Постанова № 76633540, 21.09.2018, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
21.09.2018
Номер справи
344/8701/18
Номер документу
76633540
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 344/8701/18

Провадження № 3/353/345/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2018 року м.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Головного управління Державної Фіскальної Служби України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки АДРЕСА_1, одруженої, має на утриманні одну неповнолітню дитину, працюючої на посаді головного бухгалтера ТОВ «Перспектива МХП», гр. України, за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,-

в с т а н о в и в :

13.06.2018 року головним державним ревізором-інспектором сектору якості аудиту управління аудиту ГУ ДФС в Івано-Франківській області Осадчуком Ю.Б. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення № 646 за ч. 1 ст. 163-4 КпАП, а саме про те, що вона в порушення пп. б п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 22.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями), будучи головним бухгалтером ТОВ «Перспектива МХП», що знаходиться по вул. Українська, 103 в м. Городенка Івано-Франківської області, порушила порядок утримання і перерахування податку на доходи фізичних осіб, в частині відображення недостовірних даних у поданих розрахунках форми 1-ДФ та допущення помилок в кодах громадян.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що адміністративний протокол №646 відносно ОСОБА_1 складений з порушенням вимог ст.256 КУпАП, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення не вказано дату, час і місце вчинення адміністративного правопорушення; не зазначено прізвища, адреси свідків адміністративного правопорушення, не вказано причин їх відсутності, та не відібрано у них письмових пояснень; не долучено жодних даних на підтвердження того, що саме ОСОБА_1 перебуває на посаді головного бухгалтера ТОВ «Перспектива МХП» та до її повноважень входять обов'язки, зазначені в даному протоколі.

Відсутність у протоколі обов'язкових реквізитів, не тільки обмежує права особи, відносно якої складається протокол, регламентовані ст.268 КУпАП, а й унеможливлює розгляд справи.

Крім того, до матеріалів справи долучено копію неповного акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ «Перспектива МХП» від 25.05.2018 року № 417/09-19-14-02/36022982, із тексту якого неможливо встановити повні обставини справи та прийняти по ній об'єктивне законне рішення (долучено копії аркушів акту 1, 2, 20, 33, 34, 35).

Також у матеріалах справи відсутні дані, які враховуються судом при прийнятті рішення по даній справі відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП, а саме: характеристика на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дані про ступінь вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, тощо.

Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП (80732-10), відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».

Таким чином протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.

За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.245, 251, 252, 256, 266, 278 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В :

Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-4 КУпАП направити Головному управлінню Державної Фіскальної Служби України в Івано-Франківській області на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови. Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя Лущак Н.І.