
П О С Т А Н О В А
Справа № 126/2321/18
Провадження № 3/126/1259/2018
"06" вересня 2018 р. м. Бершадь
Суддя Бершадського районного суду
Вінницької області
ОСОБА_1
розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з управління державного агенства рибного господарства у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки с. Флорино, вул. Зеленогайська,23, Бершадського району Вінницької області РНОКПП1561407966 до адміністративної відповідальності не притягувалася ,
за ст. 88-1 ч. 1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Бершадського районного суду Вінницької області перебувають матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 88-1 ч. 1 КУпАП.
Статтею 245 КУпАП передбачено, зокрема, що завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Згідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами,
За змістом ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Під час розгляду зазначеної справи було встановлено, що справа не може бути розглянута і підлягає поверненню на доопрацювання для усунення недоліків, оскільки протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме в протоколі № 1-16-9/1600-18 від 28.08.2018 року про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.88-1 КУпАП не додано копії документів, які встановлюють особу порушниці. Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення, зокрема у її фабулі не конкретизовано кількість раків реалізацію яких здійснювала правопорушниця, також не вказано свідків правопорушення, тобто придбання та збуту.
Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складанні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у ньому обставинам.
За наслідками встановлених недоліків, у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи, слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в постанові.
Звертаю увагу на необхідність усунути зазначені недоліки в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення складає три місяці з моменту його вчинення.
Керуючись ст.ст. 7, 245, 251, 254, 256, 278, 280 КпАП України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ст. 88-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути на доопрацювання до Управління Державного агентства рибного господарства у Вінницькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В. І. Гуцол