
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
21 вересня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/752/18-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О. розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління ДФС у Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 39392513, вул. Героїв Майдану 200-А, м. Чернівці, Чернівецька область, 58013) до фізичної особи ОСОБА_1 (код РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1) про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
08.08.2018 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Чернівецькій області (позивач) до фізичної особи ОСОБА_1 (відповідач) з такими позовними вимогами:
стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 податковий борг на нерухоме майно на загальну суму 63619,51 грн.
Ухвалою суду від 03.09.2018 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотань будь-якої із сторін про інше.
Вказаною ухвалою суду сторонам роз'яснено, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
19.09.2018 року від представника відповідача надійшло клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Обґрунтовуючи заявлене клопотання, представник відповідача зазначив, що справа щодо стягнення податкового боргу для відповідача є дуже важливою, оскільки вона є пенсіонеркою та має певні фінансові труднощі, а отже прийняття рішення про задоволення позову Головного управління ДФС в Чернівецькій області щодо стягнення податкового боргу негативно відобразиться на її майновому стані. Також позивач зазначає, що дана справа не підлягає під вичерпний перелік справ, що повинні розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження передбаченого ст. 263 КАС України.
Розглянувши подане представником відповідача клопотання, перевіривши матеріали адміністративної справи та законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд приходить до висновку про відсутність підстав для його задоволення.
Відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) значення справи для сторін;
2) обраний позивачем спосіб захисту;
3) категорію та складність справи;
4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;
5) кількість сторін та інших учасників справи;
6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
За правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 6 ст. 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Згідно з п. 20 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Відповідно до ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо:
1) оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію;
2) оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
3) припинення за зверненням суб'єкта владних повноважень юридичних осіб чи підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців у випадках, визначених законом, чи відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;
4) стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження та сума яких не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
5) оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо в'їзду (виїзду) на тимчасово окуповану територію.
Судом встановлено, що позивач просить суд стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 податковий борг на нерухоме майно на загальну суму 63619,51 грн, що не перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених п. 4 ч. 3 ст. 257 КАС України.
Таким чином, твердження позивача про те, що дана адміністративна справа не підпадає під вичерпний перелік справ, що повинні розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження передбаченого ст. 263 КАС України є безпідставними та не обґрунтованими.
Крім того, характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі відноситься до незначної складності та не вимагають розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про необґрунтованість клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та відмовляє у його задоволенні.
На підставі наведеного та керуючись статтями 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд адміністративної справи за позовом Головного управління ДФС у Чернівецькій області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу на нерухоме майно в сумі 6319,51 грн за правилами загального позовного провадження - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення/підписання та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.О. Григораш