
Справа № 455/875/18
Провадження № 3/455/441/2018
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 вересня 2018 року м.Старий Самбір
Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Ніточко Л.Й., в присутності секретаря Сенети Г.Н., за участю прокурора Самбірської місцевої прокуратури Львівської області ОСОБА_1, та з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_2,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України,
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, лісничого Стрільбицького лісництва Старосамбірського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс», одруженого, має на утриманні одну неповнолітню дитину, зі слів, – до адміністративної відповідальності не притягався,-
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, будучи лісничим Стрільбицького лісництва Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс», тобто, згідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 1726 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме: 19.04.2018 року о 20:06 годині, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП.
Справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.172-6 КУпАП поступила в канцелярію Старосамбірького районного суду Львівської області 13.07.2018 року. Відповідно до протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.07.2018 року призначення не відбулося у зв’язку з недостатністю потрібної кількості суддів для розподілу справи.
Постановою судді Апеляційного суду Львівської області від 23.07.2018 року відмовлено у задоволенні подання Старосамбірського районного суду Львівської області про направлення справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 за ч.1 ст.172-6 КУпАП на розгляд до іншого суду, а справу повернуто для розгляду Старосамбірському районному суду Львівської області.
Дана справа надійшла до суду 06.08.2018 року. Відповідно до протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.08.2018 року призначення не відбулося у зв’язку з недостатністю потрібної кількості суддів для розподілу справи.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.08.2018 року справу передано для розгляду судді Ніточко Л.Й..
В суді ОСОБА_2 пояснив, що суд має широкий діапазон, щоб закрити дану справу. З 17.11.2017 року по 21.06.2018 року був у відрядженнях та хворів, на підтвердження подав копії наказів про надання відпусток, лікарняні листки непрацездатності та довідку підприємства, яка була надана Управлінню захисту економіки у Львівській області від 23.05.2018 року за № 224 на їхній запит від 26.04.2018 року за № 3031/39/112/03, роз»яснивши, що Управління економіки ще 23.05.2018 року знало про те, що він подав декларацію 19.04.2018 року. Також ОСОБА_2 20.09.2018 року наголошував про те, що він подав декларацію 19.04.2018 року, а Управління захисту економіки у Львівській області виявило це порушення 26.04.2018 року, про що свідчить їхній запит. Під час перебування у відпусках перебував за межами області.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2, висновок прокурора прокуратури, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Винність ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення доведена протоколом №434 від 25.06.2018 року, поясненнями ОСОБА_2 від 25.06.2018 року, довідкою Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс» ОКСЛГП «Галсільліс» від 23.05.2018 року №224, особовою карткою, посадовою інструкцією лісничого, договором про матеріальну відповідальність, Статутом Старосамбірського дочірнього лісогосподарського підприємства обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс», інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій та іншими документами.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб 'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до п. 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов 'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
З врахуванням листків непрацездатності (з 27.12.2017 року по 05.01.2018 року, з 15.01.2018 року по 24.01.2018 року, з 25.01.2018 року по 09.02.2018 року, з 10.02.2018 року по 19.02.2018 року, з 05.03.2018 року по 23.03.2018 року, з 06204.2018 року по 11.04.2018 року, з 04.05.2018 року по 18.05.2018 року, з 29.05.2018 року по 07.06.2018 року) вважаю, що ОСОБА_2 мав достатньо днів для вчасної подачі декларації ( а.с.71-74).
Крім цього, на підтвердження того, що ОСОБА_2 під час перебування відпусток перебував за межами області, доказів суду не подано.
Суддя детально з»ясовувала дату виявлення адміністративного правопорушення, вчиненого ОСОБА_2. Були зроблені відповідні запити по місцю праці ОСОБА_2 щодо надання інформації Управлінню захисту економіки у Львівській області від 23.05.2018 року за № 224 на їхній запит від 26.04.2018 року за № 3031/39/112/03 та в Управління захисту економіки щодо отримання відповіді на їхній запит. Жодна із відповідей з зазначеної установи та підприємства не підтвердили твердження ОСОБА_2 про отримання Управлінням захисту економіки відомостей саме 26.04.2018 року про його несвоєчасне подання декларації (а.с.86, 87, 88, 89, 90)
З довідки Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс», яку подано в суді ОСОБА_2, як доказ на підтвердження його слів, що така була подана на запит Управління захисту економіки 23.05.2018 року, яка, ніби-то, також підтверджує, що Управлінню захисту економіки було відомо про неподання ним вчасно декларації, а тому вийшли строки про накладення на нього адміністративного стягнення, не заслуговують на увагу, так як дана довідка не містить жодних відомостей, які б стосувалися подачі ОСОБА_2 щорічної декларації (а.с.80).
Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає у випадку несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом’якшує відповідальність, визнаю вчинення правопорушення вперше.
Обставин, що обтяжують відповідальність, не знаходжу.
Строком виявлення адміністративного правопорушення, вчиненого ОСОБА_2 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, вважаю дату відібрання у нього пояснення та складання протоколу – 25.06.2018 року.
Таким чином, вважаю, що ОСОБА_2 допустив порушення, а саме: несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважаю, що на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
У відповідності до ст.40-1 КУпАП слід стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в дохід держави в сумі 352 гривні 40 копійок.
Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 визнати винним за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та обрати йому стягнення у виді штрафу у сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок у дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження: м.Київ, вул. Липська, будинок №18/5, поштовий індекс 01601, код ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через районний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Суддя Л.Й.Ніточко