
308/8312/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.09.2018 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., за участю особи яка притягається до відповідальності, ОСОБА_1 розглянувши матеріали протоколу про адміністративне правопорушення складеного поліцейським взводу №2 роти №2 бат УПП в Закарпатській області ДПП рядовим поліції ОСОБА_2 відносно гр.. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч.1 ст. 130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 215449 від 20.07.2018 року встановлено, що 20 серпня 2018 року о 16 год. 53 хв. в м. Ужгород, на перехресті вулиць Загорська-Закарпатська, водій ОСОБА_1 керуючи т/з ВАЗ 2107 д.н.з. НОМЕР_1 став учасником ДТП та перебував з ознаками алкогольного сп’яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів). Від проходження огляду на стан сп’яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків. Чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР, за що відповідальність передбачена ч.1ст. 130 КУпАП.
Громадянин ОСОБА_1 в судовому засіданні, викладене в протоколі підтвердив, свою вину у вчиненні ним правопорушення передбаченого ч.1 с. 130 КУпАП визнав. Крім того, просив суд врахувати його складне матеріальне становище, подав письмове клопотання в додатку до якого додав: довідку про доходи пенсіонера від 11.09.2018 року №1295/03.02, довідку-розрахунок його заборгованості за кредитним договором №КД Р20.101.17783 від 28.10.2015 року. При цьому ОСОБА_3 подав суду довідку про склад сімї, копію пенсійного посвідчення та Довідки до акта огляду МСЕК, відповідно до якої у останнього ІІІ-тя група інвалідності. З огляду на це ОСОБА_1 просив розстрочити йому сплату штрафу передбаченого санкцією ч.1 ст. 130 КУпАП на 12 місяців.
Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, що в діях гр. ОСОБА_1, містяться ознаки адміністративного правопорушення передбачені ч.1 ст. 130 КУпАП, тобто: керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п.п. 6, 7, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду… водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я. Огляд може також проводитися в спеціально обладнаних пересувних пунктах (автомобілях), що належать закладам охорони здоров'я і відповідають установленим МОЗ вимогам.Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Згідно ч.2 ст.266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарський препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Відомості щодо наявності таких свідків вносяться у сам протокол про адміністративне правопорушення, а їх покази повинні бути зафіксовані у відповідних письмових поясненнях, з метою подальшого використання у відповідності до ст. 251 КУпАП, як докази в адміністративній справі.
З протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння в установленому законом порядку в присутності двох свідків. Протокол, зокрема місить підписи та анкетні дані свідків: ОСОБА_4 та ОСОБА_5 та до нього додано їх письмові пояснення.
Окрім того, сам ОСОБА_1, визнав свою вину у вчинені правопорушення під час розгляду справи в суді.
Таким чином приходжу до висновку, що дії гр. ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 130 КУпАП кваліфіковані правильно.
Вина правопорушника у вчиненому підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 215449 від 20.07.2018 року, письмовими поясненнями свідків: ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які засвідчили факт відмови від проходження медичного огляду у встановленому Законом порядку в лікаря-нарколога та за допомогою приладу «ДРАГЕР» для визначення стану сп’яніння водія ОСОБА_1І, копією протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №215450 від 20.07.2018 року про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ст.124 КУпАП, рапортом поліцейського ОСОБА_2М, CD диском з відеозаписом, що додано до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 9 КУпАП: адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При накладені адміністративного стягнення, на особу, що притягається до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини визначені ч.2 ст.33 КУпАП, та вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у межах санкції частини 1статті 130 КУпАП, яке за своїм видом і розміром буде справедливим, відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню його вини, необхідним і достатнім для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так й іншими особами. Так, приходжу до переконання про доцільність накладення на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу, 10200 грн., з позбавленням права керування транспортним засобом.
Щодо клопотання ОСОБА_1 про розстрочення сплати штрафу, суд вважає за можливе задовольнити таке з наступних підстав:
Відповідно до ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов’язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Відповідно до ч.1 ст. 299 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановлено цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до ч.2 ст. 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Згідно ст. 304 КУпАП питання, зв’язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
З огляду на вказане, те що ОСОБА_1 свою вину визнав, враховуючи його важке матеріальне становище, вважаю за можливе розстрочити йому сплату накладеного на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200 грн. на 12 місяців з щомісячною сплатою в розмірі 850 грн.
Згідно ч.5ст.283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Відповідно дост.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Пунктом 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року установлено прожитковий мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1762 грн. Таким чином, правопорушнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 352,40 грн.
Керуючись ст.ст.283-285, 287-291 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закон України «Про судовий збір» суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в еквіваленті становить 10200 (десять тисяч двісті) грн., з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 1 (один) рік.
Задовольнити клопотання ОСОБА_1 про розстрочення спали штрафу.
Розстрочити сплату накладеного на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в еквіваленті становить 10200 (десять тисяч двісті) грн. на 12 місяців. Встановити щомісячний платіж в сумі 850 грн.
Стягнути з гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь держави судовий збір у розмірі 352,40 грн.
Реквізити для сплати судового збору за рішенням суду (постанови) про стягнення в дохід держави коштів: рахунок отримувача – 31211256026001, назва отримувача коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача МФО 899998, код класифікації доходів бюджету – 22030106.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, потерпілим, прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс пос танову.
Строк звернення постанови для виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_6