
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позову без розгляду
24 вересня 2018 року Справа №810/2015/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Іванківської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Управління соціального захисту населення Іванківської районної державної адміністрації, в якому просить суд:
- визнати бездіяльність відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Іванківської районної державної адміністрації Київської області щодо перерахунку ОСОБА_1 щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня у розмірі, встановленому статтею 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" за 2015, 2016, 2017 роки - протиправною;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Іванківської районної державної адміністрації Київської області здійснити перерахунок та нарахувати ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2015, 2016, 2017 роки відповідно до статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у розмірі сім мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної частиною 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на момент проведених виплат, з урахуванням проведених виплат;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Іванківської районної державної адміністрації Київської області у подальшому нараховувати щорічну до 5 травня разову грошову допомогу у розмірі: інвалідам війни 2 групи - вісім мінімальних пенсій за віком у відповідність ч. 4 статті 13 згідно Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 25 грудня 1998 року.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 29.05.2018 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено підготовче засідання 25.06.2018.
Протоколом судового засідання від 27.07.2018 зафіксовано перше нез'явлення позивача, належним чином повідомленого, а також ухвалено закрити підготовче провадження та призначено справу до розгляду справи по суті на 21.09.2018 о 11:30 год.
В судове засідання 21 вересня 2018 року позивач, належним чином повідомлений повторно не з'явився, що зафіксовано протоколом судового засідання. Від представника відповідача надійшло клопотання, в якому просить суд розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.
Враховуючи викладене, протокольною ухвалою суду від 21.09.2018 вирішено подальший розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.
Процесуальні наслідки неявки позивача в підготовче засідання визначаються ст. 181 КАС України, в якій зазначено, що підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 розділу II цього Кодексу («Розгляд справи по суті»), з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.
Відповідно до частини 5 статті 205 КАС України у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи. Якщо відповідач наполягає на розгляді справи по суті, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів.
Пунктом 4 частини 1 статті 240 КАС України передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб'єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви або клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Граматичне тлумачення наведених норм процесуального права дозволяє виокремити чотири умови, за яких суд залишає позовну заяву без розгляду:
(а) неявка позивача в судове засідання;
(б) причини неявки позивача є неповажними або позивач не повідомив про причини неявки;
(в) від позивача не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності;
(г) неявка позивача перешкоджає розгляду справи.
Ще одна умова випливає з системного тлумачення - (д) належне повідомлення позивача про час та місце розгляду справи.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного суду від 11.09.2018 у справі №805/3837/17-а.
Таким чином, враховуючи нез'явлення позивача, належним чином повідомленого в підготовче та судове засідання, суд вважає за необхідне адміністративний позов залишити без розгляду.
Керуючись статтями 240, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Іванківської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Терлецька О.О.