
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 1340/4233/18
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
20 вересня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. перевірив матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
18.09.2018 на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (79010, АДРЕСА_1), від імені позивачки позовна заява подана та підписана представником/адвокатом ОСОБА_2, до відповідача - Головного управління ДФС у Львівській області (79003, Львівська область, місто Львів, вул. Стрийська, буд. 35) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 15.06.2015 № 731-17, від 30.06.2016 № 4287-13, якими позивачці визначено суму податкового зобов’язання з транспортного податку з фізичних осіб в сумі 25000 грн. кожне.
Позивачка не погоджується з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями, вважає, що ці рішення слід скасувати як протиправні.
Позивачка також просить суд поновити строк звернення до суду, як такий, що пропущений з поважних причин. В позовній заяві позивачка зазначила, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення вона не отримувала. Зазначає, що з 1995 року не проживає за місцем реєстрації місяця проживання, разом з чоловіком та дочкою проживають ІНФОРМАЦІЯ_1, в підтвердження чого надала акт ЛКП «Господар» №1136 від 05.09.2018. Стверджує, що про існування оскаржуваних податкових повідомлень рішень їй стало відомо з ухвали Львівського окружного адміністративного суду № 813/3227/18 від 13.08.2018, відповідно до якої суд відкрив провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Львівській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу на підставі податкових повідомлень-рішень від 15.06.2015 № 731-17, від 30.06.2016 № 4287-13.
Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Пунктом 56.1 статті 56 Податкового кодексу України (далі – ПК України) визначено, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до пункту 56.18. статті 56 ПК України з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.
Згідно з пунктом 102.1 статті 102 ПК України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Суддя врахував викладені позивачем в позовній заяві підстави на обґрунтування поважності причин пропущення позивачем строку звернення до суду та вважає, що строк звернення позивача до суду з цим позовом слід поновити. Це рішення судді на стадії відкриття провадження в адміністративній справі не перешкоджає суду відповідно до приписів частин третьої, четвертої статті 123 КАС України повернутися до вирішення питання про дотримання позивачкою строків звернення до суду з цим позовом, якщо відповідач належними та допустимими доказами спростує обставини, викладені в клопотанні про поновлення строків звернення до суду.
Позовна заява відповідає вимогам статті 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України). Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі на стадії відкриття провадження у справі не встановлено.
Керуючись ст.ст. 19-20, 80, 121, 123, 162-164, 171, 173, 175, 248, 256, 294, 295, пп. 15.5 п.15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суддя –
У Х В А Л И В:
1. Визнати поважними причини пропуску ОСОБА_3 строку звернення до суду з цим позовом та поновити його.
2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
3. Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.
4. Призначити підготовче засідання на 22 жовтня 2018 року о 09:30 год., в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, перший поверх, зал засідань № 13).
5. Запропонувати відповідачу у п’ятнадцятиденний строк з дня одержання цієї ухвали подати суду відзив на позовну заяву, в якому вказати про визнання/заперечення позовних вимог.
Вимоги до змісту та форми відзиву викладено в статті 162 КАС України. До відзиву в т.ч. додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Роз‘яснити відповідачеві, що у разі неподання відзиву у встановлений суддею строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.
6. Зобов’язати відповідача надати суду всі матеріали, які були або мали бути взяті до уваги при вчиненні дій та прийнятті рішення, з приводу якого заявлено цей позов.
7. Роз’яснити учасникам справи, що позивач вправі подати до суду відповідь на відзив, а відповідач – заперечення (вимоги до змісту та форми цих заяв по суті справи викладено в статтях 163-164 КАС України). Для подання суду цих заяв суддя встановлює учасникам справи п’ятиденний строк, який обчислюється: для позивача – від дати отримання відзиву на позов, а для відповідача – від дати отримання відповіді на відзив.
8. Заяви по суті справи (відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення), докази їх надіслання/надання іншим учасникам справи, а також витребувані судом докази мають бути зареєстровані в канцелярії Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) у встановлені цією ухвалою строки. У випадку надіслання документів до суду поштою учасникам справи слід зробити це завчасно, оскільки суддя встановив строки отримання документів канцелярією суду.
9. Надіслати копію цієї ухвали учасникам справи, відповідачу надіслати також копії позовної заяви та копії доданих до неї документів.
10. Інформацію по справі, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України (http://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/) в розділі «Стан розгляду справ».
11. Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала про відкриття провадження може бути оскаржена лише з підстав порушення правил підсудності до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги у п’ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.
Суддя Москаль Р.М.