Постанова № 76551967, 19.09.2018, Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
19.09.2018
Номер справи
336/5393/18
Номер документу
76551967
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

336/5393/18

3/336/1722/18

м. Запоріжжя 19 вересня 2018 року

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Зарютін Павло Вікторович, за участю прокурора Зубкова В.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу у відношенні:

ОСОБА_1, яка народилася 20.11.1985 р. у м. Запоріжжі, громадянки України, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, працює начальником бюро КП НВК «Іскра»,

про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 2 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до п. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частини першої та другої ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язанні подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з п.п. «а» п. 2 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у п. 1 частини першої цієї статті.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України - юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.2 ст. 76 Господарського кодексу України - казенне підприємство створюється за рішенням Кабінету Міністрів України. У рішенні про створення казенного підприємства визначаються обсяг і характер основної діяльності підприємства, а також орган, до сфери управління якого входить підприємство, що створюється. Реорганізація і ліквідація казенного підприємства проводяться відповідно до вимог цього Кодексу за рішенням органу, до компетенції якого належить створення даного підприємства.

Відповідно до ч. 4 ст. 76 Господарського кодексу України - казенне підприємство є юридичною особою, має відповідні рахунки в установах державного банку, печатку із своїм найменуванням.

01.12.2017 року, наказом КЗ «НВК Іскра» №2290-к про переведення, ОСОБА_1, начальника бюро організації праці та заробітної плати цеху №36 переведено у виробництво механообробне (підрозділ №133), начальником бюро організації праці та заробітної плати. Тобто, ОСОБА_1, є суб’єктом декларування в розумінні ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до п. 1.1 посадової інструкції начальника бюро організації праці та заробітної плати (надалі – начальник БОПтаЗ) – начальник БОПтаЗ відноситься до категорії «керівники» та підпорядковується лінійно (адміністративно) начальнику виробництва механообробного і функціонально – начальнику ВОПтаЗ підприємства.

Відповідно до п. 1.2 інструкції, основним завданням начальника БОПтаЗ є організація праці та заробітної плати у підрозділі.

Відповідно до п. 3.10. інструкції, начальник БОПтаЗ зобов’язаний керувати працівниками бюро, надавати методичну допомогу майстрам і бригадирам у вирішенні питань з організації праці та її оплати.

Таким чином, начальник БОПтаЗ наділений організаційно-розпорядчими функціями та є посадовою особою юридичної особи публічного права.

Відповідно до ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» - у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Відповідно до ст. 655 Цивільного кодексу України – за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до витягу з Реєстру речових прав на нерухоме майно 23.04.2018 року на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна №905 від 23.04.2018 року, посвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_2, ОСОБА_1, придбала у ОСОБА_3 квартиру за адресою: АДРЕСА_1. Вартість придбаної квартири відповідно до договору купівлі-продажу склала 261,700 грн.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року встановлено у сумі 1,762 грн.

Таким чином, ОСОБА_1 23.04.2018, придбала нерухоме майно на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, (1762 х 50 = 88,100 грн.), та, відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», у ОСОБА_4, як у суб’єкта декларування, починаючи з 23.04.2018 виник обов’язок у десятиденний строк подати письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані про придбання відповідного майна, шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua. Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у даному випадку, є 02.05.2018.

Проте, згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр – https://public.nazk.gov.ua) повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування ОСОБА_1, про придбання відповідного нерухомого майна, вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 01.01.2018, подано 14.05.2018, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ст. 8 Конституції України – Конституція України має найвищу юридичну силу.

Відповідно до ст. 68 Конституції України – кожен повинен неухильно дотримуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єкти декларування – особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до абзацу 9 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення пов’язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Отже, начальник БОПтаЗ Казенного підприємства «Науково-виробничий комплекс «Іскра» ОСОБА_1, будучи, згідно з п.п. «а» ч. 2 ст. 3Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та, згідно абз. 14 ч. 1 ст. 1 цього ж Закону суб’єктом декларування, 23.04.2018, придбала нерухоме майно, на суму яка перевищує 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб станом на 01.01.2018, а самеквартиру за адресою: АДРЕСА_1 та у порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» повідомила про суттєву зміну в майновому стані, з порушенням встановленого 10 денного строку, що виникла, у неї у зв’язку з придбанням нерухомого майна, вартість якого 261,700 грн.,перевищує 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб станом на 01.01.2018 (1762 х 50 = 88,100 грн.).

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнала та власними поясненням підтвердила вищевказані обставини правопорушення.

Дослідивши та оцінивши надані по справі докази, суд дійшов висновку про те, що вказана особа винна у вчиненні при вище вказаних обставинах правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 2 КУпАП, та підлягає адміністративній відповідальності, а її вина підтверджується дослідженими доказами: протоколом про притягнення її до адміністративної відповідальності, висновком, посадовою інструкцією начальника бюро КП НВК «Іскра», витягом з наказу КП НВК «Іскра» про переміщення ОСОБА_1 начальником бюро, інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, повідомленням про суттєві зміни ОСОБА_1, послідовністю дій користувача ІТС Реєстр ОСОБА_1

Вказані докази узгоджуються між собою, з них логічно та послідовно вбачаються обставини справи, через що не довіряти їм у суду немає підстав.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не встановлено.

На підставі викладеного, з'ясувавши обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, в т.ч. характер правопорушення, конкретні обставини справи, дані про особу, яка вчинила адміністративне правопорушення, вважаю, що з метою її виховання, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими, на вище названу особу необхідно накласти стягнення у вигляді штрафу.

На підставі викладеного, керуючись ст. 172-6, 279, 280, 283, 285, 294 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1, винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч. 2 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 гривень - отримувач коштів: УК у Шевченківському районі м. Запоріжжя /Шевч./21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38025367, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31110106008009, код класифікації доходів бюджет: 21081100, призначення платежу: адмін.штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1, судовий збір у розмірі 352,40 гривень в дохід держави - отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджет: 22030106, призначення платежу: судовий збір на користь держави.

Постанову може бути оскаржено або опротестовано прокурором протягом 10 днів з моменту її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги, протесту прокурора в апеляційний суд Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.

Роз’яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчо ї служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП – 3400 гривень;

- витрати на облік зазначених правопорушень.

Суддя П.В. Зарютін

Строк пред‘явлення виконавчого документу « »_______20__рік.

Постанова набрала законної чинності « »______20__рік.

Дата видачі « »______20___рік.