
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
УХВАЛА
про відмову в задоволені заяви про зміну способу
та порядку виконання рішення суду
20 вересня 2018 року Справа № 915/776/17
м. Миколаїв.
Господарський суд Миколаївської області,
головуючий суддя Коваль Ю.М.,
при секретарі Матвєєвій В.В.,
з участю представників від заявника (стягувача) – ОСОБА_1, дов. від 31.12.2018 № 14,
та від Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області – ОСОБА_2, дов. від 19.02.2018 № 7/11,
від боржника, Першої миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області, представник не явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні
заяву Головного управління статистики у Миколаївській області
про зміну способу та порядку виконання рішення суду від 31.08.2017
у справі № 915/776/17
за позовом Головного управління статистики у Миколаївській області,
вул. Спаська, 75, м. Миколаїв, 54001,
до Першої миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області,
вул. Шевченка, 42, м. Миколаїв, 54030,
про зобов’язання внести запис до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо будівлі, котра належить до державної власності, шляхом скасування запису про арешт цієї будівлі, –
В С Т А Н О В И В:
Головне управління статистики у Миколаївській області звернулося з заявою від 06.09.2018 № 19-09/2808-18, зареєстрованою в Господарському суді Миколаївської області суді 11.09.2018 за № 11577/18, про зміну способу та порядку виконання рішення суду від 31.08.2017 в даній справі, а саме, рішення в частині:
“Стягнути з Першої миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області, 54030, вул. Шевченка, 42, м. Миколаїв, ідентифікаційний код 02892729, на користь Головного управління статистики у Миколаївській області, 54001, вул. Спаська, 75, м. Миколаїв, ідентифікаційний код 02361417, грошові кошти в сумі 1600 (одна тисяча шістсот) грн. на відшкодування витрат з оплати позовної заяви судовим збором”,
змінити на:
“Стягнути з Першої миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області на користь Головного управління статистики у Миколаївській області, 54001, вул. Спаська, 75, м. Миколаїв, ідентифікаційний код 02361417, грошові кошти в сумі 1600 (одна тисяча шістсот) грн. на відшкодування витрат з оплати позовної заяви судовим збором, шляхом списання зазначеної суми з рахунку головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, як головного розпорядника коштів, 54020, вул. 8 Березня, 107, м. Миколаїв, ідентифікаційний код 34889877”.
Заяву мотивовано обставинами, що істотно ускладнюють виконання рішення суду в даній справі, а саме, у зв’язку з відмовою виконання виданого на його підставі наказу суду Управлінням державної казначейської служби в Миколаївській області через відсутність у боржника відкритих рахунків в органах Казначейства Миколаївської області, та відмовою органів державної виконавчої служби від прийняття наказу суду до виконання, з посиланням на ч. 2 ст. 6 Закону України “Про виконавче провадження” (далі – Закон), згідно якої рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
У судове засідання від Першої миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області представник не явився, проте від нього надійшло клопотанням про відкладення розгляду заяви, яке відхилено ухвалою суду, із занесенням у протокол судового засідання від 20.09.2018 в даній справі.
Вислухавши думки представників стягувача та викликаного в судове засідання представника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого.
Рішенням Господарського суду Миколаївської області від 31.08.2017 в даній справі вирішено стягнути з Першої миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області на користь Головного управління статистики у Миколаївській області грошові кошти в сумі 1600 грн. на відшкодування витрат з оплати позовної заяви судовим збором.
На виконання зазначеного рішення Господарським судом Миколаївської області видано наказ від 25.09.2017, який стягувачем пред’явлено до виконання Головному управлінню Державної казначейської служби України в Миколаївській області (далі ГУ ДКСУ в Миколаївській області), проте останнє листом від 02.10.2017 № 12-08/2/2528 відмовило у прийнятті цього наказу до виконання, посилаючись на п. 2 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 (далі – Порядок), а саме, на відсутність у боржника, Першої миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області, відкритих рахунків в органах Казначейства.
Законодавством про виконавче провадження встановлено, що рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (ч. 2 ст. 6 Закону).
У відповідності до Порядку, прийнятого Урядом України на виконання зазначених положень Закону, рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються у порядку безспірного списання на підставі виконавчих документів виключно Казначейством та його територіальними органами (далі – органи Казначейства) у порядку черговості надходження таких документів про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів – з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників – у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій) (п.п. 2, 3 Порядку).
Орган Казначейства не пізніше двох робочих днів з наступного робочого дня після надходження виконавчого документа на підставі документів, поданих стягувачем, визначає коди класифікації видатків бюджету і рахунки, з яких проводиться безспірне списання коштів. З дня визначення кодів класифікації видатків бюджету та рахунків орган Казначейства повідомляє боржнику або бюджетній установі, що здійснює централізоване обслуговування боржника, про здійснення безспірного списання коштів з рахунків боржника та не проводить платежі, крім платежів, які визначені у пункті 25 цього Порядку. У повідомленні зазначаються строк подання боржником або бюджетною установою, що здійснює централізоване обслуговування боржника, інформації, пов’язаної з виконанням рішення про стягнення коштів, який не може перевищувати п’яти робочих днів з дати надходження повідомлення, та відомості про не проведення органом Казначейства платежів за платіжними дорученнями боржника або бюджетної установи, що здійснює централізоване обслуговування боржника. Визначені коди класифікації видатків бюджету та/або рахунки, за якими проводиться безспірне списання коштів, можуть бути змінені органом Казначейства за обґрунтованою заявою боржника.
У разі неможливості визначення кодів класифікації видатків бюджету або рахунків, з яких проводиться безспірне списання коштів, орган Казначейства не пізніше двох робочих днів з наступного робочого дня після надходження виконавчого документа надсилає до боржника або бюджетної установи, що здійснює централізоване обслуговування боржника, запит для встановлення відповідних даних із зазначенням строку надання відповіді. Якщо боржник, який є одержувачем бюджетних коштів, повідомляє про те, що заборгованість за виконавчими документами не відповідає заходам, передбаченим бюджетною програмою, які їх уповноважили виконувати, та надає документи, які це підтверджують, орган Казначейства повертає виконавчі документи стягувачу для стягнення таких коштів через органи виконавчої служби (п.п. 28-29 Порядку).
У разі коли для здійснення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з пунктом 35 цього Порядку необхідні додаткові кошти понад обсяг відповідних бюджетних призначень, Казначейство подає протягом одного місяця з дня надходження виконавчих документів Мінфіну пропозиції щодо необхідності внесення змін до закону про Державний бюджет України або виділення коштів з резервного фонду державного бюджету на зазначену мету. Казначейство відкладає безспірне списання коштів державного бюджету та поновлює його з дати набрання чинності законом про внесення змін до закону про Державний бюджет України або рішенням про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету. Казначейство зберігає виконавчі документи до виконання їх у повному обсязі (п. 39 Порядку).
Ураховуючи викладені положення чинного законодавства щодо порядку виконання органами Казначейства судових рішень про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, у тому числі рахунки яких в органах Казначейства відсутні у зв’язку з централізованим обслуговуванням боржника іншою бюджетною установою, суд вважає, що Головне управління статистики у Миколаївській області, як стягувач, не позбавлений права звернення до органу Казначейства для виконання наказу суду в даній справі.
За такого, суд визнає, що стягувачем не доведено обставин, з якими процесуальне законодавство, зокрема ч.ч. 1, 3 ст. 331 ГПК України, пов’язує можливість зміни способу та порядку виконання судового рішення, а тому немає підстав для зміни способу та порядку виконання рішення в даній справі.
Отже, в задоволенні заяви Головного управління статистики у Миколаївській області належить відмовити.
Керуючись ст.ст. 234, 331 ГПК України, суд –
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні заяви Головного управління статистики у Миколаївській області про зміну способу та порядку виконання рішення суду від 31.08.2017 у справі № 915/776/17.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного господарського суду через Господарський суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її оголошення.
Головуючий суддя Ю.М.Коваль.