Рішення № 76540801, 13.09.2018, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2018
Номер справи
816/1940/18
Номер документу
76540801
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/1940/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання - Гнітько О.О.,

позивача - ОСОБА_2,

представника позивача - ОСОБА_3,

представника відповідача - Барабаш Ю.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

07 червня 2018 року ОСОБА_2 /надалі - позивач; ОСОБА_2./ звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області /надалі - відповідач; Полтавське ОУПФУ/, з урахуванням уточненої позовної заяви від 19.06.2018 /а.с. 43-49/, про визнання протиправним та скасування рішення Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області №132 від 14.08.2017 щодо скасування протоколу від 09.02.2017 №302 відмови у призначенні дострокової пенсії за віком ОСОБА_2, як учаснику бойових дій, та зобов'язання Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області вчинити дії, а саме призначити ОСОБА_2 дострокову пенсію за віком 09.02.2017, нарахувати пенсійні виплати з моменту призначення та здійснити їх виплату.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 06 лютого 2017 року позивач звернувся до Полтавського ОУПФУ із заявою про призначення пенсії за віком. Протоколом №302 від 09 лютого 2017 року ОСОБА_2 призначено пенсію за віком як учаснику війни (бойових дій). У подальшому відповідачем прийнято рішення №132 від 14 серпня 2017 року, яким скасовано протокол від 09.02.2017 №302 та відмовлено у призначенні дострокової пенсії за віком ОСОБА_2, як учаснику бойових дій, у зв'язку з недотриманням умов щодо належності його до осіб, визначених абзацом 6 пункту 3 розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Позивач вважає, що вказане рішення відповідача є незаконним, оскільки ОСОБА_2 звертаючись до Полтавського ОУПФУ надав достовірну інформацію про те, що є працівником Національної гвардії України, має статус учасника бойових дій та брав безпосередню участь в антитерористичній операції.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11 червня 2018 року позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 23 червня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №816/1940/18, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи, призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 11:00 год. 20 липня 2018 року.

03 липня 2018 року до суду надійшов відзив відповідача на позов /а.с. 60-61/, у якому представник Полтавського ОУПФУ просить у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі, посилаючись на те, що ОСОБА_2 залучався та брав участь в антитерористичній операції як робітник. Вказує, що військового (спеціального) звання не має, а категорія "працівник (робітник)" відсутня в переліку осіб, які відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" мають право на дострокову пенсію за віком як учасник антитерористичної операції.

Ухвалами Полтавського окружного адміністративного суду від 20 липня 2018 року витребувано докази та оголошено перерву у судовому засіданні до 14:00 01 серпня 2018 року.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 01 серпня 2018 року витребувано докази та оголошено перерву у судовому засіданні до 15:00 13 вересня 2018 року.

Позивач та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд, заслухавши пояснення позивача та представників сторін, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

06.02.2017 ОСОБА_2 звернувся до Полтавського ОУПФУ із заявою про призначення пенсії за віком /а.с. 70/, до якої додано, зокрема, такі документи: копію паспорта /а.с. 72/ та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера /зворот а.с. 72/, заяву про виплату пенсії від 28.01.2017 /а.с. 73/, копію довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України від 08.10.2015 №516 /зворот а.с. 73/, копію трудової книжки ОСОБА_2 /а.с. 74-76/, копію диплома /а.с. 77/, копію військового квитка серії НОМЕР_2 /а.с. 78-80/, копію посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_3, виданого ОСОБА_2 /зворот а.с. 80/.

Протоколом Полтавського ОУПФУ №302 від 09.02.2017 ОСОБА_2 призначено пенсію за віком, як учаснику війни з 06.02.2017 /а.с. 66-69/.

За змістом вказаного протоколу Полтавського ОУПФУ №302 від 09.02.2017 загальний стаж роботи ОСОБА_2 на час призначення пенсії за віком складав 40 років 4 місяці 7 днів /а.с. 67/.

Також Полтавським ОУПФУ складено розпорядження №161716 від 30.03.2017 про призначення ОСОБА_2 пенсії за віком як учаснику війни /а.с. 86-88/.

У подальшому розпорядженням начальника відділу з питань призначення та перерахунку пенсій в Полтавському районі Полтавського об'єднаного УПФУ Полтавської області від 25.04.2017 призупинено виплату пенсії позивачу з 01.05.2017 року /а.с. 89/.

Рішенням Полтавського об'єднаного УПФУ Полтавської області від 14.08.2017 №132 скасовано протокол від 09.02.2017 №302 та відмовлено гр. ОСОБА_2 в призначенні дострокової пенсії за віком у зв'язку з недотриманням умов щодо його належності до осіб, визначених абзацом 6 пункту 3 розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" /а.с. 90/.

В обґрунтування підстави відмови у даному рішенні зазначено, що аналіз наданих 06.02.2017 гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, заяви та документів про призначення пенсії за віком, як учаснику бойових дій відповідно до абзацу 6 пункту 3 розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" показує, що заявник, відповідно до виданого Головним управлінням Національної гвардії України посвідчення від 11.08.2015 серія НОМЕР_3 та довідки від 08.10.2015 №516, виданої військовою частиною 3052 Національної гвардії України, учасник бойових дій в період з 04.03.2015 по 12.05.2015, з 10.07.2015 по 29.08.2015 безпосередньо брав участь у антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в м. Маріуполь Донецької області. Відповідно до запису №31 трудової книжки заявник працює водієм автомобільного взводу військової частини 3052 з 04.06.2010 по теперішній час. Заяву гр. ОСОБА_2 було розглянуто та прийнято 09.02.2017 рішення про призначення пенсії за віком з 06.02.2017. В ході проведення контрольних заходів, управлінням додатково на запит отримано копії витягів із наказів від 05.03.2015 № 64, від 12.05.2015 № 132 керівника сектору "М" (по стройовій частині) про прибуття та вибуття для виконання службових обов'язків (бойових) завдань, копію посвідчення про відрядження, виданого військовою частиною 3052 від 04.03.2015 №101, копії шляхових листів № 573, 617, 690, 918, 1020, 1071 та переглянуто право гр. ОСОБА_2 на пенсію за віком як учаснику бойових дій відповідно до абзацу 6 пункту 3 розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України № 1058. Згідно довідки від 08.10.2015 № 516, виданої військовою частиною 3052 Національної гвардії України, та копій витягів із наказів від 05.03.2015 № 64, від 12.05.2015 № 132 керівника сектору "М" (по стройовій частині) гр. ОСОБА_2 залучався та брав безпосередню участь в антитерористичній операції як робітник.

Позивач оскаржив рішення Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області №132 від 14 серпня 2017 року до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та до Пенсійного фонду України, та отримав відповіді листами від 08 лютого 2018 року № ЛЕ-7775958/218 /а.с. 54/ та 16 березня 2018 року № 4088/Л-109 /а.с. 53/ відповідно.

Зокрема, листом Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 08 лютого 2018 року №ЛЕ-7775958/218 позивача повідомлено, що після набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" питання визначення права на призначення дострокової пенсії за віком, зокрема, військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) регламентовано статтею 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Особи з числа працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та визнані учасниками бойових дій, вказаною статтею не передбачені /а.с. 54/.

Розглянувши звернення ОСОБА_2 на Урядову "гарячу" лінію від 15.02.2018 № ЛЕ-7775958/2 (вх. №4088/л-109 від 15.02.2018), Пенсійний фонд України повідомив позивача, що у зв'язку з відсутністю права на призначення дострокової пенсії за віком, виплата пенсії йому була припинена. Підстави для поновлення даного виду пенсії немає /а.с. 53/.

Не погодившись з рішенням Полтавського ОУПФУ від 14.08.2017 №132, позивач звернувся даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися, суд виходить з наступного.

Законом України від 18.10.2016 р. №1683-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції" (надалі - Закон № 1683-VIII) внесені зміни до абзацу 6 пункту 3 розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до яких військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, інваліда війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з числа резервістів і військовозобов'язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, інваліда війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до абзаців шостого та сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов'язаних, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок".

Згідно з пунктом 19 статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Таким чином, аналіз зазначених норм законодавства дає підстави дійти до висновку, що особам з числа військовозобов'язаних, яким надано статус учасника бойових дій, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками - 55 років, та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків.

Аналогічний висновок зроблено Вищим адміністративним судом України в ухвалі від 09.11.2017 у справі №473/1956/17, провадження №К/800/37201/17 (номер в Єдиному державному реєстрі судових рішень 70325125).

Частиною 9 статті 1 Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" (№2232-ХІІ) визначено, що військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави; резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час.

ОСОБА_2 у період з 04.03.2015 по 12.05.2015 та з 10.07.2015 по 29.08.2015 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, що підтверджується довідкою про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України від 08.10.2015 №516 /зворот а.с. 73/.

Позивач має статус учасника бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_3, виданим ОСОБА_2 11 серпня 2015 року /зворот а.с. 80/.

У розділі VІІІ "Прием на учет и снятие с учета" військового квитка ОСОБА_2 серії НОМЕР_2, копія якого наявна у матеріалах справи, серед іншого, наявні відмітки, зокрема, про прийняття на облік Полтавським РВК Щербанівської с/р Полтавської області 28.07.1984, про зняття з обліку Полтавського РВК Щербанівської с/р Полтавської області 31.12.2000 та про прийняття на облік до Полтавський РВК 13.05.2017.

Листом Полтавського районного військового комісаріату Міністерства оборони України повідомлено, що ОСОБА_2 поновлений та перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних з 16.05.2017 /а.с. 138/.

Враховуючи те, що ОСОБА_2 поновлений та перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних, тобто є військовозобов'язаним, має статус учасника бойових дій відповідно до посвідчення серії НОМЕР_3, виданого 11.08.2015, та на час звернення позивача із заявою про призначення пенсії за віком йому виповнилося 56 років /а.с. 70, 72/, страховий стаж його роботи складав 40 років 5 місяців 7 днів, тобто більше 25 років, суд дійшов висновку, що відповідач має право на пенсію за віком відповідно до абзацу 6 пункту 3 розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а тому станом на 14.08.2017 у відповідача були відсутні підстави для скасування протоколу №302 від 09.02.2017 та відмови у призначенні позивачу дострокової пенсії за віком.

Частиною 1 статті 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється: 1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; 2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України (положення пункту 2 частини першої статті 49 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 07.10.2009 р. N 25-рп/2009); 3) у разі смерті пенсіонера; 4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; 5) в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до частини 2 статті 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону.

Відповідачем не надано суду доказів на підтвердження обставин, встановлених частиною 1 статті 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які є підставою для прийняття рішення про припинення виплати пенсії.

Суд зауважує, що контрольними заходами відповідача, здійсненими після призначення позивачу пенсії за віком, які полягали у направленні відповідачем запитів та отриманні відповідей на вказані запити, відповідачем не було встановлено нових обставин, які би йому не було відомі при прийнятті рішення про призначення пенсії за віком ОСОБА_2 з тих документів, які додавалися позивачем до заяви про призначення пенсії від 06.02.2018.

Відповідачем не надано до суду доказів на підтвердження того, що пенсія позивачу призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості.

Частиною 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Постановою Апеляційного суду Полтавської області від 03.05.2018 у справі №554/9892/17 за позовом Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області до ОСОБА_2 про відшкодування переплати пенсії, яка набрала законної сили 03.05.2018, встановлено, що будь-яких доказів, які б підтверджували недобросовісність набуття відповідачем отриманих коштів або наявність рахункової помилки з боку особи, яка проводила цю виплату, позивачем надано не було. Таким чином, колегія суддів вважає, що позивачем не доведено факт зловживань з боку відповідача, його винуватості чи недобросовісності щодо надання недостовірних даних та отримання переплати пенсії.

Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що рішення Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області № 132 від 14 серпня 2017 року не ґрунтується на вимогах законодавства України, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Стосовно позовних вимог про зобов'язання Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області призначити ОСОБА_2 дострокову пенсію за віком 09.02.2017, нарахувати пенсійні виплати з моменту призначення та здійснити їх виплату, суд зазначає наступне.

Як встановлено судом вище, протоколом Полтавського ОУПФУ №302 від 09.02.2017 ОСОБА_2 призначено пенсію за віком як учаснику війни з 06.02.2017 /а.с. 66-69/.

Також Полтавським ОУПФУ складено розпорядження №161716 від 30.03.2017 про призначення ОСОБА_2 пенсії за віком як учаснику війни /а.с. 86-88/.

У подальшому рішенням Полтавського об'єднаного УПФУ Полтавської області від 14.08.2017 №132 скасовано протокол від 09.02.2017 №302 та відмовлено гр. ОСОБА_2 в призначенні дострокової пенсії за віком /а.с. 90/.

Таким чином, у зв'язку з визнанням протиправним та скасуванням рішення Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області № 132 від 14 серпня 2017 року, яким у свою чергу скасовано протокол від 09.02.2017 №302 та відмовлено гр. ОСОБА_2 в призначенні дострокової пенсії за віком, протокол про призначення позивачу пенсії за віком від 09.02.2017 №302 є дійсним, а тому відсутні підстави для зобов'язання Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області повторно призначити ОСОБА_2 дострокову пенсію за віком з 09.02.2017, нарахувати пенсійні виплати з моменту призначення та здійснити їх виплату.

Отже, у задоволенні позовних вимог про зобов'язання Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області призначити ОСОБА_2 дострокову пенсію за віком 09.02.2017, нарахувати пенсійні виплати з моменту призначення та здійснити їх виплату слід відмовити.

Разом з тим, зважаючи на те, що виплату призначеної позивачу пенсії було призупинено з 01.05.2017 року /а.с. 89/, доказів виплати пенсії позивачу з 01.05.2017 відповідачем до суду не надано, обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України з метою ефективного захисту прав та інтересів ОСОБА_2 вийти за межі позовних вимог та зобов'язати Полтавське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області (ідентифікаційний код 40383769, вул. Івана Мазепи, 30, м. Полтава, 36040) поновити ОСОБА_2 нарахування та виплату пенсії за віком, починаючи з 01 травня 2017 року.

Таким чином, адміністративний позов підлягає задоволенню частково.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 241-245, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 38751) до Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (ідентифікаційний код 40383769, вул. Івана Мазепи, 30, м. Полтава, 36040) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області № 132 від 14 серпня 2017 року.

Зобов'язати Полтавське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області (ідентифікаційний код 40383769, вул. Івана Мазепи, 30, м. Полтава, 36040) поновити ОСОБА_2 нарахування та виплату пенсії за віком, починаючи з 01 травня 2017 року.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до апеляційного адміністративного суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться Полтавський окружний адміністративний суд.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Повне рішення складено 18 вересня 2018 року.

Суддя С.С. Сич