
10.3.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 вересня 2018 року СєвєродонецькСправа № 1240/2832/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради про визнання протиправними дій щодо відмови у прийнятті заяви на отримання допомоги при народженні дитини, визнання причину пропуску поважною та поновлення строку для подачі подання заяви на отримання допомоги при народженні дитини, зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
19 вересня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради, в якому просив суд:
- визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради щодо відмови у прийнятті заяви на отримання допомоги при народженні дитини – незаконними;
- визнати причини пропуску поважними та поновити позивачу строк для подання заяви до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради на отримання допомоги при народженні дитини;
- зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради зробити призначення та відповідну виплату допомоги при народженні дитини.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд встановив таке.
Відповідно до пункту 5 частини п’ятої статті 160 КАС України у позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однією із позовних вимог є визнання дій Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради щодо відмови у прийнятті від позивача заяви на отримання допомоги при народженні дитини – незаконними та визнання причини пропуску поважними та поновлення строку для подання заяви до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради на отримання допомоги при народженні дитини.
З доданого до позовної заяви повідомлення відповідача про відмову соціальної допомоги № 6499 вбачається, що ОСОБА_1 відмовлено в призначенні соціальної допомоги при народженні дитини згідно ст. 11 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 №2811- XII у зв’язку з тим, що звернення за призначенням допомоги надійшло пізніше 12 календарних місяців після народження. Тобто заява ОСОБА_1 на отримання допомоги при народженні дитини розглянута по суті та відповідачем винесено рішення – відмовлено у призначені соціальної допомоги.
Самого рішення про відмову у призначені соціальної допомоги при народжені дитини позивачем не надано.
Згідно з частиною четвертою статті 161 КАС України позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частинами першою, другою статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Письмовими доказами відповідно до частини першої статті 94 КАС України є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Згідно з частинами другою, четвертою, п’ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації “Вимоги до оформлювання документів” (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів “Згідно з оригіналом”, назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).
До позовної заяви позивачем додані письмові докази, які не засвідчені належним чином.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради про визнання протиправними дій щодо відмови у прийнятті заяви на отримання допомоги при народженні дитини, визнання причину пропуску поважною та поновлення строку для подачі подання заяви на отримання допомоги при народженні дитини, зобов’язання вчинити певні дії слід залишити без руху.
Керуючись статтями 5, 160, 161, 169, 248, 256, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради про визнання протиправними дій щодо відмови у прийнятті заяви на отримання допомоги при народженні дитини, визнання причину пропуску поважною та поновлення строку для подачі подання заяви на отримання допомоги при народженні дитини, зобов’язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 5-ти (п’яти) календарних днів з дня отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:
- уточної позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України,
- зазначити та надати докази відмови у прийнятті самої заяви на отримання соціальної допомоги при народженні дитини або уточнити позовні вимоги з урахуванням зазначеної в позовній заяві обставини відмови у виплаті допомоги за результатами розгляду заяви.
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяОСОБА_2