Рішення № 76521627, 17.09.2018, Личаківський районний суд м.Львова

Дата ухвалення
17.09.2018
Номер справи
463/4296/18
Номер документу
76521627
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 463/4296/18

Провадження № 2-а/463/226/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2018 року Личаківський районний суд м. Львова

в складі:

головуючого судді Гирич С. В.

при секретарі судового засідання Попович Х.І.

в м. Львові

у відкритому судовому засіданні,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

представник позивача в інтересах позивача звернувся до суду із позовом про скасування постанови адміністративної комісії при Личаківській районній адміністрації Львівської міської ради у справі про адміністративне правопорушення №120 від 11 липня 2018 року.

Адміністративний позов мотивує тим, що 11.07.2018 року адміністративною комісією Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради винесено постанову про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП. Оспорювану постанову та виклик для розгляду справи позивач отримав лише 17.07.2018 року. Вважає таку протиправною. Зокрема, постанову винесено на підставі протоколу №6-082б, проте такий було складено без участі позивача, що суперечить вимогам КУпАП. Також, як про складення протоколу так і про розгляд матеріалів позивача не повідомляли, а тому він був позбавлений права надати свої пояснення. Від так позивача протиправно та безпідставно притягнуто до адміністративної відповідальності. А тому звернувся до суду із адміністративним позовом.

Ухвалою суду від 25.07.2018 року відкрито провадження у адміністративній справі.

Представник позивача подав суду заяву, просить розгляд справи проводити у відсутності позивача, представника позивача, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином. Відповідач подав відзив на позов у якому вказує, що позивачка була належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи, повістку про розгляд справи 11.07.2018 року отримала особисто 02.07.2018 року. Дійсно справа була розглянута за відсутності позивачки у зв'язку з тим, що вона була належним чином повідомлена про розгляд справи. Тому вважають, що адміністративна комісія повно, всебічно та об'єктивно розглянула справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 Просить в задоволені позову відмовити.

Дослідивши зібрані докази та з'ясувавши дійсні обставини справи, суд вважає, що адміністративний позов слід задоволити виходячи з наступного.

Постановою від 11.07.2018 року адміністративною комісією при Личаківській районній адміністрації Львівської міської ради на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн., за вчинення правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП оскільки вона за адресою АДРЕСА_2 самочинно встановила літній майданчик, що є порушенням п.20.1.24 Правил благоустрою м. Львова.

Дійсно, відповідно до ч.1, ч.2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Як вбачається із матеріалів адміністративного позову, такий позивач мотивує тим, що як складення протоколу та і розгляд справи про адміністративне правопорушення було здійснено без участі позивача, виклики останній не отримував.

Відповідно до положень ст.256 КпАП України, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

На підтвердження виклику позивачки для складення протоколу про адміністративне правопорушення 12.06.2018 року відповідачем долучено до матеріалів справи запрошення від 31.05.2018 року №1.18-0584 відповідно до якого позивачку просять прибути в Управління для з'ясування обставин та проведення спільного обстеження 12 червня 2018 року.( а.с.31) На підтвердження надіслання такого запрошення відповідачем подано суду Список №4085 поштових відправлень рекомендованих листів, відповідно до якого вказано, що ОСОБА_1 надіслано запрошення №1.18-0584.

Однак суд критично оцінює такі докази, як підтвердження того, що позивачка була належним чином повідомлена про розгляд справи, оскільки дані про те, що таке запрошення вручено їй особисто відсутні. Крім цього у такому не вказано що ОСОБА_1 викликається для складання протоколу про адміністративне правопорушення, а для «з'ясування обставин та проведення спільного обстеження». А відтак позивачка, як особа яка притягається до адміністративної відповідальності, була позбавлена права надати пояснення і зауваження щодо його змісту.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 12.06.2018 року (а.с.6), такий позивачем не підписувався, остання з правами не ознайомлена, протокол складався у її відсутності.

Окрім цього, відповідно до положень ст.280 КпАП України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як вбачається із матеріалів справи, жодних доказів про те, що саме позивачкою самочинно встановлено літній майданчик у АДРЕСА_2 до матеріалів справи не долучено. Долучені фотографії оголошень можуть бути підтвердження лише факту вчинення адміністративного правопорушення, а не вини позивача, та не є на думку суду достатніми доказам для прийняття відповідного рішення.

Відповідно до положень ч.2 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З врахуванням наведеного вище, суд приходить до переконання, що адміністративною комісією при Личаківській районній адміністрації Львівської міської ради було допущено порушення процедури розгляду справи про адміністративне правопорушення, а тому позов є підставним, а постанова №120 від 11.07.2018 року підлягає до скасування.

Керуючись ст.ст. 2, 77, 90, 241-246 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

позов ОСОБА_1 (79000, АДРЕСА_1 ) до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради (м. Львів, вул. К.Левицького, 67, код ЄДРПОУ 04056109) про визнання протиправною та скасування постанови задоволити.

Скасувати постанову адміністративної комісії при Личаківській районній адміністрації Львівської міської ради про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 №120 від 11.07.2018 року.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга в порядку і в строки передбачені ст.ст. 295, 297 КАС України. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: Гирич С. В.