Постанова № 76603631, 12.09.2018, Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
12.09.2018
Номер справи
204/6382/18
Номер документу
76603631
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 204/6382/18

Провадження № 3/204/2245/18 р.

КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

49006, м. Дніпро, проспект Пушкіна 77-б тел. (056) 371 27 02, inbox@kg.dp.court.gov.ua

_____________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 вересня 2018 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Самсонова В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки національної поліції України, у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого начальником теплового господарства Комунального підприємства «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

про притягнення до адміністративної відповідальності у відповідності до ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И Л А:

14 серпня 2018 року встановлено, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника теплового господарства начальником теплового господарства Комунального підприємства «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради, згідно з п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції станом на 16.09.2016 року), будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року № 1153/29283, перебуваючи на своєму робочому місці, а саме за адресою: м. Дніпро, вул. Будівельників, 24, в денний час доби, без поважних причин, шляхом подачі та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, а саме 17.05.2017 року о 16 годині 29 хвилин, подав щорічну декларацію за 2016 рік особи, які для цілей Закону України «Про запобігання корупції» прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину не визнав та зазначив, що його ніхто не повідомляв про необхідність подання такої декларації, не показував, як це робити та що для цього треба отримувати цифровий ключ у зв’язку з чим він порушив строки подання декларації.

Прокурор Патєха О.Г. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього мінімальний штраф, передбачений санкцією вказаної статті.

Винність ОСОБА_1, в скоєнні адміністративного правопорушення, підтверджується зібраними матеріалами: витягом з Єдиного державного реєстру декларацій щодо декларації ОСОБА_1; наказом директора КП «Комунжилсервіс» ДМР від 21.07.2016 року № 8-к про прийняття на роботу ОСОБА_1 на посаду начальника теплового господарства; посадовою інструкцією начальника теплового господарства Комунального підприємства «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради - ОСОБА_1; а також поясненнями самого ОСОБА_1, в яких він зазначив, що декларацію подав тоді, коли йому надав таке розпорядження директор підприємства.

Таким чином, з вищевказаних документів встановлено, що гр. ОСОБА_1 21 липня 2016 року був призначений на посаду начальника теплового господарства Комунального підприємства «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради.

Згідно своєї посадової інструкції ОСОБА_1 наділений відповідними адміністративно-господарським та організаційно-розпорядчими функціями, та є посадовою особою юридичної особи публічного права.

У відповідності до ст. 81 ЦК України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до Статуту, затвердженого рішенням міської ради № 41/28 від 20.12.2017 року, КП «Комунжилсервіс» (код ЄДРПОУ 38836677) є комунальним унітарним комерційним підприємством, створеним відповідно до рішення Дніпровської міської ради № 35/7 від 26.02.2013 року на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади міста Дніпра.

Таким чином, на підставі п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія вказаного закону, та згідно ст. 1 Закону він є суб’єктом декларування.

Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року (зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за № 958/29088), така система розпочинає свою роботу в два етапи:

-перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування: щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

-декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище;

-другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством».

Проте, на виконання вимог ч. 1 ст. 45 Закону, ОСОБА_1 подав до реєстру декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік з порушенням встановленого законом строку до 01.04.2017, а саме лише 17.05.2017 року.

Згідно відповідей Національного агентства з питань запобігання корупції, дата публікації декларації на сайті співпадає з фактичною датою подання до Реєстру, та обмежень у доступі до Реєстру, які б завадили своєчасному поданню декларацій особами уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (суб’єктами декларування), не було.

Твердження же ОСОБА_1 про те, що він допустив дане правопорушення, оскільки його ніхто не повідомляв про необхідність подання такої декларації, не показував, як це робити та що для цього треба отримувати цифровий ключ, суд вважає безпідставними та необґрунтованими з огляду на те, що в Україні діє презумпція знання законодавства (лат. Ignorantia juris non excusat - незнання закону не вибачається) - кожен вважається таким, що знає закони.

Зокрема, статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, а незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Тому, суд критично ставиться до таких тверджень ОСОБА_1, оскільки вони не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства.

Приймаючи до уваги викладене, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в порушенні вимог фінансового контролю, які виразилися у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

З урахуванням викладеного, а також характеру скоєного правопорушення, особи правопорушника, ступеню його вини та інших вимог ст. 33 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достатнього для його виховання і попередження вчиненню нових правопорушень.

При цьому, відповідно до вимог ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір у розмірі 352 гривні 40 копійок.

Тому, оскільки ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення та притягнуто до адміністративної відповідальності, вважаю необхідним стягнути з нього в дохід держави судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок.

На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284, ч. ч. 1, 2, 3 ст. 294, ч. 1 ст. 303 КУпАП, суддя,-

П О С Т А Н О В И Л А:

Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в порушенні вимог фінансового контролю, які виразилися у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді: штрафу в дохід держави у розмірі 850 грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Дніпропетровської області через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.

Суддя В.В. Самсонова