
Справа № 569/14825/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 серпня 2018 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Діонісьєва Н.М. з участю представника Рівненської митниці ОСОБА_1, розглянувши справу, яка надійшла з Рівненської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТзОВ «Вітал Імпекс», рнокппфо: НОМЕР_1,
-у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 Митного Кодексу України,
В С Т А Н О В И В :
15.08.2017 року з метою декларування товарів, що належать Товариству з обмеженою відповідальністю «Вітал Імпекс» (код ЄДРПОУ 39851607, м. Луцьк, вул. Шевченка, 4, Волинської області), декларантом ТзОВ «БРАЗЕРС ПЛЮС» ОСОБА_3, на виконання договору-доручення про надання послуг по декларуванню товарів №5 від 14.08.2017року на митний пост «Рівне-Центральний» Рівненської митниці ДФС подано митну декларацію типу ЕК10АА, №204010/2017/015014 для проведення митного оформлення та випуску у вільний обіг за межі митної території України (експорт) товару «Нафтопродукти, важкі дистиляти: мастильні матеріали – олива базова SN 150, загальною вагою брутто – 24000 кг. та загальною вагою нетто 24000 кг.. Митна вартість товару становить 576912,73 грн.». Товар експортувався згідно контракту №3/06/2017 від 22.06.2017 року, укладеного ТзОВ «Вітал Імпекс» (код ЄДРПОУ 39851607, м. Луцьк, вул. Шевченка, 4, Волинської області) з фірмою «BitBau Service Gmbh» (10715 Berlin, Bundesplatz, 8 Germany).
До митного контролю та митного оформлення декларантом ТзОВ «БРАЗЕРС ПЛЮС» ОСОБА_3 подано документи: рахунок-фактура №1587357/UA/2017 від 09.08.2017р, контракт №3/06/2017 від 22.06.2017р., НОМЕР_2 від 21.02.2017р., акт приймання – передачі товара №б/н від 09.07.2017р., міжнародну товарно-транспортну накладну №б/н від 14.08.2017р. та специфікацію №1 від 09.08.2017р. до контракту №3/06/2017 від 22.06.2017р..
Відповідно до пункту 6.2 договору-доручення про надання послуг по декларуванню товарів №5 від 14.08.2017року директор ТзОВ «Вітал Імпекс» ОСОБА_2 несе повну юридичну відповідальність за достовірність даних, зазначених у документах, що подаються для оформлення.
У графі 31 митної декларації заявлено відомості «Нафтопродукти, важкі дистиляти: мастильні матеріали – олива базова SN 150 – 24000кг., які перевозяться автомобілем державний реєстраційний номер ELE8G74, автоцистерна державний реєстраційний номер EL821NY.
Під час проведення працівниками Рівненської митниці ДФС, спільно з працівниками ВБ КОЗ УСБУ в Рівненській області та Оперативного Управління ГУ ДФС в Рівненській області, митного огляду товару здійснено: частковий митний огляд – з розкриттям до 20 відсотків пакувальних місць і вибірковим обстеженням транспортного засобу, з метою перевірки відповідності кількості та опису товарів і транспортних засобів даним, зазначеним у митній декларації та відібрано проби товару (акт про взяття проб (зразків) товарів від 18.08.2017р.) для дослідження у лабораторії Департаменту податкових та митних експертиз ДФС (04073, м.Київ, вул. Степана Бандери, 8 копр. 8). Зважування товару та встановлення об’єму не проводилось.
05.09.2017 до Рівненської митниці ДФС від Департаменту податкових та митних експертиз ДФС надійшов Висновок №142005701-1402 від 04.09.2017 р., згідно якого рідина, яка експортується ТзОВ «Вітал Імпекс» є прозорою рідиною жовтого кольору, яка за хімічним складом являє собою суміш на основі аліфатичних вуглеводнів, що містить інші добавки/домішки (ароматичні вуглеводні, тощо). Хімічний склад: масова частка сірки - 4 мг/кг (0,0004 мас.%). Температура спалаху у закритому тиглі - 71,0 град.С. При 250 град.С переганяється 41об.% (включаючи втрати) при 350 град.С переганяється 94 об.% (включаючи втрати) при 356 град.С переганяється 95 об.% (включаючи втрати). Температура початку кипіння складає 173 град.С, температура кінця кипіння становить 372 град.С.”.
В результаті опрацювання Висновку Рівненською митницею ДФС прийнято Рішення про визначення коду товару від 07.09.2017p. № КТ-UA204000-0027-2017, код товару змінено на НОМЕР_3 УКТЗЕД - “Важкі дистиляти: газойлі із вмістом сірки не більш, як 0,001 мас.%, для інших цілей. Хімічний склад: масова частка сірки - 4 мг/кг (0,0004 мас.%). Температура спалаху у закритому тиглі - 71,0 град.С. При 250 град.С переганяється 41об.% (включаючи втрати) при 350 град.С переганяється 94 об.% (включаючи втрати) при 356 град.С переганяється 95 об.% (включаючи втрати). Температура початку кипіння складає 173 град.С, температура кінця кипіння становить 372 град.С.”
Таким чином, директором ТзОВ «Вітал Імпекс» ОСОБА_2 вчинено дії, спрямовані на переміщення товару, а саме важких дистилятів газойлі із вмістом сірки не більш, як 0,001 мас.% (згідно поданих документів: рахунку-фактури №1587357/UA/2017 від 09.08.2017р., акту приймання – передачі товара №б/н від 09.07.2017р., міжнародної товарно-транспортної накладної №б/н від 14.08.2017р. та специфікації №1 від 09.08.2017р. до контракту №3/06/2017 від 22.06.2017р., загальною вагою 24000 кг.) через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товару.
ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, про час та місце рогляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Представник Рівненської митниці в судовому засіданні матеріали про порушення митних правил підтримав і просить застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, передбачене санкцією статті, за якою кваліфіковано його дії.
Заслухавши представника Рівненської митниці, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України.
Частиною 1 статті 257 Митного кодексу України передбачено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, та к і документи на паперовому носії.
Статтею 82 Митного кодексу України визначено, що експорт (остаточне вивезення) - це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобов’язань щодо їх зворотного ввезення.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 83 Митного кодексу України для поміщення товарів у митний режим експорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів у митному режимі експорту, документи на такі товари.
Частиною 3 статті 257 Митного кодексу України визначено, що митна декларація та інші документи, подання яких органам доходів і зборів передбачено Митним кодексу України оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів , мають однакову юридичну силу.
Відповідно до статті 246 Митного кодексу України метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України.
Вина ОСОБА_2 підтверджується матеріалами адміністративної справи, в тому числі протоколом про порушення митних правил № 0645\20400\17 від 22 вересня 2017 року який відповідно до ст. 495 МК України є доказом у справі про порушення митних правил, поясненнями ОСОБА_2 та іншими матеріалами справи.
31 травня 2018 року старшим слідчим з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області винесено постанову про закриття кримінального провадження № 32017180000000056 від 14.09.2017 року.
Згідно ч. 3 ст. 467 Митного кодексу України у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях правопорушника ознак порушення митних правил, адміністративні стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше ніж через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження
З врахуванням наведених обставин, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України та вважає за необхідне накласти штраф в розмірі 100 відсотків вартості товарів з їх конфіскацією.
Керуючись ст.ст.489,495,497-498,527-529 Митного кодексу України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності,передбаченої ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 432000 (чотириста тридцять дві тисячі) грн. 0 коп. з конфіскацією в дохід держави: “Важкі дистиляти: газойлі із вмістом сірки не більш, як 0,001 мас.%, для інших цілей загальною вагою 24000 кг..
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в сумі 352 грн. 40 коп. (триста двадцять грн. 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського міського суду Н.М.Діонісьєва