для ведення особистого селянського господарства, дану ділянку просить передати на користь ОСОБА_1 (а.с. 10).

28 жовтня 2016 року Давидівська сільська рада Пустомитівського району Львівської області прийняла рішення № 477 «Про вилучення земельної ділянки». Згідно даного рішення було вирішено вилучити у гр. ОСОБА_2, з користування земельну ділянку площею 0,07 га для ведення особистого селянського господарства ділянка знаходиться в с. Давидів Пустомитівського району Львівської області. (а.с.10).

28 жовтня 2016 року Давидівська сільська рада Пустомитівського району Львівської області прийняла рішення № 478 «Про виділення земельної ділянки для ведення ОСГ», яким вирішила відмовити гр. ОСОБА_1, в наданні земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в с. Давидів Пустомитівського району Львівської області. (а.с.11).

Згідно протоколу засідання 14-ої сесії VIIдемократичного скликання Давидівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області від 28.11.2016 року, було вирішено прийняте рішення № 477. У протоколі засідання було вказано, що «ОСОБА_4, який зачитав заяву жительку с. Давидів гр. ОСОБА_1, про надання їй земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в с. Давидів та зачитав рекомендацію постійної комісії Давидівської сільської ради з питань земельних відносин, регулювання промисловості, будівництва, житлово – комунального господарства, управління комунального власністю, транспорту та зв’язку в наданні земельної ділянки гр. ОСОБА_1, для ведення особистого селянського господарства в с. Давидів Пустомитівського району Львівської області. За дану пропозицію було проголосовано «за» одноголосно.

Як вбачається із позовної заяви позивачу стало відомо про вказані обставини у березні 2018 року.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено);5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон) відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно з частиною третьою статті 24 Закону органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Відповідно до частин 11-13, 16 Закону сесію селищної ради відкриває і веде селищний голова. Сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися сільським, селищним, міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, головою місцевої державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян. Протоколи сесій сільської, селищної, міської ради, прийняті нею рішення підписуються особисто сільським, селищним, міським головою.

Судом встановлено, що прийнятті спірного рішення 28.10.2016 року № 478 про виділення земельної ділянки для ведення ОСГ, яким відмовлено гр. ОСОБА_1, в наданні земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в с. Давидів Пустомитівського району Львівської області, відповідач не врахував усіх обставин, які мали значення для прийняття спірного рішення. Зокрема, проігнорував наявність протоколу засідання 14-ої сесії VII- го демократичного скликання Давидівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області від 28.10.2016 року, в якому було зазначено, що за заяву жительки с. Давидів гр. ОСОБА_1, про надання їй земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в с. Давидів, проголосували депутати «за» - одноголосно, та вирішили прийняти рішення № 478.

За таких обставин, оскаржене рішення відповідача від 28.10.2016 № 478 про виділення земельної ділянки для ведення ОСГ є протиправним та підлягає скасуванню.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України та ч.2 ст.2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.ч.3, 4 ст.245 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Враховуючи викладене, з метою ефективного захисту прав позивача та забезпечення реального виконання рішення суду, суд вважає за необхідне зобов’язати відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в с. Давидів.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 72,77,94, 241 -246 КАС України , суд –

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 до Давидівської сільської ради об»єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області про визнання незаконним та скасування рішення задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення № 478 від 28.10.2016 Давидівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про виділення земельної ділянки для ведення ОСГ.

Зобов’язати Давидівську сільську раду об»єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області (81151, вул. Незалежності, с.Давидів, Пустомитівський район, Львівська область) розглянути заяву ОСОБА_1 (81151, вул. С.Бандери,64, с. Давидів, Пустомитівський район, Львівська область) про надання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в с. Давидів.

Стягнути з Давидівської сільської ради об»єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області (місцезнаходження: 81151, вул. Незалежності, с.Давидів, Пустомитівський район, Львівська область, ід.код. 04372313) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (81151, вул. С.Бандери,64, с.Давидів, Пустомитівський район, Львівська область, ідентифікаційний код НОМЕР_1) судовий збір в сумі 704 (сімсот чотири) гривні 80 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття рішення судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду із врахуванням п.п.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Повний текст рішення складено 24 вересня 2018 року.

Суддя Кухар Н.А.