
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/885/18
Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Кравченко М.М.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду
у складі: головуючої судді - Шевчук О.А.,
суддів: Яковлєва О.В., Федусика А.Г.,
при секретарі Жигайлової О.Е.,
за участю представника апелянта - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2018 року, прийняте в порядку письмового провадження в м. Одесі, по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИЛА:
В лютому 2018 року позивач звернулась до суду з адміністративним позовом до відповідача, в якому просила визнати протиправними дії Центрального об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо зменшення розміру пенсії при здійсненні перерахунку пенсії на підставі постанови Київського районного суду м. Одеса від 10.07.2017 року по справі № 520/6672/17, а саме визначення розміру пенсії згідно Закону України «Про Державну службу», безпідставне виключення з розрахунку пенсії таку складову, як доплата згідно Держбюджету на 2010 рік у розмірі 28,40 грн. та зменшення суми індексації на суму підвищення розміру пенсії; зобов`язати Центральне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі здійснити перерахунок пенсії, призначеної позивачу, з розміру пенсії у відсотках 86 % від заробітної плати 2673,71 грн. та з урахуванням доплати згідно Закону України «Про Державну службу», а також раніше нарахованого фіксованого розміру індексації, базою для нарахування якої є 01.07.2009 року в розмірі 368,21 грн., починаючи з 01.03.2018 року; зобов`язати Центральне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі повернути позивачу безпідставно утриману суму пенсії в розмірі 3174,80 грн.; допустити судове рішення до негайного виконання у межах суми стягнення за один місяць; судові витрати стягнути з Державного бюджету України.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що постановою Київського районного суду м. Одеси від 10.07.2017 року по справі № 520/6672/17 адміністративний позов ОСОБА_2 був задоволений. Визнано протиправним та скасовано рішення Центрального обєднання управління Пенсійного фонду України в м. Одесі № 835386 від 11.05.2017 року про відмову у перерахунку пенсії, зобовязано Центральне обєднане управління Пенсійного фонду України у м. Одесі здійснити перерахунок пенсії з розміру пенсії у відсотках 86 %, встановлених ст.37 Закону України «Про державну службу» ( в редакції, що діяла на момент призначення пенсії) з урахуванням інших виплат-матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань суми індексації заробітної плати, надбавки за вислугу років, премії та надбавки за високі досягнення у праці починаючи з 01.05.2017 року. Вказана постанова Київського районного суду м. Одеса залишена без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 25.10.2017 року. На підставі зазначеної постанови суду ОСОБА_2 звернулася до Центрального об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі з проханням перерахувати пенсію, але при перерахунку відповідачем незаконно був зменшити розмір пенсії. З листа Центрального об'єднаного управління ПФУ в м Одесі від 21.12.2017 року вбачається, що до прийняття Київським районним судом м. Одеси постанови від 10.07.2017 року розмір пенсії розраховувався з заробітної плати в розмірі 2304,55 грн. та становив 2378,52 грн. (1981,91 грн. - розмір пенсії згідно Закону України «Про державну службу» (86 % від заробітної плати) + 28,40 грн. - доплата згідно Держбюджету на 2010 рік + 368,21 грн. фіксований розмір індексації, базою для нарахування якої є 01.07.2009 року). Після перерахунку пенсії на підставі постанови суду заробітна плата для обчислення пенсії зросла на 369,16 грн. і склала 2673,71 грн. та стала 2378,52 грн. (2299,39 грн. - розмір пенсії згідно Закону України «Про державну службу» (86 % від заробітної плати) + 79,13 грн. поточна індексація (базовий місяць для обчислення індексу споживчих цін і індексації грошових доходів громадян травень 2017 року). Позивач вважає, що відповідачем безпідставно і неправомірно зменшено розмір пенсії, оскільки виключено з розрахунку пенсії доплату згідно Держбюджету на 2010 рік у розмірі 28,40 грн. та зменшено суму індексації на суму підвищення розміру пенсії, а саме з раніше нарахованих 368,21 грн. до 79,13 грн., тобто на 289,08 грн.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2018 року в задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, позивач надала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та постановити нове рішення про задоволення позову в повному обсязі.
Доводами апеляційної скарги зазначено, що розмір пенсії позивача був перерахований не в зв`язку з підвищенням тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а на підставі рішення суду в зв`язку з виправленням протиправних дій відповідача, допущених при призначенні пенсії, тобто за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів). Таким чином, на думку апелянта, при постановленні рішення, суд застосував закон, який не підлягає застосуванню до спірних правовідносин (абз. 1-4 п.5 Порядку № 1078) та не застосував закон, якій підлягав застосуванню (абз. 5 п.5 Порядку №1078), що призвело, на думку апелянта, до прийняття невірного рішення. Крім того, відмовляючи в задоволенні позову в частині безпідставного виключення відповідачем з розрахунку пенсії таку складову, як доплата згідно Держбюджету на 2010 рік в розмірі 28,40 грн., на думку апелянта, судом взагалі не надана будь-яка правова оцінка вказаним діям відповідача, рішення не містить обґрунтування, чому саме суд прийшов до висновку про необхідність відмови в цій частині позову та якими нормами матеріального права він керувався.
У відзиві на апеляційну скаргу відповідач просить у задоволенні вимог апеляційної скарги ОСОБА_2 відмовити у повному обсязі, оскільки жодні порушення в їх діях відсутні.
Відповідно до ч. 8 ст. 262 КАС України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Особи, що беруть участь у справі, про дату, час і місце судового розгляду були сповіщені належним чином відповідно до ст. 124-130 КАС України.
Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2 перебувала на державній службі на посаді головного спеціаліста відділу надходження доходів управлення Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеса.
В 2009 році ОСОБА_2 було призначено пенсію за віком відповідно до ст.23 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року.
Постановою Київського районного суду м. Одеси від 10.07.2017 року у справі № 520/6672/17 адміністративний позов ОСОБА_2 до Центрального об'єднання управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання рішення протиправним та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії було задоволено частково, визнано протиправним та скасовано рішення Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі № 835386 від 11.05.2017 року про відмову у перерахунку пенсії та зобов'язано Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України у м. Одесі здійснити перерахунок пенсії, призначеної ОСОБА_2, з розміру пенсії у відсотках 86 %, встановлених ст.37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, що діяла на момент призначення пенсії) з урахуванням інших виплат - матеріальної допомоги на оздоровлення та допомоги на вирішення соціально-побутових питань, суми індексації заробітної плати, надбавки за вислугу років, премії та надбавки за високі досягнення у праці починаючи з 01.05.2017 року, в іншій частині вимог адміністративного позову було відмовлено, а також допущено постанову до негайного виконання у межах суми стягнення за один місяць.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 25.10.2017 року у справі № 520/6672/17 постанова Київського районного суду м. Одеси від 10.07.2017 року залишена без змін.
08.12.2017 року ОСОБА_2 звернулася до Центрального об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі із заявою, в якій просила надати повний письмовий перерахунок пенсії згідно постанови суду від 10.07.2017 року.
У відповідь на вказане звернення Центральне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі листом від 21.12.2017 року надало відповідь, в якому вказало, що розмір пенсійної виплати станом на 01.05.2017 року становить 2378,52 грн. (1981,91 грн. (2304,55 грн. * 86 %) розмір пенсії згідно Закону України «Про державну службу» + 28,40 грн. доплата згідно Держбюджету на 2010 рік + 368,21 грн. фіксований розмір індексації, базою для нарахування якої є 01.07.2009 року). Заробітна плата для обчислення пенсії в розмірі 2304,55 грн. згідно довідок Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси від 18.08.2009 року № 15081/11, № 15084/11 включає в себе: 880,00 грн. посадовий оклад; 60,00 грн. надбавка за ранг; 235,00 грн. надбавка за вислугу років 25 %; 523,71 грн. надбавка за високі досягнення у праці; 605,84 грн. премія. Розмір пенсійної виплати станом на 01.05.2017 року після виконання рішення суду становить 2378,52 грн. (2270,99 грн. розмір пенсії згідно Закону України «Про державну службу» + 28,40 грн. доплата згідно Держбюджету на 2010 рік + 79,13 грн. фіксований розмір індексації). Заробітна плата для обчислення пенсії в розмірі 2673,71 грн. згідно довідок Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси від 18.08.2009 року № 15081/11, № 15084/11 включає в себе: 880,00 грн. посадовий оклад; 60,00 грн. надбавка за ранг; 235,00 грн. надбавка за вислугу років 25 %; 523,71 грн. надбавка за високі досягнення у праці; 605,84 грн. премія; 369,16 грн. інші виплати. У звязку зі збільшенням основного розміру пенсії, сума індексації зменшена на суму підвищення розміру пенсії.
09.02.2018 року адвокат ОСОБА_1 звернулась до Центрального об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі із адвокатським запитом в інтересах ОСОБА_2, в якому просила надати інформацію яким чином та на підставі якого нормативно-правового акта розрахований ОСОБА_2 розмір пенсії згідно Закону України «Про державну службу», який склав 2270,99 грн., на підставі якого нормативно-правового акта ОСОБА_2 зменшена сума індексації на суму підвищення розміру пенсії.
У відповідь на вказаний адвокатський запит Центральне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі листом від 15.02.2018 року надало відповідь, в якому вказало, що розмір пенсійної виплати після перерахунку пенсії згідно рішення суду склав 2378,52 грн. (2299,39 грн. основний розмір пенсії (86 % від 2673,71 грн.) + 79,13 грн. поточна індексація (базовий місяць для обчислення індексу споживчих цін і індексації грошових доходів громадян - травень 2017 року). У звязку з тим, що розмір пенсії після перерахунку за рішенням суду підвищився, поточна індексація перерахована, оскільки відповідно до п.5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення місяць, в якому відбулося підвищення пенсії, вважається базовим.
Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що проведений відповідачем перерахунок пенсії позивачу не призвів до зменшення розміру пенсії, яку вона отримувала до цього, і не є звуженням обсягу вже набутих нею прав та/або позбавленням її права на соціальний захист.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до ч.2 ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-XII (в редакції, чинній на момент призначення пенсії) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з ч.1 ст.1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 року № 108/95-ВР заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Відповідно до положень ст.2 Закону України «Про оплату праці» до структури заробітної плати входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Згідно з ч.2 ст.33 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-XII (в редакції, чинній на момент призначення пенсії) заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Відповідно до ч.1 ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Згідно з вимогами ст.41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: 1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно із цим Законом були фактично обчислені та сплачені страхові внески до Пенсійного фонду в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески; 2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум. Для осіб, які у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, термін виконання якої перевищував календарний місяць, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися і до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні, у розрахунку на кожний місяць виконання роботи. Перелік таких осіб, а також порядок визначення для них заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії встановлюється Кабінетом Міністрів України; 3) суми заробітної плати (доходу), визначені виходячи із здійсненої застрахованою особою доплати, передбаченої частиною третьою статті 24 цього Закону.
Судом першої інстанції встановлено, що Київський районний суд м. Одеси в своїй постанові від 10.07.2017 року у справі № 520/6672/17, що набрала законної сили, встановив, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. Таким чином, суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, зокрема: матеріальна допомога на оздоровлення та допомога на вирішення соціально-побутових питань, сума індексації заробітної плати, надбавка за вислугу років, премії та надбавки за високі досягнення включаються до складу заробітної плати державного службовця та враховуються при обчисленні розміру його пенсії.
Також у постанові суд зазначив, що право позивача на отримання пенсії саме в порядку, який передбачав збільшення її розміру шляхом здійснення перерахунку у разі збільшення суми заробітної плати державного службовця на відповідній посаді виникло у 2009 році. Тобто, воно виникло раніше змін до які відбулися у 2015 році, та які на думку відповідача скасовують відповідне право позивача. Нові нормативно-правові акти застосовуються до тих прав і обов'язків, що виникли після набрання ними чинності, і до тих юридичних фактів, що настали після набрання чинності таким актом. Заборона зворотної дії є однією з важливих складових принципу правової визначеності та таким чином суд доходить висновку про наявність у позивача права на проведення перерахунку пенсії.
Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Згідно з ч.ч.2-3 ст.14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обовязковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх обєднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
В звязку з цим, Київський районний суд м. Одеси прийшов до висновку про обґрунтованість вимог позову в частині щодо рішення Центрального обєднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі № 835386 від 11.05.2017 року, та зазначив про те, що оскільки позивач звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії 19.04.2017 року, то відповідно до положень ч.4 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок має бути здійснено починаючи з 01.05.2017 року.
Судом першої інстанції встановлено, що розмір пенсійної виплати ОСОБА_2 станом на 01.05.2017 року після виконання рішення Київського районного суду м. Одеси від 10.07.2017 року у справі № 520/6672/17 становить 2378,52 грн. (2299,39 грн. основний розмір пенсії (86 % від 2673,71 грн.) + 79,13 грн. поточна індексація (базовий місяць для обчислення індексу споживчих цін і індексації грошових доходів громадян - травень 2017 року). У звязку зі збільшенням основного розміру пенсії, сума індексації зменшена відповідачем на суму підвищення розміру пенсії.
Відповідно до положень ст.1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Згідно з вимогами ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, крім іншого, пенсії.
Відповідно до положень ст.4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін. У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з вимогами ст.6 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін. Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078, визначає правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників.
Відповідно до п.5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.
Судом встановлено, що на підставі постанови Київського районного суду м. Одеси від 10.07.2017 року у справі № 520/6672/17 позивачу було здійснено перерахунок пенсії, виходячи з розміру заробітної плати для обчислення пенсії у сумі 2673,71 грн., у зв`язку з її збільшенням на 369,16 грн. інших виплат, про що було безпосередньо вказано в самій постанові (здійснити перерахунок пенсії з розміру пенсії у відсотках 86 % з урахуванням інших виплат - матеріальної допомоги на оздоровлення та допомоги на вирішення соціально-побутових питань, суми індексації заробітної плати, надбавки за вислугу років, премії та надбавки за високі досягнення у праці, починаючи з 01.05.2017 року).
Таким чином, на виконання вказаного рішення суду, що набрало законної сили, з 01.05.2017 року відповідач здійснив перерахунок призначеної позивачу пенсії в сторону її збільшення на 317,48 грн. (2299,39 грн. - 1981,91 грн.), а також у зв`язку з її підвищенням змінився базовий місяць індексації на травень 2017 року згідно п.5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078.
Крім того, в зв`язку з тим, що розмір підвищення пенсії позивачу, що склався у травні 2017 року, у сумі 317,48 грн. не перевищив суму індексації 396,61 грн. (28,40 грн. доплата згідно держбюджету на 2010 рік + 368,21 грн. фіксований розмір індексації, базою для нарахування якого було 01.07.2009 року), тому сума індексації у цьому місяці була визначена відповідачем з урахуванням розміру підвищення доходу і розрахована як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу в сумі 79,13 грн. (396,61 грн. - 317,48 грн.).
З огляду на вищезазначене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач обґрунтовано здійснив перерахунок пенсії позивачу на підставі постанови Київського районного суду м. Одеса від 10.07.2017 року по справі № 520/6672/17, що набрала законної сили.
Також колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскільки відповідач обґрунтовано здійснив перерахунок пенсії позивачу на підставі постанови Київського районного суду м. Одеса від 10.07.2017 року по справі № 520/6672/17, тому також відсутні підстави для зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу з розміру пенсії у відсотках 86 % від заробітної плати 2673,71 грн. та з урахуванням доплати згідно Закону України «Про державну службу», а також раніше нарахованого фіксованого розміру індексації, базою для нарахування якої є 01.07.2009 року в розмірі 368,21 грн., починаючи з 01.03.2018 року, а також повернути безпідставно утриману суму пенсії в розмірі 3174,80 грн.
Що стосується доводів апелянта, що відмовляючи в задоволенні позову в частині безпідставного виключення відповідачем з розрахунку пенсії таку складову, як доплата згідно Держбюджету на 2010 рік в розмірі 28,40 грн., судом взагалі не надана будь-яка правова оцінка вказаним діям відповідача, рішення не містить обґрунтування, чому саме суд прийшов до висновку про необхідність відмови в цій частині позову та якими нормами матеріального права він керувався, колегія суддів зазначає наступне.
У жовтні 2017 р. змінилось законодавство, щодо пенсійного забезпечення. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо підвищення пенсій» № 2148 від 03.10.2017 р. проведено перерахунок пенсії з 01.10.2017 р. шляхом осучаснення розрахунку заробітної плати для розрахунку пенсії. У зв`язку з чим доплата згідно Держбюджету на 2010 рік у розмірі 28,40 грн. припинилась..
На підставі вищевикладеного, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що постанова Одеського окружного адміністративного суду ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеній постанові, у зв'язку з чим підстав для її скасування не вбачається.
Відповідно до ч.1 ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2018 року - залишити без змін.
Відповідно до ст. 325-328 КАС України постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає крім випадків: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу.
Повний текст судового рішення складено 17.09.2018 року.
Головуюча суддя: О.А. Шевчук
Суддя: О.В. Яковлєв
Суддя: А.Г. Федусик