
Справа № 815/3113/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2018 року о 17 год. 38 хв. м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,
за участю секретаря судового засідання Закуріної А.М.,
за участю
від позивача: ОСОБА_1 - за довіреністю
від відповідачів: Тарановський Р.В. - за довіреністю
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ІН НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_1) до Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8), Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у реєстрації податкових накладних та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До суду 25 червня 2018 року надійшла позовна заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ІН НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_1) до Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у реєстрації податкових накладних та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою від 02 липня 2018 року прийнято до розгляду та відкрито загальне позовне провадження.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржуваними рішеннями відмовлено у реєстрації податкових накладних, складених продавцем ФОП ОСОБА_3 та покупцем ТОВ «Українська дистриб'юторська компанія».
Позивач вважає зазначені дії відповідача неправомірними, оскільки між ФОП ОСОБА_3 та ТОВ «Українська дистриб'юторська компанія» укладено договір про надання послуг з супроводу та доставки товарів від 01.06.2015 року, предметом якого є надання послуг з супроводу та доставки товарів вантажним автомобільним транспортом виконавця договору - ФОП ОСОБА_3, факти надання транспортних послуг на виконання даного договору засвідчуються актами здачі-прийняття робіт, актами приймання продукції, товарів за кількістю та якістю, а також ТТН, ТТН на переміщення алкогольних напоїв, які наявні в матеріалах справи.
Позивачем подано для реєстрації вказані податкові накладні, що підтверджується реєстраційними номерами документів в квитанціях, проте, реєстрація документів по податковим накладним була зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України, оскільки податкові накладні не відповідають критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 наказу Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017 року «Про затвердження критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрів податкових накладних та запропоновано Позивачу надати пояснення та/або копії документів. В подальшому відповідачем були прийняті рішення про відмову в реєстрації вказаних податкових накладних.
Позивач вважає, що оскаржувані рішення прийнято з порушенням норм чинного законодавства, оскільки на вимогу фіскального органу після зупинення реєстрації були надані належні документи, вичерпний перелік яких наведений наказом Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017 року, проте, зазначені документи не були взяті до уваги контролюючим органом. Натомість фіскальний орган, як на підставу для відмови у реєстрації податкових накладних вказав на подання платником податків копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування.
У встановлений судом строк, відповідач надав відзив на позовну заяву (вхід. №21041/18 від 20.07.2018р.).
Відповідно до відзиву на позовну заяву, відповідач проти задоволення позову заперечував та просив відмовити в задоволенні позову повністю, зазначивши, що рішення комісії ДФС України з посиланням на підставу - надання платником податків копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатнім для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування є повністю обґрунтованими, а саме: позивачем не надано розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та /або законодавством, а також договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської продукції.
Ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання 07 серпня 2018 року залучено до участі у справі в якості другого відповідача Головне управління Державної фіскальної служби України в Одеський області, оскільки саме комісією цього органу були прийняті оскаржувані рішення.
До суду від ГУДФС в Одеській області 13 серпня 2018 року (вхід. 23488/18) надійшов відзив на позову заяву, в якому позивач проти задоволення позову заперечував, зазначивши, що оскаржувані рішення є повністю обґрунтованими та підстави для скасування вістуні.
Позивач, в свою чергу, надав відповідь на відзив на позовну заяву (вхід. №23792/18 від 15.08.2018р.), відповідно до якого позовні вимоги належать задоволенню в повному обсязі.
Ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання 28 серпня 2018 року закрито провадження та призначено розгляд справи по суті на 13 вересня 2018 року на 15 годину 00 хвилин.
На відкритому судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідачів на відкритому судовому засіданні проти задоволення позову заперечував та просив відмовити у його задоволенні.
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, докази, якими вони підтверджуються, заслухавши у вступному слові пояснення представників учасників справи, судом у справі встановлені такі факти та обставини.
Наказом Головного управління ДФС в Одеській області №1766 від 14 березня 2018 року «Про затвердження складу Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», відповідно до якого створено Комісію, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (Т.1, а.с. 159-160).
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 зареєстрований 23 травня 2005 року виконавчим комітетом Теплодарської міської ради Одеської області, номер запису до ЄДР №2 557 000 0000 000304 (Т.1, а.с.47).
Позивач знаходиться на обліку в ДПІ у Біляївському районі Одеської області з 01.06.2005 року (Т.1, а.с.48).
Одними із основних видів діяльності ФОП ОСОБА_3 є: вантажний автомобільний транспорт 49.41; інша допоміжна діяльність у сфері транспорту 52.29; діяльність страхових агентів і брокерів 66.22.
Матеріалами справи підтверджено, що 01 червня 2015 року між ТОВ «Українська дистриб'юторська компанія» («Замовник) та ФОП ОСОБА_3 (Виконавець) укладено договір №Т-01/06 про надання послуг по супроводженню та доставці товару, відповідно до якого Виконавець взяв на себе обов'язок на замовлення Замовника щодо надання послуг по супроводженню та доставці вантажу товару в пункт призначення в межах України та видати товар уповноваженій особі (Т.1, а.с.51-54).
17 серпня 2015 року позивачем укладено з ДПІ у Білявському районі ГУДФС (м. Теплодар) договір про визнання електронних документів №1, відповідно до п. 1 якого предметом договору є визнання податкових документів, поданих платником податків в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису до органу ДФС засобами телекомунікаційного зв'язку або на електронних носіях як оригіналу (Т.1, а.с. 56- 57).
На виконання зазначеного договору позивачем оформлені наступні податкові накладні: №111 від 31.10.2017 року, №73 від 23.06.2017 року, №44 від 10.07.2017 року, №52 від 11.07.2017 року, №79 від 14.07.2017 року, №97 від 21.08.2017 року, № 95 від 21.08.2017 року, №96 від 21.08.2017 року, №99 від 22.08.2017 року, №115 від 31.10.2017 року, №110 від 31.10.2017 року, №74 від 26.06.2017 року, № 84 від 29.06.2017 року, №15 від 01.07.2017 року, №11 від 01.04.2017 року, №121 від 26.09.2017 року, №114 від 31.10.2017 року, №18 від 01.11.2017 року, №5 від 01.11.2017 року, №42 від 07.11.2017 року, №65 від 09.11.2017 року, №122 від 10.11.2017 року, №90 від 14.11.2017 року, №93 від 14.11.2017 року, №98 від 15.11.2017 року, №102 від 16.11.2017 року, №110 від 16.11.2017 року, №108 від 16.11.2017 року, №119 від 20.11.2017 року, №129 від 21.11.2017 року, №130 від 21.11.2017 року, №34 від 01.12.2017 року, №31 від 01.12.2017 року.
Суд встановив, що зазначені податкові накладні були подані позивачем для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних та згідно з квитанцій реєстрація вказаних накладних зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України, ПН/РК не відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 року №567, за результатами опрацювання виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТЗЕД: 49..41.1. позивачу запропоновано надати пояснення та /або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН /РК в ЄРПН відповідно до п. «в» п.п.20.16.1 п.201.6 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ №657 від 13.06.217 року та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.
На виконання вказаних квитанцій позивачем були надані наступні документи: договір про надання послуг по супроводженню та доставці товарів від 01.06.2015 року; акти здачі -прийняття робіт, акти приймання продукції, товарів за кількістю та якістю, товарно-транспортні накладні, товарно-транспортні накладні на переміщення алкогольних напоїв від 31.10.2017 року, 23.06.2017 року, 10.07.2017 року, 07.07.2017 року, 11.07.2017 року, 14.07.217 року, 13.07.2017 року, 19.08.2017 року, 21.08.2017 року, 18.08.2017 року, 22.08.2017 року, 21.08.2017 року, 31.10.2017 року, 30.10.2017 року,23.06.2017 року, 29.06.2017 року, 05.07.2017 року, 04.07.2017 року, 03.07.2017 року, 26.09.2017 року, 01.11.2017 року, 06.11.2017 року, 07.11.2017 року, 09.11.2017 року, 10.11.2017 року, 14.11.2017 року, 15.11.2017 року, 16.11.2017 року, 17.11.2017 року, 20.11.2017 року, 01.12.2017 року, 22.08.2016 року, 22.08.2016 року, а також документи на підтвердження наявності та орендованих транспортних засобів, людських ресурсів-водіїв.
Однак, наступними рішеннями Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області відмовлено у реєстрації податкових накладних, а саме: №647014/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №111 від 31.10.2017 року; №647023/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №73 від 23.06.2017 року; №647020/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №44 від 10.07.2017 року; №647021/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №52 від 11.07.2017 року; №647025/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №79 від 14.07.2017 року; №647031/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №97 від 21.08.2017 року; №647026/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №95 від 21.08.2017 року; №647027/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року; №647033/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №99 від 22.08.2017 року; №647017/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №115 від 31.10.2017 року; №646203/НОМЕР_1 від 12.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №110 від 31.10.2017 року; №647024/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №74 від 26.06.2017 року; №647078/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року; №647018/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №15 від 01.07.2017 року; №646201/НОМЕР_1 від 12.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №11 від 04.07.2017 року; №744142/НОМЕР_1 від 30.05.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №121 від 26.09.2017 року; №744143/НОМЕР_1 від 30.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №114 від 31.10.2017 року; №74717019/НОМЕР_1 від 23.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 01.11.2017 року; №717006/НОМЕР_1 від 23.05.18 року; №724138/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №42 від 07.11.2017 року; №724139/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №65 від 09.11.2017 року; №724140/НОМЕР_1 від 24.05.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №122 від 10.11.2017 року; №724141/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №90 від 14.11.2017 року; №724142/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №93 від 14.11.2017 року; №724143/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №98 від 15.11.2017 року; №724144/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №102 від 16.11.2017 року; №724145/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №110 від 16.11.2017 року; №724146/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №108 від 16.11.2017 року; №724147/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №119 від 20.11.2017 року;
№724148/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №129 від 21.11.2017 року; №724149/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №130 від 21.11.2017 року; №752426/НОМЕР_1 від 31.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №34 від 01.12.2017 року; №752427/НОМЕР_1 від 31.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №31 від 01.12.2017 року.
Не погоджуючись із зазначеними рішеннями відповідача, позивач звернувся з позовом до суду.
З огляду на те, що податкові накладні, в реєстрації яких оскаржуваними рішеннями було відмовлено, виписані на виконання одного договору, суд вважає, що ці позовні вимоги повязані між собою підставою виникнення та можуть бути розглянути в одному провадженні.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши вступне слово представників сторін та, проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню повністю, з огляду на таке.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено).
Аналізуючи правомірність прийняття оскаржуваних рішень, що є змістом правовідносин у цій справі, відповідно до приписів ст. 2 КАС України, суд виходить із такого.
Спірні правовідносини врегульовано нормами Податкового кодексу України.
Відповідно до п.п.14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Згідно з пп. «а», «б» п. 185.1 ст. 185 ПК України, об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Пунктом 187.1 статті 187 ПК України встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п. 188.1 ст. 188 ПК України).
Пунктом 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відповідно до п.п. 74.1, 74.3 ст. 74 ПК України, податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, зберігається в базах даних Інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем (далі - Інформаційні системи) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.
Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі - Порядок № 1246) (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 341), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з п. 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених п. 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (п.13 Порядку № 1246).
Аналогічні норми містяться і у п. 201.16 ст. 201 ПК України, згідно якого реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі-Порядок № 117).
Згідно з п. 5 Порядку, податкова накладна / розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.
При цьому, відповідно до змісту п. 10 Порядку № 117, критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
Пунктом 13 Порядку № 117 передбачено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування; 2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена; 3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Як вбачається зі змісту квитанцій, якими зупинена реєстрація податкових накладних, контролюючим органом було сформовано висновок про відповідність податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладної в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах з УКТ ЗЕД: 49.41.1.
Водночас, у вищевказаних квитанціях податковим органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567 та /або таблицею даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього Наказу.
Наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року за № 753/30621 (Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів № 409 від 06.04.2018), містить у собі пункт 4 наступного змісту: «Державній фіскальній службі України: до 25.06.2017 здійснити аналіз ефективності застосування Критеріїв оцінки та у п'ятиденний строк надати пропозиції Міністерству фінансів України стосовно їх удосконалення; щокварталу до п'ятого числа першого місяця наступного кварталу надавати пропозиції Міністерству фінансів України для удосконалення Критеріїв оцінки».
Натомість, критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом № 567 містять пункт 4 наступного змісту: «Інформація за встановленою формою подається платником податку в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами. ДФС постійно розміщує на офіційному веб-сайті відомості щодо засобів електронного зв'язку, якими може подаватися інформація за встановленою формою».
Наказом Головного управління ДФС в Одеській області №1766 від 14 березня 2018 року «Про затвердження складу Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», відповідно до якого створено Комісію, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (Т.1, а.с. 159-160).
Так, суд встановив, що подані позивачем письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу, розглядались Комісією ГУДФС в Одеській області.
Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Матеріалами справи підтверджено та не заперечується відповідачем, що на виконання вимог, зазначених у квитанціях, якими зупинена реєстрація податкових накладних, позивачем на підтвердження реальності господарських операцій надано наступні документи: договір про надання послуг по супроводженню та доставці товарів від 01.06.2015 року; акти здачі-прийняття робіт, акти приймання продукції, товарів за кількістю та якістю, товарно-транспортні накладні, товарно-транспортні накладні на переміщення алкогольних напоїв від 31.10.2017 року, 23.06.2017 року, 10.07.2017 року, 07.07.2017 року, 11.07.2017 року, 14.07.217 року, 13.07.2017 року, 19.08.2017 року, 21.08.2017 року, 18.08.2017 року, 22.08.2017 року, 21.08.2017 року, 31.10.2017 року, 30.10.2017 року,23.06.2017 року, 29.06.2017 року, 05.07.2017 року, 04.07.2017 року, 03.07.2017 року, 26.09.2017 року, 01.11.2017 року, 06.11.2017 року, 07.11.2017 року, 09.11.2017 року, 10.11.2017 року, 14.11.2017 року, 15.11.2017 року, 16.11.2017 року, 17.11.2017 року, 20.11.2017 року, 01.12.2017 року, 22.08.2016 року, 22.08.2016 року, а також документи на підтвердження наявності та орендованих транспортних засобів, людських ресурсів-водіїв.
Відповідно до ч. 4 п. 13 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117 «Про затвердження Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно з п.14 цієї Постанови, перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Матеріалами справи та поясненнями відповідача підтверджено, що підставою для відмови у реєстрації податкових накладних є: ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку, зокрема: не було надано сертифікати якості товару; договори, довіреності на підтвердження прийому/передачі товару; та розрахункові документи.
Судом досліджені надані позивачем документи, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та його контрагентом - ТОВ "Українська дистриб'юторська компанія», що були надані відповідачу та зроблений висновок, що ненадання цих документів не може бути підставою для відмови у реєстрації цих податкових накладних з огляду на таке.
З проведеного аналізу договору про надання послуг по супроводженню та доставці товарів від 01.06.2015 року вбачається, що предметом договору, а відповідно, зміст операції, є надання послуг з супроводження та доставки товару, а не придбання товару (продукції), що виключає необхідність в отриманні саме позивачем документів щодо підтвердження відповідності продукції.
Крім того, суд враховує, що відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку, до переліку документів необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі входить документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством. У договорі від про надання послуг по супроводженню та доставці товарів від 01.06.2015 року такі умови не передбачені.
Також з проведеного аналізу договору про надання послуг по супроводженню та доставці товарів від 01.06.2015 року вбачається, що відповідно до п. 5.3. цього договору, обов'язковою умовою для оплати послуг з супроводження та доставки товару є належним чином зареєстрована податкова накладна. Отже, умовами договору від 01.06.2015 року передбачено оплата за надані послуги після їх вчинення та здійснення належної реєстрації податкової накладної, за настанням події: надання послуг / доставка товару, що не суперечить приписам пункту 187.1 статті 187 ПК України.
Як вже було зазначено, відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем надані контролюючому органу акти здачі-прийняття робіт (надання послуг).
Також, однією із підстав відмови у реєстрації податкових накладних є ненадання довіреності на підтвердження прийому/передачі товару.
Між тим, з проведеного аналізу актів здачі-прийняття робіт (надання послуг) вбачається, що ці акти затверджені підписом ФОП ОСОБА_3, яка співпадає з підписом виконавця.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірності своїх рішень, а тому позовні вимоги про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних належать задоволенню.
З огляду на те, що суд дійшов висновку про протиправність оскаржуваних рішень про відмову у реєстрації податкових накладних, позовні вимоги про зобов'язання Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №111 від 31.10.2017 року, №73 від 23.06.2017 року, №44 від 10.07.2017 року, №52 від 11.07.2017 року, №79 від 14.07.2017 року, №97 від 21.08.2017 року, № 95 від 21.08.2017 року, №96 від 21.08.2017 року, №99 від 22.08.2017 року, №115 від 31.10.2017 року, №110 від 31.10.2017 року, №74 від 26.06.2017 року, № 84 від 29.06.2017 року, №15 від 01.07.2017 року, №11 від 01.04.2017 року, №121 від 26.09.2017 року, №114 від 31.10.2017 року, №18 від 01.11.2017 року, №5 від 01.11.2017 року, №42 від 07.11.2017 року, №65 від 09.11.2017 року, №122 від 10.11.2017 року, №90 від 14.11.2017 року, №93 від 14.11.2017 року, №98 від 15.11.2017 року, №102 від 16.11.2017 року, №110 від 16.11.2017 року, №108 від 16.11.2017 року, №119 від 20.11.2017 року, №129 від 21.11.2017 року, №130 від 21.11.2017 року, №34 від 01.12.2017 року, №31 від 01.12.2017 року, подані фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3, також належать задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до п. 28 Порядку №117, податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Приписами пункту 20 Порядку № 1246 передбачено, що у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
В даному випадку, зобов'язання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані позивачем податкові накладні є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права.
Суд також враховує, що чинним законодавством покладено на Комісію обов'язок щодо прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати податкові накладні, подані ФОП ОСОБА_3 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, оцінюючи встановлені у судовому засіданні факти, суд дійшов висновку, що відповідач, заперечуючи проти позову не довів, з посиланням на відповідні докази правомірності своїх рішень, а тому позовні вимоги належать задоволенню повністю.
Відповідно до ч. ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ІН НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_1) до Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8), Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у реєстрації податкових накладних та зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №647014/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №111 від 31.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №647023/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №73 від 23.06.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №647020/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №44 від 10.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №647021/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №52 від 11.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №647025/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №79 від 14.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №647031/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №97 від 21.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №647026/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №95 від 21.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №647027/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №96 від 21.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №647033/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №99 від 22.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №647017/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №115 від 31.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №646203/НОМЕР_1 від 12.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №110 від 31.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №647024/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №74 від 26.06.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №647078/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №84 від 29.06.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №647018/НОМЕР_1 від 13.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №15 від 01.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №646201/НОМЕР_1 від 12.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №11 від 04.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №744142/НОМЕР_1 від 30.05.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №121 від 26.09.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №744143/НОМЕР_1 від 30.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №114 від 31.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №74717019/НОМЕР_1 від 23.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 01.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №717006/НОМЕР_1 від 23.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 01.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №724138/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №42 від 07.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №724139/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №65 від 09.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №724140/НОМЕР_1 від 24.05.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №122 від 10.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №724141/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №90 від 14.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №724142/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №93 від 14.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №724143/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №98 від 15.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №724144/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №102 від 16.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №724145/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №110 від 16.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №724146/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №108 від 16.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №724147/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №119 від 20.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №724148/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №129 від 21.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №724149/НОМЕР_1 від 24.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №130 від 21.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №752426/НОМЕР_1 від 31.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №34 від 01.12.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області №752427/НОМЕР_1 від 31.05.18 року про відмову у реєстрації податкової накладної №31 від 01.12.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданою фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України (код ЄДРПОУ 39292197, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №111 від 31.10.2017 року, №73 від 23.06.2017 року, №44 від 10.07.2017 року, №52 від 11.07.2017 року, №79 від 14.07.2017 року, №97 від 21.08.2017 року, № 95 від 21.08.2017 року, №96 від 21.08.2017 року, №99 від 22.08.2017 року, №115 від 31.10.2017 року, №110 від 31.10.2017 року, №74 від 26.06.2017 року, № 84 від 29.06.2017 року, №15 від 01.07.2017 року, №11 від 01.04.2017 року, №121 від 26.09.2017 року, №114 від 31.10.2017 року, №18 від 01.11.2017 року, №5 від 01.11.2017 року, №42 від 07.11.2017 року, №65 від 09.11.2017 року, №122 від 10.11.2017 року, №90 від 14.11.2017 року, №93 від 14.11.2017 року, №98 від 15.11.2017 року, №102 від 16.11.2017 року, №110 від 16.11.2017 року, №108 від 16.11.2017 року, №119 від 20.11.2017 року, №129 від 21.11.2017 року, №130 від 21.11.2017 року, №34 від 01.12.2017 року, №31 від 01.12.2017 року, подані фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ІН НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_1) судовий збір в розмірі 23 258,4 грн. (двадцять три тисячі двісті п'ятдесят вісім гривень 40 копійок).
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Повний текст рішення буде виготовлений та підписаний « 24» вересня 2018 року.
Суддя Л.Р. Юхтенко
.