
Справа №515/1447/18
Провадження №3/515/2266/18
Татарбунарський районний суд Одеської області
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 вересня 2018 року м.Татарбунари
Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Сметаняк О.Я., за участю секретаря судового засідання Комерзан Л.І., прокурора Кайкуліної І.О., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2, розглянувши адміністративний матеріал у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, уродженки села Борисівка Татарбунарського району Одеської області, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 27.04.2017 року звільнена з посади головного державного інспектора Татарбунарського відділення Арцизьської об'єднаної державної податкової інспекції ГУДФС України в Одеській області за п. 1 ст. 36 КЗпП України. Будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1, 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.04.2014 року за № 1700-VII (далі Закону) несвоєчасно без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації (з 01.01.2018 року до 01.04.2018 року), 05.04.2018 року подала на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення не визнала, показала суду, що у 2008 році була прийнята на роботу до Татарбунарського відділення Саратської ОДПІ, склала присягу державного службовця. З 27.03.2011 року по 27.04.2017 року перебувала у декретній відпустці до досягнення дитини шестирічного віку
З 27.04.2017 року звільнена з посади за угодою сторін, подала дві декларації на офіційний сайт НАЗК у 2017 році. Отримавши письмове повідомлення в середині березня 2018 року про необхідність подання декларації за 2017 рік, 31.03.2018 року з'явилась до Арцизьської ОДПІ для подання декларації, яку своєчасно не подала у зв'язку з несправністю електронного ключа, та 05.04.2018 року подала декларацію. В подальшому ОСОБА_1 свою вину в чиненні адміністративного правопорушення визнала в повному обсязі, пояснила суду, що несвоєчасно подала декларацію до сайту НАЗК.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення обов'язковому з'ясуванню підлягають обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом у відповідності до норм КУпАП досліджено письмові докази, на підставі, яких суд дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення.
Так, з протоколу про адміністративне правопорушення за № 608 від 05.09.2018 року вбачається, що датою виявлення правопорушення вчиненого ОСОБА_1 визначено 27.06.2018 року, в протоколі міститься підпис ОСОБА_1 щодо згоди зі змістом протоколу про адміністративне правопорушення (а.с. 4).
Присягою державного службовця від 11.11.2008 року, наказом від 10.11.2008 року за № 99-0, наказом начальника Саратської ОДПІ від 24.12.2013 року, за № 80, попередженням про спеціальні обмеження встановлені Законом України «Про боротьбу з корупцією» встановлено, що ОСОБА_1 прийнято на посаду податкового інспектора Татарбунарського відділу Саратської МДПІ, в подальшому присвоєного 2 ранг державного службовця, попереджено про спеціальні обмеження (а.с. 8-15).
З наказу Саратської ОДПІ від 28.05.2014 року вбачається, що ОСОБА_1 надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення 3 років, з 28.05.2014 року по 28.03.2018 року, строк якої продовжено до 28.03.2018 року (а.с.17-18).
Наказом начальника Арцизьської ОДПІ від 27.04.2017 року за № 16-0 ОСОБА_1 звільнено з посади головного державного інспектора Татарбунарського відділення ГУ ДФС в Одеській області за п. 1 ст. 36 КЗпП України (а.с. 19).
Реєстром поштових відправлень Арцизьської ОДПІ, поштовим повідомлення про вручення, листом Арцизьської ОДПІ встановлено, що на адресу ОСОБА_1 було відправлено листа, яким останню інформовано про необхідність подання щорічної декларації до 01.04.2018 року. Лист отримано ОСОБА_1 17.02.2018 року (а.с. 21-24).
З результатів пошуку єдиного державного реєстру декларацій вбачається, що ОСОБА_1, електронну декларацію, тип «після звільнення» подала 05.04.2018 року о 14 год. 37 хв. (а.с. 30).
Зі змісту п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону від 14.04.2014 року за № 1700-VII вбачається, що дія зазначеного Закону поширюється на державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1, абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, результатів пошуку єдиного державного реєстру декларацій, ОСОБА_1, головний державний інспектор Татарбунарського відділення Арцизьської ОДПІ, електронну декларацію, за типом «після звільнення» подала 05.04.2018 року о 14 год. 37 хв., доказів поважності причин несвоєчасного подання декларації суду не надала.
Таким чином, дослідивши докази у їх сукупності, достатності та взаємозв'язку суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями, які виразились у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1, ступінь її вини у вчиненні адміністративного правопорушення, вчинення нею правопорушення вперше, наявність на утриманні двох дітей, відсутність обставин, які обтяжують та пом'якшують відповідальність, суд, вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції статті, як такого, що буде достатнім для її виправлення та запобігання вчинення порушення в майбутньому.
Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 352,40 гривень, який підлягає стягненню з ОСОБА_1 на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 245, 280, 283, 284 КУпАП, п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1, абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.04.2014 року за № 1700-VII суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень в дохід держави (р/р 31113106015475, отримувач УК у Татарбунарському районі / Татарбунарський район/ 21081100 ЄДРПОУ 38012170).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в особі Державної судової адміністрації України в розмірі 352,40 гривень (стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ - 37993783, м.Київ, 01601; реквізит рахунка для зарахування надходжень: отримувач - ГУК у м.Києві/ м. Київ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя О. Я. Сметаняк