
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа: №711/10891/17 Головуючий у 1-й інстанції: Колода Л.Д.
Суддя-доповідач: Земляна Г.В.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2018 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - судді Земляної Г.В.
суддів Мельничука В.П., Лічевецького І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2
на рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 04 травня 2018 року
у справі №711/10891/17 (розглянутої у спрощеному проваджені)
за позовом ОСОБА_2
до відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И Л А :
У грудні 2017 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання неправомірними дій та бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про захист і поновлення порушених прав на перерахунок пенсії та про зобов'язання стягнення недоотриманих пенсійних сум.
Позовні вимоги мотивує тим, що він в жовтні 1990 року звільнився з військової служби за станом здоров'я з посади старшого офіцера-оператора повітряного командного пункту Головнокомандувача військами ППО Збройних Сил. 1990 року йому призначена пенсія за вислугою років, довічно, яка перераховувалася відповідно до пенсійних законів і постанов при настанні для цього відповідних обставин. Разом з тим, перерахунок розміру раніше призначеної пенсії ГУ ПФ України в Черкаській області проводився з системним порушенням Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (2262-12) та постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», і починаючи з 01.01.2008 регулярно не враховувалися підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, що відбувалися відповідно наказів Міністра оборони України та «Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», затвердженою наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 №260 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 за №638/15329, які видані ним на підставі делегованих Кабінетом Міністрів України повноважень.
Рішенням Придніпровського районного суду м. Черкаси від 04 травня 2018 року позов задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо застосування законів України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 у зворотній дії у часі стосовно нарахування пенсійного забезпечення ОСОБА_2 Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплату раніше призначеного пенсійного забезпечення з настанням обставин, що наступили відповідно до рішення №300/1/С/1555 від 07.06.2011 року та наказу Міністерства оборони України від 17.06.2011 року №338 із застосуванням для його перерахунку 86% від суми грошового забезпечення військовослужбовців за відповідною посадою. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позовних вимог позивачем було подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати рішення суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позову та прийняти в цій частині нове рішення, яким задовольнити позов у повному обсязі. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необґрунтованість та необ'єктивність рішення суду, порушення судом норм матеріального права, що є підставою для скасування судового рішення.
Доводи апеляційної скарги ґрунтуються на тому, що відповідач зобов'язаний проводити перерахунок пенсії позивача з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та щорічної грошової допомоги.
Відзив (заперечення) на апеляційну скаргу відповідачем не надано.
В судовому засіданні представник позивача та позивач підтримали вимоги та доводи апеляційної скарги та просили скасувати рішення суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позовних вимог й прийняти в цій частині нову постанову про задоволення позову у повному обсязі, посилаючись на порушення судом при винесенні рішення норм процесуального та матеріального права.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи був належним чином повідомлений, про причини неявки суду не повідомив.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а рішення суду слід залишити без змін, з наступних підстав.
Відповідно до положень ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Згідно зі ст. 315, ст.316 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_2 з 22.11.1990 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
06 жовтня 2017 року та 28 листопада 2017 року ОСОБА_2 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області з заявою щодо правильності визначення складових грошового забезпечення при обчисленні розміру пенсії та прийняттям рішення про перерахунок пенсії відповідно до закону, у зв'язку з підвищенням посадових окладів, установлення додаткових видів грошового забезпечення, премій тощо.
Листами від 26 жовтня 2017 року та від 18 грудня 2017 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області було надано відповідь на зазначені заяви позивача. Так пенсійним органом повідомлено позивача, що пенсія позивачу була призначена та виплачувалась відповідно до довідок про грошове забезпечення виданих компетентними органами. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою для перерахунку пенсії не враховуються. Також зазначено, що чинним Порядком передбачено проведення перерахунку пенсій у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України. Чинним законодавством не передбачено проведення перерахунків пенсій, у зв'язку з виданням будь-яким міністерством власних наказів. Водночас зазначено, що Указ Президента України №925/96 від 04.10.1996 згідно з яким військовослужбовцям Збройних Сил України виплачували премію в розмірі 33,3% з 01.01.2008 втратив чинність на підставі Указу Президента №1234/2007 від 18.12.2007.
Вважаючи, неправомірними дії та бездіяльність відповідача позивач звернувся із відповідним позовом до суду за захистом своїх прав.
Так ОСОБА_2 просив:
1) визнати неправомірні дії та бездіяльність пенсійного фонду;
2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області перерахувати раніше призначену ОСОБА_2 пенсію та виплатити її за минулий час з урахуванням:
- військового звання полковник - 135 грн.;
- посадового окладу - 1200 грн.;
- надбавки за вислугу 40% - 534 грн.;
-додаткових видів грошового забезпечення, надбавок та доплат установлених «Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам» - з дати набрання чинності наказом МОУ від 11.06.2008 №260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 №638/15329:
- надбавки за виконання особливо важливих завдань100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років - 1869,3 грн. (як особі офіцерського складу, яка відповідно до п.15.1 - 15.2 Інструкції розділу ХV, проходить службу в командуваннях видів ЗСУ) і за своїми функціональними обов'язками та положеннями про відповідні структурні підрозділи безпосередньо розробляє, проводить експертизу проектів законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, міжнародних договорів,
- наказів міністерства оборони України з дати набрання чинності;
- доплати за науковий ступінь кандидата наук 15% від посадового окладу - 180 грн.;
- 15% від посадового окладу - 180 грн. надбавки за режимні умови служби та допуск до державної таємниці (допуск по формі 2);
- 40% від посадового окладу за проходження служби на посадах льотного складу та польоти в складі екіпажів літаків і вертольотів - 480 грн. згідно п.14.1.2 Інструкції;
-35% від посадового окладу, як особі офіцерського складу, яка проходить військову службу і яка займає посаду льотного складу і виконує польоти за планами бойової (навчально-льотної) підготовки у складі екіпажів літаків, вертольотів (повітряних пунктів управління, літаючих лабораторій) - 420 грн. згідно п.14.2.7 Інструкції;
- 12% від посадового окладу за класну кваліфікацію, як особа офіцерського складу - військовий льотчик 1 класу - 144 грн. згідно п.19.1.3 розділу ХІХ Інструкції; 7% посадового окладу за здійснені стрибки з парашутом (49 стрибків по запису в політній книжці) - 59,5 грн. згідно п.26.1 розділу ХХVІ Інструкції; премії: 84% суми грошового забезпечення з 01.01.2008 року згідно наказу міністра оборони України від 14.04.2007 №175;
- 33,3% суми грошового забезпечення з 01.01.2008 року; 90% від посадового окладу згідно наказу Міністра оборони України від 25.06.2013 року з 01.06.2011 року;
3) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області перерахувати раніше призначену ОСОБА_2 пенсію та виплатити її за минулий час з урахуванням грошової допомоги: для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення, що виплачується відповідно до п.30.1 Інструкції особам офіцерського складу один раз на рік починаючи з 2008 року; матеріальної допомоги один раз на рік в розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, для вирішення соціально-побутових питань, що виплачується відповідно до п.33.1 розділу ХХХІІІ Інструкції починаючи з 2008 року; 86 % грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовця (вислуга років - 23);
4) стягнути з відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області розмір пенсії ОСОБА_2 з урахуванням вищезазначеного військового звання полковника, відповідного посадового окладу, надбавок та доплат, додаткових видів грошового забезпечення, премії;
5) стягнути з відповідача розмір пенсії ОСОБА_2 з урахуванням грошової допомоги: для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення, що виплачується відповідно до п.30.1 Інструкції особам офіцерського складу один раз на рік починаючи з 2008 року; матеріальної допомоги один раз на рік в розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, для вирішення соціально-побутових питань, що виплачується відповідно до п.33.1 розділу ХХХІІІ Інструкції починаючи з 2008 року.
Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні частини позовних вимог ОСОБА_2 виходив з того, що правових підстав для перерахунку пенсії немає.
Відповідно до положень ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Колегія суддів під час апеляційного розгляду справи виходить з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи під час проходження служби ОСОБА_2 обіймав посаду старшого офіцеру-оператора оперативної групи 151 повітряного пункту управління військ ППО та відповідно до наказу №01539 від 27.10.1990 був звільнений з Збройних Сил у зв'язку з хворобою та з листопада 1990 року отримує пенсію.
Згідно з витягу з наказу Міністра оборони СРСР №01539 від 22.10.1990 полковника ОСОБА_2, старшого офіцера оператора оперативної групи військової частини 03374 звільнено з дійсної військової служби в запас, у зв'язку з хворобою.
23 листопада 1990 року начальником пенсійної групи Дніпропетровського облвійськомата позивача поставлено на облік та призначена пенсія виходячи з складової окладу та військового звання у розмірі 250,00 руб .
Відповідно до Закону України про «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", та довідки Черкаського обласного військового комісаріату ОСОБА_2 була перерахована пенсія за вислугу років з 01.09.2008.
При обчислені пенсії було враховане грошове забезпечення:
- посадовий оклад - 1085,00;
- оклад за військове звання - 135,00;
- процентна надбавка за вислугу років 40%- 488,00;
- надбавка за умови режимних обмежень, допуск Ф.2 15%- 162,75;
- доплата та науковий ступінь кандидата наук 15% - 162,75;
- ноус. наземн.авіа спеціалістів за безпеки польотів 35% ;
- надбавка за особливо важливі завдання 50% -854,00;
- премія 10% - 108,50.
Основний розмір пенсії складає 86 % грошового забезпечення (вислуга років 32 роки) у розмірі 2903,15 грн.
В подальшому пенсійним фондом були здійснені перерахунки пенсії, так відповідно до перерахунку:
- від 03.03.2008 сума пенсії складала 3375,75 грн.;
- від 01.01.2012 сума пенсії складає 3314,15 грн.;
- від 01.12.2013 сума пенсії складає 3869,50 грн.
- від 01.09.2015 сума пенсії складає 4048,86 грн.
- - від 01.10.2017 сума пенсії склала 4121,00 грн.
- від 01.01.2018 сума пенсії склала 5862 грн.
Не погоджуючись з вищенаведеними складовими грошового забезпечення з якого йому перерахована пенсія, позивач навівши свої доводи звернувся з заявою до пенсійного фонду.
Листом ГУПФ України у Черкаській області відмовлено позивачу в перерахунку пенсії посилаючись на те, що рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення Кабінетом Міністрів України не приймалось, та інших повідомлень про перерахунок пенсії військових пенсіонерів до органів Пенсійного фонду не надходило, тому підстави для здійснення перерахунку відсутні.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону №2262-XII перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених для поліцейських.
Статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», доповнено вказаною частиною згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 №900-VIII, який набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування (з 29.12.2015).
Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» визначений постановою Кабінету Міністрів від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45).
У відповідності до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Згідно пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.
Як зазначає відповідач, МВС України повідомило Пенсійний фонду України про підстави перерахунку пенсій, в свою чергу Пенсійний фонд повідомив свої головні управління в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Як вже зазначалося вище, у відповідності до вимог Порядку № 45 відповідними підрозділами Міністерства Оборони України було підготовлено довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу.
Водночас, згідно із частиною сьомою пункту 5 Порядку додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються; згідно з частиною п'ятою пункту 5 Порядку інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія виплачуються в середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Відповідно до правового висновку викладеного у постановах Верховного Суду від 12 березня 2018 року у зразковій справі №802/2196/17-а (Пз/9901/1/18), а саме: що відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку №45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Згідно нормами п. 5 ч. 2 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Враховуючи встановлені обставини колегія суддів дійшла висновку, що підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні.
Твердження апелянта, що всі надбавки які виплачувались йому на час служби мають бути включені в довідку та враховані під час здійснення перерахунку пенсії, що підтверджує позиція викладена в постанові Вищого адміністративного суду України, колегія суддів не приймає до уваги, з огляду на наявну позицію Верховного Суду висловлену в у постанові від 12 березня 2018 року у зразковій справі №802/2196/17-а (Пз/9901/1/18), відповідно до якої додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Посилання позивача на ту обставину, що пенсійний фонд не врахував розмір посадового окладу встановленого постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та посадового окладу для старшого офіцера, що встановлений додатком №1 до зазначеної постанови Кабінету Міністрів України, а також те, що неправильно визначив в 2008 році розмір посадового окладу згідно наданої Дніпропетровським обласним військовим комісаріатом довідки, колегія суддів не приймає до уваги, оскільки зазначені вимоги не стосуються відповідача, оскільки ним була здійснено перерахунок пенсії позивача за наданими довідками компетентних органів та до повноважень відповідача не входить обов'язок перевірки довідок поданих військовими комісаріатами.
Разом з тим даних, що позивач оскаржував дії установ, які надавали довідки відсутні.
Твердження апелянта про те, що у розрахунок пенсії повинні включатись щорічні одноразові виплати на оздоровлення та матеріальна допомога, колегія суддів не приймає до уваги, оскільки дані виплати носять разовий характер і не підлягають включенню до сум щомісячних виплат.
Судом апеляційної інстанції враховується, що згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Відповідно до пункту першого частини першої статті 315 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
За змістом частини першої статті 316 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів вважає, що в рамках апеляційної скарги підстав для зміни чи скасування рішення суду першої інстанції немає.
На підставі викладеного, керуючись 34, 242, 243, 246, 308, 310, 316, 321,322, 325, 328, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення.
Рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 04 травня 2018 року - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів із дня складання повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного суду у порядку ст.329-331 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя: Г.В. Земляна
Судді: В.П. Мельничук
І.О. Лічевецький
Повний текст постанови виготовлено 20 вересня 2018 року.