
Справа № 591/8801/15-а
Провадження № 2-а/591/2/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2018 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого – судді Клименко А.Я.
при секретарі – Устименко М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 оборони України, ОСОБА_3 фонду України, Головного управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області, 3-я особа: Сумський обласний військовий комісаріат
про визнання дій протиправними, спонукання до вчинення дій -
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом та остаточно уточнивши свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що з 01.01.2007 року він перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні ОСОБА_3 фонду України в Сумській області як військовий пенсіонер. Рішенням суду ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області було зобов’язано провести перерахунок його пенсії на підставі наказу МО України №814, але цей відповідач належного перерахунку не зробив та змінив лише розмір окладу. Він неодноразово звертався до органів пенсійного фонду з приводу невиконання вимог пенсійного законодавства, але його скарги залишилися без належного реагування. Зокрема він просив скласти за відповідною формою Список на його ім’я, якій направити до Сумського ОВК для складання довідки про його розмір грошового забезпечення для перерахунку його раніше нарахованої пенсії на підставі наказу МО №814 від 27.11.2013 року. Зазначив, що ОСОБА_2 оборони України листом від 29.08.2008 року повідомляло ОСОБА_3 Фонд України про необхідність підготовки ОСОБА_4 управліннями ПФУ Списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку в зв’язку з набуттям чинності наказом МО №377, що також підтверджено у рішенні Верховного Суду України від 24.04.2012 року, однак ПФУ листами відмовив у перерахунку пенсі такої категорії осіб. Тому вважає, що така бездіяльність ОСОБА_3 Фонду є протиправною та такою, що тривалий час порушує його права, а тому просить: визнати протиправною бездіяльності ОСОБА_3 Фонду України щодо неповідомлення Головному управлінню ОСОБА_3 фонду України в Сумській області інформації від ОСОБА_2 оборони України про підстави перерахунку пенсії у зв’язку з набуттям чинності Наказу оборони України №814; зобов»язати ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області скласти та направити до Сумського обласного військового комісаріату список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку який містить його ім»я та який за формою відповідає додатку 1 постанови КМУ від 13.02.2008 року №45 та після отримання відповідної довідки з військомату провести з 30.12.2013 року відповідний перерахунок розміру його пенсії у повному обсязі, визнати нанесену йому ОСОБА_3 фондом України моральну шкоду в розмірі 1 грн., яку стягнути з ОСОБА_3 фонду України, визнати нанесену ОСОБА_3 фондом України йому майнову шкоду в розмірі 94425 грн. 54 коп., а також зобов’язати відповідача подати в установлений судом строк звіт про виконання судового рішення відповідно до п.1 ст. 267 КАС України.
Позивач ОСОБА_1 в письмовій заяві просить розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримує повністю.
Відповідач ОСОБА_2 оборони України в письмових запереченнях наданих до суду просять відмовити у задоволенні позовних вимог в частині, що стосується ОСОБА_2 оборони України. В письмовому клопотанні просять проводити розгляд справу у відсутність їх представника.
Відповідач ОСОБА_3 Фонд України позов заперечив, просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. В письмових запереченнях наданих до суду вказують, що обов’язок повідомляти головне управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області про проведення перерахунку пенсії та необхідності підготовки списку на ім’я позивача, у зв’язку з виданням ОСОБА_2 оборони України наказу №814, у ОСОБА_3 фонду України не виникало, позивач пропустив строк звернення до суду з адміністративним позовом та те, що позивач не довів чим підтверджується факт заподіяння матеріальної та моральної шкоди.
Відповідач ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області в письмових запереченнях наданих до суду просять відмовити у задоволенні позову. Справу просять слухати без участі їх представника.
3-я особа – Сумський обласний військовий комісаріат про день та час слухання справи повідомлений належним чином, представник в судове засідання не з’явився.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що вимоги позивача підлягають частковому задоволенню виходячи з наступного:
Судом встановлено, що позивач є колишнім військовослужбовцем та отримує з 2007 року пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позивач перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФУ в Сумській області.
Постановою Зарічного районного суду м. Суми від 09.10.2013 року по справі №591/5911/13-а визнано протиправними дії Головного управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 за наказом Міністра оборони України № 377 від 28.07.2008 року. Зобов’язано ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 22.04.2013 року на підставі наданої Сумським обласним військовим комісаріатом довідки №32379 від 11.06.2012 року про розмір грошового забезпечення позивача, врахувавши розмір посадового окладу начальника військової кафедри військового навчального закладу Збройних Сил України III - IV рівнів акредитації, згідно наказу Міністра оборони України № 377 від 28 липня 2008 року "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних закладів підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" у розмірі 1720 грн., та провести відповідні виплати з урахуванням раніше проведених виплат.
Судом встановлено, що відповідачем ГУ ПФУ проведено перерахунок пенсії позивачу на підставі вказаного рішення суду, однак було зменшено розмір посадового окладу.
Відповідно до постанови Зарічного районного суду м. Суми від 30.07.2014 року визнано протиправними дії Головного управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до Наказу Міністра оборони України №814 від 27.11.2013 року. Зобов’язано ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі наданої Сумським обласним військовим комісаріатом довідки про розмір грошового забезпечення позивача, врахувавши розмір посадового окладу начальника кафедри Військового інституту артилерії Збройних сил ОСОБА_2 оборони України при Сумському Державному університеті, згідно наказу Міністра оборони України №814 від 27.11.2013 року та провести відповідні виплати, починаючи з 24.04.2014 року, з урахуванням раніше проведених виплат.
Відповідно до постанови Ковпаківського районного суду м. Суми від 14.09.2015 року визнано дії Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області щодо зменшення основного розміру грошового забезпечення з 79% до 70% при здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 неправомірними. Зобов’язано ОСОБА_4 управління пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, відповідно до вимог ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» в редакції, що діяла до 01.05.2014 року в розмірі 79% грошового забезпечення з 12.08.2015 року.
На сьогоднішній день перерахунок пенсії ОСОБА_1 не проведений належним чином в повному обсязі виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і проводиться в порядку і розмірах, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою ст. 51 цього Закону.
Згідно висновку Верховного Суду України, викладеному у постанові від 24.04.2012 року у справі № 21-84а12, який відповідно до вимог ч. 1 ст. 244-2 КАС України є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права, та має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права, частина третя ст. 63 Закону № 2262-ХІІ не вказує на рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
Відповідно до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Крім того, відповідно до ст. ст. 22 та 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України (в тому числі і Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб») є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню. Тому звуження та обмеження змісту й обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно до ст. 22 Конституції України не допускається.
Конституційний Суд України у своєму рішенні від 09.02.1999 р. по справі № 1-рп/99 у п. 2 мотивувальної частини висловив правову позицію, що принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Нормами частини 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" встановлено, що всі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2ст. 51 цього Закону.
У відповідності до положень п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку з введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення і надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" були затверджені схеми посадових окладів військовослужбовців у розмірах згідно з додатками, а пунктом 5 цієї постанови керівникам державних органів надано право в межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, - у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами згідно з додатками 1 - 23 і 30-32 за аналогічними посадами.
На виконання п. 12 ч. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294, з метою впорядкування розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України Міністром Оборони України було видано Наказ від 28.07.2008 року №377 "Про затвердження схем посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України", який було зареєстровано в ОСОБА_2 юстиції України 18 серпня 2008 року за № 761/15452 та набрав чинності 28 серпня 2008 року. Зазначеним Наказом Міністра оборони України від 28.07.2008 року № 377 затверджено Схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України, а також Схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами військовослужбовців із числа науково-педагогічного (педагогічного) складу військових навчальних закладів Збройних Сил України (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України).
30.12.2013 року наказ Міністра оборони України №377 від 28.07.2008 року втратив чинність згідно з наказом ОСОБА_2 оборони України від 27.11.2013 року N 814 - "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України".
Враховуючи наведене та беручи до уваги те, що Кабінет Міністрів України делегував своє право керівникам державних органів визначати розміри посадових окладів, у тому числі, й Міністру оборони України, то наказ останнього № 814 від 27.11.2013 року про встановлення нових розмірів посадових окладів є належною підставою для проведення перерахунку пенсій військовослужбовців військових навчальних закладів, в даному випадку, позивача.
Отже, позивач мав право на перерахунок пенсії з урахуванням нового розміру посадового окладу визначеного Наказом Міністра оборони України від 27.11.2013 року № 814.
Як вже встановлено судом вище, позивач реалізував своє право на судовий захист і відповідно до постанови суду зобов’язано ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області провести відповідний перерахунок пенсії позивача згідно наказу Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року.
В той же час, як встановлено судом запит про надання довідки про розмір грошового забезпечення за посадою, які до звільнення обіймав позивач, до військомату не направлявся.
Як вбачається з подальшого проведеного перерахунку, ГУ ПФУ провело перерахунок пенсії позивача на виконання рішення суду виключно з розміру посадового окладу за останньою посадою що обіймав позивач та без врахування інших складових грошового утримання, розмір яких залежить від розміру посадового окладу.
Відповідно до пункту 1 Порядку №45, рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк ОСОБА_3 фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
ОСОБА_3 фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління ОСОБА_3 фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням ОСОБА_3 фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням ОСОБА_3 фонду України.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління ОСОБА_3 фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, зареєстрованого в ОСОБА_2 юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 (надалі - Порядок).
Пунктом 24 Порядку передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюються хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Водночас, уповноваженими структурними підрозділами, за змістом абзацу 2 пункту 1 Порядку, є структурні підрозділи, визначені ОСОБА_2 та іншими органами, їх територіальним підрозділами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів; що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів.
ОСОБА_2 оборони України направляло ОСОБА_3 фонду України лист від 20.11.2014 року № 248/3/6/2025, яким повідомило ОСОБА_3 фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсії військовослужбовцям у зв'язку з прийняття Наказу №814.
За наведених обставин бездіяльність ОСОБА_3 фонду України щодо неповідомлення своїх головних управлінь про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, є протиправною.
Як вже зазначалося раніше, позивач звертався до суду з вимогами до ГУ ПФУ про проведення перерахунку на підставі наказу МО №814 .
Однак наведене звернення було обґрунтоване іншими підставами та в ході вирішення вказаної справи не вирішувалося питання щодо протиправності бездіяльності дії ПФУ України, наслідком якої стало порушення пенсійного права позивача.
Критерії протиправності рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень передбачені частиною 3 статті 2 КАС України.
Суд вважає, що оскаржувані дії відповідача не відповідають даним критеріям, оскільки прийняті та вчинені не на підставі, не в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; без використання повноважень з метою, з якою це повноваження надано; необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Пунктами 23, 24 постанови Правління ОСОБА_3 фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 «Про затвердження порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зазначено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії. Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Суд приходить до висновку, що органи ОСОБА_3 фонду України помилково вважають, що Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та інших осіб», визначено лише один орган - Кабінет Міністрів України, наявність рішення якого про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців може бути підставою для перерахунку пенсії, оскільки частина третя статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не вказує на рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
Аналогічна правова позиція викладена і у Постанові Верховного суду України від 24.04.2012 по справі № 21-84а12, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Відповідно до правової позиції Верховного суду України від 16.03.2016 року по справі №554/19053/14-а: - оскільки Кабінет Міністрів України постановою № 1294 делегував право визначати розміри посадових окладів, зокрема, Міністру оборони України, то наказ останнього про встановлення таких окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів є підставою для проведення перерахунку пенсій відповідним категоріям військовослужбовців у зв’язку з тим, що змінює розмір однієї зі складових грошового забезпечення цих осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
За наведених обставин, суд вважає такими, що підлягають задоволенню лише вимоги позивача в частині визнання протиправною бездіяльності ПФУ України та зобов’язання Головного управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області провести перерахунок пенсії з попереднім отриманням від Сумського обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення позивача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6-7, 72-79, 90, 229, 241-246, 295 України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 задоволити частково.
Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_3 фонду України щодо неповідомлення Головному управлінню ОСОБА_3 фонду України в Сумській області у п’ятиденний строк з моменту надходження інформації від ОСОБА_2 оборони України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списку з прізвищем ОСОБА_1, пенсії якого підлягає перерахунку у зв’язку набуттям чинності наказу Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року.
Зобов'язати ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області скласти та направити до Сумського обласного військового комісаріату список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку який містить ім'я «Возний Андрій Петрович» та який за формою відповідає додатку 1 постанови КМУ від 13.02.2008 року № 45.
Зобов'язати ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Сумській області після отримання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, провести з 30.12.2013 року відповідний перерахунок розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі отриманої довідки (з урахуванням усіх зазначених у довідці складових та їх розмірів), в розмірі пенсії 79 % від суми грошового забезпечення.
В задоволенні інших позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.
Апеляційна скарга на рішення суду відповідно до ст. 295 КАС України подається до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суд м. Суми протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
СУДДЯ А.Я.КЛИМЕНКО