
Копія Справа №326/1224/18
Провадження № 2-а/326/16/2018
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті
21 вересня 2018 року Приморський районний суд Запорізької області в складі:
головуючої-судді Стріжакової Т.В.
при секретареві Філанової В.І.
позивача ОСОБА_2
представника відповідача Бахчиванжи С.Ю.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у місті Приморську справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітета Приморської міської ради Приморського району Запорізької області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовом про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення. Позовні вимоги мотивує тим, що постановою у справі про адміністративне правопорушення №17 від 03.08.2018, яка складена адміністративною комісією при виконавчому комітеті Приморської міської ради Приморського району Запорізької області, на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу за ст.152 КУпАП в сумі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700 грн. Постанову вона отримала 15.08.2018, тому строк на її оскарження нею пропущено з поважної причини, підлягає поновленню. Згідно з даною постановою їй надавався припис №75 щодо усунення порушень норм Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях Приморської міської об'єднаної територіальної громади, наданий строк до 03.07.2018 прибрати конструкцію дитячого атракціону, виносні торгівельні лотки та звернутись до виконавчого комітету за отриманням дозволу на розміщення цих об'єктів, за невиконання вона попереджена про адміністративну відповідальність.
Це не відповідає дійсності, так як припис №75 вона не отримувала, а тому не могла виконати його в строк до 03.07.2018, і постанова про адміністративне правопорушення є не законною. Крім того, постанова не містить доказів вчинення нею порушень, дату вчинення правопорушення та дату його виявлення, що є обов'язковою умовою для встановлення фактичних обставин і врахування строків притягнення до адміністративної відповідальності. Не враховано те, що ніхто не може змушувати її як фізичну особу-підприємця звертатись до виконавчого комітету Приморської міської ради за отриманням тих, чи інших дозволів, так як вона здійснює діяльність на свій вибір та ризик з додержанням вимог чинного законодавства України.
Порушень вона не вчиняла. Адміністративною комісією не враховані положення ст.ст.19,55 Конституції України, ст.ст.245,280 КУпАП, ст.ст.7,245,254,279,280 КУпАП. Підставою для прийняття нею рішення про притягнення її до відповідальності за ст.152 КУпАП є протокол про адміністративне правопорушення №8, а для його складання - достатні дані, які свідчать про наявність у діянні особи ознак правопорушення. Орган, який складає протокол, повинен додержуватись цих вимог, своєчасно, всебічно, повно і об'єктивно з'ясовувати обставини діяння.
Як зазначено в постанові про адміністративне правопорушення інспектором з благоустрою КП «Чисте місто Приморськ» Приморської міської ради за фактом порушення складено протокол про адміністративне правопорушення № 8, але не зазначено, коли його складено. На порушення пп.1 п.1 ч.1 ст.255, 218-221, 152 КУпАП не зрозуміло, що інспектор з благоустрою КП «Чите місто Приморськ» Приморської міської ради наділений повноваженнями по складанню протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП. При розгляді справи не з'ясовані і не доведені обставини, які б свідчили, що в її діях є ознаки адміністративного правопорушення, за який законом встановлено адміністративну відповідальність.
Згідно з ст.256 КУпАП протокол повинен містити дані про місце і час вчинення, суть правопорушення, об'єктивну сторону, про свідків, потерпілих, спричинену шкоду (при наявності).
На порушення ст.256 КУпАП у протоколі відсутні обов'язкові реквізити: повні дані про особу, що його склала; прізвища та адреса свідків; пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; за яким документом встановлено її особу, копія його не долучена; не долучені її письмові пояснення. Постанова ґрунтується лише на висновках про наявність в її діях вини, які зроблені тільки на підставі протоколу про адміністративне правопорушення № 8, який складено з порушенням ст.256 КУпАП, інших доказів не містить.
На порушення ст.268 КУпАП про розгляд адміністративною комісією справи про адміністративне правопорушення її не було повідомлено, чим порушенні її права на участь в розгляді справа, на ознайомлення з матеріалами справи, надання пояснень, подання доказів, заявляти клопотання, на юридичну допомогу.
На порушення ст.33 КУпАП, яка визначає, що при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вважає, що постанова є незаконно, безпідставною та необґрунтованою, так як підстав та причин для притягнення її до адміністративної відповідальності не було, порушено порядок та процедуру притягнення її до адміністративної відповідальності.
Просить: 1) поновити строк для подання адміністративного позову про скасування постанови про адміністративне правопорушення №17 від 03.08.2018; 2) скасувати постанову про адміністративне правопорушення №17 від 03.08.2018, яка винесена Адміністративною комісією при виконавчому комітеті Приморської міської ради Приморського району Запорізької області про притягнення фізичної-особи підприємця ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності і накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700 грн. (а.с.1-6).
Ухвалою від 23.08.2018 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі (а.с.16-17).
Ухвалою від 21.09.2018 за клопотанням позивача ОСОБА_2 змінено первинного відповідача - Адміністративну комісію при виконавчому комітеті Приморської міської ради на належного відповідача - виконавчий комітет Приморської міської ради Приморського району Запорізької області (а.с.40).
Ухвалою від 21.09.2018 вирішено розгляд справи за адміністративним позовом ОСОБА_2 проводити за правилами загального позовного провадження та замінити засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням (а.с.41).
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити, заявила клопотання про долучення до матеріалів судової справи відеозапису про добровільний демонтаж батуту 08.08.2018 та відеозапису про отримання нею повідомлення про виклик до виконавчого комітету Приморської міської ради Приморського району Запорізької області, які пізніше надасть. Проти задоволення клопотань представника відповідача не заперечувала.
Представник відповідача проти позову та заявленого позивачем клопотання про доручення відеозапису демонтажу батуту від 08.08.2018 заперечував, оскільки демонтаж відбувся після винесення оскаржуваної постанови і відношення до предмету позову не має. Заявив клопотання про направлення запиту до Приморського ВП Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області про витребування матеріалів, які були складені працівниками поліції за результатами їх виклику ОСОБА_2 при складанні протоколу №8 від 10.08.2018 для огляду у судовому засіданні, викликати свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, які були присутніми 27.06.2018 при складанні та врученні припису № 75, долучення відеозапису від 27.06.2018, який був зроблений під час складання та вручення вказаного припису, долучити документи щодо правового статусу виконавчого комітету, повноважень адміністративної комісії, її складу, які надасть пізніше.
Вислухавши думку сторін, щодо заявлених ними клопотань, суд вважає, що у задоволенні клопотання позивачки про долучення до матеріалів справи відеозапису про добровільний демонтаж батуту 08.08.2018 необхідно відмовити, оскільки воно позивачкою не обґрунтовано, демонтаж відбувся після винесення оскаржуваної постанови і відношення до предмету позову не має. Інші клопотання підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Під час підготовчого провадження судом визначені факти, які необхідно встановити для вирішення спору і які з них визнаються позивачем, а які належать доказувати, проведено інші підготовчі дії, необхідні для правильного і своєчасного вирішення адміністративної справи і які є достатніми для закінчення підготовчого провадження і призначення судового засідання для розгляду справи по суті.
Враховуючи, що під час підготовчого провадження судом були встановлені всі передбачені статтею 180 КАС України обставини та вчинені дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті, суд приходить до висновку про можливість закрити підготовче провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Присутні у підготовчому судовому засіданні 21.09.2018 позивач та представник відповідача проти закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті не заперечували.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.183 Кодексу адміністративного судочинства України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Отже, суд вважає за необхідне закрити підготовче провадження та призначити розгляд справи по суті у судовому засіданні.
Керуючись статтями 179, 180, 183, 243, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Закрити підготовче провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Приморської міської ради Приморського району Запорізької області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення та призначити справу до судового розгляду у приміщенні Приморського районного суду Запорізької області, за адресою: м.Приморськ, вул.Соборна, 84 на 14 год. 00 хв. 18 жовтня 2018 року з викликом сторін.
Про час та місце розгляду справи по суті повідомити учасників справи.
Витребувати з Приморського відділу поліції Бердянського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області матеріали, які були складені працівниками поліції за результатами виклику ОСОБА_2 при складанні адміністративного протоколу №8 від 10.08.2018 для огляду у судовому засіданні.
Викликати у судове засідання в якості свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6
ОСОБА_2 надати для долучення до матеріалів справи відеозапис про отримання нею повідомлення про виклик до виконавчого комітету Приморської міської ради Приморського району Запорізької області
Приморській міській раді Приморського району Запорізької області надати для долучення до матеріалів справи відеозапис від 27.06.2018, який був зроблений під час складання та вручення припису №75 та документи щодо правового статусу виконавчого комітету.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя підпис Т.В. Стріжакова
Копія вірна: слідчий суддя Т.В. Стріжакова
21.09.2018