Постанова № 76525029, 18.09.2018, Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Дата ухвалення
18.09.2018
Номер справи
539/2979/18
Номер документу
76525029
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №539/2979/18

Провадження №3/539/659/2018

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 вересня 2018 року м. Лубни

Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Алтухова О.С., розглянувши матеріал, що надійшов з Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1, пенсіонера, який проживає за адресою: м. Лубни, 1-й туп. вул. В. Вал, буд. 10, -

ВСТАНОВИВ:

19.08.2018 року о 14 год. 49 хв. ОСОБА_1 в м. Лубни по вул. 1-й Верхній Вал керував автомобілем ВАЗ 21013, державний номерний знак ДО759ПО, з явними ознаками алкогольного сп’яніння, а саме: різкий запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння обличчя, млява мова. Крім цього, від проходження алкотесту 6810 та проходження медичного огляду на стан сп’яніння відмовився в присутності двох свідків, в медичний заклад їхати не бажав, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху. Свідками зазначених подій були ОСОБА_2 та ОСОБА_3

ОСОБА_1 у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом направлення судової повістки про виклик до суду поштовим листом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Причини неявки суду не повідомив.

Пункт 2.5 Правил дорожнього руху України передбачає, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Частина 3 статті 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, а саме: керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Під час дослідження адміністративних матеріалів встановлено, що ОСОБА_1 дійсно скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 130 КУпАП, про що свідчать, протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 270631 від 19.08.2018 року; рапорт інспектора-чергового Лубенського ВП ГУНп у Полтавській області ОСОБА_4 від 19.08.2018 року, відповідно до якого 19.08.2018 року о 14 год. 34 хв. було виявлено автомобіль ВАЗ 21013, державний номерний знак ДО759ПО, який зупинили за адресою: м. Лубни, вул. 1-й туп. вул. В. Вал, 15, за кермом якого знаходився ОСОБА_1, під час перевірки якого було виявлено, що він має ознаки алкогольного сп’яніння. При цьому, в присутності двохї свідків на місці зупинки йому було запропоновано пройти перевірку на приладі» Драгер» для встановлення ступеню алкогольного сп’яніння, на що він відмовився. Також, в присутності двох свідків ОСОБА_1 було запропоновано проїхати до лікувального закладу для огляду лікарем для встановлення стану алкогольного сп’яніння, але він теж відмовився; а також диском з відеозаписом подій, що мали місце 19.08.2018 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

Згідно до ч. 5 ст. 266 КУпАП, огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - огляд), і проведення такого огляду визначена Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. №1103, та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоровя України від 09.11.2015 № 1452/735.

Відповідно до п. 4 Порядку, огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.

Згідно до п. 8 Порядку, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Пунктом 6 розділу ІІ Інструкції, огляд на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.

Відповідно до п.6 розділу IX Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07 листопада 2015 року N 1395 (далі Інструкція), у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Таким чином, працівником органу поліції під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, було дотримано вимоги ст. 266 КУпАП та вищевказаних нормативно-правових актів, що регулюють порядок огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення стану сп’яніння, а саме: запропоновано ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу, від якого він відмовився, після чого йому було запропоновано пройти медичний огляд у закладі охорони здоров’я, на що ОСОБА_1 також відповів відмовою. Зазначена процедура щодо виявлення у ОСОБА_1 стану сп’яніння проводилася у присутності двох свідків.

Крім цього, з картки обліку адміністративного правопорушення вбачається, що 08.09.2017 року ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, а саме: відмовився як особа, яка керує транспортним засобом, від проходження медичного оглляду на стан сп’яніння, за що Лубенським міськрайонним судом Полтавської області винесено рішення, яким на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Також, з постанови Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 12.07.2018 року у справі №539/2073/18 встановлено, що ОСОБА_1 було визнано винним у вчинення 18.06.2018 року адміністративног правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, за що на нього накладено адміністративне стягнення.

Зазначене свідчить про притягнення ОСОБА_1 протягом року двічі до відповідальності за дії, передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме: за керування транспортними засобами у стані сп’яніння.

З протоколу серії БД № 270631 від 19.08.2018 року також встановлено, що у ОСОБА_1 документи, які надають право на керування транспортним засобом, не вилучалися.

Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України»,ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов'язкова до застосування судами як джерело права.

У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати (далі Суд) постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, що сформульовані у п. 43 рішення від 14.02.2008 року у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на п. 282 рішення у справі «Авшар проти Туреччини»), згідно яких «доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість обвинуваченого доведено поза розумним сумнівом».

Таким чином, суд з огляду вище викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу правопорушника, беручи до уваги, що ОСОБА_1 двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП та вважає за необхідне застосувати до останнього адміністративне стягнення, яке буде достатнім для його виправлення та запобігатиме вчиненню ним нових прапорушень, у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,що становить 40800,00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років.

Згідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розміру 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 40-1, 130, 268, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, ЗУ «Про судовий збір», суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,що становить 40800,00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років.

На підставі частини другої статті 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови, органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 81600,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352,40 грн. (триста пятдесят дві гривні 40 копійок).

Стягувач: Державна судова адміністрація України місце знаходження стягувача : вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601 Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДР підприємства та організації України (код ЄДРПОУ 26255795) отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код за ЄДРПОУ: 37993783 Банк отримувача: Головне управління Державної служби України у м.Києві код банку отримувача: 820019 Рахунок отримувача: 31215256700001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106 «Судовий збір (стягувачем є Державна судова Адміністрація України.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Полтавської області через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.

Суддя О.С. Алтухова