
Справа № 1540/3561/18
У Х В А Л А
21 вересня 2018 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання незаконним та скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ
17 липня 2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання незаконним та скасування податкових повідомлень-рішень № 0265624-1309-1552 від 07.05.2018 року, № 0308831-1309-1552 від 10.05.2018 року, № 0308832-1309-1552 від 10.05.2018 року та № 0308830-1309-1552 від 10.05.2018 року щодо нарахування податку на загальну суму 58567,74 грн. у повному обсязі.
Ухвалою суду від 23 липня 2018 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 та відкрито провадження у справі. Визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи. Витребувано у Головного управління ДФС в Одеській області належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0265624-1309-1552 від 07.05.2018 року, № 0308831-1309-1552 від 10.05.2018 року, № 0308832-1309-1552 від 10.05.2018 року та № 0308830-1309-1552 від 10.05.2018 року.
Суд зазначає, що одним із основних засад (принципів) адміністративного судочинства є офіційне з’ясування всіх обставин у справі.
Відповідно до ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.ч.1, 4 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
За приписами КАС України обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до частини 3 ст. 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно із ч 3 ст. 80 КАС України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Враховуючи те, що з матеріалів справи неможливо встановити, яке податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області стосується яких об’єктів нерухомості, належних ОСОБА_1, суд вважає необхідним витребувати у Головного управління ДФС в Одеській області обґрунтований розрахунок нарахованих за спірними податковими-повідомленнями рішеннями сум, по кожному податковому-повідомленню рішенню, яке є предметом розгляду у даній справі, із зазначенням у ньому:
- інформації щодо об’єкту нерухомого майна (адреси, типу, площі, розмір частки та документ, що підтверджує право власності);
- ставки податку, яку застосовано (з посиланням на відповідну норму чи/та рішення органу місцевого самоврядування);
- пільги, якщо такі застосовувались (із наданням відповідного розрахунку та пояснень щодо нормативно-правового акту, який регулює здійснення такого розрахунку);
- періоду, за який відповідний податок нарахований (із зазначенням дати набуття та припинення права власності та документа, на підставі якого встановлено відповідні дані);
- нормативного обґрунтування здійсненого розрахунку.
Згідно ч.1 ст.12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч.5 ст.12 КАС України умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст.257 КАС України у за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Відповідно до положень п.20 ч.1 ст.4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Відповідно до частини 3 статті 12 КАС України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з частиною 3 статті 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно ч. 6 ст. 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Згідно з положеннями ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
Завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з’ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи;6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Таким чином, оскільки для вирішення даної адміністративної справи існує необхідність в отриманні додаткових доказів та інформації з боку відповідача, зважаючи на строк для розгляду даної справи в порядку ст.262 КАС України, суд дійшов висновку про доцільність розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання незаконним та скасування податкових повідомлень-рішень в порядку загального позовного провадження.
Разом з цим, суд зазначає, що всі подані сторонами до 21.09.2018 року письмові докази будуть враховані судом при постановленні рішення по справі.
Керуючись ст.ст. 12, 173, 179-181, 248, 257, 260 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання незаконним та скасування податкових повідомлень-рішень проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 18.10.2018 року о 10:00 год. у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 14, зала судових засідань №14 (2-й поверх).
Роз’яснити, що розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання копії даної ухвали. Відзив подається до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відповідно до ч.4 ст.159 КАС України, неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Встановити позивачу п’ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив.
Встановити відповідачу п’ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення.
Зазначити учасникам справи, що копії заяв по суті справи одночасно з поданням до суду повинні бути надіслані іншим учасникам справи.
Витребувати у Головного управління ДФС в Одеській області обґрунтований розрахунок нарахованих за спірними податковими-повідомленнями рішеннями сум, по кожному податковому-повідомленню рішенню, яке є предметом розгляду у даній справі, із зазначенням у ньому:
- інформації щодо об’єкту нерухомого майна (адреси, типу, площі, розмір частки та документ, що підтверджує право власності);
- ставки податку, яку застосовано (з посиланням на відповідну норму чи/та рішення органу місцевого самоврядування);
- пільги, якщо такі застосовувались (із наданням відповідного розрахунку та пояснень щодо нормативно-правового акту, який регулює здійснення такого розрахунку);
- періоду, за який відповідний податок нарахований (із зазначенням дати набуття та припинення права власності та документа, на підставі якого встановлено відповідні дані);
- нормативного обґрунтування здійсненого розрахунку.
Зобов’язати Головне управління ДФС в Одеській області надати до Одеського окружного адміністративного суду витребувані судом докази у 15-денний строк до з моменту отримання копії ухвали суду.
Веб-адреса сторінки Одеського окружного адміністративного суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://adm.od.court.gov.ua/sud1570/.
Справа розглядатиметься суддею одноособово.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Вовченко