
Справа № 346/4347/18
Провадження № 3/346/2075/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2018 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
в складі: судді П»ятковського В.І.,
за участю секретаря Іванишин Х.І.,
прокурора Іванківа І.М.
правопорушника ОСОБА_1,
розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, жительки с. Турка, Коломийського району Івано-Франківської області, вчительки Турківської ЗОШ I-III ступенів, депутата П»ядицької сільської ради ОТГ Коломийського району, гр. України,
- за ст. 172- 6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Так, ОСОБА_1 будучи депутатом П’ядицької сільської ради ОТГ Коломийського району, та згідно з підпунктом «б» пуктом 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій органу місцевого самоврядування, за 2017 рік, граничний термін подачі якої був 31 березня 2018 року, подавши таку 18 квітня 2018 року
У судовому засіданні Альберт свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, та пояснила, що в грудні 2016 року обрана депутатом П’ядицької сільської ради ОТГ Коломийського району. Наприкінці березня 2018 року неодноразово намагалася подати електронну декларацію, проте виникли проблеми з дією електронно-цифрового ключа, який як вона розраховувала виданий їй на два роки, а насправді на один. Звернувшись із цим питанням до працівників відділення «ПриватБанку» для виготовлення ЕЦП, з»ясувала, що в її паспорті гр. України не була вклеєна нова фотографія, в зв»язку із чим змушена була звернутися в ГСДМС в Коломийському районі для вклеєння фотографії. Паспорт отримала тільки через три тижні після чого одразу виготовила ЕЦП та подала декларацію у квітні 2018 року.
Просить врахувати, вказане та не обирати суворе стягнення.
Вислухавши пояснення правопорушниці, думку прокурора, який погодився із складеним протоколом і вказав, що наявні докази вказують на вчинення гр. ОСОБА_1, як депутатом місцевої ради, тобто особою на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», порушення яке підпадає під дію даного Закону і за що передбачена адміністративна відповідальність, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Як видно із копії рішення сесії П’ядицької сільської ради об’єднаної територіальної громади Коломийського району від 29 грудня 2016 року № 1-І/2016 про підсумки виборів депутатів П’ядицької сільської ради об’єднаної територіальної громади Коломийського району та витягом із додатку 2 до даного рішення ОСОБА_1 обрано та визнано депутатом П’ядицької сільської ради ( а.с. 25,26).
Згідно довідки П’ядицької сільської ради ОТГ від 16 серпня 2018 року за
№ 425/02-32/22 депутатів П’ядицької сільської ради ОТГ на сесії сільської ради було усно повідомлено про необхідність подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік, отже Альберт ознайомлена із Законом України «Про запобігання корупції» та обов’язком подачі електронних декларацій (а.с.31). Отже відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», за посадою ОСОБА_1, є суб’єктом на якого поширюється дія цього Закону.
Із копії скріншоту з Єдиного державного реєстру декларацій щодо опублікування декларації депутата П’ядицької сільської ради ОТГ ОСОБА_1 вбачається, що така декларація декларантом дійсно була опублікована 18 квітня 2018 року (а.с.9).
Згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», гр. ОСОБА_1, як депутат місцевої ради, є суб’єктом та зобов’язана подати декларацію відповідно до цього Закону.
Частиною першою ст.45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 2 ч. 1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо застосування окремих положень Закону України « Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року за № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.
Таким чином в діях Альберт наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, так як вона будучи особою уповноваженою на виконання функцій органу місцевого самоврядування, несвоєчасно без поважних причин, подала декларацію за 2017 рік.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 33, 221, 283, 284, 285 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення - штраф у розмірі п»ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь стягувача Державної судової адміністрації України ( отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.
Штраф підлягає сплаті не пізніше пятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше пятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Строк предявлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Коломийський міськрайонний суд на протязі десяти днів, з дня винесення постанови.
Суддя П'ятковський В. І.