
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 вересня 2018 р. Справа№0540/5755/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Череповський Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про зобов’язання провести перерахунок пенсії з урахуванням додаткового грошового забезпечення та провести відповідні нарахування недоотриманої пенсії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі – Позивач) звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - Відповідач) про зобов’язання провести перерахунок пенсії з урахуванням додаткового грошового забезпечення та провести відповідні нарахування недоотриманої пенсії.
В обґрунтування заявлених вимог Позивач зазначив наступне.
Він до 30.09.2017 року працював в органах Державної служби України з надзвичайних ситуацій. В періоди з 22.07.2015 по 27.07.2015, з 30.08.2015 по 18.10.2015, з 22.10.2015 по 21.12.2015, з 07.01.2016 по 31.03.2016, з 18.04.2016 по 03.07.2016, з 27.08.2016 по 13.11.2016, з 28.11.2016 по 06.12.2016, з 11.12.2016 по 17.04.2017, з 07.05.2017 по 14.05.2017, з 18.05.2017 по 13.06.2017, з 18.06.2017 по 16.07.2017, з 18.08.2017 по 30.09.2017, з 13.10.2017 по 19.12.2017, з 23.12.2017 по 29.12.2017, з 13.01.2018 по 27.04.2018 він безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення АТО у Донецькій області. За вказані періоди йому була нарахована і виплачена винагорода за участь в АТО, з якої утримувався єдиний соціальний внесок. Позивач перебуває на обліку у Відповідача та з 01.10.2017 йому призначена пенсія на підставі ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». При призначенні йому пенсії Відповідачем не була врахована грошова винагорода за участь в АТО, згідно довідки ГУ ДСНС України у Донецькій області від 02.10.2017 № 12/14/97. В березні 2018 року він звернувся до Відповідача з питання, чи врахована при розрахунку пенсії винагорода за участь в антитерористичній операції. 26 березня 2018 року Відповідач надав йому відповідь № 944-Н-02, згідно якої вказана винагорода має разовий характер та відповідно не враховується під час визначення розміру пенсії. Позивач вважає вказану відповідь протиправною.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20 липня 2018 року провадження по справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження.
10 серпня 2018 року Відповідачем надано відзив на адміністративний позов, у якому зазначено, що виплата винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичної операції визначається постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2016 року № 18 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового, начальницького складу та поліцейських». На теперішній час Законами України вказаний вид виплат (винагород) не включено до переліку щомісячних додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які враховуються при обчисленні розміру пенсії за Законом № 2262. Крім того, винагорода за участь в АТО - це тимчасові виплати. Враховуючи вищевикладене, не має жодних правових підстав для проведення перерахунку пенсії Позивачу. Просив відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.
Сторони в судове засідання не з’явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно до частини 9 статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проходив службу в Головному управлінні ДСНС України у Донецькій області, та відповідно до наказу Головного управлінні ДСНС України у Донецькій області від 28.09.2017 року № 459 – 30 вересня 2017 року виключений з кадрів ДСНС України. Вказані обставини підтверджуються витягом з наказу від 28.09.2017 року № 459 (а.с. 9).
Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Донецькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з 01 жовтня 2017 року. Вказаний факт Відповідачем не заперечується.
Із довідки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області № 392 від 21.06.2018 про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України вбачається, що Позивач у періоди з 22.07.2015 по 27.07.2015, з 30.08.2015 по 18.10.2015, з 22.10.2015 по 21.12.2015, з 07.01.2016 по 31.03.2016, з 18.04.2016 по 03.07.2016, з 27.08.2016 по 13.11.2016, з 28.11.2016 по 06.12.2016, з 11.12.2016 по 17.04.2017, з 07.05.2017 по 14.05.2017, з 18.05.2017 по 13.06.2017, з 18.06.2017 по 16.07.2017, з 18.08.2017 по 30.09.2017 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції у Донецькій області (а.с. 11).
Відповідно до довідки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області № 393 від 21.06.2018, Позивач дійсно у період з з 13.10.2017 по 19.12.2017, з 23.12.2017 по 29.12.2017, з 13.01.2018 по 27.04.2018 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції в Донецькій області (а.с. 12).
Як вбачається з довідки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області № 12/14/97 від 02.10.2017 року Позивачу була нарахована та виплачена винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції за період проходження служби з жовтня 2015 року по вересень 2017 року, яка становить у загальному розмірі 33248,10 грн. (а.с. 10).
З винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції в повному обсязі утримувався єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що підтверджується листом Головного управління ДСНС України у Донецькій області № 12/05/4360 від 12.09.2018 року (а.с. 36).
Згідно листа Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 26.03.2018 року № 944-Н-02, Позивачу було відмовлено у включенні винагороди за безпосередню участь в АТО до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії у зв'язку з тим, що винагорода за безпосередню участь в АТО не входить до переліку складових грошового забезпечення, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та п.7 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей, затвердженого Постановою КМУ від 17.07.1992 №393 (а.с.13).
Стаття 24 Конституції України гарантує рівність конституційних прав і свобод та рівність всіх громадян перед законом.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Спірні правовідносини врегульовано Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262), постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» від 17.07.1992 № 393 (далі - Постанова № 393).
Закон № 2262 визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Питання виплати щомісячної додаткової грошової винагороди регламентовані нормами постанови КМУ № 889 від 22 вересня 2010 року (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до частини третьої статті 43 Закону № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Частиною першою статті 9 Закону № 2011-ХІІ установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.201 року № 18 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських» встановлена грошова винагорода за участь в антитерористичних операціях.
Зазначена грошова винагорода виплачується в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Генеральної прокуратури України, особам рядового і начальницького складу Державної пенітенціарної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій та поліцейським за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду.
Розміри винагороди визначаються пропорційно часу участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду.
Таким чином, названа грошова винагорода відноситься до складу грошового забезпечення осіб, які приймають участь в АТО постійно з часу її запровадження, і має щомісячний характер.
Аналогічна правова позиція викладена в Постанові Верховного Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 26 червня 2018 року у справі № 420/1232/16-а.
Вищевказані норми матеріального права дають підстави вважати, що грошова винагорода за участь в антитерористичній операції відноситься до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Як встановлено судом, Позивач фактично отримував вказану винагороду та з неї утримувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а тому суд приходить до висновку про включення її до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії за вислугу років.
Відповідно до статті 43 Закону № 2262-XII призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.
Порядком № 3-1 установлено, що заяви про призначення пенсії за вислугу років особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України.
Пунктом 7 Порядку № 3-1 передбачено для призначення пенсії необхідність подання серед інших документів грошового атестату, або довідки про розмір грошового забезпечення, а також довідки про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби.
Відповідно до п. 12 Порядку № 3-1, уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.
Орган Пенсійного фонду України не може самостійно, без наявності відповідної довідки, визначати розмір і види складових грошового забезпечення, з яких здійснюється обчислення розміру пенсії.
Як вбачається з наявних в матеріалах справи доказів, в матеріалах пенсійної справи Позивача наявна довідка від 02.10.2017 року № 12/14/97 про додаткові види грошового забезпечення з жовтня 2015 року по вересень 2017 року, в якій зазначена винагорода за безпосередню участь в АТО за період з 01.10.2015 року по 30.09.2017 року (а.с. 24).
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.
Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Згідно ст. 8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Статтею 8 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до приписів статті 51 Закону № 2262-ХІІ, при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Висновком Верховного Суду України, викладеним в постанові від 22 квітня 2014 року по справі 21-484а 13 встановлено, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню, а перерахунок йому пенсії має бути здійснений з моменту нарахування пенсії, з урахуванням виплаченої йому винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за період проходження служби в Головному управлінні ДСНС України в Донецькій області з жовтня 2015 року по вересень 2017 року у сумі 33248,10 грн., з якої утримувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно з частиною другою статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З метою ефективного захисту прав Позивача, про захист яких вона просить, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об'єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім та необхідним (ефективним).
Так, суд вважає, що додатково до обраного Позивачем способу захисту його порушених прав слід визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не врахування при призначенні ОСОБА_1 пенсії винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за період проходження служби в Головному управлінні ДСНС України в Донецькій області з жовтня 2015 року по вересень 2017 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Судовий збір, що підлягає розподілу у відповідності до вимог ст. 139 КАС України - відсутній.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-9, 19-20, 22, 25-26, 72-78, 90, 139, 241-246, 255, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (87500, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Троїцька, б. 20, кв. 61, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84121, Донецька обл., м. Слов’янськ, пл. Соборна, 3, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 13486010) про зобов’язання провести перерахунок пенсії з урахуванням додаткового грошового забезпечення та провести відповідні нарахування недоотриманої пенсії – задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не врахування при призначенні ОСОБА_1 пенсії, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за період проходження служби в Головному управлінні ДСНС України в Донецькій області з жовтня 2015 року по вересень 2017 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок призначеної пенсії з урахуванням фактично отриманої ним суми щомісячної додаткової грошової винагороди за участь в антитерористичній операції за період з жовтня 2015 року по вересень 2017 року, з 01.10.2017 (з моменту призначення пенсії), та здійснити нарахування та виплату недоотриманої пенсії.
Рішення складене в повному обсязі 20 вересня 2018 року.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Череповський Є.В.